X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dostarczcie emocji, Dziewczyny! :O Monia, trzymam kciuki za bliźniaki!

    Odzywam się wezwana do odpowiedzi. 😂 Wizytę kwalifikacyjną mamy jutro z naszym doktorem. Dokumenty wszystkie mam. Zastanawiam się czy dostanę już recepty czy jeszcze nie... jak to było u Was dziewczyny z dofinansowania ?


    To mi teraz dałyście do myślenia :/ tylko ja nadal czekam na telefon z kliniki w sprawie dofinansowania...jak znam życie, to pewnie się nie załapaliśmy :/

    3jgxcsqva773duy4.png
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Aaaa to zaskoczenie, bo jeszcze na stronie widziałam, że są pakiety, ale teraz jak rozwijam to faktycznie za wszystko jest osobna kwota. :) To chyba tylko leki będę musiała kupić w Poznaniu, bo boję się, że w moim mieście może nie być (bo nie mam żadnej kliniki).

    W sumie to się cieszę, że coś się zacznie dziać po tylu latach. :)
    Jak masz aptekę doz u siebie albo gdzieś po drodze to warto tam zamawiać przez aplikację leki bo wychodzą taniej i czekają na Ciebie do odbioru nawet 10 dni. Pilnuj czy jest prolutex bo z tym jak podchodziłam do transferu w lipcu i sierpniu to bywały problemy z dostępnością w hurtowni

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zaczynam się martwić o moją szyjkę... Często boli mnie brzuch i czuję w dole takie parcie... Na szczęście jutro wizyta i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. 32 tydzień więc jeszcze trochę muszę wytrzymać 😉

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Chcialabym wiedzieć 🤣 w moim świecie okres robi ze mną co chce. Pewnie jakoś za tydzień-dwa powinnam dostać. Poproszę lekarza znowu o coś na uregulowanie cyklu bo mój organizm poszedł w samowolke ostatnio.
    Swoją drogą zrobiliście to o co meczylam męża od lutego. Gdybym wiedziała, ze dofinansowanie ruszy z kopyta dopiero w marcu, to nie czekalabym tyle. Chociaż uzyskałam czas na wyleczenie jakiejś infekcji, sprawdzenie czy nie mam IO i kontrolowanie witamin, których mialam braki, a teraz już mam w normie, więc czas nie był stracony.
    Ja też czekam od stycznia, więc ktoś by powiedział, że co mnie zbawi kolejny miesiąc, no ale przeliczyłam ile wydaję kasy na przygotowania i jeszcze perspektywa nowych badań... gra niewarta świeczki.
    Myślę, że to przygotowanie nas tylko wzmocniło i to nam wyjdzie na dobre! :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Jak masz aptekę doz u siebie albo gdzieś po drodze to warto tam zamawiać przez aplikację leki bo wychodzą taniej i czekają na Ciebie do odbioru nawet 10 dni. Pilnuj czy jest prolutex bo z tym jak podchodziłam do transferu w lipcu i sierpniu to bywały problemy z dostępnością w hurtowni
    O to mam nawet pod domem! Nie widziałam, że przez aplikację można zamawiać. Dzięki!
    A czy któreś z tych leków są "krótkotrwałe"? Czy mogę już te dwa tygodnie przed rozpoczęciem procedury zająć się ich wykupywaniem?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    To mi teraz dałyście do myślenia :/ tylko ja nadal czekam na telefon z kliniki w sprawie dofinansowania...jak znam życie, to pewnie się nie załapaliśmy :/
    Ale to by było chore! Przecież byłaś już dawno zapisana. Może zadzwoń i podpytaj?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Też zaczynam się martwić o moją szyjkę... Często boli mnie brzuch i czuję w dole takie parcie... Na szczęście jutro wizyta i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. 32 tydzień więc jeszcze trochę muszę wytrzymać 😉
    Ale to u Ciebie szybko zleciało! Mam nadzieję, że u Ciebie to wszystko okej!

  • Ma_gda Ekspertka
    Postów: 224 126

    Wysłany: 10 marca 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    O to mam nawet pod domem! Nie widziałam, że przez aplikację można zamawiać. Dzięki!
    A czy któreś z tych leków są "krótkotrwałe"? Czy mogę już te dwa tygodnie przed rozpoczęciem procedury zająć się ich wykupywaniem?

    Jak będziesz zamawiać, to koniecznie upewnij się, że Puregon dostaniesz razem z penem do wstrzykiwań, który jest wydawany osobno (nie ma go w opakowaniu z zastrzykami) - nie wszystkie apteki mają pen, wielu farmaceutów w ogóle nie wie o co chodzi kiedy o niego pytasz. W Poznaniu na pewno można go dostać w aptece na Grunwaldzkiej (na pewno dr S Ci o niej powie) oraz na Solidarności w aptece POSUM, podejrzewam że w aptece koło kliniki też by wiedzieli w czym rzecz. Puregon miał długi termin przydatności, ale trzeba go trzymać w lodówce. Orgalutran nie pamiętam niestety, ale chyba też raczej długi.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_gda wrote:
    Jak będziesz zamawiać, to koniecznie upewnij się, że Puregon dostaniesz razem z penem do wstrzykiwań, który jest wydawany osobno (nie ma go w opakowaniu z zastrzykami) - nie wszystkie apteki mają pen, wielu farmaceutów w ogóle nie wie o co chodzi kiedy o niego pytasz. W Poznaniu na pewno można go dostać w aptece na Grunwaldzkiej (na pewno dr S Ci o niej powie) oraz na Solidarności w aptece POSUM, podejrzewam że w aptece koło kliniki też by wiedzieli w czym rzecz. Puregon miał długi termin przydatności, ale trzeba go trzymać w lodówce. Orgalutran nie pamiętam niestety, ale chyba też raczej długi.
    O ludu. jak dobrze, że Was tu mam...

    Jak teraz dla przykładu zobaczyłam na stronie gdziepolek.pl to puregonu w moim mieście w ogóle nie ma. Chyba zajmę się kupowaniem leków od razu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 14:23

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    O to mam nawet pod domem! Nie widziałam, że przez aplikację można zamawiać. Dzięki!
    A czy któreś z tych leków są "krótkotrwałe"? Czy mogę już te dwa tygodnie przed rozpoczęciem procedury zająć się ich wykupywaniem?
    Chyba wszystko na długie terminy ważności, jedyne co musisz pamiętać że niektóre trzeba trzymać w lodówce ale to chyba do stymulacji

    dobuska lubi tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak jesteśmy już przy lekach do stymulacji, jak to u Was wyglądało z zastrzykami? Ile razy dziennie je robiłyście? Zastanawiam się jak to ogarnąć w pracy :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Martita!

    Ale teraz macie tutaj z nami, nowicjuszkami! :D

    lindalia, Martita92 lubią tę wiadomość

  • Ma_gda Ekspertka
    Postów: 224 126

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    O ludu. jak dobrze, że Was tu mam...

    Jak teraz dla przykładu zobaczyłam na stronie gdziepolek.pl to puregonu w moim mieście w ogóle nie ma. Chyba zajmę się kupowaniem leków od razu.

    Myślę, że Puregon w większości aptek (również w Poznaniu) nie jest dostępny od ręki. Ja kupowałam w POSUM bo tam mieli wszystko na miejscu oraz mieli peny. Najlepiej przedzwonić do apteki i dowiedzieć się co i jak, myślę że do Twojej apteki doz też Ci powinni go sprowadzić (i ze względu na konieczność przechowywania w lodówce tak pewnie byłoby najlepiej), tylko ważne żeby z penem, bo bez niego nie zrobisz zastrzyku. Ja po prostu mam takie doświadczenia, że w kilku aptekach robili wielkie oczy na pytanie o pen, dzwonili do hurtowni gdzie też nikt nie wiedział co to jest i czy jak zamówię o apteki, to przyjdzie z tym penem czy bez. Więc żeby uniknąć stresu, lepiej nie zamawiać na ostatnią chwilę i upewnić się że dostaniesz komplet potrzebny do wstrzyknięć.

  • Ma_gda Ekspertka
    Postów: 224 126

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A jak jesteśmy już przy lekach do stymulacji, jak to u Was wyglądało z zastrzykami? Ile razy dziennie je robiłyście? Zastanawiam się jak to ogarnąć w pracy :)
    Pewnie zależy od protokołu, ale ja przy Puregonie i Orgalutranie miałam zastrzyki raz dziennie o 19 (przez kilka dni oba na raz), więc jeśli nie masz jakiejś pracy zmianowej, to da się ogarnąć poza godzinami pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 14:50

    dobuska lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_gda wrote:
    Myślę, że Puregon w większości aptek (również w Poznaniu) nie jest dostępny od ręki. Ja kupowałam w POSUM bo tam mieli wszystko na miejscu oraz mieli peny. Najlepiej przedzwonić do apteki i dowiedzieć się co i jak, myślę że do Twojej apteki doz też Ci powinni go sprowadzić (i ze względu na konieczność przechowywania w lodówce tak pewnie byłoby najlepiej), tylko ważne żeby z penem, bo bez niego nie zrobisz zastrzyku. Ja po prostu mam takie doświadczenia, że w kilku aptekach robili wielkie oczy na pytanie o pen, dzwonili do hurtowni gdzie też nikt nie wiedział co to jest i czy jak zamówię o apteki, to przyjdzie z tym penem czy bez. Więc żeby uniknąć stresu, lepiej nie zamawiać na ostatnią chwilę i upewnić się że dostaniesz komplet potrzebny do wstrzyknięć.
    Poczytałam sobie o nim i faktycznie takich historii z niewydanym penem jest wiele. Aż dziwne, bo on podobno jest bezpłatny i farmaceuta powinien zapytać, czy pacjentka go ma.
    No, ale tak... powinien. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2021, 14:44

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_gda wrote:
    Pewnie zależy od stymulacji, ale ja przy Puregonie i Orgalutranie miałam zastrzyki raz dziennie o 19 (przez kilka dni oba na raz), więc jeśli nie masz jakiejś pracy zmianowej, to da się ogarnąć poza godzinami pracy.
    Nie wiem czemu myślałam, że to dwa razy dziennie trzeba. To dobre info.
    Mnie bardziej martwi, że u mnie początek okresu to wielka niewiadoma. Raz jest krew, potem plamienia, potem coś brunatnego, potem dopiero normalne krwawienie...:/

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Poczytałam sobie o nim i faktycznie takich historii z niewydanym penem jest wiele. Aż dziwne, bo on podobno jest bezpłatny i farmaceuta powinien zapytać, czy pacjentka go ma.
    No, ale tak... powinien. :)

    Jeśli któraś z zielonogórzanek to czyta, to będę ogromnie wdzięczna za info, które apteki u nas ogarniają temat jak należy. <3
    Z pewnością apteka zamawia, więc się nie stresuj :) u mnie w Domu Leków też normalnie nie mieli, ale zadzwoniłam i ściągnęli. Większość aptek ma bezpośredni dostęp do hurtowni, także w razie co można w ciągu doby zamówić. Ale to prawda - najtaniej było w DOZ.

    Danadana
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 10 marca 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Z pewnością apteka zamawia, więc się nie stresuj :) u mnie w Domu Leków też normalnie nie mieli, ale zadzwoniłam i ściągnęli. Większość aptek ma bezpośredni dostęp do hurtowni, także w razie co można w ciągu doby zamówić. Ale to prawda - najtaniej było w DOZ.
    A wiesz może ktore gnieźnieńskie apteki ogarniają leki do stymulacji ? 😁

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 10 marca 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Z pewnością apteka zamawia, więc się nie stresuj :) u mnie w Domu Leków też normalnie nie mieli, ale zadzwoniłam i ściągnęli. Większość aptek ma bezpośredni dostęp do hurtowni, także w razie co można w ciągu doby zamówić. Ale to prawda - najtaniej było w DOZ.
    Okej, to będę tylko zwracać uwagę na tego pena.:))))

  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 10 marca 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ale to by było chore! Przecież byłaś już dawno zapisana. Może zadzwoń i podpytaj?
    Hej
    Ja też czekam a powiedziano mi na infolinii że jestem zapisana i byłam jedna z pierwszych osób

‹‹ 708 709 710 711 712 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ