X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 marca 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1986 wrote:
    Tak, poprzedni transfer był na 2 zarodkach trzydniowych.
    Oj z Twojego podsumowania to faktycznie sporo przeszłaś, ale im więcej przechodzimy, tym więcej rzeczy za nami, większa pewność więc sukces coraz bliżej, trzymam za Ciebie kciuki! :)
    Tak pytam, ponieważ czytałam artykuł w którym znacznie większą skuteczność transferów przypisują blastocystą :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kate1986 Koleżanka
    Postów: 31 44

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Tak pytam, ponieważ czytałam artykuł w którym znacznie większą skuteczność transferów przypisują blastocystą :).
    Też o tym czytałam i nie ukrywam, że przy tej drugiej próbie pokładaliśmy większe nadzieje. Pani Dr zaleciła mi też Embryo glue do transferu, który stosuje się ponoć tylko przy transferach blasto więc to może to też pomogło:)

    Starania od 2016.
    04.2018 crio 2 zarodków- :(
    03.2019 crio blastocysty- serduszko już bije, cud <3
    2019-synuś :)
    sierpień 2022-transfer IVF-zarodek 3 dniowy-starania o rodzeństwo dla synka :)
    Beta 12 dpt 252 :)
    Beta 17 dpt 2207 :)
    09.09.2022- jest <3 :) cudzie trwaj!

    Została 1 blastka 4BA
  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka. Zaczynasz od dość konkretnych badań. Ja zaczynałam od podstawowej imunologii:
    ANA (czy jest stan zapalny w organizmie), czynnik V-Leiden (krzepnięcie i problem z implantacją), p/c p/plemnikowych,p/antygenom jajnika i łożyska, homocysteina, później LCT, cytoksyczność NK, i dopiero "twarda" imunologia typu KIR, test CBA. W klinice robią minimum 4 IUI i dopiero wtedy uznają, że jest to nieskuteczne. IUI tylko trochę wspomaga rozród jeśli cała reszta jest ok a np test PCT wyszedł nieprawidłowy.

    Miałam ANA 2 i ANA 3. Test PCT też miałam, wszystko prawidłowe :) przeciwciała przeciwplemnikowe też badałam i ok. Homocysteine też badałam- wyszła trochę za wysoka ale biorę już profichol forte na to i w ogóle masę innych suplementów. No więc szukam dalej :) A właśnie zamówiłam sobie zestaw ze strony testdna i będę badać te mutacje co piszesz V leiden i coś tam, chce to już wszystko kompleksowo zbadać :)

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 30 marca 2019, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1986 wrote:
    Też o tym czytałam i nie ukrywam, że przy tej drugiej próbie pokładaliśmy większe nadzieje. Pani Dr zaleciła mi też Embryo glue do transferu, który stosuje się ponoć tylko przy transferach blasto więc to może to też pomogło:)
    Też się nad tym zastanawiałam. To tylko kilka stówek więcej a jak może pomóc :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 30 marca 2019, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrien wrote:
    Miałam ANA 2 i ANA 3. Test PCT też miałam, wszystko prawidłowe :) przeciwciała przeciwplemnikowe też badałam i ok. Homocysteine też badałam- wyszła trochę za wysoka ale biorę już profichol forte na to i w ogóle masę innych suplementów. No więc szukam dalej :) A właśnie zamówiłam sobie zestaw ze strony testdna i będę badać te mutacje co piszesz V leiden i coś tam, chce to już wszystko kompleksowo zbadać :)

    Stanów zapalnych w macicy też nie masz? Badałaś hist-pat endometrium? Jak będziesz miała zalecony scratching to warto przy okazji to zbadać. To jakieś 70 zł więcej. Ja dodatkowo przy badaniu chlamydii zrobiłam pakiet potrójny: czyli obowiązkową chlamydię+ ureaplasma + mycoplasma. W pakiecie w laboratorium REX wychodzi taniej. Te badziewia nie wychodzą przy zwykłym posiewie z szyjki a w niektórych klinikach robią je tak samo rutynowo jak chlamydię. Mnie zawsze chlamydia wychodziła ujemna a ureaplasma wyszła dodatnia.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 30 marca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Też się nad tym zastanawiałam. To tylko kilka stówek więcej a jak może pomóc :).

    Ja też miałam emryo glue przy obydwóch transferach :)

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zastanawiam się nad zmianą kliniki i tak poczytałam opinie o invimed:) polecacie dr Cygal?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi:)

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy w klinice są jakieś dyżury w weekendy? Na stronie pisze, że otwarta jest pn-pt. Co w przypadku gdy w weekend wypadnie termin inseminacji, punkcji czy transferu?

  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Dziewczyny czy w klinice są jakieś dyżury w weekendy? Na stronie pisze, że otwarta jest pn-pt. Co w przypadku gdy w weekend wypadnie termin inseminacji, punkcji czy transferu?

    Hej :) mi transfer wypadł w sobotę i odbył się normalnie :) nie jest klinika wtedy otwarta dla osób z zewnątrz tylko dla osób, które mają wtedy np transfer :)

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :). Uspokoiła mnie ta wiadomość ;).

  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :). Uspokoiła mnie ta wiadomość ;).

    Nie ma za co :D

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się nad zmianą kliniki i tak poczytałam opinie o invimed:) polecacie dr Cygal?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi:)

    Witaj Moniczka,

    Ja idę w następną środę do dr Cygal. Też zmieniam klinikę. Napiszę Ci po wizycie jak wrażenia 🙂

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Witaj Moniczka,

    Ja idę w następną środę do dr Cygal. Też zmieniam klinikę. Napiszę Ci po wizycie jak wrażenia 🙂

    oo to super daj znać :) będę czekać:)

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    Dziewczyny zastanawiam się nad zmianą kliniki i tak poczytałam opinie o invimed:) polecacie dr Cygal?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi:)
    Też zmieniliśmy klinikę na Invimed. Ponad miesiąc temu byliśmy na pierwszej wizycie właśnie u dr Cygal. Czytałam dużo dobrych opinii o niej. Pierwsze wrażenie mega pozytywne. W środę mam kolejną wizytę u Pani dr ze świeżymi wynikami i czeka mnie scratching endometrium.

  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Stanów zapalnych w macicy też nie masz? Badałaś hist-pat endometrium? Jak będziesz miała zalecony scratching to warto przy okazji to zbadać. To jakieś 70 zł więcej. Ja dodatkowo przy badaniu chlamydii zrobiłam pakiet potrójny: czyli obowiązkową chlamydię+ ureaplasma + mycoplasma. W pakiecie w laboratorium REX wychodzi taniej. Te badziewia nie wychodzą przy zwykłym posiewie z szyjki a w niektórych klinikach robią je tak samo rutynowo jak chlamydię. Mnie zawsze chlamydia wychodziła ujemna a ureaplasma wyszła dodatnia.

    A wiesz że ureaplasmy chyba nie miałam? Przed IUI miałam badaną chlamydie, cytologie i biocenoze pochwy ale nie widzę żeby ureaplasma była. Jakoś dr Cygal nie zleciła ;/ A właśnie widze że dużo dziewczyn to ma....Hist pat endometrium miałam przy okazji histeroskopii rok temu więc ok

  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Dziewczyny, czytając Wasze wpisy umówiłam się do dr Cygal na 10 kwietnia. Aż miesiąc i tylko miesiąc. Mam nadzieję, że czas szybko zleci.

    My idziemy 5 dni po Tobie, dzisiaj umówiłam wizytę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 20:26

  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    oo to super daj znać :) będę czekać:)

    Dziewczyny ja chodzę do dr Cygal od stycznia tego roku i dzieje się więcej niż przez cały ubiegły rok biegania po dwóch lekarzach :) Narazie bez efektu, ale wiadomo że trzeba czasu :) Podoba mi się to że pani dr odpowiada na każde pytanie, bo mam doświadczenie z innym lekarzem że nic nie wiedziałam, wizyta 3 minuty...

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Też zmieniliśmy klinikę na Invimed. Ponad miesiąc temu byliśmy na pierwszej wizycie właśnie u dr Cygal. Czytałam dużo dobrych opinii o niej. Pierwsze wrażenie mega pozytywne. W środę mam kolejną wizytę u Pani dr ze świeżymi wynikami i czeka mnie scratching endometrium.[/QUOT

    dlatego chciałam jeszcze Was popytać czy to co piszą to prawda:0

    Dzięki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    My idziemy 5 dni po Tobie, dzisiaj umówiłam wizytę.

    To szybciutko 🙂 ja czekałam miesiąc bo zależało mi na najpóźniejszej godzinie bym nie musiała urlopu brać. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Panią na infolinii- najpierw spotkanie z koordynatorem , które ma niby trwać 40 minut a potem wizyta u lekarza?

    Z tego co czytałam Pani dr ma super podejście do pacjenta. Mój poprzedni lekarz ciągle był poirytowany gdy go o coś pytałam. Na pierwszą wizytę wybrałam się z listą pytań. On mnie dosłownie wyśmiał. Tyle, że był skuteczny. W ciągu 1,5 miesiąca byłam w ciąży 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2019, 10:11

  • Kate1986 Koleżanka
    Postów: 31 44

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj po raz pierwszy widzieliśmy nasze maleństwo na USG-ma już całe 12 mm:D były chwile radości i wzruszenia. Życzę każdej z Was doczekać tej chwili <3

    Kadetka, maruda34, oska_m, inkaa, JustiJusti lubią tę wiadomość

    Starania od 2016.
    04.2018 crio 2 zarodków- :(
    03.2019 crio blastocysty- serduszko już bije, cud <3
    2019-synuś :)
    sierpień 2022-transfer IVF-zarodek 3 dniowy-starania o rodzeństwo dla synka :)
    Beta 12 dpt 252 :)
    Beta 17 dpt 2207 :)
    09.09.2022- jest <3 :) cudzie trwaj!

    Została 1 blastka 4BA
‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ