X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 marca 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie znam,jeszcze


    u5cvp2.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 23 marca 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie znam, podobno na mój wiek mam bardzo dobre wyniki łącznie z AMH, endometrium i śluz idealne, mąż ma wyniki w dolnej granicy normy (ilość była kiedyś trochę poniżej ale jest lepiej), ale zawsze to norma. Zdrowo się odżywiamy, jesteśmy szczupli, nie pijemy alkoholu, nie palimy (od zawsze), mąż nawet kawy i herbaty nie pije tylko wodę (tak lubi nie z powodu starań:)i ćwiczy. Ja nie ćwiczę ale w pracy jestem w ruchu i od tego roku prowadzę coś w stylu zajęć ruchowych.
    Wolałabym znać wroga...

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 23 marca 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po świętach idę na ta przeciwciała przeciwplemnikowe zobaczymy jak to będzie...z jednej strony chciałabym znać przyczynę ale z drugiej zostały same najgorsze niewiadome trudne do wyleczenia, wolałabym mieć jakiś hormon nie taki albo coś...

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 marca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest na prawde milion rzeczy ktorych lekarze nie sprawdzaja a ktore moga stanowic jakas tam przyczyne, fakt ze czesci nie da sie leczyc wiec to glowny powod czemu nie sprawdzaja


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 marca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anouk- bierzesz q10 i dhea na poprawe jajek? bo kojarze ze Ty z tych dojrzalych?:D


    u5cvp2.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 23 marca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja tak jest dlatego pewnych rzeczy nie ma sensu badać, ja jeszcze tak się na tym nie znam. Ale też my wszyscy jako populacja mamy różne wady i pomimo nich większość kobiet w ciążę zachodzi . To jak z EEG gdyby przebadać wszystkich to okazałoby się, że wiele osób ma nieprawidłowy zapis ale nie ma objawów, podobnie jest z alergią ( w mojej działce było kiedyś modne i dalej jest robienie tych drogich badań alergenów które zaleca napro, okazało się jednak że rzadko dieta dawała jakiekolwiek efekty, badania za każdym razem wykazywały inne alergeny a ograniczenie produktów powodowało uczulenie na te dotąd obojętne) i witaminą D (generalnie większość ma niedobór i co i nic). Może to są też przyczyny ale pewnie nie główne, może to się dzieje na jakiejś krzyżowej zasadzie i głowa (myślenie) też pewnie tu odgrywa znaczącą rolę. Idę do pracy trzeba jakoś zarobić na to in vitro:)

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 23 marca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja nie, nie biorę, ale poczytam i może dołączę do mojego worka leków nie leków:)

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 marca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział ze praktycznie kazdy doczeka się dziecka. Ze nawet przy slabych kom jaj i nasieniu w koncu trafi się dobry zarodek. Dlatego my się nie poddamy
    Wczoraj byłam u dr. Mowi ze u nas nie ma nic tak naprawdę mocno nie tak. Fragmentacja podwyższona. Nasienia lekko pon normy. No ale to nawet na iui warunki idealne.
    Ustaliliśmy juz wczoraj stymulacje jaka będzie.plan wizyt. Ile jajek byśmy chcieli. I ze jak niezależny dr nie z kliniki da mi zaświadczenie o wskazaniu do zapłodnienia wszystkich kom jaj to zapłodnia wszystkie. Co by dla nas Bylo super.

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 marca 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ototo dobrze prawisz, podzielam twoja opinie:) czasem na serio rece opadaja jak sie czlowiek dowiaduje o ciazy pary ktora na 1 rzut oka odbiega od "norm zdrowotnych"

    poczytaj i bierz, warto dbac o jajka:)


    u5cvp2.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 23 marca 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, chciałabym się Was trochę doradzić, bo nie powiem, martwię się trochę :( W zeszłym miesiącu byłam stymulowana clo, niestety, w 10 dc lekarz stwierdził torbiel 37mm. Nie dał mi pregnylu, w ogóle nic nie zalecił. Olał mnie. Torbiel pękła jakieś 4 dni przed miesiączką (do tego wszystkiego okres dostałam 5 dni wcześniej, a i tak mam mega krótkie cykle). Ból był niesamowity, wyłam i zwijałam się z bólu. Jak sobie to przypomne, to mnie przechodzą ciarki. W bieżącym cyklu znowu byłam na usg w 10 dc, a tam nic, zero, jakieś mikropęcherzyki, płyn po pękniętej torbieli i do tego endo 4,8 mmm. No porażka. Owulację mam zazwyczaj 12 dc. Lekarz powiedział, że owulacji na pewno nie będę miała 12 dc, że może później coś wyrośnie i żebym przyszła do niego 15dc.Dziewczyny, czy taka bida z nędzą po pęknięciu torbieli to normalne? Ja już spać nie mogę, tak się martwię :( No i nie wiem, czy iść do lekarza na to powtórne usg, bo coś mnie brzuch zaczyna boleć tak, jak przed okresem, do tego śluz niepłodny (dzisiaj 12 dc, no tragedia! czuję się, jakbym za parę dni miała dostać okres). USG u mojego lekarza 150zł. Dodam jeszcze, że przygotowywaliśmy się do inseminacji, w zeszłym cyklu dupa przez torbiel, w tym dupa, bo nie ma pęcherzyków. Mąż ma słabe nasienie, umiemy poprawić wyniki na jakieś dwa miesiące, później znowu jest kiepskie, na poprawę będziemy musieli teraz czekać jakieś 5 miesiący. Zła jestem jak nie wiem co, mieliśmy teraz szansę na dziecko, a lekarz spie....olił 2 moje cykle.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 marca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta
    Nie pomoge niestety.
    Torbiel u mnie kiedy była sama sie wchlonela.
    Nie pekla nigdy.
    Musisz zdac się na lekarza...
    Wydaje się ze taka sytuacja nie powinna mieć wpływu na cykl następny ani na endo ani na nic.
    Kurcze no..wiem ze jest Ci przykro...cykl szybko zleci. Oby w nast było juz w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2016, 12:30

    iv09i09katk65tr1.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 23 marca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Marta
    Nie pomoge niestety.
    Torbiel u mnie kiedy była sama sie wchlonela.
    Nie pekla nigdy.
    Musisz zdac się na lekarza...
    Wiem, ale lakarz dziad, jak na razie popsuł mi dwa cykle i ja mam wrażenie, że on kasę strasznie lubi wyciągać. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź:)

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 23 marca 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta - może skonsultuj to u kogoś innego? Ogólnie wydaje mi się, że chodzenie do lekarza, do którego nie masz zaufania czy pewności, tylko niepotrzebnie Cię stresuje. Też raz zmieniłam lekarza, bo mnie babka denerwowała i wydawało mi się, że kasę wyciąga, a w niczym nie pomaga ;/

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 23 marca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Mkl przykro mi :(

    Bizona jesli w posewie nic nie wyjdzie to raczej spokojnie ;)

    Paleczki Doderlein - topałeczki kwasu mlekowe i to ze jest ich sporo to raczej dobrze bo chronia przed infekcja u mnie wogóle ich nie było no i wyszła ecoli :(
    Aniu mam wyniki posiewow.
    Z pochwy:
    Wyniki badania wychodowano flore fizjologiczna pochwy
    Trichomonas vaginalis nie wyhodowano
    Obecnosc grzybow nie wyhodowano

    Wymaz z szyjki
    Wyniki badania wyhodowano flore fizjologiczna
    Obecnosc grzybow nie wyhodowano

    Czy tzn ze lekwrz moze zgodzic sie na IUI? Aaaa troche sie ucieszylam ale nie wiem czy nie na marne;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 23 marca 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKL tak mi przykro :(

    U mnie tez nie ma przyczyny...

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 marca 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100 strona, poprosze jakies dwie krechy na te okazje, no ktora dzis tesci? :D


    u5cvp2.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 23 marca 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny, warto było się kłuć fostimonem! Wróciłam z kliniki i tak: 11 dc endo 11 mm; pęcherzyk dominujący 20 mm i dwa mniejsze 17 i 15 .Wieczorem pregnyl 10tyś. j. i w piątek na 9 do kliniki.
    W końcu dobre wieści chociaż mąż stwierdził że dobre będą jak będę w ciąży.Ale ja się już cieszę że możemy w ogóle podejść do inseminacji:-D

    bizona, Opium, Kaśka28 lubią tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 marca 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi!! zajebiste wyniki!!!


    u5cvp2.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 23 marca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja też mi się tak wydaje:-D Ale nie zapeszajmy...

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 23 marca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja a jak tam u Ciebie? Kidy @ Ci wypada?

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ