X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Geraltowa Autorytet
    Postów: 717 723

    Wysłany: 21 października 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena85 wrote:
    Dzięki za rady 😉
    Zrobię tą trombofilie jak lindalia pisała.
    A te cytokiny to gdzie się robi? Kompletnie się nie znam na tych badaniach i tej całej immunologii. Po prostu czytam Was i widzę, że dużo Dziewczyn ma właśnie ten Intralipid i sprawdzają cała immunologię więc pomyślałam że może ja też?
    Mam mieszane uczucia bo nie wiem czy jest sens na tym etapie, a z drugiej strony nie chce tracić czasu ☹️ nigdy nie byłam w ciąży, nigdy nie poroniłam więc nawet nie wiem czy i gdzie jest problem.
    Nosi mnie przez tą przerwaną punkcję.
    Przed wczoraj byłam na usuwaniu kamienia, wczoraj zrobiłam dwa zęby, dzisiaj wyrywam ósemkę i już o 6:30 miałam telekonsultacje po skierowanie 🤦 Chyba trochę mi odbija, ale chcę wykorzystać czas do następnej stymulacji....przecież to nic nie zaszkodzi a może pomoże prawda? 🤷
    Ja robialam immunologie ale po pierwszej nieudanej procedurze z 2 transferami. Szczerze mówiąc nie zaczynałabym od tego in vitro. To są drogie badania i na większość z nich czeka się kilka tygodni. Do samego lekarza immuno też się trochę czeka. Moim zdaniem minimum to 2-3 miesiące przerwy. A jeśli chcesz wybrać doc Paśnika który jest guru immuno to zapisy sie czeka kilka miesięcy.
    Jednak większość kobiet wcale nie korzysta z immuno i się udaje 🙂 i są tu piękne ciążę z tych drugich stymulacji po tej przerwanej - dobuska i lindalia!
    Oczywiście to Twoja decyzja i ja tylko mogę napisać to ze swojej perspektywy. Najważniejsze że obojętnie co zrobisz to żeby efekt był taki ze będziesz w ciąży ❤️ czego z całego serca Ci życzę!
    A pomysł z badaniami w pierwszej kolejności na trombofilie jest naprawdę dobry💛

    f2wlx1hpsub9oe3g.png
    Starania od 2016
    06-11.2020 3 x IUI ☹️ ICSI(2 transfery) ☹️
    Zmiana kliniki + badanie immunologii
    04.2021 IMSI Mamy ❄️❄️
    05.2021 transfer 3bb ❄️ z 5 doby (z akupunkturą, Clexane, wlewem z accofilu, intralipidem i encortolonem) 6dpt beta 45, 8dpt beta 149, 11dpt beta 507, 13dpt beta 1280, 25 dpt❤️
    21.11.2021 urodził się Kacper 1045 gram
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2021, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena85 wrote:
    Pytanie do Dziewczyn, które mają za sobą diagnostykę immunologii:

    Od czego zacząć? Co sprawdzić najpierw żeby wiedzieć czy szukać dalej? Jakie badanie na początek pokaże mi ewentualne problemy?

    Chciałam zrobić i sprawdzić na własną rękę żeby jakiś wykorzystać ten czas w oczekiwaniu na nowy cykl i nową stymulację 😉

    Badania immunologiczne to niestety kosztowna sprawa. Ja żałuję, że zrobiłam je tak późno. Zacznij od zbadania KIR-ów i oceny cytokin (test CBA), to są chyba dwa najważniejsze badania, bo pokazują czy masz/ nie masz KIR implantacyjne oraz jak wygląda ochrona i zwalczanie zarodka przez organizm oraz czy nie ma stanu zapalnego w organizmie. Warto jeszcze wykonać test IMK i ANA, a jeśli były poronienia to bodajże alloMLR.

    Tak jak ktoś napisał, mi zbadanie inmmuno dało nowe siły, bo wreszcie wiem w czym jest problem, wiem co na niego się stosuje. I przede wszystkim nie zastanawiam się więcej, co jeszcze sprawdzić, co może być nie tak... Tym bardziej, że podchodziłam już do transferów (nie w Invimedzie), gdzie miałam Encorton bez wskazań medycznych "bo lepiej dać".

  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 21 października 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katrinka2609 wrote:
    Katrin a panie położne nic Tobie nie mówiły jak się przygotować kiedy dawały kartę do wypełnienia dla anastezjologa? Jeśli nie to powinnaś dzisiaj jeszcze dostać na maila dokładnie co i jak. W skrócie musisz być na czczo, z wypalnionaą ankieta dla anastezjologa, bez żadnej biżuterii i mieć na przebranie koszulkę i skarpetki.
    Ps. Dodałam Cie do przyjaciółek, zaakceptuj proszę 😉
    Dzięki właśnie nic nie mówiła tylko tyle że dr juz wpisał panią na 12:20. Dzięki za zaproszenie😙

  • Kasiaa93 Przyjaciółka
    Postów: 102 47

    Wysłany: 21 października 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena85 wrote:
    Dzięki za rady 😉
    Zrobię tą trombofilie jak lindalia pisała.
    A te cytokiny to gdzie się robi? Kompletnie się nie znam na tych badaniach i tej całej immunologii. Po prostu czytam Was i widzę, że dużo Dziewczyn ma właśnie ten Intralipid i sprawdzają cała immunologię więc pomyślałam że może ja też?
    Mam mieszane uczucia bo nie wiem czy jest sens na tym etapie, a z drugiej strony nie chce tracić czasu ☹️ nigdy nie byłam w ciąży, nigdy nie poroniłam więc nawet nie wiem czy i gdzie jest problem.
    Nosi mnie przez tą przerwaną punkcję.
    Przed wczoraj byłam na usuwaniu kamienia, wczoraj zrobiłam dwa zęby, dzisiaj wyrywam ósemkę i już o 6:30 miałam telekonsultacje po skierowanie 🤦 Chyba trochę mi odbija, ale chcę wykorzystać czas do następnej stymulacji....przecież to nic nie zaszkodzi a może pomoże prawda? 🤷

    Cytokiny polecam zrobic w diagnostyce. Ja robiłam w Poznaniu na alejach Solidarności (ocena równowagi cytokin) robią tam od pon do czwartku od 16 do 18. Wcześniej robiłam w synevo, tam jest najtaniej, ale tam podobno od kilku miesięcy wysylaja wyniki w inne miejsce i te wskaźniki maja zupełnie inne normy. Jest na Facebooku grupa dot. leczenia u Paśnika i tam wlasnje dziewczyny wstawiały takie zmienione wyniki. Część immunologow sobie z tym radzi a część narzeka. Wiec dla świętego spokoju wolałam zrobic w diagnostyce i o dziwo wynik byl wyjątkowo szybko, jakies 10 dni :)

  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 21 października 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Gratulacje 😚niech teraz rosna w piekne zarodeczki. Dziękuję ze opisałaś szczegółowo,ciekawe jak będzie ze mną w piątek😬jak przygotowałaś się do punkcji?. Dla mnie to troszkę chore ze tyle człowiek zostawia tam pieniędzy a nie mówią ci jak co wziąć itd chyba że będą dzwonic 😄samo to ze nawet nie ma miejsc na parkingu. Dla mnie trochę charmider. Obym się myliła i zaowocowało jak najszybciej
    Dziękuję 😊 w sumie przygotowanie jest proste, nic nie jesz i nie pijesz prawie cały dzień 🙈 tylko małym łyczkiem Euthyrox popiłam rano. Ja dostałam wiadomość na profilu i tam było wszystko nawet ładnie opisane 😊 jeżeli chodzi o parking to szkoda słów. Jeszcze na zwykłą wizytę ok, ale tak jak nie wiesz ile czasu tam spędzisz ? Nam się akurat wczoraj udało … oby dla Was też miejsca były i wszystko się udało ✊✊✊

    Katrin83 lubi tę wiadomość

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 21 października 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Uu ale miałam akcję po prolutexie rano. Myślę, że źle coś zrobiłam, może za szybko wstrzyknęłam, może jednak w jakąś żyłkę trafiłam.

    Tuż po podaniu leku zrobiło mi się słabo i chciało wymiotować. Trwało to może z 1 minutę. Uff masakra musiałam się położyć. Miałyście tak kiedyś?

    Czy was też bolało miejsce po zastrzyku? Mnie boli za każdym razem przez kilka godzin.
    Mnie Prolutex bolał przez kilka dni nawet, siniaki też najczęściej po nim mi się robiły. Chyba najgorzej go wspominam. Podobno najlepiej na początku pociągnąć spust strzykawki po wkłuciu i jeżeli nie ma krwi to śmiało wciskać. Mnie to zawsze przerażało jednak 😁

    Dżoanniks lubi tę wiadomość

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 21 października 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta123 wrote:
    Dziękuję 😊 w sumie przygotowanie jest proste, nic nie jesz i nie pijesz prawie cały dzień 🙈 tylko małym łyczkiem Euthyrox popiłam rano. Ja dostałam wiadomość na profilu i tam było wszystko nawet ładnie opisane 😊 jeżeli chodzi o parking to szkoda słów. Jeszcze na zwykłą wizytę ok, ale tak jak nie wiesz ile czasu tam spędzisz ? Nam się akurat wczoraj udało … oby dla Was też miejsca były i wszystko się udało ✊✊✊
    Może przyjdzie wiadomość jak na razie cisza sprawdzałam nawet e-mail. Wczoraj pisałaś że za wysoki progesteron ci wyszedl i transfer odroczony. Ja dzis odebrałam progesteron 0.77 a estradiol 3356,3 to dobry wynik ? Będą chcieli podac świeży transfer.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 21 października 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Penceence trzymamy kciuki.

    Kasia, Dana jestescie jeszcze? Jesli tak, jak u was?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Lena85 Autorytet
    Postów: 737 368

    Wysłany: 21 października 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny 😊

    Katrinka, to była moja pierwsza stymulacja do pierwszego in vitro.

    Geraltowa, dzięki za rady. Trochę mam takie poczucie, że może niepotrzebnie się "wyrywam" ale wiecie jak to jest... 😉

    Panizajączkowa, Kasiaa, trochę mi rozjaśniłyście sprawę cytokin i KIRow. Dziękuję za podpowiedzi 😊

    Jutro mam wizytę u mojej p. Dr żeby sprawdzić co z tymi pęcherzykami i mam nadzieję dostać coś na pęknięcie. Zapytam ją może o te badania, co ona o tym myśli a później coś zadecyduje. Na ANA dostałam dzisiaj skierowanie,mam w pakiecie medycznym, nic nie place więc zrobię 😉
    P/ciała przeciwplemnikowe robiłam już kiedyś bo poprzedni lekarz kazał i wyszło ok. Ale mam tzw. "wrogi śluz" (nie każdy lekarz w to wierzy) i tak mi po głowie chodzi, że skoro śluz broni się przed plemnikami to może gdzieś jeszcze coś jest "wrogie" 🤷
    Nie chcę świrować, ale widzę że zaczynam 😉

    Jeszcze raz Wam dziękuję 😘

    02.2016 całkowite usunięcie tarczycy (Letrox 150)
    08.2018 rozpoczynamy starania

    AMH: 08.2021 - 2.26;
    04.2022 - 2.70
    3 x IUI nieudane
    nasienie - w normie
    stres oksydacyjny - ok
    SCD - 23%
    Kariotypy - prawidłowe
    "wrogi śluz"
    J.prawy niedrożny
    Mutacje MTHFR hetero i PAI 1 homo
    KIR AA
    komórki NK 25%
    cytokiny - ok

    I procedura in vitro
    10.2021- stymulacja przerwana ☹️
    11.2021 - druga stymulacja
    12 pobranych, 7 zapłodnionych
    2❄️ 3BB
    12.2021 transfer ❄️, beta <1.10 ☹️
    02.2022 transfer ❄️, beta (+) 😁
    7tc 😢 (-)

    II procedura in vitro 07.2022 stymulacja
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 21 października 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Może przyjdzie wiadomość jak na razie cisza sprawdzałam nawet e-mail. Wczoraj pisałaś że za wysoki progesteron ci wyszedl i transfer odroczony. Ja dzis odebrałam progesteron 0.77 a estradiol 3356,3 to dobry wynik ? Będą chcieli podac świeży transfer.
    Przy takim progu jak najbardziej świeży transfer może się odbyć 😉

    Katrin83 lubi tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 21 października 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Przy takim progu jak najbardziej świeży transfer może się odbyć 😉
    A lepiej wziąć świeży czy poczekać?

  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 21 października 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena85 wrote:
    Dzięki za rady 😉
    Zrobię tą trombofilie jak lindalia pisała.
    A te cytokiny to gdzie się robi? Kompletnie się nie znam na tych badaniach i tej całej immunologii. Po prostu czytam Was i widzę, że dużo Dziewczyn ma właśnie ten Intralipid i sprawdzają cała immunologię więc pomyślałam że może ja też?
    Mam mieszane uczucia bo nie wiem czy jest sens na tym etapie, a z drugiej strony nie chce tracić czasu ☹️ nigdy nie byłam w ciąży, nigdy nie poroniłam więc nawet nie wiem czy i gdzie jest problem.
    Nosi mnie przez tą przerwaną punkcję.
    Przed wczoraj byłam na usuwaniu kamienia, wczoraj zrobiłam dwa zęby, dzisiaj wyrywam ósemkę i już o 6:30 miałam telekonsultacje po skierowanie 🤦 Chyba trochę mi odbija, ale chcę wykorzystać czas do następnej stymulacji....przecież to nic nie zaszkodzi a może pomoże prawda? 🤷
    Rozumiem co czujesz :( powiem Ci tak, jak uda się bez tego (oby tak było) to stracisz pieniądze, które wydałaś na diagnostykę. Bo tak jak dziewczyny pisały są to w większości drogie badania. Jeżeli jednak się nie uda będziesz do przodu z czasem bo jeżeli skupisz się na immunologii to musisz sobie dać czas, kilka miesięcy na pewno. Ja byłam bardzo rozczarowana bo planowałam zacząć druga procedurę przed rozpoczęciem wakacji… przeciągnęło się aż do teraz. Ciężko podjąć decyzję, jeżeli uważasz, że będziesz się z tym lepiej czuła i masz wolne środki to zapisz się do lekarza. Wizytę zawsze możesz odwołać. Ja zaczęłam po pierwszym nieudanym transferze, ale zobacz ilu dziewczynom udaje się bez tego 🙂 mam nadzieje, że czy zaczniesz czy nie, będziesz należeć do tej właśnie grupy 😘

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • Katrin83 Autorytet
    Postów: 536 303

    Wysłany: 21 października 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta123 wrote:
    Dziękuję 😊 w sumie przygotowanie jest proste, nic nie jesz i nie pijesz prawie cały dzień 🙈 tylko małym łyczkiem Euthyrox popiłam rano. Ja dostałam wiadomość na profilu i tam było wszystko nawet ładnie opisane 😊 jeżeli chodzi o parking to szkoda słów. Jeszcze na zwykłą wizytę ok, ale tak jak nie wiesz ile czasu tam spędzisz ? Nam się akurat wczoraj udało … oby dla Was też miejsca były i wszystko się udało ✊✊✊
    Ja mam napisane że po punkcji prolutex1amp. A wieczór Ultragestran 1tab i sumamed 1tab.doustnie więc chyba do punkcji nic nie biore. Juz się denerwuje. 🥺

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 21 października 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Może przyjdzie wiadomość jak na razie cisza sprawdzałam nawet e-mail. Wczoraj pisałaś że za wysoki progesteron ci wyszedl i transfer odroczony. Ja dzis odebrałam progesteron 0.77 a estradiol 3356,3 to dobry wynik ? Będą chcieli podac świeży transfer.
    Bardzo ładny estradiol, mogą być z tego ladne jajeczka. :)

  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 21 października 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    Może przyjdzie wiadomość jak na razie cisza sprawdzałam nawet e-mail. Wczoraj pisałaś że za wysoki progesteron ci wyszedl i transfer odroczony. Ja dzis odebrałam progesteron 0.77 a estradiol 3356,3 to dobry wynik ? Będą chcieli podac świeży transfer.
    Bardzo ładny jak na świeży 😊 estradiol tez wskazuje ma dużą ilość pęcherzyków. Ja miałam trochę ponad 2000. Ja dostałam maila, że wiadomość czeka na portalu. Masz dostęp do swojego ? Powinnaś dzisiaj ją dostać bo z tego co wiem czekają do dnia przed żeby sobie wszystko rozplanować. Mi się przesunęła punkcja o pół godz wcześniej. Chcą też żeby być pół godziny wcześniej. Jeżeli nic nie dostaniesz to zadzwoń do nich i się upewnij 🙂

    Katrin83 lubi tę wiadomość

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 października 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym osobiście poczekała z immunologią. To jeszcze niezbadana i bardzo droga dziedzina medycyny.
    Większość kobiet osiąga sukces po in vitro bez tych badań, zwłaszcza jeśli przyczyny niepłodności są konkretnie określone. Sama przerwana procedura to naprawdę nic niezwykłego. Wystarczy spojrzeć na mnie. :) pierwsza próba to naprawdę próba. Lekarz uczy się Twojego organizmu i dopiero dobiera odpowiednie dawki.
    To oczywiście tylko moja sugestia, każdy robi jak uważa :)

  • Lena85 Autorytet
    Postów: 737 368

    Wysłany: 21 października 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta123 wrote:
    Rozumiem co czujesz :( powiem Ci tak, jak uda się bez tego (oby tak było) to stracisz pieniądze, które wydałaś na diagnostykę. Bo tak jak dziewczyny pisały są to w większości drogie badania. Jeżeli jednak się nie uda będziesz do przodu z czasem bo jeżeli skupisz się na immunologii to musisz sobie dać czas, kilka miesięcy na pewno. Ja byłam bardzo rozczarowana bo planowałam zacząć druga procedurę przed rozpoczęciem wakacji… przeciągnęło się aż do teraz. Ciężko podjąć decyzję, jeżeli uważasz, że będziesz się z tym lepiej czuła i masz wolne środki to zapisz się do lekarza. Wizytę zawsze możesz odwołać. Ja zaczęłam po pierwszym nieudanym transferze, ale zobacz ilu dziewczynom udaje się bez tego 🙂 mam nadzieje, że czy zaczniesz czy nie, będziesz należeć do tej właśnie grupy 😘

    Dzięki 😘 wierzę ze wszystkim nam tutaj się uda. Wiem, że trzeba czasu, cierpliwości itd...niby to wszystko wiem...jednego dnia, a na drugi dzień wymyślam 😉
    Teraz mnie tak olśniło po przeczytaniu Twojej wiadomości, czy ja w ogóle mogłabym teraz po przerwanej stymulacji robić te badania tak od razu? Czy to trzeba coś odczekać? Już zgłupiałam 🤦

    02.2016 całkowite usunięcie tarczycy (Letrox 150)
    08.2018 rozpoczynamy starania

    AMH: 08.2021 - 2.26;
    04.2022 - 2.70
    3 x IUI nieudane
    nasienie - w normie
    stres oksydacyjny - ok
    SCD - 23%
    Kariotypy - prawidłowe
    "wrogi śluz"
    J.prawy niedrożny
    Mutacje MTHFR hetero i PAI 1 homo
    KIR AA
    komórki NK 25%
    cytokiny - ok

    I procedura in vitro
    10.2021- stymulacja przerwana ☹️
    11.2021 - druga stymulacja
    12 pobranych, 7 zapłodnionych
    2❄️ 3BB
    12.2021 transfer ❄️, beta <1.10 ☹️
    02.2022 transfer ❄️, beta (+) 😁
    7tc 😢 (-)

    II procedura in vitro 07.2022 stymulacja
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 października 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrin83 wrote:
    A lepiej wziąć świeży czy poczekać?
    Idź za ciosem, ciotka! (Krzyczy moja świeża transferka z brzucha 🥰)

  • Lena85 Autorytet
    Postów: 737 368

    Wysłany: 21 października 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ja bym osobiście poczekała z immunologią. To jeszcze niezbadana i bardzo droga dziedzina medycyny.
    Większość kobiet osiąga sukces po in vitro bez tych badań, zwłaszcza jeśli przyczyny niepłodności są konkretnie określone. Sama przerwana procedura to naprawdę nic niezwykłego. Wystarczy spojrzeć na mnie. :) pierwsza próba to naprawdę próba. Lekarz uczy się Twojego organizmu i dopiero dobiera odpowiednie dawki.
    To oczywiście tylko moja sugestia, każdy robi jak uważa :)

    Tak, ja wiem, że to nic nadzwyczajnego, że to się zdarza. Nawet nie chodzi mi tyle o przerwana stymulację, co ogólnie o szukanie przyczyny bo w sumie to nikt jej konkretnie nie stwierdził 🤷
    Jedyne co to, że mam niedrożny jeden jajowód.
    Może to tylko tyle albo aż tyle 😉
    Pogadam dla świętego spokoju jutro z P. Dr i będę myśleć dalej 😉

    02.2016 całkowite usunięcie tarczycy (Letrox 150)
    08.2018 rozpoczynamy starania

    AMH: 08.2021 - 2.26;
    04.2022 - 2.70
    3 x IUI nieudane
    nasienie - w normie
    stres oksydacyjny - ok
    SCD - 23%
    Kariotypy - prawidłowe
    "wrogi śluz"
    J.prawy niedrożny
    Mutacje MTHFR hetero i PAI 1 homo
    KIR AA
    komórki NK 25%
    cytokiny - ok

    I procedura in vitro
    10.2021- stymulacja przerwana ☹️
    11.2021 - druga stymulacja
    12 pobranych, 7 zapłodnionych
    2❄️ 3BB
    12.2021 transfer ❄️, beta <1.10 ☹️
    02.2022 transfer ❄️, beta (+) 😁
    7tc 😢 (-)

    II procedura in vitro 07.2022 stymulacja
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 października 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena85 wrote:
    Tak, ja wiem, że to nic nadzwyczajnego, że to się zdarza. Nawet nie chodzi mi tyle o przerwana stymulację, co ogólnie o szukanie przyczyny bo w sumie to nikt jej konkretnie nie stwierdził 🤷
    Jedyne co to, że mam niedrożny jeden jajowód.
    Może to tylko tyle albo aż tyle 😉
    Pogadam dla świętego spokoju jutro z P. Dr i będę myśleć dalej 😉
    Czasami po prostu tak jest…
    U mnie do pewnego momentu nasienie było słabe, ale wystarczające… owulacje wróciły, ale to nic nie dało.
    Niby było okej, ale nie było.
    Później nasze wyniki zaczęły się pogarszać wiec in vitro to była jedyna szansa, ale widzisz, pierwszy transfer i się udało. Okazało się, że te nasze komórki są po prostu słabe, i nawet jak im się udawało to nie miały za wiele szans…
    Dlatego przetrwała ona jedna. :)
    Podejmij decyzję, jaka Cie uspokoi. Umówienie się do lekarza na pewno nie zaszkodzi.
    A my tu trzymamy kciuki ❤️

‹‹ 1397 1398 1399 1400 1401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ