X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar dobrze kombinujesz, u mnie właśnie przez kamerkę laparoskopu obserwowali jak przepływa kontrast. I pewnie dlatego łączą zabieg laparoskopii z chromotubacją, dla podglądu.. Tak było w moim przypadku, nie wiem jak robią standardowo.
    Odnośnie miejsca mojego badania wyślę Ci priv jeśli przyjmiesz zaproszenie ;)

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to już wszystko wiem napewno musze doprecyzować z lekarzem żeby wszystko było zrobione on to nazywał laparaskopia zwiadowcza tak jak madlenka :)
    Ale macie racje musze to dogadać zeby nie bylo problemu...

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • karolka i nadzieja Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana31 wrote:
    Przy crio placisz tylko za wizyty, leki i transfer. Ja po nieudanych zawsze dostawalam okres juz gdzies po 3 dniach. Powodzenia :-)

    rozumiem, że jeśli cykle są regularne i owulacja występuje lekarz może zaproponować crio na cyklu naturalnym, jak było u Ciebie?

    5 lat starań ... 2011.12 laparoskopia- endometrioza 2014.11 IUI :( 2015.09 HSG- drożne oba :) 2017.11 ICSI Bocian :( 2017.12 crio - 1 blastka czeka :)
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    No nie zgodze sie :) ty mowisz o hsg ktore nie jest wiarygodna metoda tak jak laparoskopia podczas ktorej puszcz sie kontras i oglada jajowydy właśnie od strony brzucha.

    No to ok. Zastanów się tylko, co chcesz osiągnąć podczas zabiegu. Jeśli samą drożność sprawdzić, to nie wiem, czy jest sens się ciąć. Ale laparo to nie tylko drożność, więc może warto w Twoim przypadku.

  • ..::Butterfly::.. Autorytet
    Postów: 694 709

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    No to już wszystko wiem napewno musze doprecyzować z lekarzem żeby wszystko było zrobione on to nazywał laparaskopia zwiadowcza tak jak madlenka :)
    Ale macie racje musze to dogadać zeby nie bylo problemu...

    Powinien na skierowaniu napisać co konkretnie mają robić, tak przynamniej było u mnie.

    Endometrioza 4 stopień
    Naturalsik
    dqprj48ads9ey279.png
    qdkk3e5ewur6ild8.png
    05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
    15.05.18 Synek jest już na świecie <3
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Madagaskar dobrze kombinujesz, u mnie właśnie przez kamerkę laparoskopu obserwowali jak przepływa kontrast. I pewnie dlatego łączą zabieg laparoskopii z chromotubacją, dla podglądu.. Tak było w moim przypadku, nie wiem jak robią standardowo.
    Odnośnie miejsca mojego badania wyślę Ci priv jeśli przyjmiesz zaproszenie ;)
    Dodałam dziekuje :)

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak u mnie chodzi nie tylko żeby spr droznosc ale tez zobaczyc ten jajowod jak wyglada po tej ciazy pozamacicznej czy jeszcze cos da sie z nim zrobic no i zeby zobaczyli czy endometriozy nie ma.

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    Dodałam dziekuje :)

    Wysłane ;)
    Przy laparoskopii pięknie Cię obejrzą od środka, ocenią wygląd jajowodów.
    A co do endometriozy to też histeroskopia by się przydała, nie? To kolejny zabieg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 09:32

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar bardzo mi przykro z powodu nieudanej próby. Wracaj szybko do walki bo nie ma na co czekac.

    Jedno mnie tylk9 troche zastanawia. Czemu Ty chcesz robic laparoskopię dopiero po IVF? U mnie ewentualna laparo to musi byc zrobiona przed IVF bo jelsi w macicy faktycznie cos jest to nie pozwoli zagnieździć sie zarodkowi. Dlatego jelsi cos znajda na USG to nei ma mowy ze Cie dopuszcza do IVF bez laparoskopii.
    Druga sprawa po co Ci drożność jajowodów jesli robisz IVF??? Ciąża przy IVF zupełnie nie zalezy od tego czy jajowody sa drozne czy nie. To juz raczej etap rozwoju zarodka czy problem w procesie implantacji. Tutaj szukałabym przyczyny... Nie wiem moze sie mylę...
    Laparoskopia zwiadowcza to chyba ma na celu jedynie sprawdzenia czy nie ma endo i jakis zmian. Troche mnie jedynie dziwi ze lekarz nie zaproponował tego przed całym procesem IVF.

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomoc :) próbuje się dodzwonić do lekarza żeby ominą rejestracje :P

    Na skierowaniu mam podejrzenie endometriozy bo podobno tak jest szybciej...jego zdaniem nie mam ale czytalam że u niektorych nie ma objawow, na usg też moze być ok a podczas laparo wychodzi. Słyszałyście o takim przypadku?
    Co prawda ja ponpierwszej ciazy pozamacicznej mialam laparo bo usowali mi ten jajowod bo pekl i mowili ze wszystko tam ladnie wyglada ten drugi jajowod tez dobrze wygladal niby a zaszlam z drugiej strony tez w cp :/

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Wysłane ;)
    Przy laparoskopii pięknie Cię obejrzą od środka, ocenią wygląd jajowodów.
    A co do endometriozy to też histeroskopia by się przydała, nie? To kolejny zabieg.
    Histeroskopia nie pokaże endometriozy. Ale można przy laparo zrobić histero i wtedy wykluczyć No zapalenie endometrium czy jakąś przeszkadzającą w zagnieżdżeniu przegrodę.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • karolka i nadzieja Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm1 wrote:
    Placisz za ewentualną wizytę, transfer np. Invimed Wrocław 1800 i leki około 200-300 zł. Tak było u mnie.

    dziękuje za info w sprawie crio, u Cibie od razu w kolejnym cyklu było crio czy była przerwa? i bardzo mi przykro że u Cibie crio zakończyło się niepowodzeniem, ściskam mocno <3 <3 <3

    5 lat starań ... 2011.12 laparoskopia- endometrioza 2014.11 IUI :( 2015.09 HSG- drożne oba :) 2017.11 ICSI Bocian :( 2017.12 crio - 1 blastka czeka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy u Was przed IVF histeroskopia była standardem? Nigdy nie miałam, podejrzenia endometriozy nie mam, zawsze bardzo skąpe miesiączki i cienkie endometrium. I zastanawiam się czy robić histero tak zapobiegawczo przed kolejną procedurą

  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    Dzięki dziewczyny za pomoc :) próbuje się dodzwonić do lekarza żeby ominą rejestracje :P

    Na skierowaniu mam podejrzenie endometriozy bo podobno tak jest szybciej...jego zdaniem nie mam ale czytalam że u niektorych nie ma objawow, na usg też moze być ok a podczas laparo wychodzi. Słyszałyście o takim przypadku?
    Co prawda ja ponpierwszej ciazy pozamacicznej mialam laparo bo usowali mi ten jajowod bo pekl i mowili ze wszystko tam ladnie wyglada ten drugi jajowod tez dobrze wygladal niby a zaszlam z drugiej strony tez w cp :/
    Ja tak miałam. Endomenda na histero nie była widoczna. Dr Paliga kompletnie się tego nie spodziewała na laparo a tu niespodzianka.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Madagaskar bardzo mi przykro z powodu nieudanej próby. Wracaj szybko do walki bo nie ma na co czekac.

    Jedno mnie tylk9 troche zastanawia. Czemu Ty chcesz robic laparoskopię dopiero po IVF? U mnie ewentualna laparo to musi byc zrobiona przed IVF bo jelsi w macicy faktycznie cos jest to nie pozwoli zagnieździć sie zarodkowi. Dlatego jelsi cos znajda na USG to nei ma mowy ze Cie dopuszcza do IVF bez laparoskopii.
    Druga sprawa po co Ci drożność jajowodów jesli robisz IVF??? Ciąża przy IVF zupełnie nie zalezy od tego czy jajowody sa drozne czy nie. To juz raczej etap rozwoju zarodka czy problem w procesie implantacji. Tutaj szukałabym przyczyny... Nie wiem moze sie mylę...
    Laparoskopia zwiadowcza to chyba ma na celu jedynie sprawdzenia czy nie ma endo i jakis zmian. Troche mnie jedynie dziwi ze lekarz nie zaproponował tego przed całym procesem IVF.

    Ja wiem że to wszystko jest od dupy strony ale ja naciskałam na lekarza żeby zrobili laparo i zobaczyli czy wszystko tam jest ok. Na usg jest wszysto dobrze ale może czegoś tam nie widać. To jest tylko usg ktore nie jest niezawodne. W cp naturalnie zachodzilam a in vitro nie idzie. Moze warto ratowac ten jajowod i probowac naturalnie a moze podczas laparoskopi wyjdzie cos innego.

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Dziewczyny, a czy u Was przed IVF histeroskopia była standardem? Nigdy nie miałam, podejrzenia endometriozy nie mam, zawsze bardzo skąpe miesiączki i cienkie endometrium. I zastanawiam się czy robić histero tak zapobiegawczo przed kolejną procedurą
    Zrób! I koniecznie poproś o histopatologie wycinka i histochemie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 09:45

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Dziewczyny, a czy u Was przed IVF histeroskopia była standardem? Nigdy nie miałam, podejrzenia endometriozy nie mam, zawsze bardzo skąpe miesiączki i cienkie endometrium. I zastanawiam się czy robić histero tak zapobiegawczo przed kolejną procedurą

    ja mialam laparo i histeroskopie przed ivf, u mnie w klinice bylo wymagane. Wczesniej u innego lekarza do ktorego chodzilam to on mi robil hsg i laparo. A potem poszlam do kliniki i lekarka pytala sie o histero czy byla robiona. Wiec z powrotem poszlam do swojego lekarza, powiedzialam o co chodzi i mi zrobil i to wszystko na NFZ

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • karolka i nadzieja Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scent86 wrote:
    Karolka jestem w podobnej sytuacji... przygotowyje sie pomalu do crio... po odstawieniu lekow tydzien czekalam na miesiaczke ale jeszcze w 5 dzien po odstawieniu beta byla 50 stad Ty mozesz dostac po prostu szybciej :) koszty kolo 2 tys. Dzis ide na konsultacje z lekarzem. Dowiem sie dokladnie jakie zarodki nam zostaly i jaki ma plan :) chce podpytac o ewentualne badania w kierunku immuno i genetyki. No i co moglo nie pojsc bo zielona jestem... choc dzieki Wam na forum juz coraz wiecej wiem :)

    dziękuje za info :) ja też początkująca i to było moje pierwsze ICSI. Właśnie będę dzwonić do kliniki, że się nie udało i chciałam co nieco wiedzieć jak to jest z tym crio. Ja też podpytam o badania dodatkowe immuno i genetykę, my mamy jedną blastke 5 dniową. Kciukam za Ciebie <3

    5 lat starań ... 2011.12 laparoskopia- endometrioza 2014.11 IUI :( 2015.09 HSG- drożne oba :) 2017.11 ICSI Bocian :( 2017.12 crio - 1 blastka czeka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    Zrób! I koniecznie poproś o to co z dwie strony wcześniej było napisane. Jedno to histopatologia wycinka.

    A czy zrobią mi tą histopatologię wycinka? Pewnie bym musiała coś naściemniać lekarzowi żeby dał skierowanie.. Chyba, że prywatnie bym robiła.
    Robiłyście prywatnie? Orientujecie się ile to może kosztować?? W mojej klinice 1.200zl :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 09:51

  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak czytam wiekszosc z Was miała laparoskopie i histeroskopie wiec chyba Warto to zrobić przed kolejnym podejsciem?

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
‹‹ 5222 5223 5224 5225 5226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ