X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ewa, ja moge polecic Ci Mace w proszku, mozesz to kupic w kazdym Holland and Barrett.Moja przyjaciolka byla w takiej sytuacji, nasienie nie dawalo szans na zaplodnienie, a teraz maja pieknego chlopca.Moze przypadek,ale poczytaj sobie na internecie o tym specyfiku, sporo par sobie to chwali.
    U nas najpierw nas wysylali na badania a potem na ivf, zalezy tez jak dlugo sie staracie.

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliah a moge zapytac co bierzecie? Tydzien to juz bardzo blisko!

    Witaj Ewa! Powodzenia na wizycie w czwartek. My tez mamy jutro wizyte :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 10:19

  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jesli by mi sie udalo, planuje sie pochwalic dopiero gdzies po 3 miesiacu. Tak samo uwazam ze facebook nie jest najlepszym miejscem zeby chwalic sie pozytywnym testem ciazowym, no ale kazdy robi to co uwaza za sluszne.

    Maz zrobil mi wczoraj pierwszy zastrzyk, poszlo mu tak sprawnie ze sama sie zdziwilam :), nic nie bolalo, ale to na razie tylko gonal wiec zobaczymy jak ten drugi zastrzyk pojdzie. Troche wczesnie na skutki uboczne, jedyne co odczulam to taki bol w kosciach jak przed okresem, ale ja tak chyba reaguje na zmiany hormonalne. troche sie boje skutkiw ubocznych no ale wplywu na to i tak wiekszego nie mam. biegam co chwile do lazienki bo tyle wody pije ;). Na razie skupiam sie na tym by jakos te leki przyjac i nie mysle co bedzie potem :).

    Dziewczyny powodzenia na wizytach, zobaczycie ze pojdzie sprawnie. Ja tez myslalam ze bede czekac wieki a to u mnie dosc sprawnie poszlo :).

    Lilah jak juz przywiezli mi leki to czas tak szybko mi zlecial ze sie zdziwilam bardzo, a teraz jak juz zastrzyki to juz wogule szybko, pewnie sie nie mozesz tez juz doczekac.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 10:52

    Lilah lubi tę wiadomość

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik, Sisi ja mysle ze obawa o wczesna ciaze jest jak najbardziej naturalna dla kogos kto sie dlugo staral i przeszedl leczenie ivf. Mysle ze dla nas ciaza ma nieco inne znaczenie niz dla Dziewczyn ktore zachodza w ciaze bez przeszkod. Trzeba myslec pozytywnie, dbac o siebie, wierzyc ze bedzie dobrze, choc domyslam sie ze nie jest to proste.

    Betka jak Ci leci czas? Jakie masz sposoby by zajac glowe w trakcie czekania na test? Jak sie czujesz?

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ewa my tez mielismy slabe nasienie na poczatku byl tylko 1% a po witaminach wzroslo do 10% bralismy witaminy Sorgal cynk i selen ale morfologia byla caly czas niska,dlatego nas skierowano. Jesli sama musisz placic to nie wiem czy potrzebyjesz skierowniw z GP bo wtedy mozesz sobie sama wybrac klinike,ale napewno sie tam dowiesz,jesli chcesz zeby sprawnie poszlo to powiedz,ze starsz sie 3 lata takie u nas byly wymagania ale to przy dobrych wynikach:

    Zrobilam dzis ostatni test no i juz jest prawie taki jak druga krecha.Dzis zaczyna sie 6 tydzien :)
    Cos pobolewa podbrzusze w dole ale mam nadzieje,ze macica rosnie.
    Powodzenia na wizytach dziewczyny :)
    Niezapominajka poklon dla meza za zrobienie zastrzyku:)gonal jest zaj...
    Bedzie dobrze masz tylko pare zastrzykow to skutki nie zdaza cie zlapac.

    Buziak dla Sisi w brzucho no i dla Betki niech sie tam wgryza.

    sisi, Lilah lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas nawet mi leci,przyjaciolka zrobila mi niespodzianke i bedzie u mnie ten weekend, wiec ciesze sie bardzo i czekam teraz na to:) Postanowilam nie kupowac testow ciazowych do 23.11, ale wczoraj znalazlam test owulacyjny na dnie szuflady, myslalam ze wszystkich sie pozbylam, jeszcze nie kusi ale wiem ze zacznie za jakis czas pewnie:(
    Brzuch mnie czasem zaboli, ale takto innych objawow nie mam.

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję za miłe przywitanie i informacje nt witamin.

    Mój partner bierze witaminy i mace od jakiegoś czasu ale chyba to na niego nie działa. Może po prostu tak ma już albo słabych parametrów winna jest przewlekła infekcja oczu która go meczyla od czerwca aż do lipca plus leczenie antybiotykami.Kto to wie?

    Jeśli w klinice nam powiedzą że in vitro to najskuteczniejsza metoda dla nas to oboje z marszu się zgodzimy :)
    Tak naprawdę suplementacje witaminami czy innymi lekami nie dają żadnej pewności na poprawę nasienia.
    Dla nas nieważne w jaki sposób, czy naturalnie, czy inseminacja, czy IVF, ważne żeby to bobo w końcu było :D

    Tak czy inaczej nie mogę się doczekać tej jutrzejszej wizyty u GP, bo nareszcie zaczną się jakieś konkretne działania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 14:35

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Bądź cierpliwy. Czasem po prostu trzeba przejść to, co najgorsze, by osiągnąć to, co najlepsze."

    Cos dla nas wszystkich w samo sedno

    CarPer, sisi, Ewa1984 lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    Dziewczyny, dziękuję za miłe przywitanie i informacje nt witamin.

    Mój partner bierze witaminy i mace od jakiegoś czasu ale chyba to na niego nie działa. Może po prostu tak ma już albo słabych parametrów winna jest przewlekła infekcja oczu która go meczyla od czerwca aż do lipca plus leczenie antybiotykami.Kto to wie?

    Jeśli w klinice nam powiedzą że in vitro to najskuteczniejsza metoda dla nas to oboje z marszu się zgodzimy :)
    Tak naprawdę suplementacje witaminami czy innymi lekami nie dają żadnej pewności na poprawę nasienia.
    Dla nas nieważne w jaki sposób, czy naturalnie, czy inseminacja, czy IVF, ważne żeby to bobo w końcu było :D

    Tak czy inaczej nie mogę się doczekać tej jutrzejszej wizyty u GP, bo nareszcie zaczną się jakieś konkretne działania :)

    Mysle ze GP niewiele Ci powie niestety. Jesli masz wsyzstkie badania w normie to i tak będziecie musieli poczekac na skierowanie do ginekologa. On pewnie bedzie w stanie Wam więcej wytłumaczyć, podpowiedIec, zasugerować.

    Ja pamietam swoja pierwsza wizyte u GP. Kobieta faktycznie podeszła bardzo profesjonalnie, skierowała mnie na Wszytskie potrzebne badania i skany, Tz na badanie nasienia ale nie była mi w stanie odpowiedzieć na moje pytania. Mimo ze miałam juz wstępna diagnozę z innego kraju bo wczesniej leczylam sie w innym miejscu, Dlatego mysle ze naciskaj jutro na wizyte u specjalisty czyli ginekologa bo to on pewnie Wam powie jakie jest dla Was najlepsze rozwiazanie.
    Trzymam kciuki! Powodzenia!

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evcikm81 wrote:
    "Bądź cierpliwy. Czasem po prostu trzeba przejść to, co najgorsze, by osiągnąć to, co najlepsze."

    Cos dla nas wszystkich w samo sedno

    Dokładnie tak, każdy dzien trenuje nasza cierpliwośc... co zdaje sie moze byc bardzo przydatne przy wychowaniu dziecka :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Liliah a moge zapytac co bierzecie? Tydzien to juz bardzo blisko!

    No pewnie ze mozesz ;)

    Jadl Profertil ale po tym bylo jeszcze gorzej, pozniej Androvit a teraz juz od dluzszego czasu Wellman Conception.

    Niestety poprawa w nasieniu nie zawsze przeklada sie na efekt w postaci ciazy ale u nas morfologia skoczyla z 0% na 3%, dla nas to sukces!


    Niezapominajka dzielny maz!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 18:29

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Lilah! My bierzemy pregnacare dla niej i dla niego.

    Ciekawy artykuł znalazłam. Mowia o tym dzis w Tv. Szanse na dziecko przy IVF.
    W sumie najwazniejsze to chyba to ze średnio 46% par zachodzi w ciaze przy pierwszym podejściu do IVF a w pierwszych trzech juz 79%. Wiem... statystyki ale warto poczytac. Osobisty Kalkulator sukcesu przy podejściu do IVF.

    http://www.telegraph.co.uk/news/2016/11/17/ivf-calculator-can-tell-couples-their-chances-of-success/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2016, 10:08

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 17 listopada 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, nie wiedziałam, że aż tyle. Zawsze się słyszy, żeby się nie nastawiać na pierwszy raz bo żadko się udaje. Także dziewczyny, same dobre wiadomości z rana :D

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 17 listopada 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo dziewczyny jak tam po pierwszych wizytach bo dzis takie mialy chyba byc?
    Betka jeszcze tylko tydz:)))
    Ja z objawow lekki bol piersi i wiecej sikania:)
    Milego i dzieki za taki artykul

    Niezapominajka30 lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 17 listopada 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo pozytywne statystyki w tym artykule :). Wynika z tego ze w 3 podejsciach udaje sie w 79% przypadkow :).
    Ja dzis dopiero 3 dzien stymulacji, w sobote tylko krew i zobaczylam na rospisce ze dopiero mam miec jakikolwiek skan za tydzien. Mam nadzieje ze jajka rosna, jeszcze tydzien zeby moc je podejrzec :).

    Sisi a Ty jak sie czujesz?

    CarPer jak tam na wizycie?

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 17 listopada 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny. Dostałam jeszcze ostatnia szanse przed IVF czyli Clomid, monitoring i musze powtórzyć progesteron bo ostatnio wyszłedl za niski. Także mam chwile na przemyślenie. Ale zostaje z Wami i bede Wam kibicowała i podczytywała. Czekam cierpliwie na swoja kolej.

  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 17 listopada 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tydzien a ja mysli zajmuje lepieniem pierogow, robie zimowe zapasy:)
    W nocy obudzil mnie dosc mocny bol brzucha , troche mnie to wystraszylo a dzis caly dzien nic sie nie dzieje na szczescie.

    Evcik fajnie ze lagodnie te poczatki ciazy przechodzisz, oby tak dalej.
    Niezapominajka kciuki za piekne jaja.

    CarPer lubi tę wiadomość

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 17 listopada 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    My już po wizycie. Pani doktor wypełniła dokumenty i zostaliśmy skierowani do szpitala na leczenie. Przez NHS :) Prawdopodobnie będzie to spotkanie najpierw ze specjalistą od niepłodności w szpitalu i albo nas będzie próbował leczyć albo nas skieruje do kliniki.
    Wreszcie coś się dzieje, a mój chłop nareszcie zaczyna poważniej podchodzić do sprawy :) chyba potrzebował czasu żeby ogarnąć się :)

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 17 listopada 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka30 wrote:
    Bardzo pozytywne statystyki w tym artykule :). Wynika z tego ze w 3 podejsciach udaje sie w 79% przypadkow :).
    Ja dzis dopiero 3 dzien stymulacji, w sobote tylko krew i zobaczylam na rospisce ze dopiero mam miec jakikolwiek skan za tydzien. Mam nadzieje ze jajka rosna, jeszcze tydzien zeby moc je podejrzec :).

    Sisi a Ty jak sie czujesz?

    CarPer jak tam na wizycie?
    A dziękuję, że pytasz :) Czuję się dobrze, brzuch czasem lekko pobolewa na okres ale mam w zanadrzu nospe i magnez. Betka pamiętaj jak coś boli to ratuj się nospą, w niczym nie zaszkodzi, a uchroni przed skurczami.
    Jutro zaczynam 5 tydzień ciąży i dzwonię do kliniki powiedzieć im wynik testu i dowiem się kiedy usg. Very, very exciting :) :) :) Nadal nie mogę uwierzyć, że to się dzieje.
    Niezapominajka kto wie może na pierwszej wizycie będziesz już gotowa do zbiorów ;)

    Ewa1984, Niezapominajka30, Lilah lubią tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 17 listopada 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super,ze idzie do przodu dziewczyny

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ