X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 marca 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginka wrote:
    Lunka, czy punkcja to pobranie jajeczek?
    Dokładnie tak.

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    W internecie nie jestem w stanie cytować rzetelnej opinii, opieram się na opiniach lekarzy z różnych dziedzin w tym ginekologii, którzy są klientami mojego męża, od razu odradzali nam inseminację na NFZ ( pracują w publicznych szpitalach i mają prywatne gabinety), w laboratorium w szpitalach publicznych często są stażyści a oni nie zawsze wykonają idealnie swoją pracę, niestety.

    Ja nie widzę kto pracuje w laboratorium i nie jestem w stanie ocenić czy laborant który preparował nasienie umiał to dobrze zrobić, w szpitalach jest zawsze duże zamieszanie, często ktoś przechodzi z jednego oddziału na drugi, bo kogoś gdzieś brakuje itp.

    A często właśnie do laboratorium kierują stażystów więc zdecydowanie bezpieczniej się czuje w klinice gdzie jest jeden czy też dwóch laborantów, którzy zajmuję się tylko tym i niczym więcej ( w Gamecie jest zawsze ten sam laborant, który za każdym razem preparował mojego męża nasienie)

    Wiem że można tak ze wszystkim, z operacjami itp. ale kurde....skoro lekarze odradzali to chyba mieli powód.
    no pewnie ze mieli powod- kasa :D
    u mnie preparatyke robi bardzo fajna i doswiadczona pani:))


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dobra to biere, wezme z 5 sztuk zeby cyklu nie wydluzac

    uuu Lunka to kiedy info z kliniki tera?


    Gall- mnie juz cudze ciaze nie ruszaja, moze to zalezy i od osoby a moze od czasu nieplodnosci, nie wiem, wczesniej jakos mni zazdrosc zzerala a teraz po prostu traktuje to jak normalna kolej rzeczy, nie odnosze do siebie, nie porownuje sie, nie zazdroszcze menelstwu ani nikomu z otoczenia bo nic to nie zmieni

    Gallina lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś info ile komorek dojrzałych.
    Jutro ile zarodków.

    olencja lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Dziś info ile komorek dojrzałych.
    Jutro ile zarodków.

    Lunka, obfitego jajkobrania! :-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja...dlaczego kasa?? Oni nie przeprowadzają mi inseminacji to po pierwsze więc nic na tym nie zarabiają, po drugie szereg innych rzeczy robię u nich z darmo po znajomości np. mój mąż miał rezonans niemalże na życzenie gdzie normalnie trzeba czekać bardzo długo lub zapłacić 500zł, teraz będzie miał operację kolana, termin załatwiony od razu też za darmo, inseminację też bym miała załatwioną po znajomości ale mi odradzali. Więc tu nie chodzi o kasę.

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina u mnie wysyp ciąż straszny... nawet już nie liczę, zaczęło się od siostry mojego męża, potem moja koleżanka rok po roku dwoje dzieci, potem 4 kuzynki i dwóch kuzynów, potem moje dwie siostry, nie wspomnę o koleżankach ze studiów lub z pracy, wszystkie dosłownie wszystkie jak tylko podjęły decyzję o ciąży ( albo i nie) bez problemu zaciążają.

    Jak sobie radzę?? Nie radzę....w tym problem

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie zalewa śluz dziewczyny, w ogóle moje cykle są tak różne...raz mam śluz po owulacji, raz sucho, raz mnie bolą niemiłosiernie piersi, raz w ogóle...normalnie można by książkę napisać

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka dołączam się do trzymania kciuków :)

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jolcia, a jak u Ciebie? Kiedy podglądasz fasolkę? :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 16 marca 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohoho, ale tu dzisiaj gorąco ;) Mój facet jak ma czas, to jeździ ze mną, ale ja na niego nie naciskam, zwłaszcza jak jadę na monitoring. Co do porodu - pewnie będę chciała, żeby był i on też pewnie będzie chciał, zobaczymy jak wyjdzie :)Ja będę pewniejsza, jeśli on będzie niedaleko - mnie trochę przeraża ta samotność np. na sali operacyjnej, kiedy inni coś ze mną robią, a ja nawet nie bardzo rozumiem co i po co...Nawet jeśli mąż albo w ogóle ktoś bliski ma tylko być gdzieś niedaleko, to od razu poczucie jest inne - nie jestem sama. Pamiętam, że na HSG był taki moment, że niby wszystko super, pielęgniarka super miła, lekarz cudowny (robiłam prywatnie...), ale jak na pytanie, czy bolało, powiedziałam, że mocno, to pielęgniarka fuknęła, że nie wiem, co to ból...Poczułam się strasznie bezbronna wtedy, bo jeszcze leżałam z tym cewnikiem, z wszystkim na wierzchu, zależna od obcych ludzie.. i to było słabe ;/ Wtedy pomyślałam właśnie, że jak poród, to z facetem niedaleko.

    W rodzinie i wśród znajomych to tak pół na pół jest - jedni bardzo chcą, inni wolą być na korytarzu. Kolega, który był, mówił, że było niesamowicie, ale obok w sali facet przeżył horror i siedział potem na korytarzu jak po wstrząsie, chociaż wszystko z matką i dzieckiem było ok.

    Gallina, co do Twojego pytania. Ja uwielbiam dzieci i mimo że może powinno mnie to boleć, że nie mam swoich, to jakoś zawsze tak wychodzi, że zaraz jakiś maluch ląduje na moich rękach albo ja z nim na czworaka na dywanie;) A co do pytań o dziecko: najpierw żartowałam, potem ucinałam, a od jakiegoś czasu mówię prawdę, jak ktoś jest bardzo dociekliwy i daje "dobre rady". Przy jednym takim wyznaniu strasznie się popłakałam, ale druga strona wykazała się wielkim zrozumieniem i teraz jest dużym wsparciem. Przy okazji trochę mi opowiedziała i teraz już np. wiem, dlaczego kuzynka ma bliźnięta ;) Też się leczyli i wcale nie chodziło o remont domu ;) Kilku bliższym koleżankom też powiedziałam tak po prostu - nie robię z siebie ofiary, nie liczę na współczucie, po prostu tak mi jest łatwiej. One też pewnie lepiej się czują wiedząc, bo same mogą podjąć decyzję, czy opowiadać mi, że koleżanka, której nie lubiłyśmy w szkole, ma mieć właśnie 3cie dziecko :P A do ciężarnych się uśmiecham :) Kto wie, jaką drogę przeszły, nie tylko w walce o dziecko ;)

    Opium, Gallina, bajka_ lubią tę wiadomość

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 16 marca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Jolcia, a jak u Ciebie? Kiedy podglądasz fasolkę? :)
    Pani doktor chce jeszcze podglądnąć bąbla przed świętami, 23.03 idę na usg.
    Tak się zastanawiam czy takie częste usg nie zaszkodzą mu? Chyba nie bardzo skoro sama pani doktor tak często chce go podglądać ??

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 16 marca 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    My dopiero w 7 tygodniu byliśmy, wcześniej nie kazali i od razu było serduszko widać :) Dzisiejsze aparaty do usg nie są tak szkodliwe jak kiedyś, także bez nerwów :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 marca 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg nie szkodzi bez przesady. Spokojnie. Jak jest potrzeba robią co kilka dni.
    Ale jak wszystko ok nie ma co latać co chwila. Jak jest ok to 6tydzien na serduszko, można w 8 zrobić bo do 8tyg różne rzeczy lubią sie dziać...potem 11 tydz i juz dalej to ja bym robiła pewnie raz w mcu:-)

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma jednoznacznych badan o wplywie usg na plod, generalnie odradzaja czeste usg


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 marca 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pierwszy etap jest taki ze wg usg miałam pecherzykow odpowiedniej wielkości czyli okoloowulacyjnych 8-9. Estrsdiol 1800. Pobrano mi 6 komórek jajowych, te 2 widocznie były puste. Z 6 komórek 5 jest dojrzałymi prawidłowymi komórkami jajowymi.
    Kolejny etap będzie mówił ile komórek się zaplodnilo-będę wiedziała jutro.

    KasicaLisica, Jolcia1985, bajka_, Opium, Bella93 lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 16 marca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Lunka, dzieje się dzieje, zaraz będziesz w ciąży :) I będziemy się cieszyć!

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka zaciskam kciuki i uda;)


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 marca 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby to bylo takie proste...zapłodnienie. a potem ile zarodków sie rozwija. Dużo tych etapów. No w końcu musi się każdej z nas udać zawsze to powtarzam :-)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 marca 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja a Ty masz jakieś objawy? ;)

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ