X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • Scent86 Autorytet
    Postów: 986 1181

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka i nadzieja wrote:
    dziękuje za info :) ja też początkująca i to było moje pierwsze ICSI. Właśnie będę dzwonić do kliniki, że się nie udało i chciałam co nieco wiedzieć jak to jest z tym crio. Ja też podpytam o badania dodatkowe immuno i genetykę, my mamy jedną blastke 5 dniową. Kciukam za Ciebie <3
    Karolinka a ja oczywiscie trzymam kciuki za Ciebie! DZIEKUJE :)

    atdci09kxlp3hm83.png


    05.2016, 10.2016 - ciąże pozamaciczne :(
    07.2016 - 5 tc. c.b. :(
    30.10.2017 -I IMSI- 2 x 3dniowe - c.b.
    11.12.2017 - crio - 2 x 3dniowe- c.b.
    04.2018 - ciąża naturalna - CUDZIE TRWAJ
    04.01.2019 - nasze marzenie się spełniło - synek
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    A czy zrobią mi tą histopatologię wycinka? Pewnie bym musiała coś naściemniać lekarzowi żeby dał skierowanie.. Chyba, że prywatnie bym robiła.
    Robiłyście prywatnie? Orientujecie się ile to może kosztować??
    Ja to miałam podczas histeroskopi połączonej z laparoskopią.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madagaskar wrote:
    Teraz tak czytam wiekszosc z Was miała laparoskopie i histeroskopie wiec chyba Warto to zrobić przed kolejnym podejsciem?
    Uważam, że warto.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cierpliwa kciuki za pick up!

    flower dzwonili już do Ciebie?

    Cccierpliwa lubi tę wiadomość

    f2w39jcgync8jov1.png
  • Kozisina Autorytet
    Postów: 1060 450

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meli92 wrote:
    cierpliwa kciuki za pick up!

    flower dzwonili już do Ciebie?
    Dokładnie z ust mi wyjelas. Czy już u Was coś wiadomo?

    Ja po wizycie. Dokumenty podpisane. W grudniu ruszamy ze stymulacja. Już 4.12 wizyta. Kolejna 11.12 + anestezjolog.
    :) :)

    never_lose_hope, Scent86, Meli92, jasmina6, zohasamoha, Flowwer, V., Cccierpliwa, Alrauna1987, Reni lubią tę wiadomość

    PCOS, niedoczynność, problem męski
    2 x IUI, 2017 próba IVF, ICSI + PICSI
    4.12 start / 15.12 pick up 4 jaj/ 20.12 podany 1 5d orzeszek/ 7dpt beta 55.5/10dpt beta 284
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Dziewczyny, a czy u Was przed IVF histeroskopia była standardem? Nigdy nie miałam, podejrzenia endometriozy nie mam, zawsze bardzo skąpe miesiączki i cienkie endometrium. I zastanawiam się czy robić histero tak zapobiegawczo przed kolejną procedurą

    Ja będę robiła histero przed kolejnym crio
    Z tego co się orientuje tylko laparoskopia jest w stanie powtwierdzic lub wykluczyć endometriozę.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To okazuje się, że jestem głąb kompletny, myślałam, że to właśnie histeroskopia wyklucza endometriozę.. Powiedzcie mi proszę w takim razie czego mogę się dowiedzieć po histeroskopii?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka i nadzieja wrote:
    rozumiem, że jeśli cykle są regularne i owulacja występuje lekarz może zaproponować crio na cyklu naturalnym, jak było u Ciebie?

    Ja mam regularne cykle, ale moze ze wzgledu na odległość od kliniki, a może po prostu tak jest wygodniej, kolejne crio mialam zawsze na cyklu sztucznym. Przed oststnim transferem mialam tez robioną histeroskopie i scratching, moze o to spytaj, co prawda dodatkowe koszty, ale może pomoc :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    To okazuje się, że jestem głąb kompletny, myślałam, że to właśnie histeroskopia wyklucza endometriozę.. Powiedzcie mi proszę w takim razie czego mogę się dowiedzieć po histeroskopii?

    Z tego co zrozumialam, choc tez jestem raczej zielona, histero ppkazuje, czy nie masz zrostów, polipow w macicy, ktore moga utrudniac zagniezdzenie. Mi jeszcze lekarz pokazal ze mam otwarte wejcie do jajowodów. Podczas zabiegu, jesli cos znajdzie, lekarz od razu to usuwa takimi mikronarzędziami. No i pobieraja wycinek do badań przeważnie.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana31 wrote:
    Ja mam regularne cykle, ale moze ze wzgledu na odległość od kliniki, a może po prostu tak jest wygodniej, kolejne crio mialam zawsze na cyklu sztucznym. Przed oststnim transferem mialam tez robioną histeroskopie i scratching, moze o to spytaj, co prawda dodatkowe koszty, ale może pomoc :-)

    Dokładnie taka będę miała ze scratchingiem.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    To okazuje się, że jestem głąb kompletny, myślałam, że to właśnie histeroskopia wyklucza endometriozę.. Powiedzcie mi proszę w takim razie czego mogę się dowiedzieć po histeroskopii?
    Cześć dziewczyny, to i ja się wtrącę ;)
    Endometrioza pojawia się w jamie brzusznej,więc dokładnie jak napisała sylwia80, to laparoskopia potwierdzi istnienie lub brak endometriozy, również podczas laparo można ją usunąć.
    Podczas histero lekarz zagląda za to do jamy macicy i sprawdza prawidłową budowę wnętrza macicy, np.czy są jakieś zrosty wewnątrz, polipy, przegroda macicy, prawidłowy wygląd endometrium a dzięki pobraniu wycinka może wykluczyć np stan zapalny. To są czynniki, które mogą utrudniać zagnieżdżenie zarodka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 10:22

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana31 wrote:
    Z tego co zrozumialam, choc tez jestem raczej zielona, histero ppkazuje, czy nie masz zrostów, polipow w macicy, ktore moga utrudniac zagniezdzenie. Mi jeszcze lekarz pokazal ze mam otwarte wejcie do jajowodów. Podczas zabiegu, jesli cos znajdzie, lekarz od razu to usuwa takimi mikronarzędziami. No i pobieraja wycinek do badań przeważnie.

    Dokładnie tez tak zrozumiałam jak tłumaczył mi dr Pałaszewski cel robienia u mnie histero.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynie, weźcie mi cos doradźcie. Zawsze pilam duzo zielonej i czarnej herbaty, teraz podobno lepiej odstawic, ale musze pić cos ciepłego. Robie sobie wode z miodem i cytryną, i chcialam sie dowiedziec, czy herbatka z pokrzywy tez jest ok? Ewentualnie coś tam mi podpowiedzcie, dziekuje :-)

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dzwonili !! wszystkie 8 jajek sie zaplodnilo. teraz oby się ładnie rozwijały

    never_lose_hope, Ana31, Scent86, Bella93, Kozisina, Yoselyn82, Flowwer, KateHawke, V., Cccierpliwa, Alrauna1987, Reni, zohasamoha, niezapominajka2017, gosia81, Kotowa, Natka-matka wariatka :), Sabinkak, Beata.D lubią tę wiadomość

    f2w39jcgync8jov1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rozjaśnienie! W takim razie poproszę lekarza o skierowanie na histeroskopię (laparoskopia była w czerwcu więc chyba nie ma sensu kolejnych dziur w brzuchu robić).. Może się uda na NFZ, szkoda bulić, i tak tyle badań fundujemy sobie sami :/ Swoją drogą to chore, tyle kasy miesięcznie pobierają nam na składki, a jak przyjdzie co do czego to leczymy się prywatnie, bo kto ma czas i cierpliwość czekać miesiącami w kolejkach :/ Ehhh..... Nie wspomnę już o braku pomocy państwa przy IVF, bo tu w ogóle nóż się otwiera w kieszeni :/ :/

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Cześć dziewczyny, to i ja się wtrącę ;)
    Endometrioza pojawia się w jamie brzusznej,więc dokładnie jak napisała sylwia80, to laparoskopia potwierdzi istnienie lub brak endometriozy, również podczas laparo można ją usunąć.
    Podczas histero lekarz zagląda za to do jamy macicy i sprawdza prawidłową budowę wnętrza macicy, np.czy są jakieś zrosty wewnątrz, polipy, przegroda macicy, prawidłowy wygląd endometrium a dzięki pobraniu wycinka może wykluczyć np stan zapalny. To są czynniki, które mogą utrudniać zagnieżdżenie zarodka.

    Dodam tu tylko, że w laparoskopii można jeszcze ocenić same jajniki, jeśli ktoś ma problem z ty elementem układu rozrodczego, np. torbiele.

    Kabełka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak mysle, ze szkoda, ze wczesniej nie mialam wiekszej wiedzy, mi przy histero nie pobrali wycinka do badań, zaluje, że sie nie upomnialam...

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pokrzywe pije bo mam niska ferrytyna, no ale nie jestem po transferze.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana31 wrote:
    Dziewczynie, weźcie mi cos doradźcie. Zawsze pilam duzo zielonej i czarnej herbaty, teraz podobno lepiej odstawic, ale musze pić cos ciepłego. Robie sobie wode z miodem i cytryną, i chcialam sie dowiedziec, czy herbatka z pokrzywy tez jest ok? Ewentualnie coś tam mi podpowiedzcie, dziekuje :-)
    Herbata owocowa (z owocow, a nie aromatyzowane), biala, czerwona, z lisci malin, melisa.

    Ana31 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 23 listopada 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z liści malin chyba nie, migą powodować skurcze.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
‹‹ 5223 5224 5225 5226 5227 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ