X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczka to jest stymulacja do in vitro tak? A skąd jeździsz do kliniki?
    Kto przepisał Ci intralipid na NK? Mnie ani immunolog nic nie dał ani obecna gin, więc dziwne że nie leczą tego u mnie w sumie :/

  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 1 listopada 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja do kliniki jeżdżę z Konina mam ponad 300 km. Intralipid przepisał mi dr Paśnik.jezdzilam do niego z polecenia dr Sodowskiej i we wakacje po tych badaniach inmunologicznych miałam też 2 razy kropkowki i naturalne starania , doktor był przekonany że to pomoże ale niestety się nie udało i w końcu sie zdecydowaliśmy na in vitro. Tak jak pisałam wcześniej stymulacje mam rozpisana przez ginekolog i inmunologa. Zobaczymy co z tego będzie.

    Andżelika
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczka wrote:
    Selina ja do kliniki jeżdżę z Konina mam ponad 300 km. Intralipid przepisał mi dr Paśnik.jezdzilam do niego z polecenia dr Sodowskiej i we wakacje po tych badaniach inmunologicznych miałam też 2 razy kropkowki i naturalne starania , doktor był przekonany że to pomoże ale niestety się nie udało i w końcu sie zdecydowaliśmy na in vitro. Tak jak pisałam wcześniej stymulacje mam rozpisana przez ginekolog i inmunologa. Zobaczymy co z tego będzie.
    Rozumiem. To pewnie i ja jakbym do Paśnika pojechałaś, to dałby mi leczenie. Dr Sydor (też poważany immuno na Śląsku i w Małopolsce) powiedział, że moje wyniki nie są odpowiedzialne za niepowodzenia, że możliwe że mam jakiś stan zapalny w organizmie i dlatego sa podwyzszone i że nieznacznie. Moja gin potwierdziła jego słowa. Nie pozostaje mi nic innego jak im wierzyć.
    A czemu badalas immunologię w ogóle? Kto Cię skierował na to?

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 2 listopada 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczka wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ja mam za sobą 15 z 20 zastrzykow gonapeptyl i 6 z 12 gonal. W piątek jadę do Katowic i zobaczmy co dalej. Bo w domu jeszcze czeka ncorton i clexane. Dużo czytałam o złym samopoczuciu przy stymulacji ale u mnie odpukac wszystko dobrze.

    Hej Andzela
    My tez jedziemy w piatek do Katowic na 10.20 moze bedziemy mialy okazje sie zobaczyc :-)
    To jestes juz w trakcie tego wszystkiego przed tranferem juz??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słyszałam o tyłu przypadkach, że dziewczyny w trakcie przygotowania hormonalnego do IV jak, powiedzmy, wyluzowaly bo myślały już tylko o prodedurze, która miała być za jakiś czas że udawało im się naturalnie w tym czasie. Życzę Wam tego :)

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny słyszałam o tyłu przypadkach, że dziewczyny w trakcie przygotowania hormonalnego do IV jak, powiedzmy, wyluzowaly bo myślały już tylko o prodedurze, która miała być za jakiś czas że udawało im się naturalnie w tym czasie. Życzę Wam tego :)

    Moja znajoma starala sie latami zdecydowali sie na IVF zaczela proces z zastrzykami a po tygodniu brania zrobila test i wyszedl pozytywn :-) wiec udalo sie naturalnie.
    Ja poki co nie moge sie starac bo jak bedzie ciaza to nie utrzymam jej. Dlatego bylismy u Pasnika. Ale nie wiem na jakim etapie tego leczenia bede zebysmy mogli naturalnie sie starac.

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tutaj też zapytam. Mam bony na bezpłatną pierwszą wizytę i 50% zniżki na badanie nasienia w Invimed Katowice. Chce ktoś? Ważne do 31.12. szkoda żeby się zmarnowało a ja nie potrzebuję.
    Edit: jak coś to zaproście mnie do przyjaciółek i wyślijcie wiadomość bo tu rzadko zaglądam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2017, 12:29

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 2 listopada 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Dziewczyny tutaj też zapytam. Mam bony na bezpłatną pierwszą wizytę i 50% zniżki na badanie nasienia w Invimed Katowice. Chce ktoś? Ważne do 31.12. szkoda żeby się zmarnowało a ja nie potrzebuję.
    Edit: jak coś to zaproście mnie do przyjaciółek i wyślijcie wiadomość bo tu rzadko zaglądam :)

    Hejka. A to znizke masz napodstawowe badanie? Bo moj maz w piatek ma SCD nasienia

  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 2 listopada 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Hej Andzela
    My tez jedziemy w piatek do Katowic na 10.20 moze bedziemy mialy okazje sie zobaczyc :-)
    To jestes juz w trakcie tego wszystkiego przed tranferem juz??
    Ja mam wizytę 12:20 Więc obawiam się że sie miniemy.

    Andżelika
  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 2 listopada 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja pierwsze badania pod kontem płodności i szpitalne typu histeroskopia, laparoskopia miałam w Poznaniu na Polnej.przebadali mnie wzdłuż i wszerz i nic nie znaleźli wszystko było ok, ale ciąży nie było nawet mimo 2 inseminacji.kierowali mnie na in vitro ale się nie zdecydowaliśmy i szukaliśmy pomocy dalej. Zostaliśmy pokierowani do Katowic do doktor Sodowskiej i dopiero ona wysłała mnie na badania inmunologiczne i do doktora Paśnika.

    Andżelika
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczka wrote:
    Selina ja pierwsze badania pod kontem płodności i szpitalne typu histeroskopia, laparoskopia miałam w Poznaniu na Polnej.przebadali mnie wzdłuż i wszerz i nic nie znaleźli wszystko było ok, ale ciąży nie było nawet mimo 2 inseminacji.kierowali mnie na in vitro ale się nie zdecydowaliśmy i szukaliśmy pomocy dalej. Zostaliśmy pokierowani do Katowic do doktor Sodowskiej i dopiero ona wysłała mnie na badania inmunologiczne i do doktora Paśnika.
    To ciekawe. Myślałam że lekarze w Invimed mają ujednolicony sposób leczenia. Moja gin stwierdziła, że jeśli chodzi o immunologię to brakuje mi jakiegoś badania, jakieś 3 litery powiedziała ale nie zapamiętałam ani nie zapisałam. No ale jakoś nie nalegała bym je badała. Ja ciekawa jestem na ile immunologia powoduje problemy z zajściem w ciążę, tzn ta immunologia która mam zbadaną czyli komórki NK i p.ciala Ana. Jakie masz wyniki tych badań dokładnie? Stosunek cd4 do cd8 itd.

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To ciekawe. Myślałam że lekarze w Invimed mają ujednolicony sposób leczenia. Moja gin stwierdziła, że jeśli chodzi o immunologię to brakuje mi jakiegoś badania, jakieś 3 litery powiedziała ale nie zapamiętałam ani nie zapisałam. No ale jakoś nie nalegała bym je badała. Ja ciekawa jestem na ile immunologia powoduje problemy z zajściem w ciążę, tzn ta immunologia która mam zbadaną czyli komórki NK i p.ciala Ana. Jakie masz wyniki tych badań dokładnie? Stosunek cd4 do cd8 itd.

    Ja mam wynik p/c plemnikowych dodatni dlatego nas wyslal na badanie ATM czy cos tam....i chce zobaczyc te normy jak duze sa zeby wg tego nakierowac na leczenie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha czyli tych Ana i NK nie badalas? Mówisz o p.cialah z krwi? Ja robilam i negatywnie wyszło.
    Kurczę od dziś miałam brać dupka i zapomniałam wziąć rano a jestem już w drodze do pracy :( pominęłam więc 1 dawkę echhh ale zła jestem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 09:39

  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod kontem immunologii zlecono mi badania:
    Test MIK :
    Limfocyty T - 64 ok
    Limfocyty B - 16 ok
    Limfocyty helper- 44 ok
    Limfocyty supresor- 17 za mało
    Wspolczynnik 2,6 za dużo
    Komórki NK - 18 do ciąży za dużo
    Limfocyty CD5+/CD19+ - 3,1 Ok
    Limfocyty CD56- 22,9 za dużo
    Ocena cytokin i współczynnika Th1/Th2 :
    Interferon gamma -576 ok
    Czynnik martwicy nowotworu 1432 za dużo
    Interleukina 10 - 1048 za mało
    Interleukina 4 -37 Ok
    Interleukina 5 - <20 za mało
    Interleukina 2 -351 za dużo
    Wskaźnik TFN/IL4 -38,7 za dużo
    Wskaźnik IFN/IL10 -0,5 za mało
    Wskaźnik TNF/II10 - 1,4 za dużo

    Andżelika
  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P/C p.beta 2 glikoproteinie IgG 2,9
    P/C p.beta 2 glikoproteinie IgG 2,5
    P/C przeciw kardiolipinie IgG 3,21
    P/C przeciw kardiolipinie IgG 5,
    Antykrogulant toczniowy:
    LA1 33,
    PTT-LA 31,9
    Wynik ujemny
    PPJ ANA2 - ujemny
    Test limfocytotoksyczny LCT 0,09
    Helicobacter pylori IgG 4,58 dodatni

    Andżelika
  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czynnik V Leiden -ok
    Czynnik V R2 -ok
    Protrombina/Czynnik II -ok
    MTHFR C677T- homozygotyczny
    MTHFR A1298C -ok
    PAI-1- homozygotyczny

    Andżelika
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Acha czyli tych Ana i NK nie badalas? Mówisz o p.cialah z krwi? Ja robilam i negatywnie wyszło.
    Kurczę od dziś miałam brać dupka i zapomniałam wziąć rano a jestem już w drodze do pracy :( pominęłam więc 1 dawkę echhh ale zła jestem...

    Zle napisalam ☺ badanie ANA.
    Czekamy na te wyniki .
    Juz po wizycie w Katowicach. TSH spada po lekach to tyle dobrze wyniki z Vit B6 i B12 dobre. Teraz to czekanie na to leczenie od Dr Pasnika. Ale dzialamy idziemy do przodu

    Ada M lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia super że lepiej, coś się dzieje :)

    Andzelika ja nie miałam aż tak szczegółowego tego bańka komórek. Moja gin , przypomniało mi się, powiedziała że brakuje mi testu LCT, to jest chyba cytotoksyczność. Nie wiem czy to robić czy nie... Na innych wątkach czytam jeszcze o badaniu kir, też powiązane z genetyka i immunologia oraz allo mlr (ale nie wiem czy jest sens takie robić jak nigdy w ciąży nie byłam, bo może wyjść 0% a to wcale nic nie znaczy). Zwariować można :(
    Wolałabym o tym wszystkim chyba nie wiedzieć, byłabym spokojniejsza i może jakoś lepiej by to na mnie wpłynęło

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Zle napisalam ☺ badanie ANA.
    Czekamy na te wyniki .
    Juz po wizycie w Katowicach. TSH spada po lekach to tyle dobrze wyniki z Vit B6 i B12 dobre. Teraz to czekanie na to leczenie od Dr Pasnika. Ale dzialamy idziemy do przodu

    Hej Selina ja po nieudanym IVF w Anglii na pierwszej wizycie w Katowicach jak powiedzielismy o tym to Dr Sodowska z miejsca wyslala nas na te badania

    - Kariotypy (Ja i Mąż)

    Ja
    - FSh 2-4 d.c
    - AMH
    - PRL
    - TSH
    - test IMK
    - oc. cytokin i wsp. TH 1 i 2
    - badania w kierunku trombofilii wr- MTHFR, V Leiden, PT, AT III, PAI 1
    - z. antyfosfolipidowy- CA, LA, p/ciała p. beta mikroglobulinie
    - p/ciała p.plemnikowe
    - hel. Pylori7

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia właśnie te badania najczęściej się robi po nieudanych in vitro lub poronieniach, dlatego mnie lekarz na to nie wysyła i raczej nie wyśle. Od immunologa miałam tylko sugestię (bez nacisku) na cross match z mężem (test cytotoksyczny), ale nie robiliśmy tego narazie. Badanie 1 osoby to 300zl, poczekam do końca roku

    A dziewczyny robiliście sobie badanie obciążenia glukoza? Żeby sprawdzić cukier i insulinę tzw.krzywa insulinowa. Ja robiłam wyszedł mi wskaźnik homa nieco powyżej 2, ale gin stwierdziła że wyniki są ok i diabetolog również (choć gość raczej o staraniach nie ma pojęcia). Dużo dziewczyn poleca na forum metformine, którą leczy się też pcos, że nawet jak nie ma dramatu z insulina i cukrem to po metforminnie potrafi zaskoczyć. Ma któraś z Was z tym doświadczenia?

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ