X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Nie odbierają i nie odpisują....
    Czytam, że takie wahania dobowe są możliwe, ale ja się na tym totalnie nie znam, więc kolejna noc nieprzespana.... Dlaczego oni tego nie każą badać 😓

    Lukaszkowa,a Ty w 11dpt jaki miałaś wynik?
    Proga mialam 30, zawsze teraz mialam tyle +/- 2

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już się tak cieszyłam..... ☹️

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A już się tak cieszyłam..... ☹️
    Akurat poziom łatwo podbic, to zaden dramat ale trzeba to zrobic szybko :). No i potem wzielas leki wiec Ci pewnie skoczyl.
    Szkoda tylko, ze wczesniej nie dalas namowic sie na badanie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2020, 19:41

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, staram się słuchać Sroki, on nic nie mówił wcześniej o tym badaniu, a ja jestem laikiem, no faktycznie mogłam to zbadać....

    Ciekawe, co mi jutro odpiszą ... Dzięki!

    Danadana
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dziewczyny, a Wy macie mdłości, senność?

    Ula u mnie żadnych objawów, senna nie jestem, mdłości nie mam, siku nie chodzę częściej.

    Trzymam bardzo mocno kciuki!

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Nie odbierają i nie odpisują....
    Czytam, że takie wahania dobowe są możliwe, ale ja się na tym totalnie nie znam, więc kolejna noc nieprzespana.... Dlaczego oni tego nie każą badać 😓

    Lukaszkowa,a Ty w 11dpt jaki miałaś wynik?

    Dana ja bym dołożyła na własną rękę progesteron, tym bardziej, że beta pozytywna i są plamienia.

    Ja badałam też kilka razy i to w najniższym momencie, bo po nocy, a przed rannymi lekami i zawsze miałam koło 20.
    Co klinika to inne normy. W Invicta minimum to było 20 po transferze.

  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dana ja bym dołożyła na własną rękę progesteron, tym bardziej, że beta pozytywna i są plamienia.

    Ja badałam też kilka razy i to w najniższym momencie, bo po nocy, a przed rannymi lekami i zawsze miałam koło 20.
    Co klinika to inne normy. W Invicta minimum to było 20 po transferze.
    Dana ratuj się póki jeszcze czas nie popełniaj moich błędów raczej progesteronu nie przedawkujesz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Ula u mnie żadnych objawów, senna nie jestem, mdłości nie mam, siku nie chodzę częściej.

    Trzymam bardzo mocno kciuki!
    Oh, to dobrze bo właśnie mnie to martwi że specjalnie nie mam żadnych dolegliwości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Wiesz, staram się słuchać Sroki, on nic nie mówił wcześniej o tym badaniu, a ja jestem laikiem, no faktycznie mogłam to zbadać....

    Ciekawe, co mi jutro odpiszą ... Dzięki!
    Wzielabym Besins doustnie na noc, dodatkowo i jutro rano. A potem w zależności od tego co napiszą.

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, to biorę.

    ZielonaPaprotka, Mania30 lubią tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie sprawdzić, w jakich jednostkach są Wasze wyniki progesteronu?
    Ja mam w ng/ml co w nmol/L daje ponad 28....

    Tak tylko się łudzę... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2020, 21:46

    Danadana
  • KASIA Koleżanka
    Postów: 34 19

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Czy możecie sprawdzić, w jakich jednostkach są Wasze wyniki progesteronu?
    Ja mam w ng/ml co w nmol/L daje ponad 28....

    Tak tylko się łudzę... :(
    Niestety wg mojej wiedzy jednostka ng/ml jest jednostką standardową.
    Ja robisz w Synevo badania to podają zawsze w dwóch jednostkach i było to dla mnie mylące.

    I dr S powiedział, że jeśli chodzi o progesteron przed transferem to mam patrzeć na wartość właśnie w ng/ml (powinna być mniejsza nić 0.8 przed podaniem leków). Ona też wg wyników Synevo jest opisana jako standardowa jednostka.

    Wiem, że dziewczyny mają większe doświadczenie ode mnie więc na spokojnie ich posłuchaj i weź ten dodatkowy progesteron. Jednak staraj się nie stresować!!

    Ja, tak jak pisałam kilka postów wcześniej, na wtorkowej wizycie u dr S spytałam właśnie o te poziomy progesteronu - czy badać, czy nie. Czy badać razem z betą. Powiedział, że mam nie badać, żeby się dodatkowo nie stresować, bo te pojedyncze wyniki nie są miarodajne. Wiem, że co klinika, lekarz i pacjentka to inne podejście, ale warto mu troszkę zaufać w końcu ma doświadczenie.
    Więc spokojnie weź dodatkową dawkę (za radą dziewczyn) - połóż się spać, a rano oddzwoni do Ciebie koordynatorka. Będzie dobrze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2020, 22:30

    Danadana lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2017
    12.2019 rozpoczęcie leczenia w Invimed
    08.2020 rozpoczęcie procedury IMSI
    10.2020 pierwsza punkcja
    11.2020 transfer - nieudany :(
    12.2020 transfer drugiego zarodka - w oczekiwaniu na testowanie...
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie!

    Koordynatorka odpisała w nocy około 24 (telefon jej padł), że każdy wynik powyżej 8 ng/l jest prawidłowy i że dr Sroka nie każe badać i nigdy nie zleca (z takiego powodu jak piszesz, Asiemka).
    Tak czy siak pewnie dziś mi odpiszą, czy zwiększamy dawki. Cała noc z głowy :(

    A tu jest w ogóle artykuł, potwierdzający słowa Dr S, że w macicy faktycznie może być inne stężenie hormonu niż we krwi...
    https://opieka-farmaceutyczna.eu/artykul/mikronizowany-progesteron-jako-wsparcie-ciazy


    Tak czy siak, wynik jest niski, więc niestety nachodzą mnie złe myśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 06:08

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpisali, że nic nie zmieniamy.....

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylabym zdziwiona gdyby jednak odpisali, ze masz zwiekszyc :)
    Ja brałabym jedna tabletke dodatkowo doustnie, przynajmniej teraz na początku. To Ci nie zaszkodzi :) ale zrobisz jak uważasz :)

    _meva_ lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do jednostek- to te w ng/ml. No i powiem szczerze, że trochę słabo, że nie zwiększacie. Siedzę na ovu od 5 lat, sledzę watki miesieczne o ivf i tam bardzo często taki pojedynczy wynik jest wskazaniem do zwiększenia dawki proga, zwłaszcza jeśli np są plamienia. W mojej poprzedniej klinice też dostosowywalam leki do wyniku.i teraz nie wiem co Ci poradzić, chyba musisz się ich słuchać. Nie możesz przecież w nieskonczonosc brać na własną rękę, bo Ci braknie leków. W tej sytuacji obserwowalabym się, jeśli nic się nie będzie działo to ok. Ale jeśli nadal będą plamienia to powtórz to badanie. Odkopałam też numer do dr S. w razie potrzeby. Kiedyś dzwoniłam do niego 607 084 808. Myślę że jak będzie utrzymywalo się plamienie, to można do niego napisać SMS o sytuacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 08:09

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo!

    No niestety, widzisz, jak do tego podchodzą :( teraz plamień nie widać (odpukać), ale faktycznie oni się pokapują, że coś jest nie tak jak poproszę o recepty. Natomiast z pierwszej kuracji mam jeszcze blister Progesteronu Besins 100mg i to mogę wziąć, ale to tylko parę dni.....

    Koordynatorka ponownie mi napisała, że nie mam tego badać i po to biorę progesteron, żeby te wartości były większe , nawet jeśli będą skakać.

    Co robić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 09:01

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dziękuję Ci bardzo!

    No niestety, widzisz, jak do tego podchodzą :( teraz plamień nie widać (odpukać), ale faktycznie oni się pokapują, że coś jest nie tak jak poproszę o recepty. Natomiast z pierwszej kuracji mam jeszcze blister Progesteronu Besins 100mg i to mogę wziąć, ale to tylko parę dni.....

    Koordynatorka ponownie mi napisała, że nie mam tego badać i po to biorę progesteron, żeby te wartości były większe , nawet jeśli będą skakać.

    Co robić?
    Na razie na spokojnie - jutro badasz bete i zbadaj proga moze bedzie juz lepiej :)

    Danadana lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dziękuję Ci bardzo!

    No niestety, widzisz, jak do tego podchodzą :( teraz plamień nie widać (odpukać), ale faktycznie oni się pokapują, że coś jest nie tak jak poproszę o recepty. Natomiast z pierwszej kuracji mam jeszcze blister Progesteronu Besins 100mg i to mogę wziąć, ale to tylko parę dni.....

    Koordynatorka ponownie mi napisała, że nie mam tego badać i po to biorę progesteron, żeby te wartości były większe , nawet jeśli będą skakać.

    Co robić?
    W tej sytuacji chyba jednak słuchałabym ich. Bo też byłabym się przez kilka dni zwiększyć dawkę, a potem znowu zmniejszyć. A nie możesz brać na stałe więcej, bo Ci leków braknie. Jeśli jest cisza i nie plamisz, to ok. A jakby się coś (odpukac) działo, to pisz bezpośrednio do S. Chyba tak bym to widziała. Może dziewczyny mają inny pomysł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Dziękuję Ci bardzo!

    No niestety, widzisz, jak do tego podchodzą :( teraz plamień nie widać (odpukać), ale faktycznie oni się pokapują, że coś jest nie tak jak poproszę o recepty. Natomiast z pierwszej kuracji mam jeszcze blister Progesteronu Besins 100mg i to mogę wziąć, ale to tylko parę dni.....

    Koordynatorka ponownie mi napisała, że nie mam tego badać i po to biorę progesteron, żeby te wartości były większe , nawet jeśli będą skakać.

    Co robić?

    Dana, oni nie liczą ile Ci przepisali. Mogłaś nie wykupić, zgubić, niekoniecznie zjeść 🙈 możesz podbić sobie trochę progesteron na własną rękę, tylko uważaj przy odstawieniu, tzn. odstawiać trzeba stopniowo, Dr L. zmniejszał mi dawkę co tydzień. I myśl pozytywnie! Dlaczego zakładasz, ze będzie źle, skoro może być pięknie! ❤️

‹‹ 591 592 593 594 595 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ