X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 22 listopada 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maya88 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Czytam od kilku dni wpisy dziewczyn, które starają się za pomocą ivf. Jestem w trakcie pierwszej procedury. Podbrano 12 oocytow, z czego udało się uzyskać 6 mrożaków ❄❄❄❄❄❄. Transfer odroczony z powodu wysokiego progesteronu. Czekam na miesiaczke, ale nie wiem co dalej? W klinice powiedzieli że mam się zgłosić na początku kolejnego cyklu, tylko nie mieszkam w Polsce i to nie jest tak proste logistycznie. Jak to i Was wyglądało? Pozdrawiam

    A masz możliwość zrobić usg i hormony na początku cyklu tam gdzie mieszkasz i przesłać lekarzowi, a potem przyjechać na dwa tygodnie do Polski po 9 dniu cyklu żeby lekarz dobrze cię przygotował do transferu i podał ❄️?

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • Maya88 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 listopada 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkaradnyszkaradek wrote:
    A masz możliwość zrobić usg i hormony na początku cyklu tam gdzie mieszkasz i przesłać lekarzowi, a potem przyjechać na dwa tygodnie do Polski po 9 dniu cyklu żeby lekarz dobrze cię przygotował do transferu i podał ❄️?

    Właśnie dostałam miesiaczke, po 7 dniach od punkcji, mimo ze wciąż biorę Duphaston. Chyba jednak wybiorę się do mojego lekarza, bo jestem skolowana. Czy dobrze rozumiem, że mam pojawić się u lakarza zaraz po okresie, w cyklu w którym zdecyduje się na transfer?

  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 22 listopada 2022, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maya88 wrote:
    Właśnie dostałam miesiaczke, po 7 dniach od punkcji, mimo ze wciąż biorę Duphaston. Chyba jednak wybiorę się do mojego lekarza, bo jestem skolowana. Czy dobrze rozumiem, że mam pojawić się u lakarza zaraz po okresie, w cyklu w którym zdecyduje się na transfer?

    Jak dostałaś okres to odstaw koniecznie Duphaston.
    Do kliniki trzeba się zgłosić tuż przed okresem (transfer na cyklu naturalnym) albo max w 2 dniu cyklu (transfer na cyklu sztucznym) - aczkolwiek tego czy 2dc nie wiem na 100%

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 23 listopada 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka co u Ciebie? Jak sie czujesz?

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 25 listopada 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maya88 wrote:
    Właśnie dostałam miesiaczke, po 7 dniach od punkcji, mimo ze wciąż biorę Duphaston. Chyba jednak wybiorę się do mojego lekarza, bo jestem skolowana. Czy dobrze rozumiem, że mam pojawić się u lakarza zaraz po okresie, w cyklu w którym zdecyduje się na transfer?

    Często zdarza się, że pp punkcji miesiączka przychodzi wcześniej, mnie pani dr mówiła, ,e do tygodnia powinna przyjść (przyszła akurat po dwóch idealnie o czasie ale wielu dziewczynom się przyspieszyła :)).

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1423 2061

    Wysłany: 25 listopada 2022, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Jesteśmy z Bydgoszczy. U nas ciężki przypadek, więc boję się czy Płock podoła :/
    Ja mam przegląd 2 klinik.i jestem w 3 teraz. Novuum taśmowa się czuliśmy zrobili transfer bez kontroli usg... w invimed byłam w ciąży ale lekarz przegapił moja trombofilie I niestety ciąża padła. Zmieniliśmy na Novuum wielkie rozczarowanie. Teraz jesteśmy w Invicta Warszawa i póki co jest mega zadowolona. Jestem tuż przed stymulacja. ZLECONO nam dodatkowe badania widać że ktoś analizuje nasz przypadek...Jestem póki co bardzo zadowolona....

  • Maya88 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 listopada 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Często zdarza się, że pp punkcji miesiączka przychodzi wcześniej, mnie pani dr mówiła, ,e do tygodnia powinna przyjść (przyszła akurat po dwóch idealnie o czasie ale wielu dziewczynom się przyspieszyła :)).
    Dzwoniłam do lekarza. Przepisał mi lek, który mam zacząć brać od 2 dc, a wizyta w 10 lub 11 dniu. Rozumiem, że będzie to transfer na cyklu sztucznym chyba. W Gyncentrum jesteś tylko numerkiem, nic nie powiedzą, nie wyjaśnia, trzeba się samemu domyślić. Startujemy po nowym roku. Zobaczymy co los przyniesie. Dziękuję dziewczyny!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2022, 19:52

  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 27 listopada 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maya88 wrote:
    Dzwoniłam do lekarza. Przepisał mi lek, który mam zacząć brać od 2 dc, a wizyta w 10 lub 11 dniu. Rozumiem, że będzie to transfer na cyklu sztucznym chyba. W Gyncentrum jesteś tylko numerkiem, nic nie powiedzą, nie wyjaśnia, trzeba się samemu domyślić. Startujemy po nowym roku. Zobaczymy co los przyniesie. Dziękuję dziewczyny!!

    To nie fajnie z ich strony. Zazwyczaj jednak lekarze, a nawet rejestratorki w klinikach bardzo się wczuwają i udzielają wszystkich niezbędnych informacji . Może napisz e-maila do lekarza (albo kliniki z prośbą żeby przekazali lekarzowi) z wypunktowanymi swoimi wszystkimi pytaniami i wątpliwościami żeby ci zwięźle mógł odpisać? W końcu nie kupujesz kota w worku tylko robicie wspólnie dziecko😺

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • Mouse88 Ekspertka
    Postów: 204 187

    Wysłany: 27 listopada 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane proszę uspokójcie mnie bo wariuje przygotowuje się do kriotransferu, od 3 dc biorę estrofem 2x1 a od 10 dc 3x1 dziś jest 14dc a ja przez przeprowadzkę zapomnialam wziac popołudniu tabletkę i przypomniało mi się o 20 jak zaczęło mnie coś boleć jak na owulacje szybko w panice zaaplikowałam sobie ale czułam jakby tak ciężko wchodziła nie to co rano czy możliwe że przez to że się spóźniłam mogło dojść do owulacji ? Trzecia brałam zawsze Ok 24 czy teraz też mam ja wziac czy 4 h odstępu to nie za mało? Ratujcie bo nie wiem co robić 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2022, 21:41

    👩Ona: 35
    - brak jajowodów
    - AMH 1,8
    - hormony w normie, ATPO - 500 wysokie
    - Kariotypy - OK
    - histeroskopia 12.2020 - OK

    🧑On: 38 - wszystko OK

    Starania od 2013

    - grudzien 2013 ciąża ektopowa - leczona metotreksatem
    - lipiec 2021 - ciąża ektopowa - usunięty jajowód

    - maj 2022 - IVF-ICSI - protokół krótki
    10 pobranych, 7 dojrzałych, 4 zapłodnione - 1 blastocysta,
    podany świeży na podłożu EmbryoGlue, beta - 0 💔

    - październik 2022 II procedura IVF-ICSI protokół krótki - aktywacja oocytów
    13 pobranych, 11 dojrzałych, 9 zapłodnionych,
    4 blastocysty:
    4-2-2 ❌️
    4-3-3
    5-3-3 ❌️
    5-3-3

    - grudzień 2022 - usunięty jajowód z wodniakiem

    - styczeń 2023 -transfer zarodka 4bb na podłożu EmbryoGlue,
    cykl sztuczny - beta 0 💔

    - kwiecień 2023
    Cd 56 i cd 138 ( bez stanu zapalnego)

    - 29 maj 2023 transfer zarodka 5cc na podłożu EmbryoGlue, accofil, cykl naturalny. Beta 0 💔
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2148 1184

    Wysłany: 27 listopada 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mouse88 wrote:
    Kochane proszę uspokójcie mnie bo wariuje przygotowuje się do kriotransferu, od 3 dc biorę estrofem 2x1 a od 10 dc 3x1 dziś jest 14dc a ja przez przeprowadzkę zapomnialam wziac popołudniu tabletkę i przypomniało mi się o 20 jak zaczęło mnie coś boleć jak na owulacje szybko w panice zaaplikowałam sobie ale czułam jakby tak ciężko wchodziła nie to co rano czy możliwe że przez to że się spóźniłam mogło dojść do owulacji ? Trzecia brałam zawsze Ok 24 czy teraz też mam ja wziac czy 4 h odstępu to nie za mało? Ratujcie bo nie wiem co robić 😞

    Bierz dalej już normalnie. Spokojnie. Ja na wieczór biorę 2 normalnie i 2 dopochwowo. Także spokojnie, nie panikuj. I włącz przypomnienie sobie w telefonie, aby już iść wyznaczonymi dawkami, które dr zlecił. A i Estrofem blokuje owulację i z tego co mi dziewczyny pisały i z tego co zauważyłam na usg, pęcherzyki nie rosną. A za to endo rośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2022, 22:05

    Mouse88 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 29 listopada 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj miałam transfer a dziś od rana lekko drapie mnie w gardle, czy była któraś z Was w takiej sytuacji? Mogę wziąć jakieś leki typu tabletki do ssania lub jakis spray do gardła?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2022, 13:53

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Mouse88 Ekspertka
    Postów: 204 187

    Wysłany: 29 listopada 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka miałaś rację nie było powodu do paniki moje endometrium pięknie uroslo ale niestety lekarz wykrył wodniaka jajowodu i muszę mieć laparoskopię żeby usunąć ten jajowod, tego się nie spodziewałam :-( mówił że jajowod wydziela plyn ktory wpada do macicy i mógłby uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka, tak wiec zamiast transferu czeka mnie operacja..
    Zajaczek94 ja na twoim miejscu zjadłabym czosnek i napiła się mleka z miodem to są domowe antybiotyki które działają cuda, ja w ten sposób zatrzymałam bardzo silny bol gardła w jeden dzień.

    👩Ona: 35
    - brak jajowodów
    - AMH 1,8
    - hormony w normie, ATPO - 500 wysokie
    - Kariotypy - OK
    - histeroskopia 12.2020 - OK

    🧑On: 38 - wszystko OK

    Starania od 2013

    - grudzien 2013 ciąża ektopowa - leczona metotreksatem
    - lipiec 2021 - ciąża ektopowa - usunięty jajowód

    - maj 2022 - IVF-ICSI - protokół krótki
    10 pobranych, 7 dojrzałych, 4 zapłodnione - 1 blastocysta,
    podany świeży na podłożu EmbryoGlue, beta - 0 💔

    - październik 2022 II procedura IVF-ICSI protokół krótki - aktywacja oocytów
    13 pobranych, 11 dojrzałych, 9 zapłodnionych,
    4 blastocysty:
    4-2-2 ❌️
    4-3-3
    5-3-3 ❌️
    5-3-3

    - grudzień 2022 - usunięty jajowód z wodniakiem

    - styczeń 2023 -transfer zarodka 4bb na podłożu EmbryoGlue,
    cykl sztuczny - beta 0 💔

    - kwiecień 2023
    Cd 56 i cd 138 ( bez stanu zapalnego)

    - 29 maj 2023 transfer zarodka 5cc na podłożu EmbryoGlue, accofil, cykl naturalny. Beta 0 💔
  • Mouse88 Ekspertka
    Postów: 204 187

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety musiałam przerwać przygotowania do transferu w 16 dc odstawiłam estrofem ponieważ muszę mieć najpierw wykonana laparoskopie czy orientujecie się kiedy może pojawić się okres i zastanawiam się czy w takim cyklu sztucznym po odstawieniu była owulacja ? Normalnie cykle mam Ok 26 dni.

    👩Ona: 35
    - brak jajowodów
    - AMH 1,8
    - hormony w normie, ATPO - 500 wysokie
    - Kariotypy - OK
    - histeroskopia 12.2020 - OK

    🧑On: 38 - wszystko OK

    Starania od 2013

    - grudzien 2013 ciąża ektopowa - leczona metotreksatem
    - lipiec 2021 - ciąża ektopowa - usunięty jajowód

    - maj 2022 - IVF-ICSI - protokół krótki
    10 pobranych, 7 dojrzałych, 4 zapłodnione - 1 blastocysta,
    podany świeży na podłożu EmbryoGlue, beta - 0 💔

    - październik 2022 II procedura IVF-ICSI protokół krótki - aktywacja oocytów
    13 pobranych, 11 dojrzałych, 9 zapłodnionych,
    4 blastocysty:
    4-2-2 ❌️
    4-3-3
    5-3-3 ❌️
    5-3-3

    - grudzień 2022 - usunięty jajowód z wodniakiem

    - styczeń 2023 -transfer zarodka 4bb na podłożu EmbryoGlue,
    cykl sztuczny - beta 0 💔

    - kwiecień 2023
    Cd 56 i cd 138 ( bez stanu zapalnego)

    - 29 maj 2023 transfer zarodka 5cc na podłożu EmbryoGlue, accofil, cykl naturalny. Beta 0 💔
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2148 1184

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mouse88 wrote:
    Niestety musiałam przerwać przygotowania do transferu w 16 dc odstawiłam estrofem ponieważ muszę mieć najpierw wykonana laparoskopie czy orientujecie się kiedy może pojawić się okres i zastanawiam się czy w takim cyklu sztucznym po odstawieniu była owulacja ? Normalnie cykle mam Ok 26 dni.

    Na cyklu sztucznym nie ma owulacji. I okres powinien przyjść normalnie, ewentualnie kilka dni się przesunąć. Bardzo mi przykro, że będziesz mieć operację, zamiast transferu. Ale z drugiej strony może przy okazji sprawdzą czy w macicy wszystko ok. I dzięki temu zwiększy się szansa na ciążę. A teraz skup się na sobie i na zdrowiu, aby maluszek miał idealne warunki:) trzymam kciuki 🤞✊✊ aby wszystko poszło gładko!

    Mouse88 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 860 830

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maya88 wrote:
    Właśnie dostałam miesiaczke, po 7 dniach od punkcji, mimo ze wciąż biorę Duphaston. Chyba jednak wybiorę się do mojego lekarza, bo jestem skolowana. Czy dobrze rozumiem, że mam pojawić się u lakarza zaraz po okresie, w cyklu w którym zdecyduje się na transfer?
    Ja mam nakazane zjawić się do 5 dc.

    Pisałaś o Gyncentrum, że sie jest tylko numerkiem. Ja spotkałam sie z dużą zyczliwością ze strony doktora i embriologa, tylko w dniu punkcji bylam niemile zaskoczona, jak zielona chodzilam jak robot, a wystarczyło w dwie minuty przekazac całą procedurę od wejścia do przebrania się itp..powinni zapytac czy pierwszy raz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2022, 21:53

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • Mouse88 Ekspertka
    Postów: 204 187

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Na cyklu sztucznym nie ma owulacji. I okres powinien przyjść normalnie, ewentualnie kilka dni się przesunąć. Bardzo mi przykro, że będziesz mieć operację, zamiast transferu. Ale z drugiej strony może przy okazji sprawdzą czy w macicy wszystko ok. I dzięki temu zwiększy się szansa na ciążę. A teraz skup się na sobie i na zdrowiu, aby maluszek miał idealne warunki:) trzymam kciuki 🤞✊✊ aby wszystko poszło gładko!

    Dziękuję za wsparcie ♡ mam nadzieję że gładko pójdzie, zabieg 14 grudnia mam nadzieję że uda się być po okresie, niby nie ma to znaczenie ale jednak bardziej komfortowo byloby po.

    👩Ona: 35
    - brak jajowodów
    - AMH 1,8
    - hormony w normie, ATPO - 500 wysokie
    - Kariotypy - OK
    - histeroskopia 12.2020 - OK

    🧑On: 38 - wszystko OK

    Starania od 2013

    - grudzien 2013 ciąża ektopowa - leczona metotreksatem
    - lipiec 2021 - ciąża ektopowa - usunięty jajowód

    - maj 2022 - IVF-ICSI - protokół krótki
    10 pobranych, 7 dojrzałych, 4 zapłodnione - 1 blastocysta,
    podany świeży na podłożu EmbryoGlue, beta - 0 💔

    - październik 2022 II procedura IVF-ICSI protokół krótki - aktywacja oocytów
    13 pobranych, 11 dojrzałych, 9 zapłodnionych,
    4 blastocysty:
    4-2-2 ❌️
    4-3-3
    5-3-3 ❌️
    5-3-3

    - grudzień 2022 - usunięty jajowód z wodniakiem

    - styczeń 2023 -transfer zarodka 4bb na podłożu EmbryoGlue,
    cykl sztuczny - beta 0 💔

    - kwiecień 2023
    Cd 56 i cd 138 ( bez stanu zapalnego)

    - 29 maj 2023 transfer zarodka 5cc na podłożu EmbryoGlue, accofil, cykl naturalny. Beta 0 💔
  • Leonia Przyjaciółka
    Postów: 111 170

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Jestem 8 dni po punkcji i 5 dzień po transferze 3 dniowego zarodka. Od wczoraj przez dużą część dnia odczuwam skurcze macicy. Podobne jak na okres. Czy jest możliwe że pomimo tego, że biorę 3x dziennie progesteron doustnie, 3x dziennie dopochwowo i 2x Estrofem mogę lada moment dostać okres? Czy raczej póki jestem obstawiona tymi lekami raczej nie powinien przyjść?

    38 lat
    AHM 0,96
    dwoje już jest 👶👶
    starania o trzeciego 👶
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2148 1184

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leonia wrote:
    Hej,
    Jestem 8 dni po punkcji i 5 dzień po transferze 3 dniowego zarodka. Od wczoraj przez dużą część dnia odczuwam skurcze macicy. Podobne jak na okres. Czy jest możliwe że pomimo tego, że biorę 3x dziennie progesteron doustnie, 3x dziennie dopochwowo i 2x Estrofem mogę lada moment dostać okres? Czy raczej póki jestem obstawiona tymi lekami raczej nie powinien przyjść?

    Jeżeli nie dojdzie do zagnieżdżenia to nie ma znaczenia. Okres się pojawi. Na skurcze macicy bierz nospe. Trzymam kciuki, aby jednak się nie pojawił 🤞

    preg.png
  • KlaudiaKno Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    16.11 miałam transfer, 5 dniowa blastka, w ubiegły piątek pęcherzyk ciążowy w USG, beta przyrasta bardzo ładnie.
    Biorę luteinę dopochwowo i podjęzykowo, estrofem, clexane i acard (progesteron na poziomie 29).
    Dzisiaj rano wypłynęła mi dowcipna luteina i zauważyłam, że jest podbarwiona delikatnie na brązowo .... W trakcie aplikacji dawki południowej, również miałam nieznacznie aplikator zabarwiony na brązowo, ale bardzo delikatnie....
    Kolejną wizytę mam w ten piątek, serduszkową, ale mnie to zaniepokoiło. Czy któraś tak miała? Możliwe, żeby aplikator podrażnił pochwę i stąd to podbarwienie resztek tabletek? Generalnie nie mam plamień, jedynie ta podbarwiona reszta tabletek.... Lekarka wspominała, że mogą się pojawić delikatne plamienia od tej ilości tabletek, bo pochwa jest podrażniona, ale mimo wszystko trochę mnie to zmartwiło :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2022, 13:14

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1179 1390

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaKno wrote:
    Cześć dziewczyny
    16.11 miałam transfer, 5 dniowa blastka, w ubiegły piątek pęcherzyk ciążowy w USG, beta przyrasta bardzo ładnie.
    Biorę luteinę dopochwowo i podjęzykowo, estrofem, clexane i acard (progesteron na poziomie 29).
    Dzisiaj rano wypłynęła mi dowcipna luteina i zauważyłam, że jest podbarwiona delikatnie na brązowo .... W trakcie aplikacji dawki południowej, również miałam nieznacznie aplikator zabarwiony na brązowo, ale bardzo delikatnie....
    Kolejną wizytę mam w ten piątek, serduszkową, ale mnie to zaniepokoiło. Czy któraś tak miała? Możliwe, żeby aplikator podrażnił pochwę i stąd to podbarwienie resztek tabletek? Generalnie nie mam plamień, jedynie ta podbarwiona reszta tabletek.... Lekarka wspominała, że mogą się pojawić delikatne plamienia od tej ilości tabletek, bo pochwa jest podrażniona, ale mimo wszystko trochę mnie to zmartwiło :/

    Możliwe, że podrażniłaś śluzówkę aplikatorem. Spróbuj podawać sobie luteinę bez tego aplikatora. Jeśli dalej zaobserwujesz plamienie, skontaktuj się z lekarzem. Trzymam kciuki ✊️🍀

    KlaudiaKno lubi tę wiadomość

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
‹‹ 6000 6001 6002 6003 6004
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ