X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 8 marca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    To wszystko zalezy od planu leczenia. Kazda z nas niestety ma inny problem. U mnie np byl problem z immunologia. W czerwcu 2017 przeszlam przez IVF w Anglii, nie powiodlo sie. I we wrzwsniu tego samego roku bedac na urlopie w Pl pojechalismy na konsultacje do InviMedu i tam Dr. Sodowska zrobila nam badania po ktorych wyslala do Dr.Pasnika do Lodzi. Dr. Pasnik ustawil leczenie, zaczelam w lutym 2018, w marcu pojechalam do Pl zeby zaczac caly proces IVF. W maju podeszlam do pierwszego transferu( poronienie biochemiczne) po tym kolejna kuracja od Dr. Pasnika i w lipcu criotransfer (udany) i tak juz mi leci 35 tydzien ciazy. Wiec tez nam to trochu zajelo, nie wspominajac ze staralismy sie ok 8 lat a w UK tak naprawde nic tak szczegolowo nie sprawdzali, tylko podstawy. Dlatego zdecydowalismy sie na Pl.

    w takim razie szczesliwego porodu i wszystkiego dobrego ;) widze, ze caly proces w Invi byl dosc krotki, troszkę mnie pocieszyłaś :)

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Kate1986 Koleżanka
    Postów: 31 44

    Wysłany: 11 marca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    super się czyta te dobre wieści :) ja jestem teraz po drugim crio IVF z dr C. i czekamy:) ale to, że większości z Was się udało napawa mnie optymizmem, że i u mnie ta beta kiedyś będzie pozytywna.
    Trzymajcie kciuki, bo potrzebuję dobrych fluidów:)

    Selina, maruda34, oska_m lubią tę wiadomość

    Starania od 2016.
    04.2018 crio 2 zarodków- :(
    03.2019 crio blastocysty- serduszko już bije, cud <3
    2019-synuś :)
    sierpień 2022-transfer IVF-zarodek 3 dniowy-starania o rodzeństwo dla synka :)
    Beta 12 dpt 252 :)
    Beta 17 dpt 2207 :)
    09.09.2022- jest <3 :) cudzie trwaj!

    Została 1 blastka 4BA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1986 wrote:
    Hej Dziewczyny,

    super się czyta te dobre wieści :) ja jestem teraz po drugim crio IVF z dr C. i czekamy:) ale to, że większości z Was się udało napawa mnie optymizmem, że i u mnie ta beta kiedyś będzie pozytywna.
    Trzymajcie kciuki, bo potrzebuję dobrych fluidów:)
    Trzymam kciuki :) Kiedy miałaś transfer i kiedy sprawdzasz betę?

  • Kate1986 Koleżanka
    Postów: 31 44

    Wysłany: 11 marca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Transfer miałam 1 marca i jutro jadę na betę :) już się mi włącza stresik, bo boje się kolejnego rozczarowania...

    Starania od 2016.
    04.2018 crio 2 zarodków- :(
    03.2019 crio blastocysty- serduszko już bije, cud <3
    2019-synuś :)
    sierpień 2022-transfer IVF-zarodek 3 dniowy-starania o rodzeństwo dla synka :)
    Beta 12 dpt 252 :)
    Beta 17 dpt 2207 :)
    09.09.2022- jest <3 :) cudzie trwaj!

    Została 1 blastka 4BA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1986 wrote:
    Transfer miałam 1 marca i jutro jadę na betę :) już się mi włącza stresik, bo boje się kolejnego rozczarowania...
    Będzie dobrze zobaczysz :) teraz się uda. Daj znać tutaj jaki wynik

  • Kate1986 Koleżanka
    Postów: 31 44

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, odezwę się jak tylko, coś będzie wiadomo :) na każdą z nas musi przyjść ten właściwy czas. Może ta blastka dobrze wróży? zobaczymy:)

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od 2016.
    04.2018 crio 2 zarodków- :(
    03.2019 crio blastocysty- serduszko już bije, cud <3
    2019-synuś :)
    sierpień 2022-transfer IVF-zarodek 3 dniowy-starania o rodzeństwo dla synka :)
    Beta 12 dpt 252 :)
    Beta 17 dpt 2207 :)
    09.09.2022- jest <3 :) cudzie trwaj!

    Została 1 blastka 4BA
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 11 marca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1986 wrote:
    Jasne, odezwę się jak tylko, coś będzie wiadomo :) na każdą z nas musi przyjść ten właściwy czas. Może ta blastka dobrze wróży? zobaczymy:)

    Trzymam kciuki && Podziwiam wytrwalosci. Ja 10dpt juz zrobilam 😊

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 11 marca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuk aby się udało 😊

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 11 marca 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1986 wrote:
    Jasne, odezwę się jak tylko, coś będzie wiadomo :) na każdą z nas musi przyjść ten właściwy czas. Może ta blastka dobrze wróży? zobaczymy:)

    kciuki :))

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 11 marca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Dziewczyny, czytając Wasze wpisy umówiłam się do dr Cygal na 10 kwietnia. Aż miesiąc i tylko miesiąc. Mam nadzieję, że czas szybko zleci.
    Hej :) ostatnio pisalyśmy na innym forum :) my już byliśmy u Pani doktor i pierwsze wrażenia super :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2019, 21:48

    Misia7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2019, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia7 wrote:
    Hej :) ostatnio pisalyśmy na innym forum :) my już byliśmy u Pani doktor i pierwsze wrażenia super :)

    Hej, super, że o mnie pamiętałaś 🙂. My jeszcze mamy miesiąc do wizyty. Ale czas leci nieubłaganie szybko. Początkowo nastawiłam się na Angeliusa. Nawet nie myślałam o Invimedzie. Ale za Twoją sugestią poczytałam o Pani doktor świetne opinie i postanowiłam spróbować. Nigdy wcześniej o Pani doktor nie słyszałam.

    A możesz napisać coś więcej? Wydaje mi się, że Pani na infolinii mówiła, że najpierw jest spotkanie z położną. Macie już jakiś plan leczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 07:07

  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 12 marca 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 najpierw jest spotkanie z koordynatorem,który pyta o Twoja historię,badania itd :) W sumie to wszystko zaczyna się od początku ;) tzn mamy już dużo badań, więc ja muszę powtórzyć amh,fsh,dodatkowo zrobić homocysteine ,ana 2+3,p/ciała przeciwplemnikowe oraz badania immunologiczne. A mąż ma zrobić znowu badania plus test hba. Jeszcze porouszylismy wątek inseminacji. Bo ogólnie mąż nie miał jakoś bardzo złych wyników tylko hba które podobno można poprawić ;) jeżeli by miał dobre to możemy niedługo już myśleć, jak zle to spróbujemy poprawić w jakieś 3 miesiące,ale zaczyna od dzisiaj troche inny zestaw :) jak nic to nie da to napewno in vitro :) nawet jak by się tylko trochę poprawiło to myślę że i tak warto próbować,nawet choćby do in vitro mieć lepsze wyniki. Pani dr mówiła że ważna Was jest immunologia,bo był przypadek gdzie ludzie podchodzili kilka razy do in vitro i nic a po serii szczepień udało sie po inseminacji. Jak masz pytania to pisz smialo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 07:49

    Misia7
  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 12 marca 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :)
    Chcialam sie przywitac z reszta dziewczyn, bo jestem tu nowa ;) mam nadzieję że będziemy się wymieniać doświadczeniami :) I w końcu każda z nas zostanie mama :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 07:41

    Misia7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia7 wrote:
    AgaP83 najpierw jest spotkanie z koordynatorem,który pyta o Twoja historię,badania itd :) W sumie to wszystko zaczyna się od początku ;) tzn mamy już dużo badań, więc ja muszę powtórzyć amh,fsh,dodatkowo zrobić homocysteine ,ana 2+3,p/ciała przeciwplemnikowe oraz badania immunologiczne. A mąż ma zrobić znowu badania plus test hba. Jeszcze porouszylismy wątek inseminacji. Bo ogólnie mąż nie miał jakoś bardzo złych wyników tylko hba które podobno można poprawić ;) jeżeli by miał dobre to możemy niedługo już myśleć, jak zle to spróbujemy poprawić w jakieś 3 miesiące,ale zaczyna od dzisiaj troche inny zestaw :) jak nic to nie da to napewno in vitro :) nawet jak by się tylko trochę poprawiło to myślę że i tak warto próbować,nawet choćby do in vitro mieć lepsze wyniki. Pani dr mówiła że ważna Was jest immunologia,bo był przypadek gdzie ludzie podchodzili kilka razy do in vitro i nic a po serii szczepień udało sie po inseminacji. Jak masz pytania to pisz smialo :)

    Dużo badań, ale widzę, że Pani dr rzetelnie podchodzi do tematu . A doradź mi czy lepiej przed wizytą czy po wizycie zrobić badanie nasienia? My nigdy nie badaliśmy hba i nie wiem czy u nas można zbadać bo czytałam, że do tego badania potrzebne są ruchliwe plemniki a my takich prawie nie mamy 😐
    Właśnie czytałam o immunologii. W Invimedzie w Katowicach lekarze przykładają do tego dużą wagę. Ja jestem po 2 poronieniach więc może to jedna z przyczyn, z których ostatnie inv nie zaskoczyło. Z tego co piszesz to zupełnie inne podejście niż mojego wcześniejszego lekarza.

  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Dużo badań, ale widzę, że Pani dr rzetelnie podchodzi do tematu . A doradź mi czy lepiej przed wizytą czy po wizycie zrobić badanie nasienia? My nigdy nie badaliśmy hba i nie wiem czy u nas można zbadać bo czytałam, że do tego badania potrzebne są ruchliwe plemniki a my takich prawie nie mamy 😐
    Właśnie czytałam o immunologii. W Invimedzie w Katowicach lekarze przykładają do tego dużą wagę. Ja jestem po 2 poronieniach więc może to jedna z przyczyn, z których ostatnie inv nie zaskoczyło. Z tego co piszesz to zupełnie inne podejście niż mojego wcześniejszego lekarza.
    Ooo to napewno Ci zleci , skoro nam po 1 nieudanym in vitro zasugerowala żeby zbadać. Wiesz co ciężko powiedzieć bo my teraz nie robiliśmy badań bo nie wiedzialam co lekarka będzie chciala. Kurcze ciężko mi powiedzieć bo ogólnie to chyba dobrze jak by to było zrobione ale w sumie ja bym chyba zaczekala bo po co sie spieszyc jak wyniki z tego masz szybko a i tak pewnie Tobie zleci badania więc nie wiem,Pani dr też Ci powie czy się da to zbadać,bo szczerze mówiąc to nie wiem jak to jest z ruchliwością a tym badaniem hmmm A Wy mieliście problem z fDNA ? Bo czytałam że to też się da poprawic i pewnie podobnymi lekami i suplementami co hba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 08:27

    Misia7
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jest tu nas troszkę którym się udało :) jakbyście miały jakieś pytania to piszcie.

    Z mojej strony taki tip, w Katowicach w szpitalu na Raciborskiej są najtańsze badania prywatne, laboratorium czynne 24h wyniki najczęściej w ciągu 2-3h jeżeli robią to u siebie w lab no chyba że wysyłają dalej :)

    Misia7 lubi tę wiadomość

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak coś, to pociesze, że mój mąż poprawił fragmentację z 33% na 7,5% :) Brał Mace, Wit.C 1000j, ExtraSperm i pyłek pszczeli pił

    Misia7 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jak coś, to pociesze, że mój mąż poprawił fragmentację z 33% na 7,5% :) Brał Mace, Wit.C 1000j, ExtraSperm i pyłek pszczeli pił

    Zakupiłam Mace i Extrasperm🙂

    Tak Misia mamy problem z fDNA. Walczymy od roku. Spadło z 57 na 44 ale to nie jest jeszcze zadowalający poziom. Ponadto ruch całkowity mamy 0-6% i żywotność 10%. Wprawdzie nie powtarzaliśmy badań od października. Mój mąż jest chętny poddać się badaniu przed wizytą, ale może lepiej poczekać do wizyty bo Pani doktor może zlecić jakieś dodatkowe badania.

    Świeże spojrzenie lekarza jest potrzebne. Po co robić kolejne inv skazane na niepowodzenie, jak może przyczyna niepowodzenia jest "błaha" i łatwo niepowodzenie zamienić na sukces 🙂

    Cieszę się, że nas tutaj trochę jest i coraz więcej pozytywnych wpisów. Mam nadzieję, że prędzej czy później wszystkim nam się uda bo musi się udać

    Misia7 lubi tę wiadomość

  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Zakupiłam Mace i Extrasperm🙂

    Tak Misia mamy problem z fDNA. Walczymy od roku. Spadło z 57 na 44 ale to nie jest jeszcze zadowalający poziom. Ponadto ruch całkowity mamy 0-6% i żywotność 10%. Wprawdzie nie powtarzaliśmy badań od października. Mój mąż jest chętny poddać się badaniu przed wizytą, ale może lepiej poczekać do wizyty bo Pani doktor może zlecić jakieś dodatkowe badania.

    Świeże spojrzenie lekarza jest potrzebne. Po co robić kolejne inv skazane na niepowodzenie, jak może przyczyna niepowodzenia jest "błaha" i łatwo niepowodzenie zamienić na sukces 🙂

    Cieszę się, że nas tutaj trochę jest i coraz więcej pozytywnych wpisów. Mam nadzieję, że prędzej czy później wszystkim nam się uda bo musi się udać
    Ja też się cieszę :) podawaj jeszcze mężowi vit C 1000 mg :) ja jeszcze kupiłam reseratrol i koenzym q10 dawka 100 mg i dodatkowo Pani dr vit e przepisała 3x400 mg i oczywiście vit d bierzemy,kwas foliowy i mace dzisiaj kupie bo zamowilam wczoraj w aptece dla męża;) W tym extrasperm napewno jest juz duzo skladnikow :) u mnie ciezko bo maz jak bierze profertil to go glowa boli wiec bierze zazwyczaj 1 tabl. Teraz bedzie bral te inne rzeczy a profertilu nam troche zostalo to poprostu go dokonczy dlatego też postawilam na inne suplementy. Cynk jest wazny,kawas foliwy ale to bedziesz miala napewno w tym preparacie. No wlasnie bo oprócz hba pewnie będzie miał też inne badania to po co 2 razy oddawać nasionko ;) Napewno nie jest to zbyt przyjemne w klinice ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 09:45

    Misia7
  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 12 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie gdzie robilyście badania immunologiczne?

    Misia7
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ