X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 6 lutego 2023, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solejukowa11 wrote:
    U mnie z progesteronem wygląda tak :
    Rano zastrzyk prolutex
    Rano 200 mg progesterol benis
    Południe 200mg j.w
    Wieczór 200 mg j.w
    Wieczór Dopochwowo clexone
    Jak dobrze, że ja Ciebie tu dziewczyno mam. 😇
    Zawsze mogę porównać, co u Ciebie dr Sodowska zaleciła. U mnie jest w takiej tabeli wszystkie leki od niej i od immunologa. Przy benis jest zakreślone 3× 200 południe a przy Prolutex rano
    Napisałam do koordynatora, bo ciągle mam problem z receptą i zapytałam o ten lek.
    Mam też wykupiony z poprzedniej recepty lek o nazwie neoparin i to dwa opakowania, ale nie jest na karcie leczenia i nie wiem jak i od kiedy te zastrzyki robić. Czy ty też ten zastrzyk masz?

    🙄Nie wiem u mnie wszystko bardzo ciężko idzie z tym transferem. Miałam mieć kroplówkę przed transferem, byłam już o 8.30 aby spokojnie mieć czas na pobranie krwi i założenie wenflona.
    Transfer na 10.10 czyli godzinka przed transferem i 3 godziny po idzie ten atosiban.
    Dziewczyny nie mogły znaleść dobrej żyły do wenflona, nie udało się podpiąć kroplówki przed transferem.
    Po transferze znów nakłówanie i się w końcu udało. Kroplówka leciała do 16, zanim zapłaciłam to wychodziłam o 16.30 czyli ispędziłam w klinice 8 godzin.
    Teraz wydzwanianie o receptę.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 6 lutego 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Ada ,
    Jeśli chodzi o leki ,to nie miałam żadnego problemu, a zawsze bralam konskie dawki 🙈być może Twój organizm tak reaguje, spróbuj skontaktować się z lekarzem i poprosić o zmianę leków, może pomogą. Objawów nie można bagatelizować. Trzymaj się!
    Ja nie jestem taka wrażliwa panna, ale trzymam się ściany idąc do łazienki. To nie jest normalne, może ta ilość leków jest dla mnie za duża.
    Napisałam maila do koordynator, może będę 3 razy dziennie po jednej brać, bo inna dziewczyna tak właśnie je bierze.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 7 lutego 2023, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Ja nie jestem taka wrażliwa panna, ale trzymam się ściany idąc do łazienki. To nie jest normalne, może ta ilość leków jest dla mnie za duża.
    Napisałam maila do koordynator, może będę 3 razy dziennie po jednej brać, bo inna dziewczyna tak właśnie je bierze.


    Ada ,
    Rozumiem, koniecznie skontaktuj się z kordynatorka
    Ja brałam również rano popołudniu i wieczorem, czasami 4 x bensis , 1 crinone , 3 x utrogestan ,a prolutex wieczorem .
    Nigdy nie brałam od razu łącznie np 3 tabletek
    Wyjątek estrofem - 3x2 brałam na dobę.

    Ada M lubi tę wiadomość

  • Solejukowa11 Ekspertka
    Postów: 210 237

    Wysłany: 7 lutego 2023, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Jak dobrze, że ja Ciebie tu dziewczyno mam. 😇
    Zawsze mogę porównać, co u Ciebie dr Sodowska zaleciła. U mnie jest w takiej tabeli wszystkie leki od niej i od immunologa. Przy benis jest zakreślone 3× 200 południe a przy Prolutex rano
    Napisałam do koordynatora, bo ciągle mam problem z receptą i zapytałam o ten lek.
    Mam też wykupiony z poprzedniej recepty lek o nazwie neoparin i to dwa opakowania, ale nie jest na karcie leczenia i nie wiem jak i od kiedy te zastrzyki robić. Czy ty też ten zastrzyk masz?

    🙄Nie wiem u mnie wszystko bardzo ciężko idzie z tym transferem. Miałam mieć kroplówkę przed transferem, byłam już o 8.30 aby spokojnie mieć czas na pobranie krwi i założenie wenflona.
    Transfer na 10.10 czyli godzinka przed transferem i 3 godziny po idzie ten atosiban.
    Dziewczyny nie mogły znaleść dobrej żyły do wenflona, nie udało się podpiąć kroplówki przed transferem.
    Po transferze znów nakłówanie i się w końcu udało. Kroplówka leciała do 16, zanim zapłaciłam to wychodziłam o 16.30 czyli ispędziłam w klinice 8 godzin.
    Teraz wydzwanianie o receptę.



    Mam zastrzyk neoparin, ja brałam od 4 dni przed transferem, zawsze na wieczór.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Jak dobrze, że ja Ciebie tu dziewczyno mam. 😇
    Zawsze mogę porównać, co u Ciebie dr Sodowska zaleciła. U mnie jest w takiej tabeli wszystkie leki od niej i od immunologa. Przy benis jest zakreślone 3× 200 południe a przy Prolutex rano
    Napisałam do koordynatora, bo ciągle mam problem z receptą i zapytałam o ten lek.
    Mam też wykupiony z poprzedniej recepty lek o nazwie neoparin i to dwa opakowania, ale nie jest na karcie leczenia i nie wiem jak i od kiedy te zastrzyki robić. Czy ty też ten zastrzyk masz?

    🙄Nie wiem u mnie wszystko bardzo ciężko idzie z tym transferem. Miałam mieć kroplówkę przed transferem, byłam już o 8.30 aby spokojnie mieć czas na pobranie krwi i założenie wenflona.
    Transfer na 10.10 czyli godzinka przed transferem i 3 godziny po idzie ten atosiban.
    Dziewczyny nie mogły znaleść dobrej żyły do wenflona, nie udało się podpiąć kroplówki przed transferem.
    Po transferze znów nakłówanie i się w końcu udało. Kroplówka leciała do 16, zanim zapłaciłam to wychodziłam o 16.30 czyli ispędziłam w klinice 8 godzin.
    Teraz wydzwanianie o receptę.
    Nie wiem jak Ty masz w zaleceniach,ale neoparin przeważnie dawany kilka dni przed transferem lub od dnia transferu.
    Chyba,że Ty może masz od pozytywnej bety ? Wszystko zależy z jakiego powodu go masz .

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 7 lutego 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Nie wiem jak Ty masz w zaleceniach,ale neoparin przeważnie dawany kilka dni przed transferem lub od dnia transferu.
    Chyba,że Ty może masz od pozytywnej bety ? Wszystko zależy z jakiego powodu go masz .
    Napisałam fo koordunatora, to mam nadzieję, że się dowiem kiedy i po co.
    A Ty jak z Twoim podejściem do badania? Pani doktor coś odpisała konkretnego?

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Napisałam fo koordunatora, to mam nadzieję, że się dowiem kiedy i po co.
    A Ty jak z Twoim podejściem do badania? Pani doktor coś odpisała konkretnego?
    Coś Ty nic 😪😪😪 wczoraj wysłana 6 wiadomość 😞
    Dzisiaj albo jutro zadzwonię do położnej niech ona zapyta,już nie mam innego wyjścia 😞

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 7 lutego 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdaM nigdy nie miałam tak dużej dawki Proga na raz. Co najwyżej 3x2 Progesteron Besins rano, popołudniu i wieczorem. Wygląda na to, że coś tu nie poszło z rozpiską, jak masz brać tego Proga. Dopytaj dr, żebyś nie miała takich skutków ubocznych, bo strach.😩🫣

    Ada M lubi tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 7 lutego 2023, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Coś Ty nic 😪😪😪 wczoraj wysłana 6 wiadomość 😞
    Dzisiaj albo jutro zadzwonię do położnej niech ona zapyta,już nie mam innego wyjścia 😞
    Ja też nie rizumię tego: proszę dzwonić, pisać a później cisza. Na infolinię z prośbą o ustalenie czegoś to też zabawa w głuchy telefon.
    Teraz bezpośrednio piszę do koordynatora a jak nie będzie odpowiedzi to jutro podjadę do kliniki.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2023, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Ja też nie rizumię tego: proszę dzwonić, pisać a później cisza. Na infolinię z prośbą o ustalenie czegoś to też zabawa w głuchy telefon.
    Teraz bezpośrednio piszę do koordynatora a jak nie będzie odpowiedzi to jutro podjadę do kliniki.
    Dzwoniłam dziś do położnych, zostawiły informacje do Pani DR. Ma być jutro w Klinice. Aż się boje , pewnie się wkurzy,że pisałam a teraz jeszcze prosiłam o zlecenie 😏
    Chyba źle się dzieje 😞 na FB pisały dziewczyny o tej sytuacji i dużo się przepisalo gdzie indziej 😞 ale ja bym jeszcze raz , ostatni chciała u dr C 😞 jestem u niej 3 lata ,wszystko wie itd, mamy ustalone podanie dwóch na raz , nie wiem czy inny lekarz się na to zgodzi 🤦🏼‍♀️ 😏 Ehhh

    Natalia___ lubi tę wiadomość

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 7 lutego 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Dzwoniłam dziś do położnych, zostawiły informacje do Pani DR. Ma być jutro w Klinice. Aż się boje , pewnie się wkurzy,że pisałam a teraz jeszcze prosiłam o zlecenie 😏
    Chyba źle się dzieje 😞 na FB pisały dziewczyny o tej sytuacji i dużo się przepisalo gdzie indziej 😞 ale ja bym jeszcze raz , ostatni chciała u dr C 😞 jestem u niej 3 lata ,wszystko wie itd, mamy ustalone podanie dwóch na raz , nie wiem czy inny lekarz się na to zgodzi 🤦🏼‍♀️ 😏 Ehhh
    Nie ma problemu z transferem dwóch zarodków. Dr Sodowska mnie się pytała na wizycie, później drugi raz przy podglądzie przed transferem.
    Przed samym transferem nawet przyszedł embriolog i pytał mnie czy nie chciałabym od razu dwa transferować. Oba zarodki były jako 3 dniowe na jednym nośniku zamrożone i musiały być oba rozmrożone. Drugi po tym jest obserwowany do 5 doby i znów zamrażany. Jest ryzyko, że zdegeneruje wcześniej i wtedy klinika traci zarodek i pieniądze za jego transfer.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Nie ma problemu z transferem dwóch zarodków. Dr Sodowska mnie się pytała na wizycie, później drugi raz przy podglądzie przed transferem.
    Przed samym transferem nawet przyszedł embriolog i pytał mnie czy nie chciałabym od razu dwa transferować. Oba zarodki były jako 3 dniowe na jednym nośniku zamrożone i musiały być oba rozmrożone. Drugi po tym jest obserwowany do 5 doby i znów zamrażany. Jest ryzyko, że zdegeneruje wcześniej i wtedy klinika traci zarodek i pieniądze za jego transfer.
    O to nie wiedziałam nawet 🙂
    I jak u Was drugi zarodek dotrwał do 5 doby ? 🙂
    My mamy też trzydniowe dwa, i na pewno chce podać dwa naraz.

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    O to nie wiedziałam nawet 🙂
    I jak u Was drugi zarodek dotrwał do 5 doby ? 🙂
    My mamy też trzydniowe dwa, i na pewno chce podać dwa naraz.
    Niestety zdegradował. Nie wiem, czy miałby większe szanse , gdybym go transferowała.
    Mój plan był jednak od sanego początku: brać jeden jak jest, a gdyby nie udało się, to drugi do piątej doby potrzymać.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Dzwoniłam dziś do położnych, zostawiły informacje do Pani DR. Ma być jutro w Klinice. Aż się boje , pewnie się wkurzy,że pisałam a teraz jeszcze prosiłam o zlecenie 😏
    Chyba źle się dzieje 😞 na FB pisały dziewczyny o tej sytuacji i dużo się przepisalo gdzie indziej 😞 ale ja bym jeszcze raz , ostatni chciała u dr C 😞 jestem u niej 3 lata ,wszystko wie itd, mamy ustalone podanie dwóch na raz , nie wiem czy inny lekarz się na to zgodzi 🤦🏼‍♀️ 😏 Ehhh
    Podanie 2 zarodków w dużej mierze zależy od lekarza. Podczas 1 procedury dr. K bardzo odradzał i nie chciał przychylić się do mojego pomysłu podwójnego transferu. W dniu transferu okazało się, że i tak nie było takiej możliwości, bo zarodek zdegradował, ale gdyby było inaczej raczej nie udałoby mi się postawić na swoim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 19:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Podanie 2 zarodków w dużej mierze zależy od lekarza. Podczas 1 procedury dr. K bardzo odradzał i nie chciał przychylić się do mojego pomysłu podwójnego transferu. W dniu transferu okazało się, że i tak nie było takiej możliwości, bo zarodek zdegradował, ale gdyby było inaczej raczej nie udałoby mi się postawić na swoim.
    No u nas to będzie transfer nr 6 więc to był pomysł dr C by podać dwa a nam jak najbardziej odpowiada, dlatego nie chce zmieniać lekarza 😞 ale jak czytam co się dzieje to chyba nie będę miała innego wyjścia 😞 czyli dr K chyba nie mogę brać pod uwagę 😞😞😞 a z której doby miałaś zarodki ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 19:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Niestety zdegradował. Nie wiem, czy miałby większe szanse , gdybym go transferowała.
    Mój plan był jednak od sanego początku: brać jeden jak jest, a gdyby nie udało się, to drugi do piątej doby potrzymać.
    A wiesz jakiej był klasy ten który zdegradował?

  • Solejukowa11 Ekspertka
    Postów: 210 237

    Wysłany: 7 lutego 2023, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dr S proponowała dwa zarodki ze względu na to że mamy dużo zarodków dobrej jakości ale nie zdecydowałam się, że względu na CP które próbowałam wcześniej.

    Lilenka lubi tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 7 lutego 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    No u nas to będzie transfer nr 6 więc to był pomysł dr C by podać dwa a nam jak najbardziej odpowiada, dlatego nie chce zmieniać lekarza 😞 ale jak czytam co się dzieje to chyba nie będę miała innego wyjścia 😞 czyli dr K chyba nie mogę brać pod uwagę 😞😞😞 a z której doby miałaś zarodki ?
    Z 3. Ale ja robiłabym wszystko, żeby dokończyć temat z dr. C. Nie myślałaś, żeby umówić wizytę? Skoro jeszcze nie jesteś w trakcie procedury, tylko dopiero myślicie o transferze, to nie lepeij byłoby Ci umówić się na wizytę, dogadać wszystko, zabrać skierowania na miejscu itp.? Jak już będziesz w trakcie, to napewno Cię nie zostawi.

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 7 lutego 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    A wiesz jakiej był klasy ten który zdegradował?
    Wiesz nie pamiętam już,wiem, że był słabszy ale i tak nawet gdyby miał taką klasę, jak ten pierwszy, to nie brałabym go od razu. Nawet gdyby jego transfer byłby za darmo... nie. On miał poczekać do 5 doby.. tak mi intuicja podpowiedziała i widzisz miałam racje.
    Często jest też tak zarodek super klasy, przebadany, dziewczyna młoda i wszystko u niej zbadane a ciąży nie ma lub zarodek najsłabszy, szanse marne , a bety wzorowe i ciąża piękna.
    Ja jestem bardziej intuicyjna, przy podejmowaniu decyzji ale z wiekiem widzę, że dobrze na tym wychodzę.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Z 3. Ale ja robiłabym wszystko, żeby dokończyć temat z dr. C. Nie myślałaś, żeby umówić wizytę? Skoro jeszcze nie jesteś w trakcie procedury, tylko dopiero myślicie o transferze, to nie lepeij byłoby Ci umówić się na wizytę, dogadać wszystko, zabrać skierowania na miejscu itp.? Jak już będziesz w trakcie, to napewno Cię nie zostawi.
    Ja byłam osobiście na wizycie i na tej właśnie wizycie ugadalysmy wszystko 😞😞😞 miałyśmy się zobaczyć na histeroskopii w szpitalu a potem już tylko na podglądzie endometrium 😞😞😞 na prawdę było wszystko ugadane tylko miałam się przypomnieć no i tak się przypominam 😞😞😞😞

‹‹ 374 375 376 377 378 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ