X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Anna.maria Autorytet
    Postów: 672 284

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Witaj!
    Ogólnie miałam wykonane badanie - biocenoza pochwy oraz wymaz z kanału szyjki macicy ale sam wymaz pobierała mi moja ginekolog, a ja na drugi dzień zanosiłam do laboratorium. Badanie ostatnio zaniosłam w sobotę, a w poniedziałek wyniki były dostępne online. W invimedzie oczywiście można zrobić, wystarczy aby ginekolog pobrał wymaz, a kolejno zostawiasz na miejscu próbkę i czekasz. Tak jak pisałam wyżej - wyniki sa szybciutko.

    A zanosilas wymaz do invimedu czy do innego laboratorium?

    👩34 l.
    ♦️06.2021r. - IUI AID - ciąża biochemiczna
    ♦️10.2021r. - IUI AID - nieudana
    -Trombofilia
    -KIR - AA
    -AMH 5,9
    ♦️03.2022r. - IN VITRO protokół krótki
    🥚 18.03.2022r. - punkcja - 9🥚, tylko 4 dojrzałe
    Tylko 1❄
    04-07.2022 - przerwa, transfer planowany na sierpień
    08.2022 - mąż odchodzi do innej kobiety, nie zgadza się na transfer.

    8.2023 - nowe życie
    10.11.2023 ⏸️
    15.11.2023 - bhcg 840🥰
    28.11.2023 - 6tc - mamy serduszko❤
    11.01.2024 - prenatalne 👍
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze wymaz pobiera mi moja ginekolog, kolejno zanoszę do laboratorium. Mi jest tak lepiej, bo robie u siebie na miejscu, nie muszę jechać 40 km do kliniki aby to tam robić. Ja mam tez ginekologa u siebie w mieście, wszelki monitoring usg, badania z krwi robię w innym miejscu, nie w Invimedzie. Pani doktor C wszystko akceptuje, sama mi nawet powiedziała, że nie ma dla niej problemu, jak przyniosę wyniki z innego miejsca.. ☺️

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 2 maja 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halooo dziewczyny!
    Co tutaj tak cicho? Tak wiem pogoda, dobija - mam nadzieję, że wszystko u Was w jak najlepszym porządku ☺️

    Kasia30... lubi tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4109 1742

    Wysłany: 3 maja 2021, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko wporzasiu bierzemy suple i umówiłam na połowę czerwca wizytę u dr C na kontrolę . A u Was jak tam sytuacja?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 4 maja 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda kiepska faktycznie była cały weekend, ale my wieszaliśmy lampy w nowym mieszkaniu i przyklejaliśmy listwy więc zajęcia było mnóstwo :) Czekam na wizytę i będę wiedzieć co dalej. A jaki plan u Was dalej?

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    U mnie wszystko wporzasiu bierzemy suple i umówiłam na połowę czerwca wizytę u dr C na kontrolę . A u Was jak tam sytuacja?
    To cieszę się, że wszystko ok.
    Ja właśnie też biorę leki i czekam na piątek, wtedy testuje ale chyba nic z tego... Ehm. 😔

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Pogoda kiepska faktycznie była cały weekend, ale my wieszaliśmy lampy w nowym mieszkaniu i przyklejaliśmy listwy więc zajęcia było mnóstwo :) Czekam na wizytę i będę wiedzieć co dalej. A jaki plan u Was dalej?
    Ooooo skąd ja to znam, jeszcze niedawno też wieszalismy lampy, montowaliśmy listwy w nowym mieszkaniu, teraz przymierzamy się do ogarnięcia płotu 🤣 heheh.
    U nas plan taki, że w piątek ide na betę. Ale już na tyle znam swój organizm, że chyba nie mam co liczyć na szczęśliwego zakończenie. Czekam, ale im bliżej tym mocniej się stresuje 😔.

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 7 maja 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jestem nową osobą na tym forum. Za chwilę zaczynam przygodę z Invimed Katowice, jesteśmy umówieni w maju na wizytę do Pani dr. C. Czego mogę się spodziewać, proszę o porady przed pierwszą wizytą.

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Witam.
    Jestem nową osobą na tym forum. Za chwilę zaczynam przygodę z Invimed Katowice, jesteśmy umówieni w maju na wizytę do Pani dr. C. Czego mogę się spodziewać, proszę o porady przed pierwszą wizytą.
    Witamy na forum 🤗!
    Jeśli chodzi o pierwsza wizytę, to przede wszystkim nie możesz się stresować. Zbierz wszystkie badania, które już posiadasz i na pierwszej wizycie przestaw Pani doktor, co już wykonałaś. Generalnie wypyta o wszystko sama i w razie czego zleci dodatkowe badania. Tak w skrócie.

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Hej, wczoraj robiłam betę po inseminacji, niestety nieudana :( Czekam na wizytę i myślę, co dr S zaproponuje nam dalej. Myślicie, że iść w kolejną inseminację czy prosić o in vitro? Sama nie wiem co robić... Na razie dochodze do siebie, bo niby starałam się nie nastawiać, ale jednak trudno tą głowę wyłączyć, tymbardziej, że cały czas czułam u siebie objawy ciążowe, ale to pewnie po lekach... Niby wiem, że inseminacja pierwsza rzadko kiedy się udaje, no ale jednak.

    U mnie też z aktywnością ciężko, raczej wolę poczytać, co inni piszą, czasem coś od siebie dodam :)
    Natalia, inseminacja to ogólnie prosty, szybki zabieg, a patrzę, że jesteś solidnie obstawiona lekami. Trzymam wiec kciuki za pozytywną betę.
    Rybka85 to kiedy planujecie transfer? Wyrobicie sie z badaniami na maj?

    Niestety i również u mnie inseminacja się, nie udała. Mialam się nie załamywać, ale jednak.... Muszę dojść do siebie i dalej walczyć... 😭

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 8 maja 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Staram się nie stresować i nie nakręcać, ale jak wiecie nie jest to łatwe. Zobaczymy co Pani dr C. nam doradzi w naszej sytuacji, ale chcielibyśmy spróbować na początek inseminacji, bo na naturalne starania już szkoda czasu, staramy się prawie trzy lata i nic. Pora na wdrożenie metod wspomaganych. Mój poprzedni ginekolog rozkładał już ręce, dlatego poszliśmy do innego. A on od razu skierował nas do kliniki. Więc nie poddajemy się. Wizyta już 11 maja...

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 8 maja 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Staram się nie stresować i nie nakręcać, ale jak wiecie nie jest to łatwe. Zobaczymy co Pani dr C. nam doradzi w naszej sytuacji, ale chcielibyśmy spróbować na początek inseminacji, bo na naturalne starania już szkoda czasu, staramy się prawie trzy lata i nic. Pora na wdrożenie metod wspomaganych. Mój poprzedni ginekolog rozkładał już ręce, dlatego poszliśmy do innego. A on od razu skierował nas do kliniki. Więc nie poddajemy się. Wizyta już 11 maja...
    My po pierwszej inseminacji u Pani dr C. Niestety niee udało się. Staram się zapisać na wizytę, zobaczę jaki ma plan. Ehm. U nas zaraz będzie 4 lata i też nic😔 także wiem co czujesz. Człowiek już powoli się załamuje, ale później walczy od nowa. Wszystko będzie dobrze. Musi się w końcu udać 🙏

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 8 maja 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wsparcie. Fajnie, że trafiłam na tą grupę, bo wiem, że nie jestem sama i mogę liczyć chociażby na słowa otuchy. Nie poddawaj się. Wiem, że to boli, człowiek ma nadzieję, że się uda, a tu nagle rozczarowanie. Ale tak jak piszesz, w końcu musi być dobrze i doczekamy się upragnionych dzieciaczków. Niektórzy muszą dłużej poczekać na ten cud. Miałam już wiele chwil zwątpienia i rozpaczy, ale walczę dalej. Może juz jesteśmy coraz bliżej tego celu😉 trzymam kciuki mocno i wspierajmy się tu częściej. Nam babeczkom jest to bardzo potrzebne.

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 8 maja 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo badań Pani doktor zleca przed inseminacją? Chodzilaś na monitoring cyklu przed inseminacja do kliniki czy można u swojego lekarza to zrobić? Zażywałaś jakieś leki? Przepraszam, że tyle pytań, ale chcialam się zorientować jak to przebiega.

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 9 maja 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dużo badań Pani doktor zleca przed inseminacją? Chodzilaś na monitoring cyklu przed inseminacja do kliniki czy można u swojego lekarza to zrobić? Zażywałaś jakieś leki? Przepraszam, że tyle pytań, ale chcialam się zorientować jak to przebiega.
    Tak jest sporo badań, które należy wykonać przed inseminacja. Monitoring miałam u swojego gina, a Pani dr C wszystko akceptowała.
    Tak zazywam leki - encorton bo mam potwierdzone ASA z krwi. Przez inseminacja, bralam aromek (aby zwiekszyc szanse) kolejno zastrzyk z ovitrelle i po inseminacji bralam utrogestan. Bez przerwy biorę encorton. Po nieudanej inseminacji, próbuje umówić się na termin. W lipcu jestem również umówiona do docenta Paśnik, ponoć pomógł wielu dziewczynom, które mają problemy immunologiczne. Pytaj pytaj, po to tu jest ta grupa, mamy sobie pomagać ❤️

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 9 maja 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dziękuję za wsparcie. Fajnie, że trafiłam na tą grupę, bo wiem, że nie jestem sama i mogę liczyć chociażby na słowa otuchy. Nie poddawaj się. Wiem, że to boli, człowiek ma nadzieję, że się uda, a tu nagle rozczarowanie. Ale tak jak piszesz, w końcu musi być dobrze i doczekamy się upragnionych dzieciaczków. Niektórzy muszą dłużej poczekać na ten cud. Miałam już wiele chwil zwątpienia i rozpaczy, ale walczę dalej. Może juz jesteśmy coraz bliżej tego celu😉 trzymam kciuki mocno i wspierajmy się tu częściej. Nam babeczkom jest to bardzo potrzebne.
    Mi zaraz 4 lata minie jak się staramy, nie doczekałam się II kresek, beta nawet nie drgnęła. Wydaje mi się że jest u mnie problem z implantacja zarodka, w ciągu tylu lat, żadnej ciąży? Szok. Maz ma dobre nasienie. Generalnie przeszedł operacja na zylaki powrózka nasiennego, morfologia z 1% na 17% jeśli chodzi o o resztę to wszystko super. Tak, każda z nas przeszła już sporo. Na pewno już jesteśmy bliżej!
    Dodam, że ja w ciągu tylu lat miałam wiele badać, spr drożność jajowodów - oba drożne i wycięli mi niedawno polipa z macicy i szyjki... No już została mi tylko immunologia. Czekam na wyniki z witaminy b12, kwas foliowy i ponownie ASA.
    Kasia trzymam kciuki ✊!

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 9 maja 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Tak jest sporo badań, które należy wykonać przed inseminacja. Monitoring miałam u swojego gina, a Pani dr C wszystko akceptowała.
    Tak zazywam leki - encorton bo mam potwierdzone ASA z krwi. Przez inseminacja, bralam aromek (aby zwiekszyc szanse) kolejno zastrzyk z ovitrelle i po inseminacji bralam utrogestan. Bez przerwy biorę encorton. Po nieudanej inseminacji, próbuje umówić się na termin. W lipcu jestem również umówiona do docenta Paśnik, ponoć pomógł wielu dziewczynom, które mają problemy immunologiczne. Pytaj pytaj, po to tu jest ta grupa, mamy sobie pomagać ❤️

    To fajnie, że Pani doktor akceptuje badania spoza kliniki, mamy kawałek do Katowic, dlatego na plus, że badania nie muszą być u nich robione. A jeśli chodzi o kontakt telefoniczny z Pania doktor C., to jak to wygląda, np. w kwestii wyników badań. Trzeba jechać na wizytę czy przez telefon jest w stanie omówić pewne rzeczy?

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 9 maja 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Mi zaraz 4 lata minie jak się staramy, nie doczekałam się II kresek, beta nawet nie drgnęła. Wydaje mi się że jest u mnie problem z implantacja zarodka, w ciągu tylu lat, żadnej ciąży? Szok. Maz ma dobre nasienie. Generalnie przeszedł operacja na zylaki powrózka nasiennego, morfologia z 1% na 17% jeśli chodzi o o resztę to wszystko super. Tak, każda z nas przeszła już sporo. Na pewno już jesteśmy bliżej!
    Dodam, że ja w ciągu tylu lat miałam wiele badać, spr drożność jajowodów - oba drożne i wycięli mi niedawno polipa z macicy i szyjki... No już została mi tylko immunologia. Czekam na wyniki z witaminy b12, kwas foliowy i ponownie ASA.
    Kasia trzymam kciuki ✊!

    U nas byla jedna ciąża ponad dwa lata temu, tak naprawdę to było jakos na początku staran, ale niestety w 4 tygodniu nastąpiło samoistne poronienie. I od tamtego czasu kompletnie nic. Lekarz powtarzał ciągle, że wyniki mamy dobre
    Stwierdził, że może być problem w tym, że za bardzo chce. Może coś w tym jest, sama już nie wiem. Ale trzeba w koncu porobić specjalistyczne badania i szukać przyczyny niepowodzeń. Dziękuje. Ja również trzymam kciuki 😉

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 11 maja 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    To fajnie, że Pani doktor akceptuje badania spoza kliniki, mamy kawałek do Katowic, dlatego na plus, że badania nie muszą być u nich robione. A jeśli chodzi o kontakt telefoniczny z Pania doktor C., to jak to wygląda, np. w kwestii wyników badań. Trzeba jechać na wizytę czy przez telefon jest w stanie omówić pewne rzeczy?
    Od niedawna mam numer telefonu do doktor C. Wczoraj np Wysłałam jej wyniki z beta hcg i napisałam, że się nie udało. Odpisała bardzo szybko, że jest jej przykro i czy robimy kolejna inseminacje. Odpisałam jej, że w tym cyklu owulacja wypada mi w poniedziałek i chciałabym mieć inseminacje tego dnia itp. Niestety nie odpisała, wiem że ma mnóstwo pacjentek. Dziś się przypomniałam ale niestety nadal cisza. Oczywiście spokojnie czekam, bo dziś dopiero 3 dzień miesiączki ale nie ukrywam, że wolalabym aby chociaż mi odpisała co zamierza.

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Od niedawna mam numer telefonu do doktor C. Wczoraj np Wysłałam jej wyniki z beta hcg i napisałam, że się nie udało. Odpisała bardzo szybko, że jest jej przykro i czy robimy kolejna inseminacje. Odpisałam jej, że w tym cyklu owulacja wypada mi w poniedziałek i chciałabym mieć inseminacje tego dnia itp. Niestety nie odpisała, wiem że ma mnóstwo pacjentek. Dziś się przypomniałam ale niestety nadal cisza. Oczywiście spokojnie czekam, bo dziś dopiero 3 dzień miesiączki ale nie ukrywam, że wolalabym aby chociaż mi odpisała co zamierza.

    A jak dlugo jestes pacjentką Pani C.? Ja dziś bylam na pierwszej wizycie u Pani doktor, odebrałam ją dość pozytywnie i mam nadzieje, że się nie zawiodę. Zlecila nam konieczne badania i jak będą wyniki to ustali konkretny plan działania. Dostałam też numer telefonu w razie potrzeby. Ale wlasnie czytałam na tym forum, że różnie bywa z kontaktem ze strony Pani doktor. Pewnie wynika to z dużej ilości pacjentek, ale bądź dobrej myśli, przypomnij sie jeszcze, a na pewno się odezwie i da Ci znać co dalej. A jeśli nie to dzwoń do koordynatora i powiedz jaka jest sytuacja. Trzymam kciuki 😉

‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ