X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek:* wrote:
    Cześć dziewczyny, wy tu podobno wszystko wiecie :) jestem nowa w temacie i bardzo przyda mi się wasze wsparcie. Podczytuję forum od czasu do czasu, ale nie miałam do tej pory odwagi nic napisać 🤣 Staramy się 14 miesięcy, od razu po ślubie chcieliśmy mieć dziecko, no ale czas mija i nic. Na początku nie było ciśnienia, później próbowałam testów owulacyjnych i zaczęłam coraz bardziej się nakręca. Wiecie, takie poczucie, że tym bardziej chcę, im bardziej nie mogę... Poszłam do gina, jak to się nazywa " zwykłego" który mi mówił kiedy mam owulacje i ze to dziś musimy działać, pokrywało sie to tylko z tym, co wychodziło na testach, ale niestety nic to nie dawało.
    Dziś postanowiłam poradzić się Was bo myślę o wizycie w invimedzie w Poznaniu ale nie wiem jak się za to zabrać, do jakiego lekarza udać. A może jeszcze spróbować czegoś przed wizytą w klinice?
    Koniecznie zacznijcie się badać razem. Niech Twój partner nie czeka aż zrobisz sobie wszystkie badania, bo szkoda czasu (i może nawet pieniędzy).
    Zresztą bez badania nasienia doktor w klinice nie za wiele z Tobą porozmawia.
    Pierwszą wizytę niepłodnosciową w klinice i tak odbywacie razem.:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 20:42

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 10 marca 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Monia jednak Cie zostawili :(
    Ale jak szyjka taka to super!! Pewnie troszke ulga :)
    Mam nadzieję, że wszystkie badania będą ok i mnie szybko wypuszczą. Smutno tak bez męża

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Mam nadzieję, że wszystkie badania będą ok i mnie szybko wypuszczą. Smutno tak bez męża
    I pewnie jeszcze teraz gorzej się przebywa w szpitalu przez tę pandemię, prawda? Już pomijając brak odwiedzin.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Mam nadzieję, że wszystkie badania będą ok i mnie szybko wypuszczą. Smutno tak bez męża
    Ale super, że ta szyjka jednak jest dłuższa. Te kilka dnia szybko minie 💪

  • Gosiaczek:* Koleżanka
    Postów: 57 17

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka wrote:
    Witaj Gosiaczku, miałaś badane hormony, amh i drożność jajowodow? Mąż/partner mial badane nasienie ? To takie pierwsze badania które mieliśy zanim w ogóle trafiłam do invimedu?
    Ja leczylam się u dr Sroki i pierwsze co sprawdzał, to czy po owulacji następuje pekniecie jajeczka;)

    Hormony mi dawała, te co robiłam były w normie. Reszty nie miałam.

    Mąż też się jeszcze nie badał. W sumie jak mówię dopiero zaczynamy na poważnie :)

    Co powiesz o Dr. Sroka?

    Na czym polega to sprawdzenie czy pęka?

    @lindalia mam właśnie nadzieję, że ktoś od góry do dołu nas w końcu przebada. A Ty u kogo się leczysz?

    @dobuska dziękuję tak też pewnie zrobię. Polecasz jakieś badania na wstępie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 21:03

    Starania od końca 2019r.
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    No to zazdroszczę, bo wiesz chociaż że to czekanie ma sens. Daj proszę znać, jak się odezwą do Ciebie :)
    Zadzwoń na infolinię i powiedz ,że z kliniki się nie odzywają i chciałaś się tylko upewnić czy jesteś na liście 😉

  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 10 marca 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Zadzwoń na infolinię i powiedz ,że z kliniki się nie odzywają i chciałaś się tylko upewnić czy jesteś na liście 😉

    Podejmę jutro jeszcze jedną próbę, ale powiem szczerze, że tak mnie drażni ten gość na infolinii, że szok...a najgorsze, że ciągle na niego trafiam 🙈 jak słyszę jego głos w słuchawce, to już wiem, że nic nie załatwię 🤷‍♀️ Wcześniej bardzo sobie chwaliłam obsługę na infolinii, a ten gość tylko w kółko powtarza wyuczone teksty 🤦‍♀️

    3jgxcsqva773duy4.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 10 marca 2021, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek:* wrote:
    Hormony mi dawała, te co robiłam były w normie. Reszty nie miałam.

    Mąż też się jeszcze nie badał. W sumie jak mówię dopiero zaczynamy na poważnie :)

    Co powiesz o Dr. Sroka?

    Na czym polega to sprawdzenie czy pęka?

    @lindalia mam właśnie nadzieję, że ktoś od góry do dołu nas w końcu przebada. A Ty u kogo się leczysz?

    @dobuska dziękuję tak też pewnie zrobię. Polecasz jakieś badania na wstępie?


    Gosiaczku to pierwsze co radzę zrobić to niech mąż się umawia na rozszerzone badanie nasienia:) Lekarze mówili że nawet za 50% problemów z niepłodnością może odpowiadać facet.

    Przed pierwszą wizyta warto mieć już też Twoje badania amh, przeciwciał, poziomu wit. D. (Już nie pamiętam co tam jeszcze było;))

    Dziwne że nie miałaś badanej drożności bo tu od razu będziesz miała info czy w ogóle jest szansa na naturalne starania, jeżeli jajowody są niedrożne to pozostaje tylko in vitro.

    Sprawdzanie czy jajeczko pęka polega na zrobieniu usg przed i po owulacji.

    Dr. Sroke ja polecam bo dzieki niemu mam trójkę wspaniałych chłopaków. Dr jak tu już wiele osób pisało jest troszkę specyficzny i małomówny, więc nie każdemu może odpowiadać ale zna się na swojej pracy i na pewno jeżeli to wasze początki to warto u niego spróbować.

    Trzymam kciuki żeby się Wam szybko poszczescilo ;)

  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 10 marca 2021, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    Podejmę jutro jeszcze jedną próbę, ale powiem szczerze, że tak mnie drażni ten gość na infolinii, że szok...a najgorsze, że ciągle na niego trafiam 🙈 jak słyszę jego głos w słuchawce, to już wiem, że nic nie załatwię 🤷‍♀️ Wcześniej bardzo sobie chwaliłam obsługę na infolinii, a ten gość tylko w kółko powtarza wyuczone teksty 🤦‍♀️
    To faktycznie masz pecha ja zawsze na kobiety trafiam i wszystko daje radę załatwić bez problemu .Nam nadzieję ,że uda Ci się coś dowiedzieć 😔

    mo_Nika lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 11 marca 2021, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    I pewnie jeszcze teraz gorzej się przebywa w szpitalu przez tę pandemię, prawda? Już pomijając brak odwiedzin.
    A sumie tragedii nie ma, tylko maseczki się zakłada jak się wychodzi z pokoju. Najgorszy jest jednak ten brak odwiedzin, przynajmniej dla mnie

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 marca 2021, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek:* chyba Perelka już Ci większość wyjaśniła, ja bym jeszcze zrobiła TSH, Glugozę, Insulinę, bo u mnie tutaj wyszła kicha, ale tak naprawdę dr Sroka zleci swój zestaw badań. Jeżeli masz jakiegoś lekarza ginekologa na NFZ, warto go poprosić o badanie HSG (czyli badanie drożności). Możesz też to zrobić sama, ale wiadomo jest to jakiś koszt.

    Monika to dobrze! Powiem Ci szczerze, że nie wiem czemu, ale myślałam, że jest gorzej. Chociaż ten brak odwiedzin to i tak już daje w kość. Raz w życiu leżałam w szpitalu i bez odwiedzin bym oszalała.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 marca 2021, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    Podejmę jutro jeszcze jedną próbę, ale powiem szczerze, że tak mnie drażni ten gość na infolinii, że szok...a najgorsze, że ciągle na niego trafiam 🙈 jak słyszę jego głos w słuchawce, to już wiem, że nic nie załatwię 🤷‍♀️ Wcześniej bardzo sobie chwaliłam obsługę na infolinii, a ten gość tylko w kółko powtarza wyuczone teksty 🤦‍♀️

    Ja rozumiem, że to wszystko trwa i w ogóle, ale to trochę wygląda tak, jakby oni zapraszali na wizyty kwalifikacyjne i jak ktoś odpada to dzwonią dalej. No bo dlaczego nie zadzwonili do wszystkich z ustaleniem terminu? Trzymam kciuki, żeby odebrała kobieta! :D Ja nigdy na chłopa nie trafiłam.

    mo_Nika lubi tę wiadomość

  • matyldaewa Koleżanka
    Postów: 40 119

    Wysłany: 11 marca 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panizajączkowa wrote:
    Byłam pacjentką Kormana i jestem z niego bardzo niezadowolona. Byliśmy z programu miejskiego, więc leciało jedno ivf po drugim, żadnej diagnostyki pogłębionej dlaczego nie wychodzi.
    Byłaś zadowolona z dr Kormana?

  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 11 marca 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    A sumie tragedii nie ma, tylko maseczki się zakłada jak się wychodzi z pokoju. Najgorszy jest jednak ten brak odwiedzin, przynajmniej dla mnie

    Monia trzymaj się tam. Z tego co pisałaś, to pobyt w szpitalu nie zapowiada się jakis dłuższy (oby!), więc dasz radę. Ale wiem co czujesz, ja we wrześniu jak szlam do szpitala tylko na trzy dni, to przez ten brak odwiedzin, żegnałam męża za łzami w oczach na parkingu przed szpitalem 🙈

    3jgxcsqva773duy4.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 marca 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam recepty!!!! Zaczynam w kolejnym cyklu !!!!

    lukaszkowa, dobuska, Ma_gda, Martita92, Danadana, Dzudi, Kassssia, mo_Nika, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dostalam recepty!!!! Zaczynam w kolejnym cyklu !!!!
    Suuuper!!

    lindalia lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 marca 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dostalam recepty!!!! Zaczynam w kolejnym cyklu !!!!
    Ale super!!!! Bardzo się cieszę! <3 <3

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 marca 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie leki kupiłam w aptece wskazanej przez doktora. Pen jest obecny ! :) panie za okienkiem same pytaly czy mi go dac.

  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 11 marca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dostalam recepty!!!! Zaczynam w kolejnym cyklu !!!!
    Pięknie 😍😍😍 Powodzenia kochana ❤️

    lindalia lubi tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Ma_gda Ekspertka
    Postów: 224 126

    Wysłany: 11 marca 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak już jesteśmy przy zastrzykach - czy któraś z Was robiła może zastrzyki z Prolutexu igłami 30g (żółte) zamiast 27g (szare)? Na ulotce jest napisane, żeby zastrzyki robić szarymi igłami, nie zwróciłam uwagi, że w aptece sprzedali mi ostatnio żółte, które są krótsze i cieńsze (i ogólnie nieco przyjemniejsze przy wstrzyknięciu) - nie wiem czy to ma w ogóle jakiekolwiek znaczenie?

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

‹‹ 710 711 712 713 714 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ