X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Morwa a moglabys napisac jakie to sa badania w wolnej chwili chciałabym pojsc do lekarza juz z wynikami
    Napiszę Ci wszystko co mam na kartce z kliniki a w nawiasach napiszę co ile ważne i co nie potrzebuję bo już mam.

    -Grupa krwi i czynnik rh (to mamy/ nie musimy)

    To co poniżej musimy:

    - WR (VDRL)
    -HBs (antygen)
    -HBc (przeciwciała)
    -HCV (przeciwciała)
    -HIV (przeciwciała)
    Wszystkie powyższe , które musimy wykonać są ważne 6 miesięcy)

    -przeciwciała IgG i IGM przeciw toxoplazmozie, cytomegalii , różyczce (to zaleczy czy chorowałaś czy nie , ja np nie muszę robić tylko różyczki)

    WYMAZY Z SZYJKI MACICY W KIERUNKU:
    -chlamydia trachomatis met. PCR
    -mycoplazma
    -ureaplazma
    -posiew ogólny
    -badanie czystości pochwy
    -cytologia (tylko ta ostatnia ważna jest rok czasu, reszta wyników na być świerza)

    No i

    -usg piersi (ważne rok czasu)

    Ja oprócz powyzszych mam też wykonać badania tarczycy (TSH, ft3,ft4) ze względu na Hashimoto.

    Mum2b lubi tę wiadomość

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A jakie tsh mosi być do transferu ?

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • zulka Autorytet
    Postów: 1542 1847

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Napiszę Ci wszystko co mam na kartce z kliniki a w nawiasach napiszę co ile ważne i co nie potrzebuję bo już mam.

    -Grupa krwi i czynnik rh (to mamy/ nie musimy)

    To co poniżej musimy:

    - WR (VDRL)
    -HBs (antygen)
    -HBc (przeciwciała)
    -HCV (przeciwciała)
    -HIV (przeciwciała)
    Wszystkie powyższe , które musimy wykonać są ważne 6 miesięcy)

    -przeciwciała IgG i IGM przeciw toxoplazmozie, cytomegalii , różyczce (to zaleczy czy chorowałaś czy nie , ja np nie muszę robić tylko różyczki)

    WYMAZY Z SZYJKI MACICY W KIERUNKU:
    -chlamydia trachomatis met. PCR
    -mycoplazma
    -ureaplazma
    -posiew ogólny
    -badanie czystości pochwy
    -cytologia (tylko ta ostatnia ważna jest rok czasu, reszta wyników na być świerza)

    No i

    -usg piersi (ważne rok czasu)

    Ja oprócz powyzszych mam też wykonać badania tarczycy (TSH, ft3,ft4) ze względu na Hashimoto.
    Jeszcze kariotypy i badania genetyczne cftr, mthfr no i hormony

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Jeszcze kariotypy i badania genetyczne cftr, mthfr no i hormony
    Przy criotransferze to już nie jest wymagane bo wcześniej się to dawało przed rozpoczęciem procedury. Badania genetyczne robi się raz na całe życie nie trzeba więc nic powtarzać ;) no a hormony to już zależy od lekarza no i to już w bardziej w trakcie cyklu z ewentualnym crio.

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Napiszę Ci wszystko co mam na kartce z kliniki a w nawiasach napiszę co ile ważne i co nie potrzebuję bo już mam.

    -Grupa krwi i czynnik rh (to mamy/ nie musimy)

    To co poniżej musimy:

    - WR (VDRL)
    -HBs (antygen)
    -HBc (przeciwciała)
    -HCV (przeciwciała)
    -HIV (przeciwciała)
    Wszystkie powyższe , które musimy wykonać są ważne 6 miesięcy)

    -przeciwciała IgG i IGM przeciw toxoplazmozie, cytomegalii , różyczce (to zaleczy czy chorowałaś czy nie , ja np nie muszę robić tylko różyczki)

    WYMAZY Z SZYJKI MACICY W KIERUNKU:
    -chlamydia trachomatis met. PCR
    -mycoplazma
    -ureaplazma
    -posiew ogólny
    -badanie czystości pochwy
    -cytologia (tylko ta ostatnia ważna jest rok czasu, reszta wyników na być świerza)

    No i

    -usg piersi (ważne rok czasu)

    Ja oprócz powyzszych mam też wykonać badania tarczycy (TSH, ft3,ft4) ze względu na Hashimoto.
    Morwa dzięki dobra kobieto!

    Morwa lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Dziewczyny A jakie tsh mosi być do transferu ?
    Ogolnie najlepiej 1 do ciąży. Jak wyjdzie ciaza to radze od razu tsh powtorzyc, mi skoczylo do 6

    mia4444 lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Dziewczyny A jakie tsh mosi być do transferu ?

    Około 1.
    Ja miałam 1,34 i było ok.

    mia4444 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Około 1.
    Ja zawsze miakam tak.1 do 1.5 miałam 1,34 i było ok.
    Ja zawsze miałam tak . 1 Max 1.5 a po poronieniu mi zostało poniżej 1 ale gin twierdzi że wróci do normy jak beta będzie 0.sama nie wiem co sądzić endo mi zmniejszył dawkę leku żeby podskoczylo tsh .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2019, 12:02

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Ja zawsze miałam tak . 1 Max 1.5 a po poronieniu mi zostało poniżej 1 ale gin twierdzi że wróci do normy jak beta będzie 0.sama nie wiem co sądzić endo mi zmniejszył dawkę leku żeby podskoczylo tsh .
    Badasz samo TSH ? TSH nie jest wyznacznikiem stanu tarczycy i na samym jego wyniku nie powinno dobierać się dawki leku. Wiesz ,że takie TSH np "lubi się" z prolaktyną? Często zdarza się że jak prolaktyna rośnie to TSH też jest większe.. wtedy dobierając leki pod samo TSH można dobrać za dużą dawkę leku. Powinnio się zatem badać całą trójce, czyli TSH ,ft3 i ft4. Tylko na tej podstawie można coś powiedzieć o aktualnym stanie tarczycy ;) ja potrafiłam przy niskim TSH mieć fatalne wyniki tarczycy i gdyby nie to ,że zbadałam wszystko to zostałaby obniżoną dawka leku, która powinna być podwyższona.

    mia4444 lubi tę wiadomość

  • zulka Autorytet
    Postów: 1542 1847

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Przy criotransferze to już nie jest wymagane bo wcześniej się to dawało przed rozpoczęciem procedury. Badania genetyczne robi się raz na całe życie nie trzeba więc nic powtarzać ;) no a hormony to już zależy od lekarza no i to już w bardziej w trakcie cyklu z ewentualnym crio.
    Myślałam, że chodzi o początkową wizytę. Nie doczytałam.

    Morwa lubi tę wiadomość

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Badasz samo TSH ? TSH nie jest wyznacznikiem stanu tarczycy i na samym jego wyniku nie powinno dobierać się dawki leku. Wiesz ,że takie TSH np "lubi się" z prolaktyną? Często zdarza się że jak prolaktyna rośnie to TSH mam . też jest większe.. wtedy dobierając leki pod samo TSH można dobrać za dużą dawkę leku. Powinnio się zatem badać całą trójce, czyli TSH ,ft3 i ft4. Tylko na tej podstawie można coś powiedzieć o aktualnym stanie tarczycy ;) ja potrafiłam przy niskim TSH mieć fatalne wyniki tarczycy i gdyby nie to ,że zbadałam wszystko to zostałaby obniżoną dawka leku, która powinna być podwyższona.
    Ft3 też i ft4 mam przy samej górnej granicy tsh o.oo6 i mi lekarz zmniejszyl dawkw letrox
    A prolaktyna mam.23 A jest do 26 limit.

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Ft3 też i ft4 mam przy samej górnej granicy tsh o.oo6 i mi lekarz zmniejszyl dawkw letrox
    A prolaktyna mam.23 A jest do 26 limit.
    Oo to masz sporo ponad 1..nadczynność jak nic. Jak zmniejszylaś dawkę to szybko powinno wrócić do normy :) chwila cierpliwości :)

    mia4444 lubi tę wiadomość

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Oo to masz sporo ponad 1..nadczynność jak nic. Jak zmniejszylaś dawkę to szybko powinno wrócić do normy :) chwila cierpliwości :)
    Dziękuję za odpowiedź;)
    W środę zrobię ponownie zobaczymy co wyjdzie. Mam mieć transfer gdzi es za 10 dni

    Morwa lubi tę wiadomość

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro mam punkcje w pon robilam estradiol i progesteron przed wizyta i estradiol wyszedl mi ogromnyyyyy i zastaanwiam.sie czy to wina endometriozy i torbieli?
    mam 3 jajeczka tylko a na drugim jajniku z torbiela tez cos widac ale noe beda one ruszane, takze tylko 3 beda pobierane jutro ale co z nich bedzie to nie wiadomo sam lekarz mowil ze wiecej ze mnie nie wycisniemy :( martwi mnie ten estradiol bo mam na poziomie 1000, progresteron miesci sie w normie, przed rozpoczeciem stymulacji mialam wyciszanie tabletkami anty? Moze to stad?

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź;)
    W środę zrobię ponownie zobaczymy co wyjdzie. Mam mieć transfer gdzi es za 10 dni
    Daj nam znać jak wyniki :) zaciskam już kciuki za nie , aby wyszły jak najlepsze no a za 10 dni będę trzymała kciuki za udany transfer :) jednego bierzecie czy dwa ? Jak o ogóle u was z zarodkami , ile ich macie?

    mia4444 lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayu85 wrote:
    Dziewczyny jutro mam punkcje w pon robilam estradiol i progesteron przed wizyta i estradiol wyszedl mi ogromnyyyyy i zastaanwiam.sie czy to wina endometriozy i torbieli?
    mam 3 jajeczka tylko a na drugim jajniku z torbiela tez cos widac ale noe beda one ruszane, takze tylko 3 beda pobierane jutro ale co z nich bedzie to nie wiadomo sam lekarz mowil ze wiecej ze mnie nie wycisniemy :( martwi mnie ten estradiol bo mam na poziomie 1000, progresteron miesci sie w normie, przed rozpoczeciem stymulacji mialam wyciszanie tabletkami anty? Moze to stad?
    Na jeden dojrzały pęcherzyk przypada okolo 250 estradiolu (200-300) , więc Twój estradiol nie jest wcale taki ogromny ;) mówi o tym ,że są pęcherzyki i będą dojrzałe ,więc będą najprawdopodobniej idealne do zapłodnienia , a to bardzo dobra wiadomość :) a jaki masz dokładnie ten progesteron. Bo to on , jak jest za duży to może być odwołany świeży transfer , tak jak było u mnie.

    Edit :
    u mnie estradiol przed punkcją wynosił 8083 pg/ml. Nie pamiętam czy to o było dzień przed czy wcześniej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 16:18

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Daj nam znać jak wyniki :) zaciskam już kciuki za nie , aby wyszły jak najlepsze no a za 10 dni będę trzymała kciuki za udany transfer :) jednego bierzecie czy dwa ? Jak o ogóle u was z zarodkami , ile ich macie?
    Dziękuję ;);;**. Mamy 2 ale biorę po 1. I jak się nie uda to kończę za dużo stresu i wszystko prywatnie.
    1 miałam na cyklu naturalnym i niestety serduszko przestało bic .. z badań histo nic nie wyszło. Teraz mam na cyklu sztucznym .
    A jak u Ciebie to wygląda. ;)

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Dziękuję ;);;**. Mamy 2 ale biorę po 1. I jak się nie uda to kończę za dużo stresu i wszystko prywatnie.
    1 miałam na cyklu naturalnym i niestety serduszko przestało bic .. z badań histo nic nie wyszło. Teraz mam na cyklu sztucznym .
    A jak u Ciebie to wygląda. ;)
    My ogólnie mieliśmy 3 zarodki. Za pierwszym razem wzięliśmy dwa, ale tylko jeden się przyjął i mamy córeczkę. Teraz pozostał nam jeden na zimowisku. Z 6 doby. My jak braliśmy te dwa to właśnie na cyklu sztucznym byłam. Musieli mnie wyciszyć po stymulacji aby nie rozkręciła się hiperka (w dzień punkcji pobrali mi 38 oocytów). Teraz leczę boreliozę. Jak dobrze pójdzie to może w Marcu zabierzemy ostatniego mrozaka. Jak się przyjmie to odpuszczam kolejne procedury. Jak nie to się zastanowię co dalej ;)

    mia4444 lubi tę wiadomość

  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    My ogólnie mieliśmy 3 zarodki. Za pierwszym razem wzięliśmy dwa, ale tylko jeden się przyjął i mamy córeczkę. Teraz pozostał nam jeden na zimowisku. Z 6 doby. My jak braliśmy te dwa to właśnie na cyklu sztucznym byłam. Musieli mnie wyciszyć po stymulacji aby nie rozkręciła się hiperka (w dzień punkcji pobrali mi 38 oocytów). Teraz leczę boreliozę. Jak dobrze pójdzie to może w Marcu zabierzemy ostatniego mrozaka. Jak się przyjmie to odpuszczam kolejne procedury. Jak nie to się zastanowię co dalej ;)
    O kurcze dużo osób ma boreliozę ...
    Do marca szybko zleci i już będziesz miała maleństwo w brzuszku. ;) ja nawet nie wiem.jakie są bo jak się pytałam lekarza to powiedział że dobre ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 16:22

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • FinnRasiel Ekspertka
    Postów: 140 74

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayu85, ciekawi mnie twoja historia z torbielą...Mnie też czekają przejścia z podchodzeniem do IVF z niskim AMH i nieszczęsną torbielą. Ja już drugi miesiąc wyciszam swoją 5-centymetrową antkami i moje plany IVF leżą z tego powodu odroczone (nasz doktor czeka aż torbiel się zmniejszy).
    Jestem bardzo ciekawa twoich doświadczeń. Ja jestem okrutnie przybita i wykończona już tą walką z własnym ciałem...

    # mother, you're mumbling...
    36l
    AMH- 1,2 (2016) 0,9 (2017) 0,9 (2018)
    LUF - niepotwierdzone
    (I) ICSI (Marzec 2019)przez torbiel procedura przerwana
    03. 2019 Laparoskopia Endometrioza IV stopnia, liczne zrosty, większość usunięta, nie wdrożone leczenie - naturalne starania (?)
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ