X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Ja też się leczyłam u doktor Kuśnierczak🥰 bardzo fajna babka! Myślę że te 15 tys. Trzeba mieć na wszystkie badania, leki, wizyty, opłaty za mrożenia. Lepiej żeby przygotować się na więcej niż żeby zabrakło. U nas wyszło więcej ale mąż miał biopsję i dlatego

    Liczyłam nawet tak 25 , także dziękuje za tą informacje 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 16:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje po wizycie. Z maluchem wszystko ok. CRL już prawie 7cm. Wszystko co ma mieć, to ma. No i ma siusiaka! Chłopak 😁😍

    Martita92, Asiulka84, mo_Nika, Asiemka, MonikA_89!, Kassssia, _meva_, Danadana, dobuska, lukaszkowa, Karr lubią tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Melduje po wizycie. Z maluchem wszystko ok. CRL już prawie 7cm. Wszystko co ma mieć, to ma. No i ma siusiaka! Chłopak 😁😍
    Super! :)

    Ula30 lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Manila Ekspertka
    Postów: 177 585

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam pytanko w sprawie dofinansowania.
    Co prawda ja lecze się na Polnej ale tam na razie niczego sie nie dowiedziałam, może wy znacie juz jakieś szczegóły?
    Czy to prawda,że kwalifikacje do programu przeprowadza klinika?
    Czy któraś z Was w poprzednich latach korzystała już z dofinansowania? Jak to technicznie wygląda, ile trwaja formalności itd.

    starania od 11.2019
    👩🏻29
    05.2020 monitoring cykli - jajeczka nie dojrzewają o czasie; kuracja Clostilbegyt
    10.202 Histeroskopia + laparoskopia => jajowody drożne, endometrioza I stopnia
    AMH 5,10
    🧑🏻 30
    06.2020 badanie nasienia 0% plemników o prawidłowej budowie, 0% ruch postępowy
    11.2020 badanie nasienia po kuracji FertilMan Plus 2% plemników o prawidłowej budowie, 12% ruch postępowy, 45% żywotność
    12.2020 badanie nasienia 2% plemników o prawidłowej budowie, 21% ruch postępowy, 71% żywotność
    12.2020 fragmentacja DNA 20%

    12.02.2021 punkcja - pobrano 8 komórek -> 6 zapłodnionych -> do 5 doby przetrwały 4
    17.02.2021 transfer 4.2.2
    12dpt beta <1,10mIU/ml

    17.03.2021 II transfer 4.3.2 + Atosiban
    8dpt beta 79,37 mIU/ml progesteron 29,20ng/ml
    mamy ❄️❄️ (4.3.2; 3.3.3)
    0d1ys65gychemcl5.png
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Kluchy duże już? 😀. Dobrze, że krwiaki są daleko od maluchów. Ja dopiero o 17:30. Dzięki za kciuki dziewczyny.

    Ja z tego wszystkiego dziś nie spytałam ile mają cm. 🤦‍♀️

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Melduje po wizycie. Z maluchem wszystko ok. CRL już prawie 7cm. Wszystko co ma mieć, to ma. No i ma siusiaka! Chłopak 😁😍

    Super ❤️
    U mnie dziś mówiła, że nic nie widać, nie chcieli współpracować 😑☺️

    Ula30 lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Melduje po wizycie. Z maluchem wszystko ok. CRL już prawie 7cm. Wszystko co ma mieć, to ma. No i ma siusiaka! Chłopak 😁😍
    Ekstra! 🥳🥳🥳

    Ula30 lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Ja z tego wszystkiego dziś nie spytałam ile mają cm. 🤦‍♀️
    Powinnaś mieć pomiary na wydruku z USG, chyba,że w przypadku bliźniaków jest inaczej:) z tymi wydruczkami

    Danadana
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie u doktora S. Jestem bardzo zadowolona. Miał dzisiaj bardzo dobry humor! Nawet pożartował. Generalnie nas zakwalifikował od razu, nawet nie było dyskusji, szczególnie, że morfologia męża spadła do zera :(.
    W zależności od tego, czy Invimed obejmie dofinansowanie z lubuskiego to będziemy zaczynać z końcem lutego lub z końcem marca. Także... powiedział, że mam robić badania i brać witaminy dla kobiet, które przygotowują się do ciąży. ;)
    Dzięki za Wasze rady, bo dostałam pochwałę, że zrobiłam tydzień temu kariotyp, chociaż podobno już się powoli coś przyspiesza z tymi kariotypami i już się nie czeka 10 tygodni.

    _meva_ czyli dalej trzymają w niepewności.:D

    Ula30 cudowna wiadomość! Bardzo się cieszę.:)


    lukaszkowa dzięki za pamięć. Wizyta była dzisiaj i jak wyszłam do męża i powiedziałam, że zaczynamy to się rozbeczałam. Biedny się wystraszył, że dr S nam zabronił czy coś.:D

    Danadana do Hongkongu? Matko ;D ;D

    Asiemka ja też nie zliczam. Dzisiaj szwagierka mnie pytała o koszty In Vitro, a potem dodała "przyzwyczajaj się, przy dzieciach też leci mnóstwo pieniędzy"...
    Ale to musi być genialne tak czuć tego małego stwora w środku. <3





    Asiulka84, Asiemka lubią tę wiadomość

  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Melduję się po wizycie u doktora S. Jestem bardzo zadowolona. Miał dzisiaj bardzo dobry humor! Nawet pożartował. Generalnie nas zakwalifikował od razu, nawet nie było dyskusji, szczególnie, że morfologia męża spadła do zera :(.
    W zależności od tego, czy Invimed obejmie dofinansowanie z lubuskiego to będziemy zaczynać z końcem lutego lub z końcem marca. Także... powiedział, że mam robić badania i brać witaminy dla kobiet, które przygotowują się do ciąży. ;)
    Dzięki za Wasze rady, bo dostałam pochwałę, że zrobiłam tydzień temu kariotyp, chociaż podobno już się powoli coś przyspiesza z tymi kariotypami i już się nie czeka 10 tygodni.

    _meva_ czyli dalej trzymają w niepewności.:D

    Ula30 cudowna wiadomość! Bardzo się cieszę.:)


    lukaszkowa dzięki za pamięć. Wizyta była dzisiaj i jak wyszłam do męża i powiedziałam, że zaczynamy to się rozbeczałam. Biedny się wystraszył, że dr S nam zabronił czy coś.:D

    Danadana do Hongkongu? Matko ;D ;D

    Asiemka ja też nie zliczam. Dzisiaj szwagierka mnie pytała o koszty In Vitro, a potem dodała "przyzwyczajaj się, przy dzieciach też leci mnóstwo pieniędzy"...
    Ale to musi być genialne tak czuć tego małego stwora w środku. <3
    Super trzymam kciuki 😊
    Wogole forum ostatnio mocno odżyło i fajnie, ja za to sie zastanawiam jak to jest ze mnie sie in vitro nie udalo a zaszłam w ciążę 😊natura nieodgadniona jednak jest😊
    Ciężarówki jak was czytam to aż tesknie za tym stanem😋

    dobuska lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Super trzymam kciuki 😊
    Wogole forum ostatnio mocno odżyło i fajnie, ja za to sie zastanawiam jak to jest ze mnie sie in vitro nie udalo a zaszłam w ciążę 😊natura nieodgadniona jednak jest😊
    Ciężarówki jak was czytam to aż tesknie za tym stanem😋
    Aaaa!... 4 procedury i w końcu naturals? Suuuper 😀. No więc ja po porodzie, jeśli szczęśliwie dotrwam, idę po antykoncepcję. Już słyszałam wiele historii, że zdarzają się "wpadki" po ciąży, a ja chcę najpierw zabrać moje maluchy z zimowiska.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Melduję się po wizycie u doktora S. Jestem bardzo zadowolona. Miał dzisiaj bardzo dobry humor! Nawet pożartował. Generalnie nas zakwalifikował od razu, nawet nie było dyskusji, szczególnie, że morfologia męża spadła do zera :(.
    W zależności od tego, czy Invimed obejmie dofinansowanie z lubuskiego to będziemy zaczynać z końcem lutego lub z końcem marca. Także... powiedział, że mam robić badania i brać witaminy dla kobiet, które przygotowują się do ciąży. ;)
    Dzięki za Wasze rady, bo dostałam pochwałę, że zrobiłam tydzień temu kariotyp, chociaż podobno już się powoli coś przyspiesza z tymi kariotypami i już się nie czeka 10 tygodni.

    _meva_ czyli dalej trzymają w niepewności.:D

    Ula30 cudowna wiadomość! Bardzo się cieszę.:)


    lukaszkowa dzięki za pamięć. Wizyta była dzisiaj i jak wyszłam do męża i powiedziałam, że zaczynamy to się rozbeczałam. Biedny się wystraszył, że dr S nam zabronił czy coś.:D

    Danadana do Hongkongu? Matko ;D ;D

    Asiemka ja też nie zliczam. Dzisiaj szwagierka mnie pytała o koszty In Vitro, a potem dodała "przyzwyczajaj się, przy dzieciach też leci mnóstwo pieniędzy"...
    Ale to musi być genialne tak czuć tego małego stwora w środku. <3
    Super! Macie plan, macie na co czekać. Zresztą, to już niedługo. Kciuki zaciśnięte 🙂

    dobuska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Ja też się leczyłam u doktor Kuśnierczak🥰 bardzo fajna babka! Myślę że te 15 tys. Trzeba mieć na wszystkie badania, leki, wizyty, opłaty za mrożenia. Lepiej żeby przygotować się na więcej niż żeby zabrakło. U nas wyszło więcej ale mąż miał biopsję i dlatego

    A jeszcze mam jedno pytanie , jakie badania zleca Pani Dr przed przystąpieniem do procedury? Tak sobie myśle ze już teraz jakieś bym zrobiła żeby mieć już gotowe na wizytę.

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowe wrote:
    A jeszcze mam jedno pytanie , jakie badania zleca Pani Dr przed przystąpieniem do procedury? Tak sobie myśle ze już teraz jakieś bym zrobiła żeby mieć już gotowe na wizytę.
    Teraz do transferu dostałam taką listę
    przeciwciała anty-HBc
    przeciwciała anty-HCV
    VDRL (WR)
    przeciwciała anty-HIV 1,2
    antygen HBs
    przeciwciała przeciwko cytomegalii w klasie IgM
    przeciwciała przeciwko różyczce w klasie IgM
    przeciwciała przeciwko toxoplazmozie w klasie IgG i IgM
    ocena stopnia czystości pochwy
    wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku Chlamydia Trachomatis metodą PCR
    cytologia

    badania ważne są 6 miesięcy, prócz cytologii- ta ważna jest rok.

    Prędzej przed całą procedurą chyba jeszcze tarczycę no i genetykę. Podstawa to kariotypy. My jeszcze robiliśmy gen cftr bo mąż ma mutacje więc sprawdzaliśmy u mnie. Może dziewczyny więcej powiedzą co się robi przed stymulacją bo ja miałam to w 2018 roku

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już wynik tocznia ale ciężko mi cokolwiek wyczytać co to znaczy. Antykoagulant tocznia LA obecny w znacznej ilości LA1/LA2 obecny w umiarkowanej ilości LA1/LA2 obecny w niewielkiej ilości. Któraś co robiła szczegółowa immunologię miała coś podobnego. Jak dobrze rozumiem jest to zespół antyfosfolipidowy ale tez coś o zakrzepicy jest napisane i nie wiem jak to interpretowac.

  • Nika1 Autorytet
    Postów: 262 178

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 04:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Teraz do transferu dostałam taką listę
    przeciwciała anty-HBc
    przeciwciała anty-HCV
    VDRL (WR)
    przeciwciała anty-HIV 1,2
    antygen HBs
    przeciwciała przeciwko cytomegalii w klasie IgM
    przeciwciała przeciwko różyczce w klasie IgM
    przeciwciała przeciwko toxoplazmozie w klasie IgG i IgM
    ocena stopnia czystości pochwy
    wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku Chlamydia Trachomatis metodą PCR
    cytologia

    badania ważne są 6 miesięcy, prócz cytologii- ta ważna jest rok.

    Prędzej przed całą procedurą chyba jeszcze tarczycę no i genetykę. Podstawa to kariotypy. My jeszcze robiliśmy gen cftr bo mąż ma mutacje więc sprawdzaliśmy u mnie. Może dziewczyny więcej powiedzą co się robi przed stymulacją bo ja miałam to w 2018 roku
    Nadal to standardowy zestaw.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska - no i fajnie :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Mam już wynik tocznia ale ciężko mi cokolwiek wyczytać co to znaczy. Antykoagulant tocznia LA obecny w znacznej ilości LA1/LA2 obecny w umiarkowanej ilości LA1/LA2 obecny w niewielkiej ilości. Któraś co robiła szczegółowa immunologię miała coś podobnego. Jak dobrze rozumiem jest to zespół antyfosfolipidowy ale tez coś o zakrzepicy jest napisane i nie wiem jak to interpretowac.
    Ja tego akurat nie robilam, nie znam sie na tym :(

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    Super trzymam kciuki 😊
    Wogole forum ostatnio mocno odżyło i fajnie, ja za to sie zastanawiam jak to jest ze mnie sie in vitro nie udalo a zaszłam w ciążę 😊natura nieodgadniona jednak jest😊
    Ciężarówki jak was czytam to aż tesknie za tym stanem😋
    Jesteś naszym forumowym cudem. :)

    Dzięki dziewczyny!

    Ja chyba też mam taki zestaw do badania. Doktor mi jeszcze pobrał cytologie i te inne posiewy.
    A wiecie gdzie mąż ma zrobić posiew z cewki moczowej? Trochę zbladł jak o tym usłyszał. :D

    Asiulka84 lubi tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Jesteś naszym forumowym cudem. :)

    Dzięki dziewczyny!

    Ja chyba też mam taki zestaw do badania. Doktor mi jeszcze pobrał cytologie i te inne posiewy.
    A wiecie gdzie mąż ma zrobić posiew z cewki moczowej? Trochę zbladł jak o tym usłyszał. :D
    Moj robil w invimedzie. Nie jest to przyjemne ponoc, ale tez nie tragiczne :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
‹‹ 661 662 663 664 665 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ