X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violik wrote:
    Dziękuję Wam
    Na razie mam burzę, mętlik totalny. Jestem tymczasem na etapie wnerwiania się, że to wszystko takie drogie mimo, że będziemy w tym programie rządowym. No i się wkurzam, że inni mają ot tak, a ja nie.


    Violik chyba każda z nas to przeszła bo nie dość że musisz tej kasy wydać "w cholere" to jeszcze nie masz żadnej gwarancji...a jak jeszcze na około pełno kobiet w ciąży to burza hormonów gwarantowana hehe.
    Niestety, my mamy pod górkę i za wiele nic z tym nie zrobimy, tylko pogodzić się z sytuacją, że musimy próbować w ten sposób...ja wierzę, że prędzej czy później każdej z nas się uda, także głowa do góry! :) będzie dobrze!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia ty już nie rozmyślaj co będzie gdyby ... skup się na tym co masz do zrobienia teraz :) a później będziesz się martwić , bo nerwy teraz nie są ci do niczego potrzebne ! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Staraczko, ale denerwuję się tą całą sytuacją, przydałoby się mieć jakieś macierzyńskie w razie czego, bo to różnie w życiu bywa. Muszę sobie kupić coś na nerwy i uspokojenie.

  • magda Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, jestem juz po transferze, podali mi jeden zarodeczek 4 komórkowy, niestety mrozaczków nie mamy, ale mamy nadzieje ze ten jeden najsilniejszy zostanie z nami do końca.

    Nusia, Sudela, kaarolaa, staraczka, Violik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa wrote:
    A wiecie jak trzeba udokumentować leczenie niepłodności w przypadku rządowej refundacji i przyczyny męskiej niepłodności? Bo wiem, że w przypadku plemników poniżej 3mln. ma być to rok leczenia niepłodności. I tu sęk czym jest ten rok w rozumowaniu projektu?? Od jakiego naszego posunięcia i działania się on liczy.

    monia, u nas lekarz zapytał się ile się staramy, powiedzieliśmy że 1,5roku i w sumie spojrzał na wyniki, i leczenie m. (6m-cy) i bez problemu nas zakwalifikował. Ja pierwsze "badania" miałam rok przed wizytą, ale w sumie go to nie interesowało. Wszystko zależy od tego na jakiego lekarza traficie, bo w pierwszej klinice stwierdzili że w grudniu zamykają kwalifikację na CAŁY program już i możemy spróbować w nowym jeśli będzie czyli w 2016 lub komercyjnie. Najlepiej pogadajcie z lekarzem, ale wydaje mi się że leczenie ogólnie musi być koło roku, czyli jeśli Ty najpierw byłaś u lekarza i coś próbował działać to też powinno być ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda wrote:
    Hej kochane, jestem juz po transferze, podali mi jeden zarodeczek 4 komórkowy, niestety mrozaczków nie mamy, ale mamy nadzieje ze ten jeden najsilniejszy zostanie z nami do końca.

    Madziu, dalej mocno trzymam kciuki! Mam nadzieję, że już zostaniecie razem takie 2w1 przez najbliższe 9m-cy :* kiedy masz zrobić test lub bete?

    magda lubi tę wiadomość

  • magda Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spero dziekuje :)
    test mam zrobić za 14 dni i bete też, ale moze beta po 12 dniach juz wskaze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia to w takim razie teraz odpoczywaj i nie przemęczaj się! Trzymam za Ciebie mocno kciuki, powodzenia :)

    magda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda wrote:
    Spero dziekuje :)
    test mam zrobić za 14 dni i bete też, ale moze beta po 12 dniach juz wskaze?
    myślę że tak, beta już powinna coś pokazać :)

  • Sudela Koleżanka
    Postów: 41 79

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez bede miec niedlugo invitro i boje sie mimo wszystko tego.

    91b5f2ae6053627b55da82c39f20c1c7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia trzymam mocno kciuki i czekam z niecierpliwoscia na Twoje testowanie, bedzie dobrze tylko sie nie denerwuj i nie przemeczaj :)

    magda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sudela wrote:
    ja tez bede miec niedlugo invitro i boje sie mimo wszystko tego.
    kochana kazda z nas sie boi lub bała, to normal;ne ale bedzie dobrze, zobaczysz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda wrote:
    Spero dziekuje :)
    test mam zrobić za 14 dni i bete też, ale moze beta po 12 dniach juz wskaze?
    Ja miałam podany zarodek 2 dniowy i sikałam już w 9 dpt :P BETE TEŻ ROBIŁAM , ALE wyszła malutka więc nie polecam tak szybko bety robić ;P no a test też wyszedł bardzo blady :P JAK CHCESZ to ci wyślę zdjęcie jego na meila , żebyś miała porównanie na przyszłość :)
    Trzymam za ciebie mocno kciuki !!

    Nusia a ty po tyłku dostaniesz i tyle !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za co???? :)

  • Violik Ekspertka
    Postów: 173 193

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Magda -trzymam kciuki!!!

    Kaarolaa, ako99, Nusia -dzięki za podtrzymanie na duchu :)

    Nusia-Ty się nie łam z pracą. Będzie dobrze, nawet gdy nam się zdaje, że nie damy sobie rady. Jak nie teraz to kiedy?

    Moniaa-pytałaś o udokumentowanie do programu. U nas badania od 2011 r. z przerwami na naturalne starania (hormony, glukoza itp., monitoring owulacji,droznosc, badanie nasienia) bez inseminacji,wszystko to w jednej placówce.

    Sudela też się boje, ale nie mamy wyjścia

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2014, 19:09

    Moniaa lubi tę wiadomość

    1 procedura: VI 2014 ciąża biochemiczna, 0 mrozaczkow
    2 procedura: I 2015 nieudana, 0 mrozaczkow
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia no za te zadręczanie się myślami co będzie gdy ...nie myśl teraz o tym... zobaczysz , że pewnie samo się wszystko z czasem poukłada :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka wrote:
    Nusia no za te zadręczanie się myślami co będzie gdy ...nie myśl teraz o tym... zobaczysz , że pewnie samo się wszystko z czasem poukłada :)


    Staraczko a na dodatek moich zmartwień: oddałam dzisiaj samochód do mechanika i części kosztują tylko 2500 tys! bo jakbym miała mało zmartwień w tym miesiącu...i jak tu się nie stresować i denerwować...

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za podpowiedź odnośnie czasu leczenia :) Ale tak jak jedna z Was powiedziała to chyba w dużej mierze zależy od lekarza prowadzącego :)
    A mam teraz pytanko do dziewczyn zaraz po transferze między innymi do Magdy :) Czy okres po transferze spędzacie pracując, macie zaplanowane urlopy czy też L4?? Bo nie wiem jak podejść do swojej pracy. Rozumiem że wszystko zależy od jej charakteru :) Każda jest inna, przynosi inny stres i wymaga od nas innego wysiłku. Ale fajnie by było aby coś takiego w wątku się pojawiło :)

  • Violik Ekspertka
    Postów: 173 193

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa wrote:
    Dzięki dziewczyny za podpowiedź odnośnie czasu leczenia :) Ale tak jak jedna z Was powiedziała to chyba w dużej mierze zależy od lekarza prowadzącego :)
    A mam teraz pytanko do dziewczyn zaraz po transferze między innymi do Magdy :) Czy okres po transferze spędzacie pracując, macie zaplanowane urlopy czy też L4?? Bo nie wiem jak podejść do swojej pracy. Rozumiem że wszystko zależy od jej charakteru :) Każda jest inna, przynosi inny stres i wymaga od nas innego wysiłku. Ale fajnie by było aby coś takiego w wątku się pojawiło :)


    Ja oczywiście jestem przed ale mój lekarz rodzinny obiecał wystawić mi zwolnienie lekarskie na ten czas. Mam tylko przynieść karteczke od ginekloga, że jestem w trakcie IVF. W mojej pracy konsekwencją póki co jest mniejsza nagroda, gorzej byłoby gdyby się dowiedzieli o moich staraniach. Poza tym moja praca przynosi sporo stresu.

    1 procedura: VI 2014 ciąża biochemiczna, 0 mrozaczkow
    2 procedura: I 2015 nieudana, 0 mrozaczkow
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    Staraczko a na dodatek moich zmartwień: oddałam dzisiaj samochód do mechanika i części kosztują tylko 2500 tys! bo jakbym miała mało zmartwień w tym miesiącu...i jak tu się nie stresować i denerwować...
    O matko bosko :/ mysmy we wrzesnii silnik wymieniali i pociaglo nas to ok 2 tys a w grudniu sprzedalismy :P i zesmy sie smiali bo mielismy vana ze pewnie jak sprzedamy to nam ciaza zaskoczy i bedziemy meczyc sie w kombi no i tak sie stalo hehehe no ale Nusia jak sie chce wygodnie dupke wozic to niestety trzeba placic :/ moj zawsze mowi nie licz ze 2 tys to naprawa ze to duzo.przelicz ile juz na paliwo wydalas zeby jezdzic i ze auto od czasu do czasu niestety potrzebuje naprawy :? A co ci sie tam zepsulo ?

‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ