X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Wiecie co, z tymi takimi różnymi maminymi rzeczami to mam wrażenie,że każdy sobie oczywiście ściśle jak chce. Ale ja mam ponad 30 lat o i już baaaaardzo dużo dzieci w koło siebie i ciągłe noszenie, spanie razem, karmienie do 1,5 roku zawsze, zawsze, zaaaawsze kończyły się płaczem ,że jak tu odstawić, że sexu nie uprawiają, że nie mogą oddać na noc do babci, bo płacze..... 🤷 Ja tam jest tego zdania, że trzeba oczywiście pamiętać o dziecku/dzieciach,ale i o sobie. I wiedzieć, że każda decyzja ma swoje konsekwencje. ☺️
    Tak ja tez mowie dokladnie tak samo ale nie wiem czy nas zycie tez nie dojedzie i nie skonczymy jak Ci ludzie :D

    dobuska lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, oczywiście - nie można niczego wykluczyć 😆 ale ja raczej z tych surowszych. 😉

    Danadana
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie mówią że jestem zimna matka🤣 Helena nie spała z nami w łóżku. Od małego była nauczona że śpi w łóżeczku, jak coś się działo to kupiłam sobie specjalnie fotel uszak - mega wygodny i tam z nią siadalam. Jak miała 10 miesięcy to została eksmitowana do swojego pokoju. Nie potrafiłam karmić piersią na leżąco, bałam się też tego. Fotel, karmienie i po karmieniu do siebie🙂 może dzieki temu wyprowadzka do swojego pokoju przebiegła spokojnie i bez jakiegoś stresu

    Danadana, dobuska lubią tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze z rzeczy do wyprawki które warto mieć to nie wyobrażam sobie wanienki bez stelaża. Ja kupiłam używany. Ratował mój kręgosłup chociaż troszkę. Chyba po znieczuleniu mnie tak bolał...
    Fajna jest też półka przewijak z Ikea i do tego białe pojemniki takie plastikowe.
    Jak mi się coś przypomni to dam znać 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 14:58

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Co do badań facetów to bez przesady 🙃 my co chwilę rozkraczamy nogi, łykamy tabletki i się kłujemy 😉 to panowie chyba wytrzymają sami ze sobą w pokoju w otoczeniu sexy pań z gazetek 😆😆 my tam sobie z tego żartowaliśmy - mój mąż mi nawet wysyłał zdjęcia niektórych gazet, bo były bardzo hmmmm profilowane 😆
    Badanie robił i w Invimed i w Certusie - tam taniej o wiele.
    😁😁😁 Prawidłowe podejście.

  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Wiecie co, z tymi takimi różnymi maminymi rzeczami to mam wrażenie,że każdy sobie oczywiście ściele jak chce. Ale ja mam ponad 30 lat o i już baaaaardzo dużo dzieci w koło siebie i ciągłe noszenie, spanie razem, karmienie do 1,5 roku zawsze, zawsze, zaaaawsze kończyły się płaczem ,że jak tu odstawić, że sexu nie uprawiają, że nie mogą oddać na noc do babci, bo płacze..... 🤷 Ja tam jest tego zdania, że trzeba oczywiście pamiętać o dziecku/dzieciach,ale i o sobie. I wiedzieć, że każda decyzja ma swoje konsekwencje. ☺️
    Oj kochana powiem ci z mojego doświadczenia ze niektore dzieci poprostu takie sa ze potrzebuja duzo noszenia i tulenia, moj Kuba taki byl i dzis zaluje ze nie mialam chusty bo bylo ciezko funkcjonować, spal z nami do ok 3 miesiaca i nie mialam problemu z przestawieniem na lozeczko. Ja uwazam ze dzieci same dorosna do pewnych rzeczy i tzw odstawienia. Jak nie mialam swojego to tez sie zarzrkalam ze zadnego spania razem ze nie będzie noszenia bo sie przyzwyczai a to sa brednie tak naprawdę. U nas nie odbilo sie to na naszym pozyciu, potrafimy zostawic mlodego z babcia ja tez sama dosc wczesnie zaczelam sama wychodzic, odciagalam mleko i pil z butli, trzebq znaleźć sobie zloty środek 😊

    Asiemka lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Dziewczyny wczoraj zamowiłam 4 pary spodenek i dwa bodziaki - 100% bawełna i 70% taniej, wiec jak nie kupic! Strzelcie mnie w morde, ze to jeszcze nie czas...
    Ja jeszcze czekam... Ale jeszcze trochę i też już się nie powstrzymam, pewnie gdzieś koło Twojego t.c. 😀. Na razie robię sobie powoli listę- materacy, łóżeczek, wózków, laktatorow itp. oglądam, wpisuje link do produktu i cenę. Jak przyjdzie pora to będę zamawiać. Jak brzuszek? Urósł trochę? Ty już że 2 tygodnie temu miałaś widoczny, z tego co pamiętam 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Na mnie mówią że jestem zimna matka🤣 Helena nie spała z nami w łóżku. Od małego była nauczona że śpi w łóżeczku, jak coś się działo to kupiłam sobie specjalnie fotel uszak - mega wygodny i tam z nią siadalam. Jak miała 10 miesięcy to została eksmitowana do swojego pokoju. Nie potrafiłam karmić piersią na leżąco, bałam się też tego. Fotel, karmienie i po karmieniu do siebie🙂 może dzieki temu wyprowadzka do swojego pokoju przebiegła spokojnie i bez jakiegoś stresu
    Ja chciałabym być taką matka, no ale życie pokaże 🙂

    Martita92, dobuska lubią tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ja jeszcze czekam... Ale jeszcze trochę i też już się nie powstrzymam, pewnie gdzieś koło Twojego t.c. 😀. Na razie robię sobie powoli listę- materacy, łóżeczek, wózków, laktatorow itp. oglądam, wpisuje link do produktu i cenę. Jak przyjdzie pora to będę zamawiać. Jak brzuszek? Urósł trochę? Ty już że 2 tygodnie temu miałaś widoczny, z tego co pamiętam 🙂
    Moj brzuszek znika i sie się pojawia :)
    Dzis jest spory, ale dwa dni temu byl mniejszy, a wczesniej wiekszy :)
    Ale juz jakis czas chodze w leginsach ciazowych i inne doły mnie juz cisna. Wiec przestawilam sie na sukienki jak wychodze bo nie potrafie takich ciazowych spodni zamowic przez neta.
    Ja tez mam excela z cenami i propozycjami, mozemy sie potem wymienic :) Tym bardziej, ze to chłopaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 15:49

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tych przesądów- jak ma się coś złego wydarzyć, to się wydarzy i pewnych rzeczy się nie przewidzi. I nie ma na to wpływu, czy się kupiło ubranka w 13 czy w 30 tygodniu. Poród też może różnie przebiec. A i dziecko może szczęśliwie, zdrowo się urodzić, a komplikacje pozniej- tak teraz miałam w rodzinie. Także ja tam nie będę długo czekać z rzeczami dla dziecka. I tak czekałam ponad 5 lat, żeby móc w ogóle zacząć myśleć o kupowaniu czegoś. No idę obciąć włosy, bo muszę. Ponoć też się nie powinno w ciąży 😁

    Asiulka84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja tez mam excela z cenami i propozycjami, mozemy sie potem wymienic :) Tym bardziej, ze to chłopaki.
    No jasne 🙂. W ogóle jak dziewczyny będziecie miały jakieś przygotowane listy rzeczy, to też się podzielcie :).

  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    A co do tych przesądów- jak ma się coś złego wydarzyć, to się wydarzy i pewnych rzeczy się nie przewidzi. I nie ma na to wpływu, czy się kupiło ubranka w 13 czy w 30 tygodniu. Poród też może różnie przebiec. A i dziecko może szczęśliwie, zdrowo się urodzić, a komplikacje pozniej- tak teraz miałam w rodzinie. Także ja tam nie będę długo czekać z rzeczami dla dziecka. I tak czekałam ponad 5 lat, żeby móc w ogóle zacząć myśleć o kupowaniu czegoś. No idę obciąć włosy, bo muszę. Ponoć też się nie powinno w ciąży 😁
    I pamiętaj nie zakladaj paska bo sie dziecko pepowina owinie😜takie i inne bzdety slyszalambedac w ciazy 🤣

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lista wyprawkowa to bardziej uzupełnienie tego co mam. Jak mi się coś przypomni istotnego to Wam napisze

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z takich zabobonow to moja koleżanka miała straszne zgagi w ciąży. Jej tesciowa mówiła, że ma zgagi bo dziecku wlosy rosną j drapia matke w gardło.
    Każdy kto choć trochę orientuje się w anatomii ludzkiego ciała wie, że to fizycznie niemożliwe. Gdzie tu gardło a gdzie brzuch. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 16:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    I pamiętaj nie zakladaj paska bo sie dziecko pepowina owinie😜takie i inne bzdety slyszalambedac w ciazy 🤣
    Hmmm... Swego czasu nosiłam pasek św Dominika, bo to patron poczęcia i dobrego przebiegu ciąży. W ciąży też go się nosi. Coś nie pasuje to do babcinych zabobonów 😀. Oczywiście nie mówię nic o wierze w moc świętego paska 😏, ale w pewnym momencie różnych rzeczy się imałam żeby jakoś nie zwariować i pomoc sobie zajść w ciążę, wiara też mi w pewnym sensie pomagała.

    Asiulka84 lubi tę wiadomość

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Z takich zabobonow to moja koleżanka miała straszne zgagi w ciąży. Jej tesciowa mówiła, że ma zgagi bo dziecku wlosy rosną j drapia matke w gardło.
    Każdy kto choć trochę orientuje się w anatomii ludzkiego ciała wie, że to fizycznie niemożliwe. Gdzie tu gardło a gdzie brzuch. :D
    Ja miałam ogromną zgagę w ciąży z Helenką i pierwsze co to było widać jej włosy 😂 ale to zbieg okoliczności

    oloowa2709 lubi tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Ja miałam ogromną zgagę w ciąży z Helenką i pierwsze co to było widać jej włosy 😂 ale to zbieg okoliczności
    A takim razie i ja będę kolejnym przypadkiem gdzie zgaga prawdę Ci powie, 😅😂.
    Mialam straszne aż do połowy ciąży i na połówkowych dowiedziałam się że nasza córeczka ma już włosy na głowie co sama widziałam na usg jak fruwają 😜. Na każdym zdjęciu z usg riwneiz są widoczne 😁Teraz tylko poczekać czy aby na pewno na pewno urodzi się z włoskami 😉🙂.

    Martita92 lubi tę wiadomość

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się,że lekarze już by badali tę zależność, gdyby tylko to było możliwe 😁😁

    Ja jestem osobą niewierzącą i jakoś tak wydaje mi się, że jednak los tym wszystkim kieruje.

    Na zgagę podobno najlepsza coca-cola, ale nie wiem, czy powinno się to pić w ciąży 🤣🤣 choć domyślam się, że na pewno łapałabym się wszystkiego , żeby przeszło.

    U mnie jak na razie cisza z dolegliwościami - dziś wchodzę w 11 tc, choć w sumie szybko się męczę i brak mi tchu czasami, no i sikam co 15minut 😆

    Danadana
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na zgagę pomaga zimne mleko. Wypije szklankę i jest ok

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny mam takie dosc glupie pytanie.
    Czy macie z brzuchem/macica czasem tak jak np. zmieniacie pozycje, albo wstajcie z krzesła/łóżka, albo kichniecie czy cos to was tam na sekundke cos pociagnie/zaboli to dosc duze slowo ale no... poczujecie cos tam?
    Wydaje mi sie, ze to raczej normalne... ale chcialam zapytac czy macie takie odczucia?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
‹‹ 663 664 665 666 667 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ