X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja Poznań - u kogo?
Odpowiedz

Inseminacja Poznań - u kogo?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam IUI w invimedzie,nie na Polnej. Obie na niepękniętym pęcherzyku, na cyklu stymulowanym.
    A z tym czerwcem to tak się ułożyło ;) Były cykl po cyklu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2016, 21:46

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 24 lipca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf a do kogo chodziłas w invimedzie. Ja miałam tam 2 IUI bez rezultatu

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Elf a do kogo chodziłas w invimedzie. Ja miałam tam 2 IUI bez rezultatu

    Ja ogólnie chodzę do Małka, ale w cordisie, bo mam to to w ramach karty pracowniczej. Zatem Małek robił mi IUI i przyjmował w invimedzie - to za pierwszym razem. Za drugim Małek był na urlopie i przyjął mnie Sroka i to on robił drugą, udaną IUI. Taki to zbieg okoliczności ;)

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 25 lipca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam u Małka - pierwsza na pękniętym pęcherzyku - zupełnie bez sensu, drugą na pękającym.

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 14 września 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny po wakacjach? Urodzaj ciąż? :D

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 14 września 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja robiłam w zesłym m-cu IUI na Polnej na NFZ
    oczywiście wizyty prywatne u lekarza który tam pracuje ...

    Traktowanie faktycznie jak mięcho - 2 pacjentki na raz w tym samym gabinecie oddzielone tyl kokotarą- zasłonką i czekanie z nasieniem w ręku ok 20 minut :(

    ale fakt faktem- że nie płacimy dodatkowo za zabieg.

    W tym cyklu też podchodzę, choć już bez nadzieji...

    bv5tg9v.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 14 września 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza naprawdę tak to wygląda na Polnej? Do kogo chodzisz?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 14 września 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do dr Rzymskiego, ale miał urlop więc w zastępstwie zabieg wykonywał jakiś młody doktorek o imieniu Adam.

    Przyjęcie na oddział: badanie temperatury, ciśnienia, standardowy wywiad na co pani choruje jakie leki bierze. Czekam na korytarzu a razem ze mną 11 innych babek
    wiedziałam że przygotowanie nasienia trwa ok 1,5h więc
    ok godziny 11:30 słyszę jak lekarz mówi do piguł: no to idę po te nasionka
    a piguła: tylko ich nie wymieszaj (taki żarcik a la Stasburger).

    Ja swoją próbówkę dostałam w kopercie w łapkę "do ogrzania" i siedzę dalej jak ten debil - nie tudno się domyślić co mi lekarz przyniósł a dookoła wszyscy patrzą.
    młody doktorek powiedział mi że jak tylko znajdziemy wolny gabinet to mnie poprosi - więc grzecznie czekałam. Na IUI była wtedy jeszcze jedna babka ale ona miała "swojego lekarza na miejscu więc została poproszona od razu do innego gabinetu"
    po 15 minutach młody doktorek mnie woła:
    każe mi odczytać nazwisko na próbówce czy się zgadza i znów suchy żarcik (bo wie Pani teraz to jeszcze coś poradzimy ale potem będzie za późno)
    nastepnie USG i ocena pęcherzyka:
    pęcherzyk duży 19mm (niby idelany do pęknięcia)

    Po zabiegu dokotorek przykrywa mnie prześcieradłem
    "żeby Pani miała chociaż trochę intymności- jesli można tu o takim czymś mówić"
    między czasie oczywiście za kotarą badane są inne pacjentki cały czas ktoś wchodzi i wychodz ja się do niego uśmiecham- mówię: dziękuję, jestem przyzwyczajona, nie pierwszy raz tutaj.
    po 15 minutach zbieram się i wychodzę z zabiegowego, pytam piguł czy jakiś dokument, wypis coś... każą iść do domu.

    Zniosę jeszcze wiele- prawdopodobnie tyle ile będzie trzeba żeby w końcu się udało :)

    Aha w tym cyklu kolejne IUI- dam znać jak było tym razem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2016, 15:59

    bv5tg9v.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 14 września 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny przyłącze sie do Was :)
    z mężem podjęliśmy wczoraj decyzje o podejściu do IUI, jeśli o mnie chodzi to jak na razie nie wykryto żadnych nieprawidłowości (jutro ide dopiero na HSG) ale mąż ma kiepskie nasienie. Pierwsze badanie nasienia miał w czerwcu a drugie wczoraj. W międzyczasie brał fertilman, ale poprawiła sie niestety tylko ilośc ale nie ruch plemników.
    Pani doktor Schwartz, do której chodzę poleciła nam klinikę Invimed. Co myślicie?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 14 września 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza Ja na dzisiejszej wizycie dowiedziałam się że IUI jutro. Chodzę do Spaczynskiego. Mam nadzieje, że jakoś jutro przetrwać, choć po t co napisałaś jestem pełna obaw

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 14 września 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka miałam w invimedzie 2 IUI, nie jestem zadowolona, ale wiadomo ile ludzi tyle opinii ;) pewnie jakby się udało zajść w ciążę moja opinia byłaby inna

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 14 września 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Kuchcinka miałam w invimedzie 2 IUI, nie jestem zadowolona, ale wiadomo ile ludzi tyle opinii ;) pewnie jakby się udało zajść w ciążę moja opinia byłaby inna

    Dzieki Za odp :) właśnie pozostaje teraz decyzja Invimed czy medart..
    Przeczytałam wszystkie Wasze posty w tym wątku, widze ze niektóre z Was maja nie lada przejścia za sobą z IUI...
    Martwi mnie tak mała skuteczność tej metody, z drugiej strony mam nadzieje ze jeżeli okaże sie ze faktycznie mi nic nie dolega i problemem jest tylko kiepsko pływające nasienie męża to jednak sie uda. O invitro na razie w ogóle nie myśle, wydaje mi sie ze to ost deska ratunku, a u nas przecież podobno tragedii nie ma tylko jakość ciąży nie widać...

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 15 września 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Mysza Ja na dzisiejszej wizycie dowiedziałam się że IUI jutro. Chodzę do Spaczynskiego. Mam nadzieje, że jakoś jutro przetrwać, choć po t co napisałaś jestem pełna obaw

    To wobec tego życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki żeby było lepiej- koniecznie podziel się wrażeniami!

    PS ja miałam w dzień po IUI delikatne plamienie co ponoć jest normalne

    bv5tg9v.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 15 września 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po. Mając porównanie z invimedem to prócz tego ze na Polnej IUI trwa 2 razy dłużej to nie mam zastrzeżeń. IUI wykonywała bardzo miła i delikatna Pani Dr o nazwisku na literę O (niestety nie pamiętam całego nazwiska).
    Różnice są nastepujace:
    W invimedzie IUI odbywa się pod usg na Polnej tego nie było
    W invimedzie przed wprowadzeniem nasienia lekarz mówi tylko o ilości plemników podawanych , na Polnej dostałam wyniki calej oddanej próbki + informacje o podanym materiale
    W invimedzie musiałam mieć pełny pęcherz co przy godzinnym opóźnieniu stanowiło nielada wyczyn,na Polnej nie było takiej potrzeby

    Generalnie jestem zadowolona :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 15 września 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Jestem po. Mając porównanie z invimedem to prócz tego ze na Polnej IUI trwa 2 razy dłużej to nie mam zastrzeżeń. IUI wykonywała bardzo miła i delikatna Pani Dr o nazwisku na literę O (niestety nie pamiętam całego nazwiska).
    Różnice są nastepujace:
    W invimedzie IUI odbywa się pod usg na Polnej tego nie było
    W invimedzie przed wprowadzeniem nasienia lekarz mówi tylko o ilości plemników podawanych , na Polnej dostałam wyniki calej oddanej próbki + informacje o podanym materiale
    W invimedzie musiałam mieć pełny pęcherz co przy godzinnym opóźnieniu stanowiło nielada wyczyn,na Polnej nie było takiej potrzeby

    Generalnie jestem zadowolona :)


    Świetnie- bardzo się cieszę!
    No i trzymam kciuki za powodzenie :)

    Eni_gma lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 16 września 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzisiaj wysłałam wiadomość do invimedu w celu umówienia sie na pierwsza wizytę. Ciagle sie waham miedzy invimedem a MedArtem. O polnej słyszałam na razie zbyt wiele złych opinii wiec w ogóle ich nie rozważam.
    Wczoraj miałam robione badanie HSG na raszei, oba jajowody mam drożne, ale samo badanie to jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu... Nadal mnie wszystko boli a wczoraj miałam wieczorem gorączkę 38,6... Eh dobrze ze mam juz to za sobą :)
    Czy mogłaby mi któraś z Was powiedzieć w skrócie jak wyglada przygotowanie do inseminacji i ile ono trwa? Teraz jest mój 8dc wiec chciałabym bardzo podejść do inseminacji juz w nast cyklu, myślicie ze to mozliwe? Bardzo z góry dziękuje za odp :)

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • myszaaaa1 Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 16 września 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też miałam inseminacje 3 razy na Polnej niestety nic z tego ;(
    wyzysk i wyciąganie kasy moim zdaniem ;/

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    1 ivf - styczen 2015 Polna Poznań 4 transfery :(
    2 ivf - sierpien 2015 Medart Poznań 1 transfer 8b i 8a 9dpt 28,51 11dpt 67,32 14dpt 192,86 27dpt serduszko ❤ jest synek :-) urodzony czerwiec 2016
    3 ivf ?? :-))
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 16 września 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Hej dzisiaj wysłałam wiadomość do invimedu w celu umówienia sie na pierwsza wizytę. Ciagle sie waham miedzy invimedem a MedArtem. O polnej słyszałam na razie zbyt wiele złych opinii wiec w ogóle ich nie rozważam.
    Wczoraj miałam robione badanie HSG na raszei, oba jajowody mam drożne, ale samo badanie to jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu... Nadal mnie wszystko boli a wczoraj miałam wieczorem gorączkę 38,6... Eh dobrze ze mam juz to za sobą :)
    Czy mogłaby mi któraś z Was powiedzieć w skrócie jak wyglada przygotowanie do inseminacji i ile ono trwa? Teraz jest mój 8dc wiec chciałabym bardzo podejść do inseminacji juz w nast cyklu, myślicie ze to mozliwe? Bardzo z góry dziękuje za odp :)


    HSG faktycznie mnie też strasznie bolało- a jak puściło znieczulenie to ledwo do dmu dojechałam autem- potem do wieczora sen ...

    przy tym IUI to pestka- nie boli nic a nic, ja mam na naturalnych cyklach więc poza monitoringiem żeby trafić w dzień zero przygotowań, wiem że dziewczyny które mają problem z ovilacją biorą leki, ale to już one musza się wypowedziedzieć

    bv5tg9v.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 16 września 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    HSG faktycznie mnie też strasznie bolało- a jak puściło znieczulenie to ledwo do dmu dojechałam autem- potem do wieczora sen ...

    przy tym IUI to pestka- nie boli nic a nic, ja mam na naturalnych cyklach więc poza monitoringiem żeby trafić w dzień zero przygotowań, wiem że dziewczyny które mają problem z ovilacją biorą leki, ale to już one musza się wypowedziedzieć
    Ja nie mam żadnych problemów :) cykle regularne zawsze z owu, problemem sa słabi pływacy męża :) duzo badań oprócz HSG trzeba wykonać przed inseminacją? Wszystkie badania hormonalne juz wykonywałam ale pewnie bedą kazali mi je powtórzyć, słyszałam ze jeszcze jakies wymazy trzeba robić? Ile to wszystko trwa, myślicie ze zdarze do następnego cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2016, 21:07

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 17 września 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka jeśli chcesz podejść w tym cyklu to się szybko umawiaj i w invimedzie róbcie badania. Przygotuj się na koszt ok. 1400 zł samych badań

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ