X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO Witaj Kochana Miriiam :) myślałam nawet wczoraj o Tobie i chyba CIę myślami ściągnęłam hehe, jak się czujesz??? jak maleństwo????

    Ja jestem ostatnio strasznie poddenerwowana, zastanawiam się, czy słusznie robię teraz z tym trabsferem, bo mam w pracy taką niejasną sytuację, mam umowę do końca stycznia a firma robiła w tamtym roku spore cięcia personelu i w tym roku też tak robią, bo wielce oszczędzają...no i prawdopodobnie zamiast umowy o pracę jak miałam do tej pory dostanę umowę zlecenie z jednej firmy (w ramach projektu unijnego) a druga umowę o pracę ale na ileś tam etatu tylko z innej firmy! kombinują jak tylko się da...no i martwię się, że w razie czego, jakby się udało, jakbym miała iść na chorobowe to ani normalnego wynagrodzenia ani nic...bo wtedy mi sie tylko liczy ten etat a zlecenie już chyba nie...a co potem z macierzyńskim! masakra!

  • magda Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kobietki, jesteście kochane.
    trzymajcie jutro kciuki.

    Nusia u mnie z macierzyńskim też klapa, od roku nie pracuje, ehh takie to zycie, ale na razie o tym nie myśl, moze u Ciebie nic sie nie zmieni i dostaniesz umowe o prace.

    Miriiam daj znać koniecznie co u dzidzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2014, 17:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miriiam daj znac koniecznie jak po wizycie i co tam u maluszka słychac :) napewno maluch ma sie dobrze ;)

    magda dobra decyzja :) zarodeczek bedzie miał lepiej w brzusiu niz w tej probowce, czasami przezywa tylko jeden ale jest najmocniejszy i za 2 tyg zobaczysz pozytywny wynik betki, trzymam mocno kciuki za Ciebie...

    ja czekam na wizyte w klinice, zaraz jak dostane @ to dzwonie i umawiam sie na badania...musza byc w weekend gdy mezu przyjedzie, bo on tez jest tam potrzebny, musi podpisac papiery, a pozniej to juz moge sama jezdzic do kliniki...to wszystko jeszcze troche potrwa, moniaa wczoraj tutaj pisała, ze czeka sie jeszcze na opinie jakiejs firmy farmaceutycznej i pozniej od nich zalezy czy nas wezma na te badania czy tez nie, czekac trzeba ok 3, 4 tyg. na opinie tej firmy, pozniej kolejny cykl to stymulacja, czyli najwczesniej cos zacznie sie dziac w marcu, moze kwietniu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2014, 18:05

    magda lubi tę wiadomość

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mam nadzieję ze akceptacja firmy to tylko pro forma będzie ;) I zaczniemy już w lutym z kolejną @ Jeszcze nigdy niczym mnie nie stymulowali więc mam w sobie sporo obaw :( Tym bardziej że lekarka uprzedziła mnie, że biorąc pod uwagę mój stan zdrowia i to ze wszystko jest ok i jajniki super, pęcherzyków tyle, że mogłabym zostać MATKĄ POLKĄ i hormony w normie... To jestem bardziej narażona na hiperstymulację jajników. I chyba czasem o takich rzeczach wolę nie czytać, żeby se głupotami głowy nie zapchać...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda wrote:
    może im chodziło, że starają sie trzymać do 5 doby, wszystkiego sie jutro dowiem. Nusia pobrali Ci tylko 6 bo z programu rzadowego, tylko 6 mogą pobrać.

    pobrać to mogą ile 'fabryka da', zwłaszcza że muszą zebrać wszystko co nasze jajniki wyprodukowały... ale zamrozić i 'przetwarzać' mogą tylko 6.

    cześć Babki... chwilę mnie nie było :D
    my jesteśmy na wyciszeniu, w tym tygodniu powinnam się dowiedzieć ile czasu się ono pociągnie. prowadzi mnei prof. Kuczyński z KRIOBANKu :D

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ako99 super, widze, ze z kriobanku robi sie nas coraz wiecej :) i jak ogolnie, zadowolona jestes z tej kliniki??? bo mi narazie sie spodobali, bardzo miły personel i ogolnie tak przyjemnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa wrote:
    no mam nadzieję ze akceptacja firmy to tylko pro forma będzie ;) I zaczniemy już w lutym z kolejną @ Jeszcze nigdy niczym mnie nie stymulowali więc mam w sobie sporo obaw :( Tym bardziej że lekarka uprzedziła mnie, że biorąc pod uwagę mój stan zdrowia i to ze wszystko jest ok i jajniki super, pęcherzyków tyle, że mogłabym zostać MATKĄ POLKĄ i hormony w normie... To jestem bardziej narażona na hiperstymulację jajników. I chyba czasem o takich rzeczach wolę nie czytać, żeby se głupotami głowy nie zapchać...
    ja narazie robilam u nich jedno usg i wyszło ze jest ok, hormony tez ok ale zobacze co powiedza teraz na wizycie...zeby to troche szybciej wszystko było...a czas sie taj ciagnie :(

  • Violik Ekspertka
    Postów: 173 193

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Przenoszę się do Was z działu ,, inseminacje" do której ostatecznie nie pochodziłam, robimy od razu IVF jeśli zlecone badania wyjdą ok. Boję się strasznie, mam nadzieję że z Wami jakoś to wszystko przetrwam :)

    kaarolaa, ako99, Moniaa, Nusia, staraczka lubią tę wiadomość

    1 procedura: VI 2014 ciąża biochemiczna, 0 mrozaczkow
    2 procedura: I 2015 nieudana, 0 mrozaczkow
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violik bedzie dobrze zobaczysz i nie ma sie czego bac :)
    ja tylko moge podchodzic do in vitro, wiec nawet o inseminacji nie mysle...a dziewczyny sa bardzo pomocne i napewno odpowiedza na kazde pytanie...powodzenia ;)

    Violik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violik, jak pisze Kaarolaa... nie ma się czego bać.
    to nic nie boli :D
    jak będziesz miała pytania to po prostu je zadawaj :D

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ako99 super, widze, ze z kriobanku robi sie nas coraz wiecej :) i jak ogolnie, zadowolona jestes z tej kliniki??? bo mi narazie sie spodobali, bardzo miły personel i ogolnie tak przyjemnie :)

    bardzo mili, to prawda... po placu starynkiewicza co prawda wszyscy pewnie mi się mili wydawać będą :S
    chwilowo się mam troszkę wyprostować, uspokoić szalejącą endometriozę, odpocząć i pewnie w marcu zaczniemy dalej działać :D
    kontrolę po pierwszym miesiącu leczenia mam w przyszłą sobotę :D

  • Violik Ekspertka
    Postów: 173 193

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam
    Na razie mam burzę, mętlik totalny. Jestem tymczasem na etapie wnerwiania się, że to wszystko takie drogie mimo, że będziemy w tym programie rządowym. No i się wkurzam, że inni mają ot tak, a ja nie.

    1 procedura: VI 2014 ciąża biochemiczna, 0 mrozaczkow
    2 procedura: I 2015 nieudana, 0 mrozaczkow
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ako99 wrote:
    bardzo mili, to prawda... po placu starynkiewicza co prawda wszyscy pewnie mi się mili wydawać będą :S
    chwilowo się mam troszkę wyprostować, uspokoić szalejącą endometriozę, odpocząć i pewnie w marcu zaczniemy dalej działać :D
    kontrolę po pierwszym miesiącu leczenia mam w przyszłą sobotę :D
    ja bede albo 25, albo 26 to zalezy kiedy @ przyjdzie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Violik wrote:
    Dziękuję Wam
    Na razie mam burzę, mętlik totalny. Jestem tymczasem na etapie wnerwiania się, że to wszystko takie drogie mimo, że będziemy w tym programie rządowym. No i się wkurzam, że inni mają ot tak, a ja nie.
    widzisz kochana ty chociaz do rzadowego sie dostałas a ja nie moge bo 2 razy poroniłam...ale zaproponowali mi badania kliniczne i jeszcze na to licze, a jak z tym sie nie uda to wtedy trzeba kase wylozyc, albo dalej probowac i czekac na cud...narazie jestem optymistycznie nastawiona i mysle, ze bedzie wszystko dobrze :)

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie jak trzeba udokumentować leczenie niepłodności w przypadku rządowej refundacji i przyczyny męskiej niepłodności? Bo wiem, że w przypadku plemników poniżej 3mln. ma być to rok leczenia niepłodności. I tu sęk czym jest ten rok w rozumowaniu projektu?? Od jakiego naszego posunięcia i działania się on liczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj miał 5 mln i chcieli tez nas do refundacji i przy problemie meskim podobno nie potrzebny jest czas leczenia i starania sie, przynajmniej ja tak zrozumiałam, ale jak sie okazało, ze poroniłam to nam sie refundacja nie nalezy

    Moniaa lubi tę wiadomość

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, zawsze trzeba mieć jakieś opcje w rękawie. W maju mój X miał 6... a teraz w grudniu spadło do 3... stresująca praca robi swoje :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2014, 21:37

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj w sierpniu miał 6 mln ruch A 1% a B 9% jednym słowem masakra prawie 70% w ogole sie nie ruszało...w listopadzie powtorka 5 mln ale ruch sie poprawił A 10% i B 20%...mezu sie załamał powiedział, ze nie jest nic wart...i wtedy zaproponowali nam te badania i teraz zyjemy nadzieja, ze nam sie uda w ten sposob...

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też kompletna załamka ze strony X była, ale wtedy ja musiałam być tą głowa rodziny. Wziąć się w garść! Zero wyrzutów, wypominania. Nawet po jakimś czasie żyjąc ze świadomością zaniżonych szans czasem jak małemu dzieciakowi muszę tłumaczyć że nie ma w tym niczyjej winy. Ale chyba niepłodność faceta jest dla niego zdecydowanie trudniejsza do przyswojenia niż kobiecie niepłodność damska. Najgorsze dla mnie jest to ze tak po babsku nie mam z kim pogadać o tym. I myślę ze stad moja obecność na forum. Nikt z mojego otoczenia nie zetknął się z takim problemem. A to że w ciągu naszych starań 2 koleżanki z pracy zaszły w ciążę no i jeszcze moja siostra jakoś mnie nie przekonują ich argumenty że wszystko będzie ok ... etc...

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jest o tyle lepiej, ze ja tez mam problemy, ze nie tylko po meza stronie jest problem...ja po łyzeczkowaniu po pierwszym poronieniu musiałam dostac jakiejs infekcji, zapalenia o ktorym nie wiedziałam a wspaniały lekarz z 30 letnim doswiadczeniem tego nie zauwazył...kiedy poszłam na kontrole...nabawiłam sie przez to zrostow na macicy i wodniakow na jajowodach, gdyby nie to juz dawno byłabym w ciazy, bo przed pierwsza wystraczyły tylko 2 proby i sie udało...pozniej po roku prob poszłam do innego to powiedział mi, ze jestem młoda, mam czas i rok to nie jest długo i od niechcenia dał mi skierowanie na tarczyce nie mowiac w jakim dniu ja zrobic a ja nie miałam pojecia, ze to sie robi w 2-4dc...dopiero w pazdzierniku 2012 trafiłam na fajnego lekarza, ktory wyleczył moje zapalenie, zrobił mi hsg i zlecił posłac meza na badania...jednak wodniakow nie wyleczył bo tylko operacja pomoze a grozi mi caklkowite wyciecie jajowodow lub tez plastyka po ktorej moge miec ciaze pozamaciczne...

‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ