X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE
Odpowiedz

INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE

Oceń ten wątek:
  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 29 listopada 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Hej dziewczyny,
    wróciłam właśnie z wizyty u ginekologa. To mój 2 dc i pierwszy cykl po nieudanej IUI.
    Zaczynamy od jutra zsatrzyki puregon, później ovi i drugie podejście do IUI.
    Po rozmowie z lekarzem to będzie moje ostatnie podejście bo on kategorycznie jest przeciwnikiem wielokrotnego podchodzenia do inseminacji ( w moim przypadku) Każda z nas ma pewna rezerwę i tą właśnie rezerwę wyczerpuje sie podczs stymulacji hormonalnej. Ja wyhodowałam najpierw 4 jajeczka- więc dużo ( a i tak sie nie udało ;/ ) i bardzo podatna jestem i na hormony i na inne leki...
    Robimy 2 IUI, jak sie nie uda- 3 m-ce działamy naturalnie a jeśli nadal nie bedzie sukcesu- invitro. Choć to najczarniejszy scenariusz. skoro byłam 3 razy w ciąży to wierzę że nam sie uda :)


    Przykro mi. Może teraz się uda :)
    Dlaczego w Twoim przypadku jest przeciwnikiem wielokrotnej IUI? Chodzi o jakąś konkretną rzecz? Masz niskie AMH, czy o coś innego chodzi?
    Ja ma bardzo niskie AMH, to pewnie też nie powinnam za dużo razy robić IUI. W grudniu mam 3 podejście.

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny

    Ja od wczoraj przyjmuje zastrzyki puregon i tak przez tydzień a poźniej czekam na USG. To bedzie podejście do drugiej IUI może teraz się uda. Dziewczyny ja to powoli trace nadzieje, wiem ze nie powinnam tak myslec ale po tylu nieudanych próbach leczenia które trwaja dwa lata trudno mysleć pozytywnie...:(
    Caribbean do Ciebie mam pytanie a gdzie dokładnie leczysz się w białymstoku???

    nadzieja
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja jutro USG. Pisałam Wam, ze stosunkowo spokojnie przeszłam pierwszą nie udaną IUI, w piątek nie wiem czy to po lekach, czy mój organizm działą jak bomba z opóźnionym zapłonem wybuchłam, kurde nie było fajnie :(

    teraz liczy się dla mnie jutrzejsze USG i kolejna próba, mam nadzieje, że podejde do niej z mniejszym etuzjazmem i większym racjonalizmem.

    Nic czas pokaże ....

    bąbel lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka cekamy na dobre wieści po wizycie ;) i to prawda trzeba podejść z dystansem do IUI bo póxniej rozczarowanie boli, tylko jak nabyć się tego dystansu ??

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • bąbel Autorytet
    Postów: 543 556

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    Hejka, ja jutro USG. Pisałam Wam, ze stosunkowo spokojnie przeszłam pierwszą nie udaną IUI, w piątek nie wiem czy to po lekach, czy mój organizm działą jak bomba z opóźnionym zapłonem wybuchłam, kurde nie było fajnie :(

    teraz liczy się dla mnie jutrzejsze USG i kolejna próba, mam nadzieje, że podejde do niej z mniejszym etuzjazmem i większym racjonalizmem.

    Nic czas pokaże ....

    To jest właśnie najtrudniejsze. .. jak poradzić sobie z niepowodzeniem.

    20101016580117.png
  • zadymka Debiutantka
    Postów: 7 13

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    mnie też niestety się nie udało:( dostałam okres w 31 dniu - 18 dni po inseminacji. już miałam cichutką nadzieję...:(
    no cóż. Wy piszecie że podchodzicie do kolejnej. ja na razie rezygnuję. nie poznaję już po tych hormonach własnego organizmu.. nie potrafię przewidzieć reakcji własnego ciała. nie chciałabym żeby starania o dziecko sprawiły, że seks będzie mi się kojarzył tylko z próbami, niepowodzeniami. widzę reakcję męża, który w dni "płodne" nawet specjalnie nie ma ochoty... i ja też nie bardzo.
    życzę Wam powodzenia i oczywiście będę kibicować...:) trzymajcie się cieplutko.

    zadymka
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadymka wrote:
    hej
    mnie też niestety się nie udało:( dostałam okres w 31 dniu - 18 dni po inseminacji. już miałam cichutką nadzieję...:(
    no cóż. Wy piszecie że podchodzicie do kolejnej. ja na razie rezygnuję. nie poznaję już po tych hormonach własnego organizmu.. nie potrafię przewidzieć reakcji własnego ciała. nie chciałabym żeby starania o dziecko sprawiły, że seks będzie mi się kojarzył tylko z próbami, niepowodzeniami. widzę reakcję męża, który w dni "płodne" nawet specjalnie nie ma ochoty... i ja też nie bardzo.
    życzę Wam powodzenia i oczywiście będę kibicować...:) trzymajcie się cieplutko.

    zadymka przykro mi :( , życzę powodzenia na naturalnych cyklach i tzw domowym sposobem. Rozumiem co czujesz odnośnie tych leków, mam podobnie.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i po usg, dziś mam 11 dc i jajeczko 25mm, endometrium ok 8mm troszkę za duże jak na ten dc, jutro pregnyl w czwartek IUI

    aszka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow gratuluję pięknego dużego pęcherzyka :D

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-m-b wrote:
    wow gratuluję pięknego dużego pęcherzyka :D

    mam cykle 32 dniowe, a dziś mam 11 dc więc troszkę jest za duży . stąd IUI w czwartek

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zbytnio nie nastawiam ale sadze ze troche nadzieji dobrze miec :) w koncu niektore kobietki zaskakuja na IUI.

    józefka, Shabeel lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    mam cykle 32 dniowe, a dziś mam 11 dc więc troszkę jest za duży . stąd IUI w czwartek

    Józefka u mnie też naturalne cykle, bez wspomagania trwają ponad 30 dni. Ale przy stymulacji są krótsze ok. 27 dni.

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shabeel wrote:
    Józefka u mnie też naturalne cykle, bez wspomagania trwają ponad 30 dni. Ale przy stymulacji są krótsze ok. 27 dni.

    może dlatego gin nie panikował, dziś zabieg zobaczymy jaki pęcherzyk i potem 14 dni oczekiwania :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabieg wczoraj wykonanany, wychodowałam pęcherzyk 30mm i 19mm, endometrium 12mm. pęcherzyki pomimo podania pregnylu w środę w czwartek były jeszcze w całości :( mój lekarz przeciwny jest po wykonaniu IUI wykonywana monitoringu sprawdzającego czy pęcherzykł pękł czy nie, więc będę żyć w nie świadomości. Po zabiegu tym razem lekko plamiłam, przy pierwszej nic nie było. Ta IUI zupełnie inna niż poprzednia.

    Dziewczyny czy któaś z Was dochodowała się pęchęrzyka 30mm?

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam na takich ok. 22-24mm robione i pękały mi przy takiej wielkości. W trakcie iui były zapadnięte.

    Spokojnych dwóch tygodni oczekiwania i dwóch kresek Józefka.

    józefka lubi tę wiadomość

  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po USG i niestety pęcherzyk 12mm w 12 dniu cyklu:( Przez siedem dni robiłam sobie zastrzyki z puregonu ale jednak nie podziałały. Lekarz kazał mi jeszcze przez 6 dni robić te zastrzyki i kolejne USG w sobotę, może wtedy będzie lepiej i pojawi się szansa na IUI.

    nadzieja
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza trzymam kciuki

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza - powodzenia.

  • Caribbean Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza, przepraszam, że odpisuję po takim czasie, leczę się w Artemidzie, nie mam porównania do innej kliniki, ale jak dla mnie jest ok.

    2fwarjjgjx3lpg1h.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz ja też tam się leczę.

    nadzieja
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ