X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • NieJa Autorytet
    Postów: 449 196

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn to fantastyczna wiadomość! Twoje szczęście jest już tak blisko <3

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    26.12.2013- ciąża naturalna [*] 13 tc
    Lipiec 2015 - Niedoczynność tarczycy (lekka)
    Październik - Laparoskopia + Histeroskopia (niewielkie ogniska endometriozy)
    Luty 2017 - HSG (pełna drożność)
    19.08.2017 - 1sze ICSI (ciąża biochemiczna)
    18.12.2017- Endo scratch
    12.01.2018- Kriotransfer ❄️❄️ :-(
    08.06.2018-histeroskopia + hegarowanie szyjki m
    18.07.2018-Kriotransfer :-(
    13.11.2018- PICSI 8A :-(
    04.09.2020- Kriotransfer :-(
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NieJa wrote:
    Yoselyn to fantastyczna wiadomość! Twoje szczęście jest już tak blisko <3

    normalnie nie moge sie juz doczekac tych szkolen a potem tego telefonu ze maja dla nas dziecko!! chce juz urzadzac pokoic, kupowac ciuszki itp :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • NieJa Autorytet
    Postów: 449 196

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    normalnie nie moge sie juz doczekac tych szkolen a potem tego telefonu ze maja dla nas dziecko!! chce juz urzadzac pokoic, kupowac ciuszki itp :)

    To musi być dopiero ekscytacja. Na pewno czujesz niesamowite szczęście bo wiesz, że na końcu Waszej tęczy będzie czekało maleństwo :)
    Sama zaczęłam się uśmiechać do tel po przeczytaniu Twojego posta!

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    26.12.2013- ciąża naturalna [*] 13 tc
    Lipiec 2015 - Niedoczynność tarczycy (lekka)
    Październik - Laparoskopia + Histeroskopia (niewielkie ogniska endometriozy)
    Luty 2017 - HSG (pełna drożność)
    19.08.2017 - 1sze ICSI (ciąża biochemiczna)
    18.12.2017- Endo scratch
    12.01.2018- Kriotransfer ❄️❄️ :-(
    08.06.2018-histeroskopia + hegarowanie szyjki m
    18.07.2018-Kriotransfer :-(
    13.11.2018- PICSI 8A :-(
    04.09.2020- Kriotransfer :-(
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wielkie gratulacje, juz nie wiele Wam zostalo do upragnionego celu!!!!

    Dziewczyny kciukam za Wasze skany.

    CarPer my juz mamy przyznana refundacje, w czwartek mamy spotkanie grupowe a potem czekamy na spotkanie z pielegniarka zeby podpisac dokumenty dostac recepty i od najblizszego cyklu bedziemy mogli zaczac. Ja tak wnioskuje ze moze w marcu zaczelaby sie stymulacja.

    Yoselyn82, NieJa, Kim lubią tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NieJa wrote:
    To musi być dopiero ekscytacja. Na pewno czujesz niesamowite szczęście bo wiesz, że na końcu Waszej tęczy będzie czekało maleństwo :)
    Sama zaczęłam się uśmiechać do tel po przeczytaniu Twojego posta!

    teraz sie tak ekscytuje juz a co dopiero bedzie jak zadzwonia ze maja dla nas dziecko.. to chyba bede plakac ze szczescia! :) nie moge sie juz doczekac

    NieJa lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 gratuluje! Coraz bliżej do celu! Jak długo potrwają te szkolenia? Oboje musicie na nie uczęszczać? Beda sprawdzać czy sie nadajecie na rodzicow? To musi byc faktycznie bardzo przemyślana decyzja. Gratuluje Wam jej podjęcia!

    NieJa to współczuje z zastrzykami! Mi nie robiło wcale siniaków ale upewnij sie jednak ze wbijasz pewnie ale nie za głęboko.
    Na moje mdłości nic a nic nie pomaga, nie znalazłam nadal sposobu ale jem normalnie wiec chyba nie jest zle. Najgorzej czuje sie gdy jestem głodna i po jedzeniu. Wiec ogólnie prawie cały czas.

    Czyli piątek mamy pracowity. Trzymam kciuki za skany!

    Yoselyn82, NieJa lubią tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Yoselyn82 gratuluje! Coraz bliżej do celu! Jak długo potrwają te szkolenia? Oboje musicie na nie uczęszczać? Beda sprawdzać czy sie nadajecie na rodzicow? To musi byc faktycznie bardzo przemyślana decyzja. Gratuluje Wam jej podjęcia!

    NieJa to współczuje z zastrzykami! Mi nie robiło wcale siniaków ale upewnij sie jednak ze wbijasz pewnie ale nie za głęboko.
    Na moje mdłości nic a nic nie pomaga, nie znalazłam nadal sposobu ale jem normalnie wiec chyba nie jest zle. Najgorzej czuje sie gdy jestem głodna i po jedzeniu. Wiec ogólnie prawie cały czas.

    Czyli piątek mamy pracowity. Trzymam kciuki za skany!

    my juz po rozmowach z psychologiem, pedagogiem i wizyta domowa.. teraz mamy szkolenia 7 tygodni, jeden raz w tygodniu. Musimy na szkolenia chodzic razem..

    CarPer, NewAgeMissK lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Yoselyn to Wy macie juz wszytsko ustalone. Swietnie. 7 tygodni to jest nic. Kciuki zeby maluszek sie pojawił. Rany ale to musza byc emocje ❤️.
    A Wy naturalnie czy IVF juz sie nie staracie? Przepraszam ale niedokładnie pamietam Wasza historie. Mogłabyś przypomnieć?

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Wow Yoselyn to Wy macie juz wszytsko ustalone. Swietnie. 7 tygodni to jest nic. Kciuki zeby maluszek sie pojawił. Rany ale to musza byc emocje ❤️.
    A Wy naturalnie czy IVF juz sie nie staracie? Przepraszam ale niedokładnie pamietam Wasza historie. Mogłabyś przypomnieć?

    no my przez ivf podchodzilismy.. mam 5 maluszkow w niebie.. jedna ciaza byla blizniacza.. staramy sie dalej ale juz sama nie czy to ma sens. Po tylu stratach, wylanych lzach, niepowodzeniach jakos nie wierze ze moze mi sie udac. chcialam jeszcze podchodzic do crio bo mam swoje zarodki zamrozone.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany Yoselyn ale przeszłaś. Bardzo Ci współczuje! Faktycznie wcale Ci sie nie dziwie takiej decyzji.

    Kilka miesiecy temu była debata w Good Morning Britain wlasnie o przeszczepieniu mitochondriów dawczyni komórki tej starającej sie. Była para ktora wlasnie poroniła 17 razy dlatego ze mitochondria komórki kobiety starającej sie uniemożliwiały rozwój zarodka.nie wiem dokładnie co to tak naukowo znaczy No ale na chłopski rozum tak to tłumaczyli. Jedni wypowiadali sie na ten temat ze to nieetyczne robic dzieci zaprojektowane inni ze dlaczego nie jesli to miałoby pomoc parze uzyskać swoje dziecko. Wiem tylko ze poki co w UK jest to zakazane wlasnie dlatego aby zapobiec powstaniu rynku „projektowania dzieci”. Jedyne co to mozna uzyskać to komórkę dawczyni. Jednak jesli ma sie pieniadze to pewnie i dziecko moznabyloby zaprojektować gdyby to nie bylo zakazane. Ciekawa debata była. Pozniej zaprosili do studia jakiegoś amerykańca ktory opowiadał jak to w Ameryce mozna kupic sobie zarodki z dokładnie ustalonym kolorem oczu, wlosow, płci, bliźnięta tej samej płci czu rożnej, jednojajowe czy dwu. Wspominali rowniez o Kim kardishan i jej trzeciej ciazy do ktorej wynajęła surogatkę ktorej zapłaci 150tysiecy za donoszenie jej zarodków. program byc bardzo ciekawy i emocjonujący...

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

  • Kim Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wanna :)

    Yoselyn gratuluje kwalifikacji. Są ogromne szansę że już w tym roku będziecie rodzicami. Ja z mezem bierzemy taka opcje cały czas pod uwagę że to będzie na pewno nasz plan gdyby ivf nie poszło więc Ci kibicuje z całej siły.

    NewAgeMiss jeszcze chwila i będziesz zaczynać stymulacje

    CarPer Nie zazdroszczę samopoczucia i przeprowadzki oby i to i to szybko się skończylo. Na kiedy masz termin, na maj? Dobrze pamiętam czy sobie coś wymyśliłam?

    Nieja skan mam o 8.30

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    07/17 5tc [*]
    10/17 4tc [*]
    IVF start 12/17
    20.01.18 punkcja -pobrano 31 jajek
    3 doba - mamy 10 jajeczek
    Bez świeżego transferu
  • Kim Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o programowaniu genetycznym. Ja pamiętam że to miało pomóc w eliminacji chorób, dzieki takim badaniom komórek jajowych lekarze będą mogli przewidzieć np czy człowiek będzie niej problemy zdeowotne, choroby przewlekłe tj Parkinsona w późnym wieku czy nawet z ciśnieniem, dzieki właśnie tym badaniom mogą przewidzieć kolor włosów czy oczu. Ludzie z kasą zrobili z tego zaczcianke jak ich dziecko ma wyglądać ale początek tego miał być inny. Zobaczymy jak to będzie za kilka lat... aż się boję pomyśleć.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    07/17 5tc [*]
    10/17 4tc [*]
    IVF start 12/17
    20.01.18 punkcja -pobrano 31 jajek
    3 doba - mamy 10 jajeczek
    Bez świeżego transferu
  • nicolusia Przyjaciółka
    Postów: 82 35

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki witam was po swietach i mAm nAdZ ze ten rok bedzue tym waszym wymarzonym, Ja nowina ze nifty zdrowy chlopczyk bedzie , badanie warte kazdej ceny, od dzus zyje spokojnie

    Kim lubi tę wiadomość

    ,nieplodnosc idiopathic,niedoczynnosc tarczycy,Lipiec 2016 ivf udane w Uk
    corka 2017 marzec ,najszczesliwsi na swiecie
    Ciaza po raz drugi wrzesien 2017 cud naturalny
    22/6-8:36-synus;))
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kim wrote:
    Dzieki wanna :)

    Yoselyn gratuluje kwalifikacji. Są ogromne szansę że już w tym roku będziecie rodzicami. Ja z mezem bierzemy taka opcje cały czas pod uwagę że to będzie na pewno nasz plan gdyby ivf nie poszło więc Ci kibicuje z całej siły.

    NewAgeMiss jeszcze chwila i będziesz zaczynać stymulacje

    CarPer Nie zazdroszczę samopoczucia i przeprowadzki oby i to i to szybko się skończylo. Na kiedy masz termin, na maj? Dobrze pamiętam czy sobie coś wymyśliłam?

    Nieja skan mam o 8.30

    Dziekuje za mile slowa :) My mamy zamrozone jeszcze maluszki ale juz sie zdecydowalismy na adopcje.. przede wszystkim ze dlugo czeka sie na dziecko oraz na moje dotychczasowe niepowodzenia i straty. A tak to czekamy cierpliwie na szkolenia a przy okazji probujemy jeszcze przez crio. Mozliwe ze w styczniu podejde do ransferu. Ale zobacze jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 19:04

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziekuje wam za mile i cieple slowa, to duzo dla mnie znaczy :) <3

    Kim, NieJa lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku :*

    Ja już za Wami nie nadążam :( nie było kilka dni a tu tyle czytania :)

    A tak poza tym już się pogubiłam kto co i kiedy :( W skrócie napiszcie proszę co kto gdzie kiedy :)

    Ja 18 styczeń scratch :) dzisiaj dzwoniłam się umówić i kazała używać prezerwatywy podczas seksiku ale nie zapytałam dlaczego i czy to już przed zabiegiem mam się zabezpieczać ?

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • NieJa Autorytet
    Postów: 449 196

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi, miałam pytać czy się zdecydowałaś na scratch. Będę 3mać kciuki za szybką i bezbolesną procedurę :)
    Mi nic nie mówili na temat współżycia...

    Fakt dużo się ostatnio działo;

    Jutro Alberta robi betę. 3mamy kciuki!
    W piątek Kim i ja mamy scan. W ten sam dzień CarPer odwiedza midwife.
    Nicolusia spodziewa się chłopczyka.
    Yoselyn W lutym zaczyna kurs w OA.
    NewAgeMissK już za niedługo zacznie stymulację, jutro spotkanie grp.
    Misi zaczęła stymulację.
    Wana, czeka na owulację i będzie Crio transfer. Jeszcze powtórka prolaktyny bo wyszła trochę za wysoka.

    To tak w skrócie jeśli coś albo kogoś ominęłam albo pokręciłam to przepraszam...

    Stiffi, Kim, nicolusia lubią tę wiadomość

    26.12.2013- ciąża naturalna [*] 13 tc
    Lipiec 2015 - Niedoczynność tarczycy (lekka)
    Październik - Laparoskopia + Histeroskopia (niewielkie ogniska endometriozy)
    Luty 2017 - HSG (pełna drożność)
    19.08.2017 - 1sze ICSI (ciąża biochemiczna)
    18.12.2017- Endo scratch
    12.01.2018- Kriotransfer ❄️❄️ :-(
    08.06.2018-histeroskopia + hegarowanie szyjki m
    18.07.2018-Kriotransfer :-(
    13.11.2018- PICSI 8A :-(
    04.09.2020- Kriotransfer :-(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NieJa wrote:
    Stiffi, miałam pytać czy się zdecydowałaś na scratch. Będę 3mać kciuki za szybką i bezbolesną procedurę :)
    Mi nic nie mówili na temat współżycia...

    Fakt dużo się ostatnio działo;

    Jutro Alberta robi betę. 3mamy kciuki!
    W piątek Kim i ja mamy scan. W ten sam dzień CarPer odwiedza midwife.
    Nicolusia spodziewa się chłopczyka.
    Yoselyn W lutym zaczyna kurs w OA.
    NewAgeMissK już za niedługo zacznie stymulację, jutro spotkanie grp.
    Misi zaczęła stymulację.
    Wana, czeka na owulację i będzie Crio transfer. Jeszcze powtórka prolaktyny bo wyszła trochę za wysoka.

    To tak w skrócie jeśli coś albo kogoś ominęłam albo pokręciłam to przepraszam...

    NieJa :) jestes niesamowita!!! I jaka pamiec.

    Stiffi dobrze ze zdecydowałaś sie na scratching. Kciuki!

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NieJa fantastycznie to w skrócie ujęłaś ! !!! Przyznał ze ja tez czasami nie nadążam za postami hihihi

    Yoselyn gratuluje decyzji i oby ten czas oczekiwania był jak najkrótszy.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie po wizycie.
    Malenstwo ma 1.61 cm, rece, nozki i bijace mocno serduszko tp na 15 sierpnia.
    Mam 5 zdjec ale wszystkie sa mega niewyrazne. Jakie to piekne uczucie zobaczyc malego czlowieczka <3

    NieJa, NewAgeMissK, CarPer, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

    f2w39jcgync8jov1.png
‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ