X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, zapisuję sobie Wasze rady.
    Z tą kawą to chyba najgorzej będzie, ale jakoś to wypracuję. :D

    To jeszcze odwrócę pytanie, Wasi panowie coś brali?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 08:21

  • Agak Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dzięki dziewczyny, zapisuję sobie Wasze rady.
    Z tą kawą to chyba najgorzej będzie, ale jakoś to wypracuję. :D

    To jeszcze odwrócę pytanie, Wasi panowie coś brali?

    Mój mąż miał polecona AndroVit Plus

    dobuska lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dzięki dziewczyny, zapisuję sobie Wasze rady.
    Z tą kawą to chyba najgorzej będzie, ale jakoś to wypracuję. :D

    To jeszcze odwrócę pytanie, Wasi panowie coś brali?
    Ja miałam inną sytuację,ale androlog nam polecał bardzo mocno Nucleox i mąż go przyjmował.
    Co do kawy - ja kochałam kawę, codziennie parę kubków. Odzwyczaiłam się, a teraz w ogóle nie mam ochoty,a wręcz mnie odrzuca 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 09:32

    dobuska lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dzięki dziewczyny, zapisuję sobie Wasze rady.
    Z tą kawą to chyba najgorzej będzie, ale jakoś to wypracuję. :D

    To jeszcze odwrócę pytanie, Wasi panowie coś brali?
    Mój miał brać FertilMan Plus - 4 tabletki dziennie.

    A co do kawy to ja też uwielbiam, a właściwie uwielbiałam. Teraz, w ciąży jak mąż odpala ekspres to muszę wyjść do innego pokoju, bo sam zapach parzenia mnie odrzuca... xD

    dobuska lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez z kawa mialam nieprzyjemny czas ale teraz jest normalnie i pije sobie ładnie rano jedną.
    Mam trupie ciśnienie więc dr powiedział, że mogę tankować :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja tez z kawa mialam nieprzyjemny czas ale teraz jest normalnie i pije sobie ładnie rano jedną.
    Mam trupie ciśnienie więc dr powiedział, że mogę tankować :)
    :)
    No ja mam nadzieję, że kiedyś mdłości miną, bo teraz ogólnie moje menu jest bardzo ograniczone :(

    dobuska lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas fertilman pogorszył wyniki, chociaż to chyba na wyrost powiedziane. Podejrzewam, że po prostu mu nie pomógł, a mu ta płodność ciągle spada.
    Hormony miał badane, jest ok. Był pod opieką androloga, miał nawet zabieg embolizacji, ale w trakcie go przerwano, bo u niego jest coś dziwnego w tych żyłach. One nie działają jak trzeba.
    A teraz mu morfologia zleciała do 0%. Ogranicza kąpiele i praktycznie wyeliminował alkohol. Na szczęście plemników jest bardzo dużo ponad normę, więc liczę, że przy procedurze znajdą chociaż kilka o właściwej budowie.
    Nie ukrywam, że trochę mi się nogi ugięły, ale dr S powiedział, że to nie problem.

    Co do kawy, jak ma mi to pomóc to odstawię całkiem, ale póki co będę zmniejszać ilość. Podobno ta jedna kawa dziennie to nic złego, więc może mi się uda do tego zejść (o zgrozo, z czterech, pięciu)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    :)
    No ja mam nadzieję, że kiedyś mdłości miną, bo teraz ogólnie moje menu jest bardzo ograniczone :(
    A jak się ogólnie czujesz teraz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż bral najpierw Fertil Man, a potem zestaw -L karnityna 1500, Wit. C 1000, Salfazin, Folik i chyba koenzym Q10.

    dobuska lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Mój mąż bral najpierw Fertil Man, a potem zestaw -L karnityna 1500, Wit. C 1000, Salfazin, Folik i chyba koenzym Q10.
    Dzięki! Spróbuję właśnie powynajdować takie składniki osobno, bo zestaw się nie sprawdził. Koenzym q10 ja też biorę, więc go podłączę. :)

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    A jak się ogólnie czujesz teraz?
    Słabo. Mam mdłości, które zaczynają się rano i trzymają cały dzień praktycznie.
    Nie chce mi się jeść - na nic nie mam ochoty, a to błędne koło, bo im bardziej jesteś głodna tym mdłości większe przynajmniej u mnie.
    Pobolewa mnie też ostatnio podbrzusze i "ciągną" pachwiny więc się stresuję. Ogólnie jestem kłębkiem nerwów.
    A do tego mój mąż mi dzisiaj powiedział, że tylko marudzę w tej ciąży... :(

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    U nas fertilman pogorszył wyniki, chociaż to chyba na wyrost powiedziane. Podejrzewam, że po prostu mu nie pomógł, a mu ta płodność ciągle spada.
    Hormony miał badane, jest ok. Był pod opieką androloga, miał nawet zabieg embolizacji, ale w trakcie go przerwano, bo u niego jest coś dziwnego w tych żyłach. One nie działają jak trzeba.
    A teraz mu morfologia zleciała do 0%. Ogranicza kąpiele i praktycznie wyeliminował alkohol. Na szczęście plemników jest bardzo dużo ponad normę, więc liczę, że przy procedurze znajdą chociaż kilka o właściwej budowie.
    Nie ukrywam, że trochę mi się nogi ugięły, ale dr S powiedział, że to nie problem.

    Co do kawy, jak ma mi to pomóc to odstawię całkiem, ale póki co będę zmniejszać ilość. Podobno ta jedna kawa dziennie to nic złego, więc może mi się uda do tego zejść (o zgrozo, z czterech, pięciu)

    A co do tego co poprawia a co nie to chyba zależy od przypadku.
    Mojemu po Fertilman chyba się nie poprawiło, ale też się nie pogorszyło, ale u nas problemem były hormony.
    Tak jak mówi dr S dla nich jak są plemniki to chyba nie jest problem i sobie coś znajdą.
    U nas polepszyły się u męża wyniki po terapii hormonalnej, ale... przyszedł covid i procedura się opóźniła o prawie pół roku i do tego czasu po terapii nie było śladu i wyniki przed samym invitro znowu były złe, a coś jednak znaleźli :D
    U nas morfologia 1%, ale wszystkie inne parametry też były poniżej normy.

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dzięki dziewczyny, zapisuję sobie Wasze rady.
    Z tą kawą to chyba najgorzej będzie, ale jakoś to wypracuję. :D

    To jeszcze odwrócę pytanie, Wasi panowie coś brali?

    Dobuska, mój mąż brał witaminy sugerowane przez Dr Kuśnierczak (nazwy teraz nie pamiętam) celem poprawy jakości nasienia, zostało mu chyba pół opakowania, jeżeli chcesz, to mogę Ci je dać dla Lubego, bo u nas leżą i się kurzą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 13:59

    dobuska lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powrócę z upadatem ostatniego dnia.
    Dostaliśmy wyniki kariotypow, faktycznie są szybciej niż nam mowili. Tutaj i ja i mąż jesteśmy czyści. W sumie czekaliśmy na wynik 5 tygodni a nie 10 jak zapowiadali pierwotnie.
    Udało mi sie dzisiaj odbyć pierwsza wizytę z dr S. Wrażenia... pozytywne :) inny niż dr. M ale wszystko na plus.

    Mąż musi dorobić cftr i grupę krwi A ja zrobiłam od razu cala wirusówke, cytologię i wszystkie te wymazy.
    Kolejna wizyta za około dwa tygodnie, oficjalne podpisanie dofinansowania iiii... W lutym stymulacja. :O

    Kassssia, Danadana, Karr, _meva_, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja powrócę z upadatem ostatniego dnia.
    Dostaliśmy wyniki kariotypow, faktycznie są szybciej niż nam mowili. Tutaj i ja i mąż jesteśmy czyści. W sumie czekaliśmy na wynik 5 tygodni a nie 10 jak zapowiadali pierwotnie.
    Udało mi sie dzisiaj odbyć pierwsza wizytę z dr S. Wrażenia... pozytywne :) inny niż dr. M ale wszystko na plus.

    Mąż musi dorobić cftr i grupę krwi A ja zrobiłam od razu cala wirusówke, cytologię i wszystkie te wymazy.
    Kolejna wizyta za około dwa tygodnie, oficjalne podpisanie dofinansowania iiii... W lutym stymulacja. :O
    Suuuperr!!! Teraz juz czas bedzie leciał.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    U nas fertilman pogorszył wyniki, chociaż to chyba na wyrost powiedziane. Podejrzewam, że po prostu mu nie pomógł, a mu ta płodność ciągle spada.
    Hormony miał badane, jest ok. Był pod opieką androloga, miał nawet zabieg embolizacji, ale w trakcie go przerwano, bo u niego jest coś dziwnego w tych żyłach. One nie działają jak trzeba.
    A teraz mu morfologia zleciała do 0%. Ogranicza kąpiele i praktycznie wyeliminował alkohol. Na szczęście plemników jest bardzo dużo ponad normę, więc liczę, że przy procedurze znajdą chociaż kilka o właściwej budowie.
    Nie ukrywam, że trochę mi się nogi ugięły, ale dr S powiedział, że to nie problem.

    Co do kawy, jak ma mi to pomóc to odstawię całkiem, ale póki co będę zmniejszać ilość. Podobno ta jedna kawa dziennie to nic złego, więc może mi się uda do tego zejść (o zgrozo, z czterech, pięciu)
    A czy lekarz zalecił badania dot.mutacji genetycznych? Czy mąż miał ostatnio robione badanie USG i markery nowotworowe?
    Ja szczerze Tobie powiem, że w Polsce jedynym andrologiem, którego w 100% polecam to dr Wolski z Warszawy. Wiem,że przyjmuje też online, więc może udałoby się Wam z nim skontaktować. My szukaliśmy androloga po całej Polsce,aż wreszcie trafiłam na forum i tam znalazłam dr Wolskiego. Wszyscy inni stawiali już na nas kreskę i kazali korzystać z dawcy.

    Danadana
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska a dlaczego robicie cftr? Mój mąż ma te mutacje

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Szwagierka puszczała synkowi różne szumy na tablecie, m.in suszarka, odkurzacz, wodospad. Czasami się udawało, się uspokajał i sam zasypiał
    Kochana szum u nas jest od poczatku na Kube nie działa 🤦‍♀️

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana mąż ma stwierdzone żylaki i miał mieć embolizację, ale tam wyszło, że ona nie przyniesie efektu, bo on ma jakąś wadę w żyle, czy coś takiego i ona czasami działa dobrze, a czasami źle. Miał robione USG i robił różne badania krwi, ale chyba głównie na hormony. U nas nie ma mowy o dawcy póki co, bo ilość plemników to on ma duuuużo powyżej normy i pozostałe parametry również są bardzo dobre. Zrobiły się trochę mniej ruchliwe, ale to jest akurat coś co stosunkowo łatwo poprawić. Doktor S powiedział, że gdybyśmy zaczynali naturalne starania to byłby problem, ale do in vitro jest ok. Ale bardzo dziękuję! Gdyby coś się działo, będę miała to nazwisko w pierszeństwie pod uwagą. :)

    lindalia super! A powiedz mi, dzwonili do Ciebie, że są do odebrania? W sumie chyba odbiorę je dopiero jak będę jechać z pozostałymi wynikami! Zazdroszczę, że już zaczynasz. Ja gdyby nie dofinansowanie, zaczynałabym z końcem lutego. Trzymam kciuki!

    Asiemka dziękuję! Zerknij w wolnej chwili co to za leki, a ja podpytam jeszcze dra S czy powinien coś brać.:)

    Kassssia no właśnie mi powiedział coś podobnego. Ta morfologia to u mojego męża wychodzi różnie. 0% nigdy nie było, ale gdy robiliśmy badania w 2019 roku to w Invimedzie wyszedł 1%, a w innym laboratorium 3%, także jestem pełna nadziei, że jakieś prawidłowe plemniki w tych 200 milionach się znajdą.
    Przykro mi, że źle się czujesz, ale ten ósmy tydzień to chyba taki najgorszy czas właśnie z samopoczuciem, prawda? To, że się boisz jest normalne... szczególnie po takich staraniach.


  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Dobuska a dlaczego robicie cftr? Mój mąż ma te mutacje
    Oj, to chyba jakaś pomyłka, albo ja coś źle napisałam, bo nie wiem nawet o jakim badaniu piszesz.:D

    A już wiem, to chyba miało być do lindalii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 15:36

‹‹ 665 666 667 668 669 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ