X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że przeciwieństwo miejsca, w którym byłam. Teraz robimy przerwę. Myślę, że wiosną ruszymy do działania. Dzwoniłam tam dzisiaj i nie czeka się długo na 1 wizytę. Nowy Rok i nowe nadzieje :).

    oska_m lubi tę wiadomość

  • Klaudia137 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczyłam się 2 lata w GC w Katowicach i teraz leczę się w InVimed i to są dwa różne miejsca. GC nikomu nie polecę. Co wizyta to inny lekarz, inna diagnoza i inne leczenie.

    ulaaaa:( lubi tę wiadomość

    Macica Robertsa-3 operacje u Ludwina
    Endometrioza 4. Hormony wszystkie Ok.
    Brak jednego jajowodu, drugi nie zdrożny
    Nieprawidłowe MTHFR C677T, A1298C,PAI
    AMH rok temu 2,8 teraz 0,9, wit D 49, DHEA górna granica 6,28 (norma 1,2-6,3)
    homocysteina 8, ANA2 ujemne
    07.2019 IMSI 3 zarodki CC w drugiej dobie, brak transferu, brak mrozaków
  • stayaway Autorytet
    Postów: 336 451

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również zaczęliśmy w grudniu nasza przygodę w Invimedzie. Staramy się od 2 lat. Wcześniej robiliśmy badania nasienia w GynC, morfologia 2%. Teraz powtorzylismy w Invimedzie MSOME i mamy 0% I stopnia i tylko 4% drugiego stopnia. Czekamy na wyniki SCD czyli fragmentacji DNA plemników, jeśli wyjdzie ok będziemy próbować IUI, jeśli też będą zle kwalifikujemy się do IMSI :(. Jednak wiąże duże nadzieję że jednak udałoby się z insemimacją. U mnie wyniki ok.

    3jgx3e3koyqms61s.png
  • oska_m Autorytet
    Postów: 328 115

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stayaway wrote:
    My również zaczęliśmy w grudniu nasza przygodę w Invimedzie. Staramy się od 2 lat. Wcześniej robiliśmy badania nasienia w GynC, morfologia 2%. Teraz powtorzylismy w Invimedzie MSOME i mamy 0% I stopnia i tylko 4% drugiego stopnia. Czekamy na wyniki SCD czyli fragmentacji DNA plemników, jeśli wyjdzie ok będziemy próbować IUI, jeśli też będą zle kwalifikujemy się do IMSI :(. Jednak wiąże duże nadzieję że jednak udałoby się z insemimacją. U mnie wyniki ok.

    zróbcie jeszcze HBA, test wiązania z kwasem hialuronowym - jak wyjdzie kiepski to nie ma co IUI próbować

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Klaudia137 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez wyszło 0% I stopnia i aż 91% IV stopnia. Mieliśmy konsultacje u androloga w Krakowie i powiedział ze trzeba zrobić badania dna. My będziemy się starać podjeść do invitro jakby się udało z dofinansowaniem

    Macica Robertsa-3 operacje u Ludwina
    Endometrioza 4. Hormony wszystkie Ok.
    Brak jednego jajowodu, drugi nie zdrożny
    Nieprawidłowe MTHFR C677T, A1298C,PAI
    AMH rok temu 2,8 teraz 0,9, wit D 49, DHEA górna granica 6,28 (norma 1,2-6,3)
    homocysteina 8, ANA2 ujemne
    07.2019 IMSI 3 zarodki CC w drugiej dobie, brak transferu, brak mrozaków
  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim, przygotowuj się na pierwszą wizytę do dr Cygal. czy jest sens inseminacji przy słabym nasieniu i kiepskim endo? I czy Dr. C. to dobry wybór? Sugerowałam się głównie opiniami z internetu. Chieliśmy wybrać GC i Mercika ale ost czytam wiele złego na ich temat.

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dariina wrote:
    Cześć Wszystkim, przygotowuj się na pierwszą wizytę do dr Cygal. czy jest sens inseminacji przy słabym nasieniu i kiepskim endo? I czy Dr. C. to dobry wybór? Sugerowałam się głównie opiniami z internetu. Chieliśmy wybrać GC i Mercika ale ost czytam wiele złego na ich temat.
    Gdzie robiłaś histeroskopię?

    Szs
  • OnaOna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was, pierwszy raz postanowiłam podzielić się na forum moją historią i prosić o radę. Staramy się z mężem od 3,5 roku. W listopadzie 2018 udało nam się naturalnie zajść w ciążę- niestety nawet nie usłyszeliśmy serduszka maleństwa- zatrzymanie rozwoju ok 5-6 tygodnia. Przedwczoraj poroniłam. Od ponad 2 lat przeszłam przez 3 lekarzy, którzy z perspektywy czasu niewiele wnieśli, oprócz wydanych pieniędzy. Ostatnio byłam 1 raz u dr Sodowskiej ale mam mieszane uczucia. Byliśmy też u immunologa ale nie zdążyłam zrobić zleconych badań, bo cudem udało nam się zajść. Badania jak wiadomo kosztowne a teraz zastanawiam się, czy jest sens je robić skoro po tak długim czasie ale jednak się udało. Orientujecie się czy badania genetyczne i immunologiczne zalecane są takie same w przypadkach gdy nie udaje się w ogóle zajść oraz gdy już wystąpiło poronienie? Nie jest za ciekawie u nas w kwestii finansowej dlatego nie mogę sobie pozwolić na wydawanie tak dużych kwot na niepotrzebne być może badania. Napiszcie jeszcze proszę gdzie na śląsku robiłyście badania genetyczne i immunologiczne? Z góry dziękuję za każdą informację i bardzo wierzę, że na każdą z nas w końcu przyjdzie czas.. pozdrawiam

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OnaOna wrote:
    Witam Was, pierwszy raz postanowiłam podzielić się na forum moją historią i prosić o radę. Staramy się z mężem od 3,5 roku. W listopadzie 2018 udało nam się naturalnie zajść w ciążę- niestety nawet nie usłyszeliśmy serduszka maleństwa- zatrzymanie rozwoju ok 5-6 tygodnia. Przedwczoraj poroniłam. Od ponad 2 lat przeszłam przez 3 lekarzy, którzy z perspektywy czasu niewiele wnieśli, oprócz wydanych pieniędzy. Ostatnio byłam 1 raz u dr Sodowskiej ale mam mieszane uczucia. Byliśmy też u immunologa ale nie zdążyłam zrobić zleconych badań, bo cudem udało nam się zajść. Badania jak wiadomo kosztowne a teraz zastanawiam się, czy jest sens je robić skoro po tak długim czasie ale jednak się udało. Orientujecie się czy badania genetyczne i immunologiczne zalecane są takie same w przypadkach gdy nie udaje się w ogóle zajść oraz gdy już wystąpiło poronienie? Nie jest za ciekawie u nas w kwestii finansowej dlatego nie mogę sobie pozwolić na wydawanie tak dużych kwot na niepotrzebne być może badania. Napiszcie jeszcze proszę gdzie na śląsku robiłyście badania genetyczne i immunologiczne? Z góry dziękuję za każdą informację i bardzo wierzę, że na każdą z nas w końcu przyjdzie czas.. pozdrawiam

    Hej...Mnie Dr. Sodowska na badania immunologiczne i genetyczne wyslala po nieudanej probie IVF w Anglii i starania od ok 8 lat. Po wynikach skierowala nas do Dr.Pasnika ktory nakierowal mnie na leczenie i pierwszy transfer w Pl to poronienie biochemiczne a drugi transfer udany, jestem w 27tc

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Hej...Mnie Dr. Sodowska na badania immunologiczne i genetyczne wyslala po nieudanej probie IVF w Anglii i starania od ok 8 lat. Po wynikach skierowala nas do Dr.Pasnika ktory nakierowal mnie na leczenie i pierwszy transfer w Pl to poronienie biochemiczne a drugi transfer udany, jestem w 27tc

    Zycze utrzymania ciazy i szczesliwego rozwiazania....
    Badania zawsze warto zrobic jak cos mialo by pojsc znowu nie tak. Nam Dr. Sodowska powiedziala ze czym wiecej razy bedzie ciaza i dojdzie do poronienia to system immuno wtedy szlak trafia i trzeba leczyc.
    Pozdrawiam

  • AgaBe Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się :) Od stycznia zaczęłam przygodę w Invimedzie w Katowicach u dr Cygal póki co zleciła mi badania ale pierwsze wrażenie mega pozytywne. Odbieram powoli wszystkie wyniki i w przyszłym tygodniu kolejna konsultacja. Z tego co wyczytałam konieczna będzie konsultacja immunologa, dzwoniłam już do dr Paśnika i termin na koniec marca dopiero..U nas problem podwójny-Mąż teratozoospermia i żylaki ja hashimoto,niedoczynnność i teraz co raz to nowsze rewelacje. Staramy się od 4 lat, ostatnie dwa lata to stracony czas na urologów i andrologów.

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 7 lutego 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Teraz od marca mam plan na kolejny transfer. Dr. mimo że ustaliła ze mną iż ustalimy wszystko tel. niestety nie odpisuje :(. Termin wizyty mam niestety dopiero na 3 dzień cyklu i boję się czy to nie za późno. Możecie mi napisać jak wyglądała u was procedura transferu mrozaczka 5 dniowego. Chodzi mi od kiedy trzeba było zacząć brać leki o kiedy oraz co ile miałyście później monitoring.:). Z góry dzięki za odzew.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 7 lutego 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Teraz od marca mam plan na kolejny transfer. Dr. mimo że ustaliła ze mną iż ustalimy wszystko tel. niestety nie odpisuje :(. Termin wizyty mam niestety dopiero na 3 dzień cyklu i boję się czy to nie za późno. Możecie mi napisać jak wyglądała u was procedura transferu mrozaczka 5 dniowego. Chodzi mi od kiedy trzeba było zacząć brać leki o kiedy oraz co ile miałyście później monitoring.:). Z góry dzięki za odzew.

    Hejka....qcze nie do konca pamietam ale z tego co kojarze to w 2-3 dc robilam estradiol i progesteron a ok 11 dc mialam wizyte i 5 dni przed planowanym transferem zaczelam brac leki. Transfer wypadal jakos miedzy 17-20dc.
    Hm...jak cos zle pamietam to moze ktoras z dziewczyn poprawi jak to wyglada

  • oska_m Autorytet
    Postów: 328 115

    Wysłany: 7 lutego 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz szykuje się do crio 2-3 dc badanie progesteronu jak było 1 to zaczynam brać estrofem, więc jeśli będziesz mieć sztuczny cykl to spokojnie w 3 dniu zaczniesz brać leki :)

    Transfer na sztucznym cyklu :)

    Później wizyta 12-14dc, badanie progesteronu i estradiolu i ustalenie terminu transferu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2019, 19:15

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 7 lutego 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Crio na pewno na sztucznym cyklu. Moje są rozchwiane że hej ;). Mam nadzieję, że znów cykl mi się nie zmieni - strasznie się wacha. To ile dodatkowo miałyście wizyt monitorujących? Od czego to właściwie zależy na który dzień dr wyznacza pierwsza wizytę monitorującą :)?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Ja teraz szykuje się do crio 2-3 dc badanie progesteronu jak było 1 to zaczynam brać estrofem, więc jeśli będziesz mieć sztuczny cykl to spokojnie w 3 dniu zaczniesz brać leki :)

    Transfer na sztucznym cyklu :)

    Później wizyta 12-14dc, badanie progesteronu i estradiolu i ustalenie terminu transferu
    Hejka oska. Ty crio masz teraz w lutym czy marzec?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś wie gdzie teraz jeszcze przyjmuje dr C? Nie przyjmuje już w Enel med w Katowicach ani w CM na Granicznej. W Medicover chyba też już nie, ponieważ nie widzę jej na liście lekarzy.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 7 lutego 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti znalazłam w necie,że dr C przyjmuje w klinice Magnuccy w Katowicach.Sprawdz sobie.

    Kasia.gutek
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    JustiJusti znalazłam w necie,że dr C przyjmuje w klinice Magnuccy w Katowicach.Sprawdz sobie.
    Dzięki za info. Ja nalazłam ją jeszcze na stronie Silesia Med.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    JustiJusti znalazłam w necie,że dr C przyjmuje w klinice Magnuccy w Katowicach.Sprawdz sobie.
    Konsultacja ginekologiczna - koszt od 150 zł. Drożej niż w Invimed - 120 zł

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ