X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Warszawa
Odpowiedz

Invicta Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 marca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    Lila ja wlasnie nie dostalam recepty dlatego musze sie pokazac wczesniej. Dzis dostalam w koncu @ wiec zaczynam ovulastan
    A kiedy idziesz i do kogo?

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 wrote:
    A kiedy idziesz i do kogo?

    dr Pałaszewski - wizytę mam umówioną na 26 marca :)

    Lila84 lubi tę wiadomość

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    dr Pałaszewski - wizytę mam umówioną na 26 marca :)
    No to trzymam kciuki &&
    Na nas zrobił naprawdę bardzo pozytywne wrażenie :) Wizyta przyjemna, pośmialiśmy się trochę, poza tym bardzo konkretny jest.

    triss lubi tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila nam też się wydaje konkretny, z resztą polecił mi go mój gin, a do niego mam pełne zaufanie :)
    Denerwują mnie tylko te opóźneinia w wizytach. Ostatnio spedziłam tam ponad dwie godziny, w międzyczasie biegłam do samochodu przedłużyć opłatę za parkowanie ;)

    i ja trzymam kciuki za Ciebie &&&&&&&&&&&& :)

    Lila84 lubi tę wiadomość

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    Lila nam też się wydaje konkretny, z resztą polecił mi go mój gin, a do niego mam pełne zaufanie :)
    Denerwują mnie tylko te opóźneinia w wizytach. Ostatnio spedziłam tam ponad dwie godziny, w międzyczasie biegłam do samochodu przedłużyć opłatę za parkowanie ;)

    i ja trzymam kciuki za Ciebie &&&&&&&&&&&& :)

    To my chyba mieliśmy farta, weszliśmy na wizytę 15 minut przed czasem :D

    A wiesz może ile się czeka w Invikcie na grupę krwi i RH?

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 wrote:
    To my chyba mieliśmy farta, weszliśmy na wizytę 15 minut przed czasem :D

    A wiesz może ile się czeka w Invikcie na grupę krwi i RH?

    no to rzeczywiście nietypowo ;) ja byłam u dr Pałaszewskiego na czterech wizytach i na czterech było spore opóźnienie ;)

    nie wiem, nie robiłam jeszcze grupy krwi. Ale pewnie nie dluzej niż tydzien. a miałas juz to badanie zlecone?

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zlecił mi ostatnio z całą listą innych badań i zastanawiam się właśnie ile się czeka na wynik..
    Estradiol i progesteron mam zrobić 1,5 godziny przed wizytą i wynik ma być po ok godzinie

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila to ja jeszcze nie miałam. póki co kazał nam zrobić zakaźne wraz z posiewem w kierunku chlamydii ja i chlamydia z krwi (mój P.)
    Pewnie na kolejnej wizycie zleci mi to co Tobie
    A daleko masz do kliniki?

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 marca 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    Lila to ja jeszcze nie miałam. póki co kazał nam zrobić zakaźne wraz z posiewem w kierunku chlamydii ja i chlamydia z krwi (mój P.)
    Pewnie na kolejnej wizycie zleci mi to co Tobie
    A daleko masz do kliniki?
    My już po zakaźnych ;)

    Do kliniki mam 100km, pewnie dlatego od razu dał recepty na cały miesiąc ;)

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro idę do dr Pałaszewskiego, idę sama, bez męża, bo ten niestety nie da rady urwać się z pracy :(
    Bardzo jestem ciekawa tej wizyty. Liczę na to, że wyjdę pozytywnie nastawiona...

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 16 marca 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też będę jutro u Pałaszewskiego, będę miała inseminację :)

    Giussta lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara bella a co to za wizyta u Ciebie bedzie? ja też zazwyczaj sama chodze bo mój P. ma taką pracę ze ciezko mu sie wyrwać, a wolne terminy wizyt są zazwyczaj tylko w godzinach pracy

    Asiula powodzenia ! :)

    Lila pewnie tak, bez sensu żebyscie tylko po recepty przyjeżdzali.

    Asiula86 lubi tę wiadomość

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 marca 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jutro nasz Dr będzie miał ręce pełne roboty ;-)

    Klara a u Ciebie jaka wizyta?

    Asiula trzymam kciuki && <3

    Asiula86 lubi tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula- powodzenia :)
    Ja jutro mam pierwszą wizytę w klinice.
    Dziś w papierach zrobiłam porządek, wszystkie usg posegregowałam.
    Po laparoskopii papiery uporządkowałam, wszelkie ważne wyniki badań i idę.
    Jak myślicie, skoro wszelkie moje obserwacje oraz ostatnie wyniki wskazują na LUF to od razu w tym cyklu da mi jakieś leki, pregnyl etc., czy będzie chciał zrobić monitoring?

    Asiula86 lubi tę wiadomość

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 17 marca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Pałaszewski bardzo sympatyczny lekarz, naprawdę!
    Jestem już po inseminacji, jutro kontrola, czy pęcherzyk pękł, ale niestety nie udało mi się u Kunickiego :( Idę do Neuberga. Tak naprawdę do kontroli, czy pęcherzyk pękł nie ma znaczenia, jaki lekarz. Przy stymulacji, moim zdaniem ma to większe znaczenie ;)

    urocza, Giussta lubią tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Pałaszewski nie zlecił mi żadnych badań hormonalnych. Wg niego mam endometriozę, którą hist-pat rok temu wykluczył, ale wszystko jednak na nią wskazuje.
    Zlecił obowiązkowo HSG bo łosie, które robiły mi laparoskopię rok temu nie pomyślały, żeby zrobić od razy drożność za jedną narkozą. Lekarz to skomentował 1 słowem: kur***.
    Miałam ze sobą badania hormonów sprzed roku- wszystkie ok.
    Lekarz stwierdził, że hormonalnie wszystko ze mną jest ok (stwierdził to na podstawie badań sprzed roku, nie zlecił nowych).
    Zlecił tylko CA125 aby zobaczyć czy ta endo daje znać o sobie.
    Jeśli wyjdzie, że jajowody są drożne to wtedy zaleca 5 inseminacji a później in vitro rządowe. Średnio mi się to podoba, czy takie są procedury przy endometriozie, że najpierw inseminacje?
    No a jeśli okaże się, że jajowody są niedrożne to tylko rządowe in vitro wchodzi w grę.
    Mętlik w głowie mam :(
    co sądzicie o jego planie działania?
    Myślałam, że da mi monitoring, albo sam pregnyl bez inseminacji.
    W ogóle nie przejął się ostatnim moim monitoringiem, że nie było owulacji i często mam cykle bezowulacyjne.
    No sama nie wiem co mam sądzić już :(
    Lekarz fajny, widać, że się stara, ale te 5 inseminacji mnie dobiło, zwłaszcza finansowo nas to dotknie...

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 17 marca 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara_bella, nie jestem pewna, jak to dokładnie jest, ale jak ostatnio czytałam wskazania do wykonania inseminacji, to wśród nich była również endometrioza.

    klara_bella lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 17 marca 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Dr Pałaszewski nie zlecił mi żadnych badań hormonalnych. Wg niego mam endometriozę, którą hist-pat rok temu wykluczył, ale wszystko jednak na nią wskazuje.
    Zlecił obowiązkowo HSG bo łosie, które robiły mi laparoskopię rok temu nie pomyślały, żeby zrobić od razy drożność za jedną narkozą. Lekarz to skomentował 1 słowem: kur***.
    Miałam ze sobą badania hormonów sprzed roku- wszystkie ok.
    Lekarz stwierdził, że hormonalnie wszystko ze mną jest ok (stwierdził to na podstawie badań sprzed roku, nie zlecił nowych).
    Zlecił tylko CA125 aby zobaczyć czy ta endo daje znać o sobie.
    Jeśli wyjdzie, że jajowody są drożne to wtedy zaleca 5 inseminacji a później in vitro rządowe. Średnio mi się to podoba, czy takie są procedury przy endometriozie, że najpierw inseminacje?
    No a jeśli okaże się, że jajowody są niedrożne to tylko rządowe in vitro wchodzi w grę.
    Mętlik w głowie mam :(
    co sądzicie o jego planie działania?
    Myślałam, że da mi monitoring, albo sam pregnyl bez inseminacji.
    W ogóle nie przejął się ostatnim moim monitoringiem, że nie było owulacji i często mam cykle bezowulacyjne.
    No sama nie wiem co mam sądzić już :(
    Lekarz fajny, widać, że się stara, ale te 5 inseminacji mnie dobiło, zwłaszcza finansowo nas to dotknie...
    Wiesz co... Osobiście nie mam endometriozy, ale wydaje mi się że decyzje dr są słuszne. In vitro to ostateczność... Do rządowego mimo endo musisz mieć rok starań udokumentowane (nie wiem czy masz). Zazwyczaj lekarze biorą pod uwagę stymulację owulacji, później IUI, a na końcu in vitro.

    klara_bella lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 17 marca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Dr Pałaszewski nie zlecił mi żadnych badań hormonalnych. Wg niego mam endometriozę, którą hist-pat rok temu wykluczył, ale wszystko jednak na nią wskazuje.
    Zlecił obowiązkowo HSG bo łosie, które robiły mi laparoskopię rok temu nie pomyślały, żeby zrobić od razy drożność za jedną narkozą. Lekarz to skomentował 1 słowem: kur***.
    Miałam ze sobą badania hormonów sprzed roku- wszystkie ok.
    Lekarz stwierdził, że hormonalnie wszystko ze mną jest ok (stwierdził to na podstawie badań sprzed roku, nie zlecił nowych).
    Zlecił tylko CA125 aby zobaczyć czy ta endo daje znać o sobie.
    Jeśli wyjdzie, że jajowody są drożne to wtedy zaleca 5 inseminacji a później in vitro rządowe. Średnio mi się to podoba, czy takie są procedury przy endometriozie, że najpierw inseminacje?
    No a jeśli okaże się, że jajowody są niedrożne to tylko rządowe in vitro wchodzi w grę.
    Mętlik w głowie mam :(
    co sądzicie o jego planie działania?
    Myślałam, że da mi monitoring, albo sam pregnyl bez inseminacji.
    W ogóle nie przejął się ostatnim moim monitoringiem, że nie było owulacji i często mam cykle bezowulacyjne.
    No sama nie wiem co mam sądzić już :(
    Lekarz fajny, widać, że się stara, ale te 5 inseminacji mnie dobiło, zwłaszcza finansowo nas to dotknie...

    Też jestem pacjentką doktora, mam stwierdzoną endo II stopnia i udokumentowane dwa lata starań.
    Ponieważ na HSG wyszła drożność to najpierw 3 IUI a potem in vitro, z tego co wiem wg rekomendacji Polskiego towarzystwa rozrodu przy endometriozie i drożnych jajowodach takie są właśnie wskazania.
    U mnie była torbiel i ogniska endo widoczne podczas laparo, a his-pat też nie wykazał endometriozy. To podobno czasami się zdarza.

    klara_bella lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak udokumentować 2 lata starań? zaczęłam w czerwcu 2013, ale wiadomym jest, że nie poszłam do lekarza po zaświadczenie, że zaczynam się starać ;)
    w maju 2014 miałam laparo. Kilka miesięcy wcześniej mam usg i udokumentowane cykle bezowulacyjne. Oraz CA125 podwyższone ciagle.
    Kto decyduje i na jakiej podstawie o stażu starań?
    Jezu zielona jestem jak szczypiorek na wiosnę

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ