X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE
Odpowiedz

INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE

Oceń ten wątek:
  • zadymka Debiutantka
    Postów: 7 13

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane
    czytam i czytam. ja naprawdę w tym miesiącu odpuściłam. temp. mierzyłam na razie 2 razy. śluzu nie sprawdzam. Józefka - w życiu nie miałam takiego pęcherzyka! piękny! Eliza nie przejmuj się ja miałam 8mm w 10 dniu. urósł do 18mm w 14-stym. dziewczyny kibicuję mocno i życzę tego właśnie najpiękniejszego prezentu na te święta!!

    józefka lubi tę wiadomość

    zadymka
  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza będzie dobrze pęcherzyk może potrzebuje jeszcze czasu, przecież czasem cykle się nam wydłużają a owulacja jest zazwyczaj ok 14 dni przed @ .Może masz taki cykl teraz i potrzeba dnia lub dwóch by ładnie urosły. Kciukam mocno Co do cen ja w klinice nieplodnosci w Belgii. Za wizytę u lekarza monitoring place a ubezpieczalnia zwraca większość. Pregnyl ok 10e.A IUI do 6 prób bezpłatnie. Hsg rachunek z kliniki na 42 e. Kciukam za nas wszystkie. A tak wogole jak się czułyscie po IUI. ????

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmb wrote:
    Eliza będzie dobrze pęcherzyk może potrzebuje jeszcze czasu, przecież czasem cykle się nam wydłużają a owulacja jest zazwyczaj ok 14 dni przed @ .Może masz taki cykl teraz i potrzeba dnia lub dwóch by ładnie urosły. Kciukam mocno Co do cen ja w klinice nieplodnosci w Belgii. Za wizytę u lekarza monitoring place a ubezpieczalnia zwraca większość. Pregnyl ok 10e.A IUI do 6 prób bezpłatnie. Hsg rachunek z kliniki na 42 e. Kciukam za nas wszystkie. A tak wogole jak się czułyscie po IUI. ????

    po IUI nr 1 w miare ogólnie dobrze, lekko przewrażliwiona każdy najmniejszy symptom brałam za oznakę cięży
    teraz mega pesymizm i oczekiwanie na @ ta IUI zupełnie inna od poprzedniej z plamieniem włącznie i mega odjazdami do clo i dupku, tylko nie wiem czy pregnyl zadziałał

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    nie pisałam ostatnio bo byłam trochę przygnębiona bo po pierwszym USG w 12 dniu cyklu pęcherzyk miał 12mm lekarz zalecił mi przyjmowanie zastrzyków jeszcze przez 6 dni i na USG pojechałam w 18dc pęcherzyk miał wtedy 17mm i znowu zostałam odesłana do domu miałam zrobić sobie jeszcze dwa zastrzyki tylko większą dawkę niż przyjmowałam wcześniej i przyjechać w 22dc, zrobił mi USG i widziałam jego niezadowoloną minę nawet zapytał mnie się jakie brałam leki i w jakiej dawce... Nie wiem ile miał ten pęcherzyk bo nawet mi nie powiedział myślę ze 18mm może 19mm nie więcej:( zrobił mi tą IUI ale ja mam przeczucia że nic z tego nie będzie...:( IUI miałam na niepękniętym pęcherzyku dzień wcześniej zrobiłam sobie zastrzyk Ovitrelle. Trzymam za Was kciuki!!!

    nadzieja
  • ewa13 Ekspertka
    Postów: 157 134

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza wrote:
    hej
    nie pisałam ostatnio bo byłam trochę przygnębiona bo po pierwszym USG w 12 dniu cyklu pęcherzyk miał 12mm lekarz zalecił mi przyjmowanie zastrzyków jeszcze przez 6 dni i na USG pojechałam w 18dc pęcherzyk miał wtedy 17mm i znowu zostałam odesłana do domu miałam zrobić sobie jeszcze dwa zastrzyki tylko większą dawkę niż przyjmowałam wcześniej i przyjechać w 22dc, zrobił mi USG i widziałam jego niezadowoloną minę nawet zapytał mnie się jakie brałam leki i w jakiej dawce... Nie wiem ile miał ten pęcherzyk bo nawet mi nie powiedział myślę ze 18mm może 19mm nie więcej:( zrobił mi tą IUI ale ja mam przeczucia że nic z tego nie będzie...:( IUI miałam na niepękniętym pęcherzyku dzień wcześniej zrobiłam sobie zastrzyk Ovitrelle. Trzymam za Was kciuki!!!
    Moim zdaniem to trzeba szczescia bo to wszystko dziwne bo podchodziłam do IUI puewszej i odrazu zaszłam tylko w 7 tygodniu serdyszko przestało bić podchodziłam do drugej IUI i się nie udało a do trzeciej nie może dojsc bo mam po stronie niedrożnej a w grudniu święta moim zdaniem to trzeba dużo szczęścia podłamana jesten trochę :'(

    Będzie synek f2w3rjjg1dn3otbk.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa13 chyba nikt bardziej jak my starające się nie jest w stanie nas zrozumieć. Wiem co czujesz bo każda z nas czuje to samo. Z każdą nieudaną próbą człowiek traci nadzieję... Czasami mam pretensje do całego świata dlaczego to właśnie mnie spotkało... To wszystko jest tak trudne i jest ogromną próbą dla małżeństwa. Trudno nawet myśleć o czymkolwiek innym bo jednak wszystko sprowadza się do tego NAJWAŻNIESZEGO czyli upragnionego DZIECKA!!!

    nadzieja
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza wrote:
    hej
    nie pisałam ostatnio bo byłam trochę przygnębiona bo po pierwszym USG w 12 dniu cyklu pęcherzyk miał 12mm lekarz zalecił mi przyjmowanie zastrzyków jeszcze przez 6 dni i na USG pojechałam w 18dc pęcherzyk miał wtedy 17mm i znowu zostałam odesłana do domu miałam zrobić sobie jeszcze dwa zastrzyki tylko większą dawkę niż przyjmowałam wcześniej i przyjechać w 22dc, zrobił mi USG i widziałam jego niezadowoloną minę nawet zapytał mnie się jakie brałam leki i w jakiej dawce... Nie wiem ile miał ten pęcherzyk bo nawet mi nie powiedział myślę ze 18mm może 19mm nie więcej:( zrobił mi tą IUI ale ja mam przeczucia że nic z tego nie będzie...:( IUI miałam na niepękniętym pęcherzyku dzień wcześniej zrobiłam sobie zastrzyk Ovitrelle. Trzymam za Was kciuki!!!

    trzymam kciuki!!!

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Amii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 21 września 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Widze, że forum od jakiegoś czasu nie jest odwiedzane, mam nadzieje, że to się zmieni :)
    Najprawdopodobniej 23/24.09.15 będę pierwszy raz podchodzić do IUI. Stres przeogromny, ale raczej związany z oczekiwaniem, nie z samym wydarzeniem. Martwi mnie podwyższony poziom prolaktyny, czy któraś z Was miała może taki problem (normy 4,79-23,3, wynik 25,78) i były jakieś problemy w związku z tym?
    Znam powód zwiększonego poziomu, ponieważ w styczniu tego roku przestałam brać tabletki uspokajające (przepisane przez specjalistę) od których przytylam jakieś 15 kg i zaczęłam mieć problemy z cyklem i owulacją, ponieważ działały na przysadkę. Starasz się ufać lekarzom, a wychodzi jak wychodzi, niestety.

    Artemida Białystok dr. Z
    08.14 [*] 05.15 [*]
    Zbijanie PRL; Mąż - spodziectwo prąciowe, słaba ruchliwość.
    22.09.15 1 IUI :(
    Następne podejście: styczeń '16
  • Lara79 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 24 września 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amii i jak po zabiegu? Ja w tym cyklu iui mialam 15.09 i teraz czekam. Sa to najgorsze 2 tygodnie czekania.

    14.09.2015 - 1 IUI :(
    19.10.2017 - 2 IUI :(
    17.11.2017 - 3 IUI czekamy

  • Amii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 25 września 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabieg miałam 22.09 jednak, bo okazało się, że jajeczko już pękło i nie było na co czekać. 21.09 mialam jajeczko ponad 19, endo ponad 11, wszystko bez stymulacji. Teraz jestem na stresie i staram sie nie wsłuchiwać w ciało, bo sfiksuje. Po IUI mam cały czas bóle podbrzusza, a dzień po miałam beżowe plamienie (czytalam, że tak sie zdarza).

    Lara79, a jak Ty sie czujesz? U Ciebie testowanko już zaraz. Które Twoje IUI?

    Artemida Białystok dr. Z
    08.14 [*] 05.15 [*]
    Zbijanie PRL; Mąż - spodziectwo prąciowe, słaba ruchliwość.
    22.09.15 1 IUI :(
    Następne podejście: styczeń '16
  • Lara79 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 25 września 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie te same objawy i nie wiem czy swiruje i sobie wmawiam czy rzeczywiście coś się dzieje. Na drugi dzień po iui tez kilka plamek no cały czas czuje takie dziwne uczucie jakby ból albo ciągnięcie w jajnikach. moja iui pierwsza a staramy się 1.5 roku. od 4 dnia clo a od 15 dupashton . dziś 10 dpo i nie wiem kiedy testować bo juz nie mogę wytrzymać ale chyba jeszcze za wcześnie

    14.09.2015 - 1 IUI :(
    19.10.2017 - 2 IUI :(
    17.11.2017 - 3 IUI czekamy

  • Amii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 25 września 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara79, także czuje takie ciągnięcie.
    Nie wiem, czy uda mi się wytrzymać do 14 - 15 dpo, ustalilam, że pierwszy test zrobie 10 dpo, a pozniej w dniu spodziewanej miesiaczki (Bete). Oczekiwanie jest nie do zniesienia.


    Trzymam kciuki!!!!

    Artemida Białystok dr. Z
    08.14 [*] 05.15 [*]
    Zbijanie PRL; Mąż - spodziectwo prąciowe, słaba ruchliwość.
    22.09.15 1 IUI :(
    Następne podejście: styczeń '16
  • Lara79 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 26 września 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amii dokladnie :) najgorsze czekanie i strach przed rozczarowaniem.

    14.09.2015 - 1 IUI :(
    19.10.2017 - 2 IUI :(
    17.11.2017 - 3 IUI czekamy

  • Lara79 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 27 września 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 dpo a 26dc test negatywny:-( wiec chyba nie mam na co liczyć znowu . Cóż czekam do dnia spodziewanej @ czyli jeszcze 2 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2015, 11:40

    14.09.2015 - 1 IUI :(
    19.10.2017 - 2 IUI :(
    17.11.2017 - 3 IUI czekamy

  • Amii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 27 września 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara79, a jak sie czujesz?
    Ile dni mają Twoje cykle? Teraz zrobiłaś sikańca 25?
    Myśl pozytywnie! Zrób w dniu spodziewanej miesiączki. Wtedy wszystko się wyjaśni na 100%!
    Dalej trzymam kciuki!

    Artemida Białystok dr. Z
    08.14 [*] 05.15 [*]
    Zbijanie PRL; Mąż - spodziectwo prąciowe, słaba ruchliwość.
    22.09.15 1 IUI :(
    Następne podejście: styczeń '16
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 27 września 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki :) Ja w październiku będę miała pierwszą IUI, najpierw sono-hsg.

    Amii zadowolona jesteś ze Zbrocha? Ja też chodzę do Artemidy, na razie do Domitrza, ale nie do końca mi pasuje.

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Amii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 27 września 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra80 - kciuki się przydadzą :)

    Jeżeli chodzi o Zbrocha to jestem zadowolona, w sumie nie mam porównania do innych lekarzy przyjmujących prywatnie, Ci na NFZ to katastrofa, przynajmniej tylko z takimi ewenementami miałam styczność. Konkretny facet, miły, pod telefonem w razie pytań, czuje sie zaopiekowana.
    Pomyślnego wyniku badania!

    Artemida Białystok dr. Z
    08.14 [*] 05.15 [*]
    Zbijanie PRL; Mąż - spodziectwo prąciowe, słaba ruchliwość.
    22.09.15 1 IUI :(
    Następne podejście: styczeń '16
  • Lara79 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 28 września 2015, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amii wrote:
    Lara79, a jak sie czujesz?
    Ile dni mają Twoje cykle? Teraz zrobiłaś sikańca 25?
    Myśl pozytywnie! Zrób w dniu spodziewanej miesiączki. Wtedy wszystko się wyjaśni na 100%!
    Dalej trzymam kciuki!

    hej, moje cykle trwają średnio 28 dni , wczoraj robiłam sikańca. No cóż czekam do środy i zobaczymy, to będzie 29 dc, więc powinna to być już @.
    Jakaś tam nadzieja się jeszcze we mnie tli :) jak to mówią nadzieja umiera ostatnia :)

    pozdrawiam kochana i trzymam kciuki za Ciebie.

    Amii lubi tę wiadomość

    14.09.2015 - 1 IUI :(
    19.10.2017 - 2 IUI :(
    17.11.2017 - 3 IUI czekamy

  • Lara79 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 30 września 2015, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    no niestety nic w tego nie wyszło :(
    pierwsza IUI nieudana :(, wczoraj test z krwi hcg <2

    trzymam Kciuki za ciebie Amii

    14.09.2015 - 1 IUI :(
    19.10.2017 - 2 IUI :(
    17.11.2017 - 3 IUI czekamy

  • Amii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 30 września 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara79, nic sie nie stało!
    Nowy cykl, nowe możliwości!
    Przytulam, daje ciepełko :*

    Artemida Białystok dr. Z
    08.14 [*] 05.15 [*]
    Zbijanie PRL; Mąż - spodziectwo prąciowe, słaba ruchliwość.
    22.09.15 1 IUI :(
    Następne podejście: styczeń '16
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ