X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    No to jest dobre pytanie bo ten pączek znowu się obrocil... z usg to ja juz chyba jestem w 33 tc. Teoretycznie począteczek lipca. Poki co znowu cesarka ale doktor mowi, ze jesli tak zostanie to probowalby na gorąco...
    Mowil dzis, ze jeszcze 2 wizyty i nastepna wizyta najpewniej juz na porodówce. Nie mogę w to uwierzyć...
    Rety, ale to zleciało. Pamiętam jakby to wczoraj było, kiedy ledwo miałaś transfer i zaraz przygody z krwiakiem. 🙆 a tu już o porodzie mówimy.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja starałam się ogólnie ograniczyć cukier, bo on nie wpływa za dobrze na jakość komórek i do tego podnosi poziomy glukozy, która ma duży wpływ na hormony. Oczywiście, bez przesady, jak się raz na tydzień zje kawałek ciasta to nic się nie stanie 😆 ale mi na przykład chodziło o to, żeby nie jeść codziennie 😊

    Dla mnie dzień bez słodkiego, to dzień stracony. Jadłam podczas stymulacji, ciąży i teraz podczas karmienia też 😜

    Ula30, dobuska, Fisia lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 7 maja 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    No widzisz, a ja na stymulacji zeżarłam lody!!! aaaaa!
    A tak serio, to myślę, że się świat nie zawali.

    Mam taką koleżankę. Napisała do mnie czy już jestem po zabiegu, a ja pytam jakim, a ona no zabiegu in vitro.
    Ludzie wierzą, że jedziemy do kliniki i tak:
    Ja: dzień dobry, poprosimy blastusia płci męskiej. Najlepiej, żeby miał talent do przedmiotów ścisłych, bo chcemy żeby był lekarzem.
    Pani na recepcji: oczywiście, proszę poczekać, poszukamy co mamy na stanie
    Ja: Jasne świetnie
    Pani na recepcji: czy mógłby być taki, co ma predyspozycje do zostania prawnikiem? Wszyscy lekarze się nam skończyli.
    Ja: Hmmm dobrze niech będzie, ale niech będzie brunetem z niebieskimi oczami.
    Pani: Jest taki! Zapraszam do gabinetu numer 10. Pan doktor da tabletki i wsadzi dzieciaka. Płatność kartą czy gotówką?

    No i tak to wygląda. tadam!

    Zrobiłaś mi normalnie tym wieczór 😂😂😂

    dobuska lubi tę wiadomość

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 7 maja 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wy jesteście mądre i wiecie pewnie duzo więcej.
    Miałam dostać @ w poniedziałek lub wtorek ale dostałam dziś w piątkowy wieczór a właściwie prawie o 23 😱ale za to żywa krew ...
    Od 2dc zastrzyki ale który dzień liczyc jak 2dc czy jutrzejszy czy pojutrze 😱

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 7 maja 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trwa protokół krótki ?
    Mam rozpisane na 12 dni czy może trwać krócej ?
    W 7-8 dniu kontrola jak się ma koszyk jajeczny 😄

    Czy leki które należy brać od 2 dc .
    Mam na myśli Preweint,Prenatal i wit D mam brać rano po posiłku ? Czy wieczorem po kolacji ? Czy ma to jakieś znaczenie ?

    Normalnie jestem i podekscytowana i przerażona czy wszystko pójdzie tak jak trzeba 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2021, 23:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2021, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    No to jest dobre pytanie bo ten pączek znowu się obrocil... z usg to ja juz chyba jestem w 33 tc. Teoretycznie począteczek lipca. Poki co znowu cesarka ale doktor mowi, ze jesli tak zostanie to probowalby na gorąco...
    Mowil dzis, ze jeszcze 2 wizyty i nastepna wizyta najpewniej juz na porodówce. Nie mogę w to uwierzyć...
    To lada moment. Ale leci 🙂.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2021, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    Ile trwa protokół krótki ?
    Mam rozpisane na 12 dni czy może trwać krócej ?
    W 7-8 dniu kontrola jak się ma koszyk jajeczny 😄

    Czy leki które należy brać od 2 dc .
    Mam na myśli Preweint,Prenatal i wit D mam brać rano po posiłku ? Czy wieczorem po kolacji ? Czy ma to jakieś znaczenie ?

    Normalnie jestem i podekscytowana i przerażona czy wszystko pójdzie tak jak trzeba 🙈
    Po pierwszym podglądzie okaże się ile będzie protokół trwał, ale koło tych 12 dni wyjdzie. Witaminy, suplementy brałam zwykle rano.

    Marzycielka7 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2021, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    Dziewczyny Wy jesteście mądre i wiecie pewnie duzo więcej.
    Miałam dostać @ w poniedziałek lub wtorek ale dostałam dziś w piątkowy wieczór a właściwie prawie o 23 😱ale za to żywa krew ...
    Od 2dc zastrzyki ale który dzień liczyc jak 2dc czy jutrzejszy czy pojutrze 😱
    Jutro pierwszy dzień cyklu, w niedzielę drugi. Tak bym liczyła.

    dobuska, Marzycielka7 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 maja 2021, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukaszkowa toż to kawał mężczyzny już! Cieszę się razem z Tobą! <3

    Marzycielka dzisiaj masz pierwszy dzień cyklu, a od jutra kujkujki :D Ja biorę witaminy wieczorem, bo wtedy też biorę leki na cukier. Co do długości, to mój pierwszy protokół miał mieć 14-15 dni (licząc do dnia planowanej punkcji). A teraz mi wypadnie 13 lub 16. Zobaczymy co wyjdzie na USG. I z nerwów już mnie brzuch boli...

    Niestety, wczoraj znowu zjadłam loda. I jeszcze zgrzeszyłam niezdrową kolacją. Nie wiem, ja przy pierwszej stymulacji byłam bardziej grzeczna. Aczkolwiek naprawdę zdrowo się odżywiam, więc tak jak dziewczyny mówicie, jednorazowe, czy nawet dwurazowe grzeszki niewiele zmienią. Ja biorę leki na cukier, więc wierzę, że one też mi pomagają w tym wszystkim. Zresztą, ja i tak w ciągu tygodnia schudłam kilogram.

    Marzycielka7 lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 maja 2021, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dla mnie dzień bez słodkiego, to dzień stracony. Jadłam podczas stymulacji, ciąży i teraz podczas karmienia też 😜
    I jak widać, efekty są dwa. :D Jak tam u Was?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 maja 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy u którejś z Was też się zdarzyło, że po Lametcie miałyście problemy żołądkowe? Już dzisiaj jej nie biorę, ale żołądek mnie skręca, jakby od niestrawności i od kilku dni mnie mdli potwornie. Przez większość czasu jem na siłę. Pytam o Lamettę, bo przy samym puregonie nic takiego nie miałam.
    A co do jajników niespecjalnie mnie bolą. Czasem coś zakłuje, ale bez jakiegoś szału. To w sumie 6 dzień stymulacji, ale na pewno czuję się bardziej napompowana tam na dole. Wtedy tak nie było.
    Druga stymulacja jest dla mnie mniej łaskawa.

    Niby staram się zmieniać miejsca wkłuć, a to i tak boli bardziej. Nie wiem, może sobie za mały obszar do zastrzyków wybrałam. Muszę poszukać coś w necie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, ja nie przypominam sobie żebym miała jakieś rewolucje zoladkowo- brzuszne po Lamettcie.

    dobuska lubi tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dziewczyny, czy u którejś z Was też się zdarzyło, że po Lametcie miałyście problemy żołądkowe? Już dzisiaj jej nie biorę, ale żołądek mnie skręca, jakby od niestrawności i od kilku dni mnie mdli potwornie. Przez większość czasu jem na siłę. Pytam o Lamettę, bo przy samym puregonie nic takiego nie miałam.
    A co do jajników niespecjalnie mnie bolą. Czasem coś zakłuje, ale bez jakiegoś szału. To w sumie 6 dzień stymulacji, ale na pewno czuję się bardziej napompowana tam na dole. Wtedy tak nie było.
    Druga stymulacja jest dla mnie mniej łaskawa.

    Niby staram się zmieniać miejsca wkłuć, a to i tak boli bardziej. Nie wiem, może sobie za mały obszar do zastrzyków wybrałam. Muszę poszukać coś w necie.
    Wiesz co ja chyba przy lamettcie czulam sie dosc normalnie ale przyszla mi do glowy jedna rzecz. Zebys sprobowala moze troche glowe odciac. Na zasadzie jak masz rozwolnienie to trudno masz je i nie zastanawiac sie czy to lametta a moze to ten lód? Łatwiej Ci bedzie zyc :). Wiem, ze to trudne ale jak masz teraz takie rozkminki to po transferze sie wykonczysz. Zakłuje Cie cos albo bedziesz miała żąłądkowe jazdy to się biedna zeschizujesz. A jak bedziesz w ciazy to w ogole kosmos. Bierz wszystko jak jest i nie rozmyslaj. Chyba, ze cos mocno sie niepokoi i czujesz, ze musisz do lekarza to wiadoma sprawa.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja mogę dzwonić na ta komórkę która jest w wiadomości od koordynatorki na dole ?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Wiesz co ja chyba przy lamettcie czulam sie dosc normalnie ale przyszla mi do glowy jedna rzecz. Zebys sprobowala moze troche glowe odciac. Na zasadzie jak masz rozwolnienie to trudno masz je i nie zastanawiac sie czy to lametta a moze to ten lód? Łatwiej Ci bedzie zyc :). Wiem, ze to trudne ale jak masz teraz takie rozkminki to po transferze sie wykonczysz. Zakłuje Cie cos albo bedziesz miała żąłądkowe jazdy to się biedna zeschizujesz. A jak bedziesz w ciazy to w ogole kosmos. Bierz wszystko jak jest i nie rozmyslaj. Chyba, ze cos mocno sie niepokoi i czujesz, ze musisz do lekarza to wiadoma sprawa.
    Masz 100 % racji, tylko, że wiesz co? Ten wpis być może sugeruje, że ja się męczę i sobie ryję głowę, ale tak naprawdę tak nie jest. Ja mam teraz takie deadliny zawodowe, że naprawdę niewiele o tym myślę. I tak naprawdę źle się czuję od kilku dni i po prostu dzisiaj pojawiły się dodatkowe rewolucje i zaczęłam się zastanawiać czy to tak może być, czy po prostu się czymś zatrułam i powinnam zareagować.
    Dzisiaj sama się zaskoczyłam, że niedawno lekarz przerwał stymulację, a ja już w głowie planuję, kiedy powinnam mieć punkcję.
    Także chyba nie jest ze mną tak źle, ale masz rację, nie będę analizować. Jest jak jest. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2021, 09:40

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Masz 100 % racji, tylko, że wiesz co? Ten wpis być może sugeruje, że ja się męczę i sobie ryję głowę, ale tak naprawdę tak nie jest. Ja mam teraz takie deadliny zawodowe, że naprawdę niewiele o tym myślę. I tak naprawdę źle się czuję od kilku dni i po prostu dzisiaj pojawiły się dodatkowe rewolucje i zaczęłam się zastanawiać czy to tak może być, czy po prostu się czymś zatrułam i powinnam zareagować.
    Dzisiaj sama się zaskoczyłam, że niedawno lekarz przerwał stymulację, a ja już w głowie planuję, kiedy powinnam mieć punkcję.
    Także chyba nie jest ze mną tak źle, ale masz rację, nie będę analizować. Jest jak jest. :)

    Widzę ze Ty w głowie musisz mieć poukładane jak
    ja 😂
    Ale to nie znaczy ze świrujemy tylko musimy mieć wszystko pod kontrola 😁

    Zaczynam kłucie od jutra
    Wszystkie wyniki mam oprócz chlamydii bo w opracowaniu jeszcze i się zastanawiam czy mam ruszać czy nie 🤦‍♀️
    Wyniki zapewne będą po weekendzie wiec nawet do pierwszego monitoringu zdążę
    Kurcze niby pewne rzeczy są oczywiste a ja się momentami czuje zagubiona jak dziewczynka z zapałkami 🙈

  • Marzycielka7 Autorytet
    Postów: 791 466

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Jutro pierwszy dzień cyklu, w niedzielę drugi. Tak bym liczyła.

    Napisałam do koordynatorki i kazała tak robić jak mówisz 😘
    Teraz tylko inna kwestia mnie martwi
    Wszystkie wyniki mam i wszystkie są w porządku ale nie mam jeszcze chlamydii pcr i nie wiem czy mam zaczynać ta stymulację czy nie
    Choć przecież jak wymazy są ok, posiew na bakterie ok to i tu będzie git prawda ?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 maja 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    Widzę ze Ty w głowie musisz mieć poukładane jak
    ja 😂
    Ale to nie znaczy ze świrujemy tylko musimy mieć wszystko pod kontrola 😁

    Zaczynam kłucie od jutra
    Wszystkie wyniki mam oprócz chlamydii bo w opracowaniu jeszcze i się zastanawiam czy mam ruszać czy nie 🤦‍♀️
    Wyniki zapewne będą po weekendzie wiec nawet do pierwszego monitoringu zdążę
    Kurcze niby pewne rzeczy są oczywiste a ja się momentami czuje zagubiona jak dziewczynka z zapałkami 🙈

    Coś w tym jest. Jeżeli coś mnie zastanawia, chcę to jak najszybciej wyjaśnić i zapomnieć.

    Co do tego zagubienia, nie martw się. Ja też tak miałam, szczególnie z tym okresem. Nie sądziłam, że po ponad trzydziestu latach będę się zastanawiać kiedy mam 1dc. A mam naprawdę dziwne te miesiączki. Jak widać moje wątpliwości nie były takie znowu bezzasadne, bo prawdopodobnie przy pierwszej stymulacji zaczęłam za szybko. :/
    Co do Twoich badań, kurcze, nie wiem sama. Może zapytać koordynatorki? Szkoda, by zmarnować miesiąc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka7 wrote:
    Napisałam do koordynatorki i kazała tak robić jak mówisz 😘
    Teraz tylko inna kwestia mnie martwi
    Wszystkie wyniki mam i wszystkie są w porządku ale nie mam jeszcze chlamydii pcr i nie wiem czy mam zaczynać ta stymulację czy nie
    Choć przecież jak wymazy są ok, posiew na bakterie ok to i tu będzie git prawda ?
    A kiedy można się spodziewać tego wyniku?

  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 8 maja 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    A kiedy można się spodziewać tego wyniku?

    Ja wybik na chlamydie miałam po ok. 2tyg

    Marzycielka7 lubi tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
‹‹ 848 849 850 851 852 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ