X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 7 listopada 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi kiedy beda dzwonić do Ciebie z informacja o pozostałych zarodkach? Bedziesz miała jeszcze jakis transfer jesli ktorys zarodek zostanie??? Czy to juz pozostanie na mrożenie?

    Jeszczez mam jedno pytanie. Czy istnieje mozliwosc IVF na naturalnym cyklu? Czytam troche i znalazłam ze w zależności o przyczyny niepłodności dostosowują metodę do pary... ale to w prywatnych klinikach. Co jesli jest na NHS?
    Jest tutaj ktos z niedrożnymi jajowodami?

  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 7 listopada 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie wydaje mi sie,ze moga zrobic IVF na cylku naturalnym bo IVF sklada sie z 3 rzeczy stymulacji,punkcji i transferu. Ale napewno dowiesz sie na spotkaniu.Mozesz im powiedziec,ze staracie sie kolo 3 lat to moze przyspieszyc.

    A ja swiruje czuje sie dobrze ale bolaly mnie wczoraj plecy nie wiem moze to na okres i boje sie juz chodzic do kibla:)))Ah jakie to jest trudne.

    Sis ty wiesz o czym ja mowie bo ty tez juz zasczynasz :)))
    Betka jutro twoj dzien kciukasy:)

    Buziaki dla reszty



    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka mocne kciukasy za punkcje jutro! Super ze juz koniec klucia :)

    CarPer ja pytalam w szpitalu o ivf na cyklu naturalnym. Nie wiedzieli do konca, kazali zadzwonic do sekretarki lekarza ktory mnie skierowal na ivf i dopytac, ale mowili ze na nhs malo prawdopodobne.
    Dlatego, ze bardzo mocno ograniczasz sobie szanse powodzenia podchodzac na cyklu naturalnym. Wystarczy poczytac ile dziewczyny produkuja jajeczek i ile potem z tego sie prawidlowo zapladnia.
    Ja kiedys chcialam ivf na cyklu naturalnym bo stwierdzilam ze jak ze mna jest wszystko ok teoretycznie, to po co mam sie faszerowac tymi hormonami i lekami.
    Ale dalam sobie spokoj jak poczytalam jak to naprawde jest z tym ile jajek sie w ogole nadaje do zaplodnienia, ile sie zapladnia i ile sie potem prawidlowo rozwija.
    Nie chce przechodzic calej tej procedury polegajac na jednym, maks dwoch jajeczkach ;)

    Ale zapytaj na wizycie najlepiej :) W prywatnej klinice oczywiscie zrobia Ci naturalne ivf.

    Ahh evcik normalnie odliczam z Toba te dni do testowania!

    Sisi jak samopoczucie?? Oszczedzasz sie czy zyjesz "normalnie"?

    I gdzie sie podziala Niezapominajka, chyba ma wizyte jakos niedlugo?

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Obudziłam się dzisiaj z takim kapciem w buzi jakbym kaca miała i zaczął boleć mnie jajnik okresowo. Zjadłam nospę i magnez i całe szczęście przeszło.
    Bardzo się oszczędzam, chyba za bardzo ale skoro nie muszę iść do pracy to poleguję i inkubuję. Dzisiaj jest krytyczny dzień dla moich zarodeczków, większość niestety umiera w czwartej dobie, mam nadzieję, że moje w laboratorium i w brzuszku trzymają się dobrze. Za dwa dni proces implantacji powinien się rozpocząć więc wtedy dopiero zacznę świrować ;)
    Odnośnie moich maluszków w laboratorium mają dzwonić jutro w czasie lunchu.

    Podziwiam Cię Evcik za tą wytrwałość, ja pewnie zrobie już z dwa testy do tego czasu co okaże się pewnie gorszym wyborem bo będę się bardziej zamartwiać i dołować jeśli nic nie wyjdzie.

    CarPer, Lilah pięknie Ci wszystko wyjaśniła.

    Betka kciuki za jutro, jak się czujesz, jak emocje? Piersiami się nie przejmuj, mnie i Evcik też mocno bolały, to przez wysoki estradiol z komórek jajowych chyba. Dla ocieszenia po punkcji powinny trochę odpuścić.

    Lilah jak się czujesz na antykach? Ja brałam 2 miesiące temu to strasznie długo plamiłam po nich.

    Miłego dnia dziewczyny :) Niezapominajka odezwij się! :)

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Lilah za wyjaśnienie. Bardzo jasno opisałaś.
    Dopytam faktycznie w klinice ale pewnie masz racje jesli dają max 2 podejścia to na naturalny nie ma co liczyć.

    Czy to oznacza ze na stymulowanym cyklu przez cały okres ciazy bierze sie jakies hormony??? Czy jedynie do implantacji? Jak czesto sa USG?

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Dziekuje Lilah za wyjaśnienie. Bardzo jasno opisałaś.
    Dopytam faktycznie w klinice ale pewnie masz racje jesli dają max 2 podejścia to na naturalny nie ma co liczyć.

    Czy to oznacza ze na stymulowanym cyklu przez cały okres ciazy bierze sie jakies hormony??? Czy jedynie do implantacji? Jak czesto sa USG?
    Hormony bierzesz do momentu aż wykształci się łożysko czyli do około 12 tygodnia. Piersze USG masz 3 tygodnie po pozytywnym teście, a później przechodzisz pod opiękę GP i scan 12 i 20 tygodnia, czasami robią jeszcze jedno w 30.

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 7 listopada 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezaponinajka nam zaginela☺ Chormony czyli zastrzyki bierzesz w czasie stymulacji do punkcji,pozniej progesteron na utrzymanie dopochwowo tak jak pisala Sisi
    Jeszcze 3 dni....

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jestem dziewczyny, troche zalatana bylam w weekend, ale czytam Was caly czas i kibicuje Wam. Mysle sobie jak trudne musi byc to czekanie, sto mysli na godzine, czasem pozytywne a czasem te mniej, niech czas Wam leci szybko Sisi i Evcik :) no i trzymam kciuki za dobre wiesci juz niedlugo.

    Czytalam w wielu miejscach i tez chyba na tym wykladzie mowili zeby nie kusilo nas wczesniej robic testow, choc wiadomo jakie to trudne, bo hormony ktore sie bierze i to chyba chodzi o ovitrelle daja wynik falszywie pozytywny i test to pokaze, dlatego tak wazne jest zeby odczekac do tego momentu co byl nam zalecony, zeby te hormonki mialy szanse z nas zejsc.

    Betka tez sie naczekalas na te punkcje, mam nadzieje ze to czekanie Ci sie teraz zwroci w postaci pieknych i duzych jajeczek, powodzenia jutro.

    Car Per witaj na forum, ciesze sie ze jest nas coraz wiecej :).

    Lilah jak tam samopoczucie? Jak leci Tobie czas i oczekiwanie na rozpoczecie?

    Ja mam jutro wizyte i mieszane uczucia, troche sie boje ze kaza mi czekac, trzymaj ie kciuki zeby cos sie ruszylo :).

    Buziaki pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2016, 13:04

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wytłumaczenie.
    Niezapominajka trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte!

  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik odliczamy z Toba dni do konca. Ja czuje sie dobrze, brzuch mniej boli, piersi tez Ovitrelle jakby zmniejszyl skutki uboczne stymulacji.
    Evcik , Sisi wy bralyscie swoj szlafrok albo pizame na punkcje? Mowila mi pielegniarka ze daja wszystko, mysle czy szlafroka nie wziasc na wszelki wypadek.
    Humor mi dopisuje, mialam isc na akupunkture dzis ale lenia mam,pojde przed i po pukcji .
    Milego dnia dziewczyny

    Stiffi lubi tę wiadomość

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka mi kazali wziąć szlafrok i kapcie bo trzeba dojść na salę na własnych nogach, a koszula jest zawiązywana na plecach i głupio by było świecić gołym tyłkiem ;) Ale może u was są nakrycia lepiej dostosowane :)
    Akupunktura na tym etapie bardziej relaksacyjna bo na jajka wpływu już nie ma więc luzik :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2016, 14:00

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi powiem szczerze ze ja tez dlugo plamilam po okresie. Jest ok ale w sobote obudzilam sie z bolem glowy i tak mi zostalo do konca dnia. Myslalam ze to przez pogode ale w niedziele z nowu bol glowy i tak podejrzewam te prochy bo mnie baaardzo rzadko boli glowa :)

    Niezapominajka to kciuki zacisniete, oby jutro byly dobre wiesci, sama wiem jak dluzy sie to czekanie na rozpoczecie.
    Mi jakos nawet szybko leci, dopiero co zaczelam brac antyki a juz prawie 2 tyg minely. Ostatnio pochlonelo mnie planowanie remontu lazienki, wybor plytek, kolorow, ksztaltu wanny ;)

  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 7 listopada 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Sisi, wezme szlafrok jednak:)nie bede swiecic pupa:)
    Niezapominajka jutro ruszy , szykuj sie na tabletki i klucie:)
    Lilah te anty sa takie, ja tez srednio sie czulam przy nich i zsypana miala twarz i dekold, cieszylam sie jak juz je skonczylam. W sumie teraz przy tych hormonach tez mam twarz w pryszczach.

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betka mnie na plecach wysypuje :/ na buzi tez ale na szczescie zeszlo.

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 7 listopada 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka o której masz punkcję?

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 7 listopada 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Punkcja o 1:30 , juz spakowana i gotowa jestem;)

    Lilah, Stiffi, sisi lubią tę wiadomość

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 7 listopada 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka trzymamy kciuki :)

    Dziewczyny kiedy testujecie?

    Ja ciągle czekam na list . Minęło już 2 tygodnie od mojej wizyty w szpitalu gdzie powiedzieli ze teraz mam czekać na korespondencję z data wizyty w spr ivf

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 7 listopada 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki zacisniete za jajca Betka:))))
    No i Niezapominajka kciuki za szybki start:)

    Stiffi ja testuje w czartek a Sisi tydzien po mnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2016, 21:57

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka powodzenia dzis!!

    Niezapominajka kcuki za wizyte!

    Milego dnia dziewczyny!

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 listopada 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez kciukam!!!

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ