X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 28 lutego 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    delfinek wrote:
    hej lilah :)
    jestesmy zdecydowani na prywatne podejscie,slyszlalam ze City Fertility jest ok.Moja kolezanka tam wlasnie podchodzila. Chcialabym tez miedzy czasie korzystac z z darmowego podejscia do IVF(GP),choc wiem ze to dluga droga i dlatego chce raz sprobowac w prywatnej klinice.Bede zaczynala cala procedure we wrzesniu,bo teraz mam komunie chrzesnicy w maju,potem wesele siostry w sierpniu dlatego chce poczekac bo droga do Polski jednak meczaca a jak juz bede w ciazy to nie chce ryzykowac :)Choc mialam 5 prób (dwie swieze, 3 z zmrozonych) to chce dalej walczyc.nie wiem na ile mi sil starczy. Wlasnie jestem po nieudanym transeferze mrozaczka...Teraz chce troszke odpoczac psychicznie bo cale te starania wykanczaja mnie. Musze znalezc prace tutaj,oderwac mysli od IVF. A TY Lilah na jakim etapie jestes? Rowniez trzymam kciuki za wszystkie staraczki,niech sie wszystkim uda!!!!

    Cześć delfinek !

    Nie wiem, czy dobrze rozumiem, chcesz sprobowac prywatnie a pozniej jak sie nie uda to na NHS tak? Bo jesśli tak, to z tego co nam mowiła konsultatntka na wizycie jesli sprobujesz zrobic IVF prywatnie to na NHS jus ci sie nie bedzie nalezac, nie ważne jaki wyniki.... Takze nie weir czy nie byloby lepiej sproować najpierw przez NHS? Jake u Was jest problem? Macie już dzieci? Jessi nie i staracie sie jus 36msc albo macie stwierdzona przyczyne to smiało idz do GP i pros o skierowanie do kliniki.

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    Cześć delfinek !

    Nie wiem, czy dobrze rozumiem, chcesz sprobowac prywatnie a pozniej jak sie nie uda to na NHS tak? Bo jesśli tak, to z tego co nam mowiła konsultatntka na wizycie jesli sprobujesz zrobic IVF prywatnie to na NHS jus ci sie nie bedzie nalezac, nie ważne jaki wyniki.... Takze nie weir czy nie byloby lepiej sproować najpierw przez NHS? Jake u Was jest problem? Macie już dzieci? Jessi nie i staracie sie jus 36msc albo macie stwierdzona przyczyne to smiało idz do GP i pros o skierowanie do kliniki.
    hej Pusiak.
    dziekuje za informacje,nie wiedzialam ze takie tu jest prawo ze jesli sprobuje sie prywatnie to na NHS nie ma szans potem. Nie mamy dzieci.Przyczyna nie powodzen jest moje PCO i slabe nasienie meza. mam wyniki ale robione w Polsce wiec nie wiem czy tutaj beda brane po uwage? a czy do GP trzeba jakos sie wczesniej umawiac na wizyte? czy mozna isc tak z rozpedu? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delfinek przykro mi ze sie nie udalo ale jak masz w sobie sily to walcz dalej. Ja jestem po pierwszej nieudanej probie. Mrozaczkow nie bylo wiec za 2 tyg zaczynam cala zabawe od nowa. To moje drugie i ostatnie podejscie na nhs. Pusiak ma racje, jesli podejdziesz do ivf prywatnie to bardzo mozliwe ze pozniej odmowia Ci refundacji. Dlatego wybierz sie do gp zeby chociaz wybadac jak w waszym przypadku to wszystko wyglada. Z tym czekaniem to roznie bywa, duzo zalezy pod jaki "okreg" sie lapiesz, jaka diagnoza, wiek. Warto chociaz zapytac. Ja jak sie dowiadywalam to uslyszalam ze nawet podejscie do iui prywatnie moze mi odebrac potem szanse na refundowane ivf.

    Podejrzewam ze beda chcieli was przebadac tu pod katem Twoich hormonow i nasienie tez pewnie bedzie do powtorki ale to tez zalezy. Jedyna rada to isc i sie dowiedziec

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mi ucielo :/

    Delfinek trzymam.kciuki! W Londynie sa naprawde dobre kliniki.

    Pusiak a Ty jak tam, czekasz nadal do czerwca czy cos sie zmienilo?

    CarPer dziekuje i wzajemnie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Delfinek przykro mi ze sie nie udalo ale jak masz w sobie sily to walcz dalej. Ja jestem po pierwszej nieudanej probie. Mrozaczkow nie bylo wiec za 2 tyg zaczynam cala zabawe od nowa. To moje drugie i ostatnie podejscie na nhs. Pusiak ma racje, jesli podejdziesz do ivf prywatnie to bardzo mozliwe ze pozniej odmowia Ci refundacji. Dlatego wybierz sie do gp zeby chociaz wybadac jak w waszym przypadku to wszystko wyglada. Z tym czekaniem to roznie bywa, duzo zalezy pod jaki "okreg" sie lapiesz, jaka diagnoza, wiek. Warto chociaz zapytac. Ja jak sie dowiadywalam to uslyszalam ze nawet podejscie do iui prywatnie moze mi odebrac potem szanse na refundowane ivf.

    Podejrzewam ze beda chcieli was przebadac tu pod katem Twoich hormonow i nasienie tez pewnie bedzie do powtorki ale to tez zalezy. Jedyna rada to isc i sie dowiedziec[/QUO
    bede walczyla do koncz az do oczekiwanego rezultatu :) jasne nie ma na co czekac,trzeba korzystac z refundowanego zabiegu jesli bylaby taka mozliwosc.Mysle ze podejde do mojego GP w czwartek i wtedy bede wszystko juz wiedziala.
    Dziekuje dziewczynki za wazne informacje i poki co kibicuje wszystkim i trzymam kciuki za udane transfery!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj cos mi sie zle popisalo,przepraszam z gory za bledy ale jakos jeszcze nie mam wprawy z tymi wpisami :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 15:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah a Ty na jakim etapie jestes?

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 28 lutego 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah, tak ja czekam dalej... ale już tylko 3msc zostaly ;-) mam zamiar koniec marca- poczatek kwietnia wybrac sie do GP po skierowania na powtorke wszystkich hormonow w 3dc i 21dc oral ogolnych a także na zbadanie nasienia. Zeby miec wszystko update jak przyjdzie pora na wizyte. a Poniewaz ja jestem z tych co wszystko planuja- to już w polowie maja ide kolejy raz do GP po skierowanie do kliniki tak zeby 1 czerwca (albo od razu w pierwszym tyg bo jak czerwiec to czerwiec :D ) mice już wizyte i zeby to sie ruszylo, tym bardziej, że 14 lips wyjezdzamy na 3tyg do PL więc chciałabym już być po konsultacjach w Lonydnie a po powrocie ruszyc ze stymulacja... No ale zobaczymy ;-) Poki co trzymam kciuki za Ciebie @<3

    Delfinek, ja nie wiem jak to jest tam gdzie Ty mieszkasz (Londyn, tak?) bo u mnie w Peterborough rano (albo po 14 w zaleznosci kiddy chcę wizitę) dzwonie do GP i sie uvmawiam. i Juz. Mi badania które miałam robione w PL akceptowali tutor (np AMH) na pewno i tak beda Ci kazać powtórzyć harmony i mezowi Nasienie. Wien to i tak kwiestia miesiaca moze 1,5 i dostaniesz skierowanie do kliniki na konsultacje. A jest zalezy Ci na czasie powiedz ze jus pond 36msc sie staracie (bo to jest ten czas wymagany w większości przypadków) i Broń BOŻE nie wspominaj ze miałaś już jakieś podejscie do IVF w PL (bo tak zrozumiałam z ego co pisałaś wczesniej) bo to Cie na pewno też wykluczy. Także nie czekaj tylko umawiaj sie do GP!

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 28 lutego 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i sorry za błędy ale na kompie angielski słownik który robi co chce i nie zawsze zdąze poprawic wszystko :D

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak-Ja jestem w Londynie. dzieki cenne info odnosnie nie wspominania nic na temat IVF ze miala robione w Polsce :),dobrze wiedziec bo ja mialam zamiar wlasnie o tym im powiedziec :). bede działac. dziekuje ze jestescie i podajecie tak cene informacje, dziekuje
    Pusiak a czy Ty juz tutaj w Peterbourgh przechodzilas IVF czy to Twoje pierwsze podejscie bedzie???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. podziwiam Was dziewczyny,tak sobie dajecie rade,juz takie obcykane w tych sprawach,wszystko wiecie, a ja taka ciemnota jestem,ale z Wami nie zgine :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak jestes super ekstra zorganizowana :) trzymam kciuki zeby wszystko poszlo z pieknie ulozonym planem! Ja tez z tych co bardzo lubia planowac ;)

    Delfinek jaka ciemnota ;) pytaj pytaj o wszystko, po to tu jestesmy zeby sie wspierac.
    Zaraz i Ty bedziesz obcykana ;)

    Ja jestem teraz na antykach, za 2 tyg poczatek stymulacji, krotki protokol wiec na poczatku kwietnia bede juz po wszystkim i mam nadzieje z brzuchem.

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 28 lutego 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delfinek - ja nadal czekam na swore IVF. Bylismy skierowani prize naszego GP do konsultatnta jus w zeszlym roku, w sierpniu mielismy wizite w clinic z konsultantem, gdzie powiedziano nam ze 'zapraszamy w czerwcu 2017' gdybym weedy wiedziała type co weir teraz, to po porostu zamiast powiedziec szczerze ile msc sie staramy od razu walnełabym 36 a nie a nie 26. I memo iz w papierach ktore nam dali jest napisane wyraznie ze przy stwirdzonej przyczynie -problem nasienia- powinnismy distal od razzu o tak nie dostalismy, bo oni nadal uwazaja ze jakims cudem uda sie natualnie, chociaz lekarze w Polsce wysmiali te teorie. No ale co zrobic... Zostało czekanie ;-)

    Lilah - no boy wszystko poszło z planem, ale jak moja świętej pamięci babcia lubiła mawiac 'człowiek palune, Pan Bóg rujnuje' takze sie okaze.... Zycze Ci z całego serduszka abyś vyła już w dwupaku w kwietniu <3 będzie noworoczny maluch :D (albo Bożonarodzeniowy ;p ) Skoda tylko, ze tak prawie nikogo już nie bedzie na forumjak ja bede podchodzic do ivf no ale coz ;-)

    Lilah lubi tę wiadomość

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 28 lutego 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko będą nowe a my będziemy zaglądać i kibicowac,nie zostawimy was tu samych.
    Dziś miałam polowkowe i wszystko jest dobrze 343g szczęścia jest taka chudziutka, nawet została pochwalona że się pięknie ustawiła do usg,lubi być podziwiana jak mamusia:) A od zeszłego tygodnia jak ja zaczęłam porządnie czuc;to jeSt tak aktywna,że nie wiem kiedy sypia.
    Jedyne co to mam nisko lozysko i muszę uważać ale mam extra scan więc będą monitorować.
    Czekam na takie wiadomości od Was:)

    Pusiak, sisi lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 28 lutego 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/782724761ffd.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 20:40

    Pusiak, brenya77, sisi, Lilah, SissiAnn lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wiecie moze gdzie mogę szybko wykonać badania hormonalne w Londynie? W Polsce lekarz rozpisał mi trzy tzw. weryfikacje i w zależności od tego ma mi zmniejszyc/zwiekszyc dawki leków. Szukalam na necie ale te laboratoria do których się dodzwonilam wydają wyniki po 2-3 dniach, a ja potrzebuje w ciagu 2-3 godzin. W dodatku zeby tam dojechać to półtorej godziny, a potem półtorej do pracy. Normalnie zalamka.
    Kurczę, obiecałam sobie ze przy tym podejściu bede sluchac lekarza co do joty a tu się okazuje ze czeka mnie zwykly sikaniec za 2 tygodnie, tak jak to w UK, grrrrrr. Co robic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 22:10

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak głowa do gory! Bede z Toba! Ja mam w maju pierwsze spotkanie.

    Szkoda ze tak długo Ci każą czekac. Ale teraz do to juz niedużo zostało. Na spokojnie masz czas na ponowne zrobienie wszystkich badań.

    Evcik piękna panna!

    Pusiak lubi tę wiadomość

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Pusiak głowa do gory! Bede z Toba! Ja mam w maju pierwsze spotkanie.

    Szkoda ze tak długo Ci każą czekac. Ale teraz do to juz niedużo zostało. Na spokojnie masz czas na ponowne zrobienie wszystkich badań.

    Evcik piękna panna!

    Kochana mass pierwsze spotkanie z konsultantem czy już w clinic odnosnie już całej procedury i wszytskich dat co jak i kiedy?

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 28 lutego 2017, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya sprobUJ na Croydon Top Medical Clinic zadz I zapytaj to jest polska klinga, może da się coś zalatwic

    brenya77 lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 marca 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    Kochana mass pierwsze spotkanie z konsultantem czy już w clinic odnosnie już całej procedury i wszytskich dat co jak i kiedy?

    17 maja mam spotkanie w klinice u mnie w miescie z moja lekarka priwadzaca ktora jest rowniez konsultantem. Ona pracuje w klinice w miescie obok ale raz w tygodniu przyjmuje u nas w miescie (u mnie nie ma IVF). Miałam juz z nia trzy spotkania bo miałam laparoskopię, pozniej byłam na CLO a teraz juz czekam na IVF.

    Mam nadzieje ze wszystko szybko sie rozpocznie. Wiec Ty mnie pewnie wyprzedzasz :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 08:20

‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ