X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE
Odpowiedz

INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE

Oceń ten wątek:
  • carolla Przyjaciółka
    Postów: 84 38

    Wysłany: 15 października 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaneta ja miałam dzisiaj pierwszą inseminację. Przed miałam robione wszystkie hormony, tarczyce, plus hsg no i mój małż miał badania nasienia plus test swim up. W końcu wyszło, że ja klinicznie zdrowa(może poza barierą w głowie) ale problem z żołnierzykami. Ciężko powiedzieć co będzie. jestem dobrej myśli nie wiedzieć czemu :)

    "Zamknij oczy, ale nie umieraj.
    Masz prawo do płaczu. A potem wstań
    i walcz o następny dzień."
    15.10.2015 - I IUI :(

    "Co ma przeminąć to przeminie
    A co ma zranić do krwi zrani"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ok. Tylko bariera w glowie i niby dlatego nie mozemy. Carolla trzymam kciuki, aby bylo powodzenie:)) my podejdziemy rowniez za dwa miesiace:) mam nadzieje, ze sie uda.

  • carolla Przyjaciółka
    Postów: 84 38

    Wysłany: 16 października 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaneta my właściwie też jesteśmy niepłpdni idiopatycznie. Lekarz powiedział, że na upartego te żołnierzyki powinny dolecieć do celu bez pomocy. No ale nie doleciały. Zresztą ja już nie chciałam marnować więcej czasu.

    Jak napisała mi na tym forum Lara79 musimy wierzyć i myśleć pozytywnie.

    Lara79 lubi tę wiadomość

    "Zamknij oczy, ale nie umieraj.
    Masz prawo do płaczu. A potem wstań
    i walcz o następny dzień."
    15.10.2015 - I IUI :(

    "Co ma przeminąć to przeminie
    A co ma zranić do krwi zrani"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    czytam ten wątek i czytam. Jestem chwilę przed okresem i za kilka (naście) dni podchodzimy do pierwszej IUI na cyklu naturalnym. Mam się stawić w poradni w 8 dniu cyklu na monitoring. IUI będziemy mieć na NFZ.
    Staramy się już ponad 20 cykli bezskutecznie. Wyniki męża bardzo dobre (poza wysoką aglutynacją), u mnie większość badań też ok. Mam tylko mutację genu MTHFR, ale podobno to nie wpływa na "zajście w ciążę", a na utrzymanie. A mimo to już tyle razy się nam nie udało, że jakoś wiary we mnie mało. Mąż wierzy, że IUI to będzie strzał w dziesiątkę, a ja się obawiam i myślę, że to by było zbyt proste...

    Mimo wszystko próbujemy wszystkiego, bo w końcu i dla nas kiedyś zaświeci Słońce, co nie?

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 13 listopada 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja też jestem przed 1wszą inseminacją.Trochę też już jestem zrezygnowana i szczerze nie liczę, że się uda ale trzeba próbować. Jutro mam zabieg o 8smej.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 13 listopada 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga czy miałaś robioną laparoskopię po tym HSG na którym wyszło, że masz niedrożne jajowody??

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga78 wrote:
    Hej,ja też jestem przed 1wszą inseminacją.Trochę też już jestem zrezygnowana i szczerze nie liczę, że się uda ale trzeba próbować. Jutro mam zabieg o 8smej.


    To powodzenia. :) Ja właśnie zaczęłam plamić, więc pewnie za 2 dni @, więc za 10 dni zaczynamy IUI monitoringiem...

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 13 listopada 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    Aga czy miałaś robioną laparoskopię po tym HSG na którym wyszło, że masz niedrożne jajowody??
    Tak,wyszło że oba drozne usg było źle zrobione,dlatego przed in vitro spróbuje jeszcze inseninacji

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 13 listopada 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to super :) zdziwiło mnie, że chcesz podejść do IUI z niedrożnymi jajowodami.. teraz wszystko jasne ;) w takim razie trzymam kciuki za IUI

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wyniki badań. Posiew tlenowy wyszedł dodatni - mam gronkowca złocistego w pochwie. :(

    Inseminacji na pewno nie będzie w listopadzie. :( No cóż, najpierw zdrowie.
    Trzeba mi to wyleczyć.

    Trzymam kciuki za wszystkie kobitki, które też czekają na IUI.

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 14 listopada 2015, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie Rutelka powodzenia w następnym cyklu

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Justin34 Koleżanka
    Postów: 38 55

    Wysłany: 17 listopada 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też podchodziłam do inseminacji. Postanowiliśmy sobie że spróbujemy 4 razy bo nie umieliśmy się od razu zdecydować na in vitro. Mieliśmy 6 prób, w tym 3 IUI doszły do skutku, 3 odwołano ze względu na złe wyniki M. Żadna próba w naszym przypadku się nie udała. Czekamy na nowy cykl i podchodzimy do in vitro. U nas problem to pcos, zbyt wysoka prolaktyna oraz słabe nasienie.

    starania od X 2012, 2014-2015 3 x IUI :(
    II 2016 I ICSI
    22.02.2016 transfer Blastusi 3BB, 2 Śnieżynki 2BB i 4BB
    beta 9 dpt 58,23; 11 dpt 209,59
    04.11.2016 Synuś :)
    27.08.2018 kriotransfer Blastusi 2BB
    beta 9 dpt 89,31; 11 dpt 217,74
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 17 listopada 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ,Że znacie przyczyną niepowodzeń.Trzymam kciuki

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak 1IUI zrobiona 27 listopada. Teraz czekamy. :)

  • Sowaa Autorytet
    Postów: 447 151

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka a jako to jest wlasnie z tymi wynikami badan do IUI. Ty napisałaś ze tobie posiew wyszedł dodatni a mimo to rozumiem, ze doszło do IUI?
    Pytam poki co z ciekawości. Jestem w trakcie wykonywania badan i czekam na okres bo tez przymierzam sie do pierwszej próby IUI. Trzy lata staramy sie bezskutecznie i czas na kolejny poważny krok. Mam nadzieje ze ostatni i bedzie ciaza. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 21:23



    Marzenia to realne cele z odroczonym terminem realizacji...

    34bwyx8dfkd7ouw5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sowaa wrote:
    Rutelka a jako to jest wlasnie z tymi wynikami badan do IUI. Ty napisałaś ze tobie posiew wyszedł dodatni a mimo to rozumiem, ze doszło do IUI?
    Pytam poki co z ciekawości. Jestem w trakcie wykonywania badan i czekam na okres bo tez przymierzam sie do pierwszej próby IUI. Trzy lata staramy sie bezskutecznie i czas na kolejny poważny krok. Mam nadzieje ze ostatni i bedzie ciaza. :-)

    Posiew robiłam w trakcie brania antybiotyków na anginę. Okazało się, że wyhodowano mi gronkowca złocistego w pochwie. Po badaniu brałam jeszcze ze 4 dni antybiotyk. Pani ginekolog powiedziała, że te antybiotyki (bo brałam dwa) oba działają na gronkowca (bo przy badaniu posiewu rozpisali na jakie antybiotyki jest wrażliwy ten gronkowiec) i że na pewno już dawno po gronkowcu. W kartę do inseminacji wpisała - posiew dodatni Gronkowiec złocisty, po przeleczeniu. Powiedziała, że generalnie to mało możliwe, że tam mam gronkowca, bo to nie jest ich środowisko życia, a nawet jak był, to antybiotykiem go zabiłam. Dlatego zrobiono mi IUI mimo pozytywnego posiewu.

    No ale przy tym inne badania wyszły mi wzorowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sowaa wrote:
    Rutelka a jako to jest wlasnie z tymi wynikami badan do IUI. Ty napisałaś ze tobie posiew wyszedł dodatni a mimo to rozumiem, ze doszło do IUI?
    Pytam poki co z ciekawości. Jestem w trakcie wykonywania badan i czekam na okres bo tez przymierzam sie do pierwszej próby IUI. Trzy lata staramy sie bezskutecznie i czas na kolejny poważny krok. Mam nadzieje ze ostatni i bedzie ciaza. :-)


    Trzymam kciuki za kolejny cykl. Oby IUI się udała! :)
    Ja czekam jeszcze tydzień na efekt mojej pierwszej inseminacji. :)

    Sowaa lubi tę wiadomość

  • Sowaa Autorytet
    Postów: 447 151

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 03:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka dzięki za info. Mi zostało jeszcze do zrobienia te badanie czystości pochwy. Troche tych badan było ale daliśmy radę.
    Wlasnie wczoraj zaczęłam nowy cykl i tez ruszamy do boju.
    Trzymam kciuki oby Ci sie udało! Dawaj znać



    Marzenia to realne cele z odroczonym terminem realizacji...

    34bwyx8dfkd7ouw5.png
  • Farida Koleżanka
    Postów: 32 34

    Wysłany: 31 października 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny napiszcie czy udały wam się te inseminacje?

    Farida
  • Anulka_ań Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja dzisiaj mam swoją pierwszą inseminację.
    Leczę się już czwart rok, na szczęście od kilku lat jestem pod opieką b.dobrej kliniki Gameta w Gdyni, gdzie trafiłam na super doktora.
    Mam nadzieję,że wszystko pójdzie dobrze, bo wyniki są super.
    W przypadku dziewczyn, które dały radę za pierwszym razem, kiedy sprawdzałyście czy jesteście w ciąży?

    Pozdrawiam!

    Annie
‹‹ 20 21 22 23 24
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ