X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Dziewczyny wpadam z glupim pytaniem ale pewnie wiele z was zna odpowiedź na moje pytanie... jak to jest z histeroskopia i ivf w sensie trzeba jakis czas odczekac miedzy jednym a drugim czy po histero mozna sie szybko starac?

    Ja mialam teraz w poniedzialek 24dc histero ze scretchingiem czekam na @ i zaczynam stymulacje w 2/3 dc.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoa o matko!! :( strasznie mi przykro...

    5958beaa9c1f8.png
  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Dziewczyny wpadam z glupim pytaniem ale pewnie wiele z was zna odpowiedź na moje pytanie... jak to jest z histeroskopia i ivf w sensie trzeba jakis czas odczekac miedzy jednym a drugim czy po histero mozna sie szybko starac?
    Najlepiej od razu w następnym cyklu, bo endometrium jest "podrażnione" i trzeba to wykorzystać w celu łatwiejszej implantacji zarodka :) Dziewczyny powiedzcie mi czy komórki NK 17% kwalifikują do intralipidu?

    Anna1975 lubi tę wiadomość

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny

    jestem w trakcie pierwszej proby invitro. w środę miałam punkcje. 7 komórek zapłodnionych prawidłowo.
    podpowiedzcie z doświadczenia czy robić transfer od razu czy poczekać do kolejnego cyklu ?

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
  • Anna1975 Ekspertka
    Postów: 161 135

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edloteh wrote:
    Shoaa, Ania1985 bardzo mi przykro dziewczyny :( to bardzo niesprawiedliwe

    Edioteh, Jak wyglądała wizyta u immunologa? Gdzie? Jakie robiłaś badania i jakiego rzędu koszty poniosłaś?

    Anna :)

    NK 14%, histerolaparoskopia x 2 - udrożnione jajowody. Hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy - euthyrox 25mg
    Zalecenia - encorton 10mg, heparyna razy 2 drobnocząsteczkowa, wlewy intralipidu.
    1994 - córka
    2016 - cb, 2017.06 - transfer AZ 8tc :(, 2018.02 - CN 7 tc :(
    2018.11.13 - criotransfer AZ - 2x8A - nieudany :(:(:(
  • Anna1975 Ekspertka
    Postów: 161 135

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    Najlepiej od razu w następnym cyklu, bo endometrium jest "podrażnione" i trzeba to wykorzystać w celu łatwiejszej implantacji zarodka :) Dziewczyny powiedzcie mi czy komórki NK 17% kwalifikują do intralipidu?

    Czar-nula - gdzie robiłaś badanie NK i w jakiej cenie?

    Anna :)

    NK 14%, histerolaparoskopia x 2 - udrożnione jajowody. Hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy - euthyrox 25mg
    Zalecenia - encorton 10mg, heparyna razy 2 drobnocząsteczkowa, wlewy intralipidu.
    1994 - córka
    2016 - cb, 2017.06 - transfer AZ 8tc :(, 2018.02 - CN 7 tc :(
    2018.11.13 - criotransfer AZ - 2x8A - nieudany :(:(:(
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Ka wrote:
    hej dziewczyny

    jestem w trakcie pierwszej proby invitro. w środę miałam punkcje. 7 komórek zapłodnionych prawidłowo.
    podpowiedzcie z doświadczenia czy robić transfer od razu czy poczekać do kolejnego cyklu ?

    Ania a co mówi lekarz?? Nie ma ryzyka hiperstymulacji?? jak wyniki progesteronu??

    Ja punkcję miałam w marcu pobrali mi w sumie 25 komórek, lekarze obawiali się hiperstymulacji więc transfer był odroczony. I w sumie patrząc na to jak się czułam po punkcji to chyba dobrze, że nie było świeżego transferu bo mogłam spokojnie dojść do siebie. Pierwszy criotransfer miałam w maju a teraz szykuję się powoli do drugiego.

    Każda z Nas jest inna i inaczej reaguje na stymulację, jeśli lekarz da zielone światło i dobrze się czujesz to możesz podejść do świeżego transferu, myślę, że gdybyś miała mieć odroczony transfer to już byś o tym wiedziała, ja taką informację miałam już w połowie stymulacji (krótki protokół).

    W którym dniu u Was w klinice robi się świeże transfery??

    W wielu klinikach w europie wykonuje się tylko criotransfery, żeby organizm mógł odpocząć po stymulacji, ale tak jak mówię decyzja należy do Was o ile lekarz nie zalecił crio.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 10:15

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna1975 wrote:
    Edioteh, Jak wyglądała wizyta u immunologa? Gdzie? Jakie robiłaś badania i jakiego rzędu koszty poniosłaś?
    Ja co prawda nie edloteh, ale u immunologa bylam. Doc Pasnik z Lodzi. Przeprowadzil wywiad, wlacznie z chorobami w rodzinie (do dziadkow i wujkow/cioc z pierwszej lini), przejrzal wszystkie dotychczas robione badania, zabiegi, transfery, pytal o stymulacje.
    Z badan robilam allo mlr (przeciwciala blokujące) ok 450zl, test lct (sprawdza czy nie wytworzylo sie przeciecial przeciwko limfocytom partnera), przeciwciala kardiolipinowe (w kierunku zespolu antyfosfolipinowego) ok 100zl za igg i igm, test IMK (limfocyty, komorki nk) ok 150zl
    Zlecilby tez badanie w kierunku mutacji v leiden - ale to zrobilam na nfz.

    Anna1975 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa bardzo mi przykro :(

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Przygarniecie?
    To moje drugie IVF. Długi protokół. Dziś poszedł pierwszy zastrzyk gonapeptylu.

    Nadira, ana167, Anna1975, Konwalia lubią tę wiadomość

  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Ka wrote:
    hej dziewczyny

    jestem w trakcie pierwszej proby invitro. w środę miałam punkcje. 7 komórek zapłodnionych prawidłowo.
    podpowiedzcie z doświadczenia czy robić transfer od razu czy poczekać do kolejnego cyklu ?

    Ania w ustawie mówią ze tylko 6 komórek można zapłodnic, jak to jest z tym w koncu orientujesz sie?? bo u Ciebie jest 7?

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renieczka wrote:
    Hej dziewczyny. Przygarniecie?
    To moje drugie IVF. Długi protokół. Dziś poszedł pierwszy zastrzyk gonapeptylu.


    Rozumiem ze pierwsze in vitro udane? tak szybko wracacie po rodzeństwo? super:)

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madwitka wrote:
    Ania w ustawie mówią ze tylko 6 komórek można zapłodnic, jak to jest z tym w koncu orientujesz sie?? bo u Ciebie jest 7?

    no nie wiem. taka dostałam informację wczoraj od lekarza. 14 komórek pobrano. 9 było dojrzałych a 7 zaplodnilo się prawidłowo. dziś mam się kontaktować z lekarzem w sprawie transferu. mam wątpliwości czy odczekać czy jeden cykl czy robić od razu.
    to jest moje pierwsze podejście i wszystko jest dla mnie nowe

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madwitka wrote:
    Rozumiem ze pierwsze in vitro udane? tak szybko wracacie po rodzeństwo? super:)

    Tak mamy już córkę z pierwszej procedury. Ma już roczek. Zdaje sobie sprawę, że dość szybko podchodzimy do kolejnego IVF, ale ja mam 34 lata i czas niestety nie działa na moją korzyść.
    No i gdyby się udało to taka różnica 2 lata będzie fajna. Dzieci będą miały dobry kontakt :-)

    Iva79 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madwitka wrote:
    Ania w ustawie mówią ze tylko 6 komórek można zapłodnic, jak to jest z tym w koncu orientujesz sie?? bo u Ciebie jest 7?

    Też mnie to zastanowił. Przy trzeciej stymulacji chyba można zaplodnic wszystko, ale przy pierwszej?
    No cóż, ja bym się cieszyła :-) większe szanse na mrożaczki.

  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Ka to super, 7 zarodków, to szczyt marzeń dla niejednej z nas:) jak nie bedziesz miala hiperstymulacji, to nie czekaj, próboj od razu na "świezych" zarodkach, bo nie masz pewnosci kochana ze zarodki przetrwają rozmrozenie, a jezeli nie uda sie "swiezy" transfer a przetrwają "śnieżynki" to wtedy podejdziesz do następnego transferu:) tzn ja tylko doradzam nie gniewaj sie:)

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak Ana pisze, powyżej 35 roku życia i chyba przy bardzo słabym nasieniu można zapłodnić wszystkie komórki przy pierwszej procedurze.

    renieczka, LonaW lubią tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    tak jak Ana pisze, powyżej 35 roku życia i chyba przy bardzo słabym nasieniu można zapłodnić wszystkie komórki przy pierwszej procedurze.


    nooo moze fatycznie tak jest, coś mi sie chyba jednak obiło o uszy jak teraz przeczytalam o tym wieku:)

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka, ja tez mam córe z pierwszej procedury, ale ma dwa latka i teraz chcielibyscmy podejsc jeszcze raz, ale cały czas mam wątpliwosci czy aby nie za szybko, czy sobie poradzimy (pomimo tego ze bardzo pragniemy drugiego dziecka) a ja to taka troche panikara jestem i wszystko musze z milion razy przeanalizowac hehe, dlatego tymbardziej podziwiam Ciebie , super ze podjeliscie taką decyzje:)
    A ludzie mają dzieci rok po roku i daja sobie ze wszytskim raze, no ale jak juz pisałam , mam taki głupi charakter, jestem strasznie słabym człowiekiem;)

    Iva79 lubi tę wiadomość

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madwitka wrote:
    Anna Ka to super, 7 zarodków, to szczyt marzeń dla niejednej z nas:) jak nie bedziesz miala hiperstymulacji, to nie czekaj, próboj od razu na "świezych" zarodkach, bo nie masz pewnosci kochana ze zarodki przetrwają rozmrozenie, a jezeli nie uda sie "swiezy" transfer a przetrwają "śnieżynki" to wtedy podejdziesz do następnego transferu:) tzn ja tylko doradzam nie gniewaj sie:)

    dziękuje za rade
    też bym chciała od razu, jakoś sie obawiam tych mrożonych zarodków.
    jak nie bedzie hiperstymulacji... ale skad to wiedziec czy bedzie ? punkcję miałam w środę, czuje sie dobrze , brzuch trochę wzdęty ale czuje sie narazie dobrze
    a jak bedzie po transferze to jakie szanse na przetrwanie dla zarodka ?

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
‹‹ 4908 4909 4910 4911 4912 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ