X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Warszawa
Odpowiedz

Invicta Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Antonelka Autorytet
    Postów: 3153 4099

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, komercyjnie i u doktora Niemoczynskiego - mam do niego zaufanie, nie bylam u nikogo innego :-)

    Jestem juz po pick up 19.05 ale zdecydowalam sie na pgd w tym programie all genetics plus - tylko ze wzgledu na wiek i obawe, ze gdyby okazalo sie, ze cos jest nie tak z dzieckiem to tak trudno byloby mi zniesc strate (w lutym stracilam ciaze z powodu ciazy pozamacicznej a w szpitalu naogladalam sie na terminacje ciazy). Do konca tygodnia powinnam miec juz wyniki badan i jesli wszystko pojdzie dobrze to transfer w przyszlym tygodniu. Juz jestem przygotowywana do transferu :-)

    Kamila8k, aszka lubią tę wiadomość

    7.03.2017 - Nina jest z nami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Requiem - nikt do mnie jeszcze nie dzwonił, ale wykonałam telefon do ministerstwa z zapytaniem dlaczego jestem na liście rezerwowej skoro jestem już w programie (po pierwszej procedurze). Ministerstwo powiedziało mi , że nie wie, ale że mieli już przypadki, że klinika nie zabezpieczyła pieniędzy dla gwarantowanych 3 podejść i dziewczyna dostała tylko dwa. Bo niestety praktyka wygląda w ten sposób, że kliniki zamiast przestać kwalifikować jeśli nie ma miejsc, robią to dalej, a potem brakuje dla osób, które są już zakwalifikowane. Zatem Pani miło mnie poinformowała, że do drugiej próby pewnie podejdę, ale na trzecią raczej nie mam co liczyć. Ciekawe co na to Invicta, zamierzam na ten temat porozmawiać z nimi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2015, 11:29

  • Piggy Autorytet
    Postów: 1528 1812

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Piggy masz już jakąś odp z kliniki?

    Jeśli mogę to chciałam zapytać jak u Ciebie udało się zgromadzić tak dużą ilość śnieżynek? tzn wiem że zapładniają tylko 6 ,chyba że to trzecie podejście i jeśli wiek 35+ to dopiero wtedy wszystkie. Ty jesteś tak jak piszesz podczas pierwszej procedury . Pytam ponieważ teraz mam 2 podejście i wiek właśnie ten więc wolę wiedzieć więcej, ostatnio nie miałam niestety mrożaczków może teraz się uda. Pozdrawiam

    Przepraszam że odpisuje dopiero teraz, ale byłam na urlopie :)
    Rozmawiałam z koordynatorem i poinformowała mnie że w trakcie procedury nie ma żadnych opóznień. Natomiast jeśli skonczę całkiem pierwsze podejście to może być tak że będę musiała poczekać na kolejne.
    Co do śnieżynek to mam tak duzo bo pobrali mi około 20 komórek i wszystkie zapłodnili ponieważ jestem 35+. I bez problemu podają mi po dwa zarodki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2015, 20:14

    2008 - ciąża biochemiczna,2013 - ciąża biochemiczna, 2014 - trzy IUI bez skutku, 2015.01 - pierwsze IVF bez ET, 13 mrozaczków
    26.03.2015 - crio 2 x 4AA :( 28.04.2015 - crio 4AA i 4BB :( 06.08.2015 - 2 x 4BB :( 08.09.2015 - 4BB i 3BC :( 06.10.2015 - 2BB i 1BB :( 11.12.2015 - 2X1BB :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    Requiem - nikt do mnie jeszcze nie dzwonił, ale wykonałam telefon do ministerstwa z zapytaniem dlaczego jestem na liście rezerwowej skoro jestem już w programie (po pierwszej procedurze). Ministerstwo powiedziało mi , że nie wie, ale że mieli już przypadki, że klinika nie zabezpieczyła pieniędzy dla gwarantowanych 3 podejść i dziewczyna dostała tylko dwa. Bo niestety praktyka wygląda w ten sposób, że kliniki zamiast przestać kwalifikować jeśli nie ma miejsc, robią to dalej, a potem brakuje dla osób, które są już zakwalifikowane. Zatem Pani miło mnie poinformowała, że do drugiej próby pewnie podejdę, ale na trzecią raczej nie mam co liczyć. Ciekawe co na to Invicta, zamierzam na ten temat porozmawiać z nimi.
    ale lipa.

  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    Requiem - nikt do mnie jeszcze nie dzwonił, ale wykonałam telefon do ministerstwa z zapytaniem dlaczego jestem na liście rezerwowej skoro jestem już w programie (po pierwszej procedurze). Ministerstwo powiedziało mi , że nie wie, ale że mieli już przypadki, że klinika nie zabezpieczyła pieniędzy dla gwarantowanych 3 podejść i dziewczyna dostała tylko dwa. Bo niestety praktyka wygląda w ten sposób, że kliniki zamiast przestać kwalifikować jeśli nie ma miejsc, robią to dalej, a potem brakuje dla osób, które są już zakwalifikowane. Zatem Pani miło mnie poinformowała, że do drugiej próby pewnie podejdę, ale na trzecią raczej nie mam co liczyć. Ciekawe co na to Invicta, zamierzam na ten temat porozmawiać z nimi.
    Ale kiedy podejdziesz do drugiej i czy to zgodne z programem ze trzeba czekać? Albo ze wogole nie bedzie trzeciej próby ?

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piggy wrote:
    Przepraszam że odpisuje dopiero teraz, ale byłam na urlopie :)
    Rozmawiałam z koordynatorem i poinformowała mnie że w trakcie procedury nie ma żadnych opóznień. Natomiast jeśli skonczę całkiem pierwsze podejście to może być tak że będę musiała poczekać na kolejne.
    Co do śnieżynek to mam tak duzo bo pobrali mi około 20 komórek i wszystkie zapłodnili ponieważ jestem 35+. I bez problemu podają mi po dwa zarodki.

    Dzięki za odp,dobrze że nie będzie opóźnień:)
    Zawsze zapładniają wszystkie po 35+? przy rządówce??
    myślałam że tylko 6 a wszystkie przy komercyjnym.
    To bardzo dobra wiadomość,choć nie przewiduje aż tyle co u Ciebie ;)

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Requiem wrote:
    Ale kiedy podejdziesz do drugiej i czy to zgodne z programem ze trzeba czekać? Albo ze wogole nie bedzie trzeciej próby ?

    Czy zgodne, no cóż jak klinika zrobiła nadprace (za dużo procedur) to nie starczyło pieniędzy i trzeba czekać na kasę. Jestem na liście oczekujących do kolejnej procedury, gdzieś na samym poczatku. jak się okazało to nie jest lista rezerwowa tylko oczekujących. Jak tylko dostaną środki będą dzwonić do par.

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc

    wczoraj rozmawiałam z panią na recepcji w Invikcie - wstrzymali rzadowe invitro do listopada..... czekają na odpowiedź ministerstwa w sprawie przyznania nowych funduszy .... podobno jeszcze w Invikcie we Wrcławiu sa miejsca jesli kogoś nie przeraza odległość

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    czesc

    wczoraj rozmawiałam z panią na recepcji w Invikcie - wstrzymali rzadowe invitro do listopada..... czekają na odpowiedź ministerstwa w sprawie przyznania nowych funduszy .... podobno jeszcze w Invikcie we Wrcławiu sa miejsca jesli kogoś nie przeraza odległość
    No to super, trzeba się wynosić w takim razie i szukać gdzie indziej miejsca.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    czesc

    wczoraj rozmawiałam z panią na recepcji w Invikcie - wstrzymali rzadowe invitro do listopada..... czekają na odpowiedź ministerstwa w sprawie przyznania nowych funduszy .... podobno jeszcze w Invikcie we Wrcławiu sa miejsca jesli kogoś nie przeraza odległość

    Triss, ale chyba wstrzymali kwalifikację nowych par, a nie procedury par już zakwalifikowanych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2015, 09:56

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stork pytałam o swój przypadek... jestem co prawda w trakcie drugiej procedury, ale jesli (odpukać ;) ) się nie uda, to co wtedy? otrzymałam odpowiedź ze musze czekać do listopada....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    Stork pytałam o swój przypadek... jestem co prawda w trakcie drugiej procedury, ale jesli (odpukać ;) ) się nie uda, to co wtedy? otrzymałam odpowiedź ze musze czekać do listopada....

    No ja też rozmawiałam i była mowa o lipcu,i o tym, że nie będą kwalifikować raczej już nowych par. Dziwna sprawa...

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stork no dziwne faktycznie...zadzwonie chyba jeszcze i dopytam ;)

  • agulas Autorytet
    Postów: 1050 1441

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    Stork pytałam o swój przypadek... jestem co prawda w trakcie drugiej procedury, ale jesli (odpukać ;) ) się nie uda, to co wtedy? otrzymałam odpowiedź ze musze czekać do listopada....

    chyba byłam w klinice, kiedy dzwoniłaś :) nam powiedzieli, żeby nie czekać bo oni nawet nie wiedzą czy dostaną kasę. a każą czekać do listopada, bo będą wybory i od tego zależą dalsze losy programu. Niestety mnie to bardzo martwi, bo jedna z partii chce zakazu mrożenia zarodków. Dla wielu z nas będzie to koniec, bo my np nie jestesmy wq stanie placic za kazdym razem za cala procedure....

    ug37trd8yp0c7r9f.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulas wrote:
    chyba byłam w klinice, kiedy dzwoniłaś :) nam powiedzieli, żeby nie czekać bo oni nawet nie wiedzą czy dostaną kasę. a każą czekać do listopada, bo będą wybory i od tego zależą dalsze losy programu. Niestety mnie to bardzo martwi, bo jedna z partii chce zakazu mrożenia zarodków. Dla wielu z nas będzie to koniec, bo my np nie jestesmy wq stanie placic za kazdym razem za cala procedure....


    ja byłam osobiscie wczoraj, pytałam przy okazji wizyty. No to jednak się potwierdza, to co usłyszałam....

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulas a Ty na jakim etapie jesteś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie przewidział, że tyle ludzi bedzie się zgłaszac, to swiadczy własnie o potrzebie programu, ale pewnie Pis albo Kukiz dojdzie do władzy i koniec z darmowym programem.

    agulas lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Nikt nie przewidział, że tyle ludzi bedzie się zgłaszac, to swiadczy własnie o potrzebie programu, ale pewnie Pis albo Kukiz dojdzie do władzy i koniec z darmowym programem.

    No koniec końcem, ale po kwalifikacji program gwarantował 3 procedury. Prawo nie działa wstecz. Więc co dalej?

  • agulas Autorytet
    Postów: 1050 1441

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wybralam juz 1 opakowanie anty, myslalam ze to juz a lekarz mi wczoraj powiedzial ze jeszcze 2 tyg mam brac a pozniej wizyta i da mi recepte na zastrzyki. Niby okolo 22-25 lipca ma byc pobranie i transfer.

    Czytalam, ze teraz na szybko maja pchnac jakas ustawe o in vitro, zeby jednak mozna bylo mrozic zarodki... ale czy pchna?? nie wiem jak Kukiz ale czytalam, ze PiS ma sie opowiedziec za tym, zeby zaplodnic tyle zarodkow ile bedzie mozna podac za 1 razem bo mrozenie nie bedzie dozwolone.
    Miejmy nadzieje, ze pchna cos przed wyborami....

    ug37trd8yp0c7r9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z Ministerstwem Zdrowia przed chwilą. Invicta dostanie 1 lipca drugą transzę przyznanych im środków z początku roku. Nie ma możliwości żeby nie dostali.
    Więc nie wiem, kto tam przekazuje takie informacje, ale nie są one prawidłowe.
    Być może wspomniany listopad ze względu na długą listę oczekujących.

    urocza, Anna255 lubią tę wiadomość

‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ