X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    Delfinek - ja nadal czekam na swore IVF. Bylismy skierowani prize naszego GP do konsultatnta jus w zeszlym roku, w sierpniu mielismy wizite w clinic z konsultantem, gdzie powiedziano nam ze 'zapraszamy w czerwcu 2017' gdybym weedy wiedziała type co weir teraz, to po porostu zamiast powiedziec szczerze ile msc sie staramy od razu walnełabym 36 a nie a nie 26. I memo iz w papierach ktore nam dali jest napisane wyraznie ze przy stwirdzonej przyczynie -problem nasienia- powinnismy distal od razzu o tak nie dostalismy, bo oni nadal uwazaja ze jakims cudem uda sie natualnie, chociaz lekarze w Polsce wysmiali te teorie. No ale co zrobic... Zostało czekanie ;-)

    Lilah - no boy wszystko poszło z planem, ale jak moja świętej pamięci babcia lubiła mawiac 'człowiek palune, Pan Bóg rujnuje' takze sie okaze.... Zycze Ci z całego serduszka abyś vyła już w dwupaku w kwietniu <3 będzie noworoczny maluch :D (albo Bożonarodzeniowy ;p ) Skoda tylko, ze tak prawie nikogo już nie bedzie na forumjak ja bede podchodzic do ivf no ale coz ;-)
    oj kochana to Ty juz niedlugo i bedziesz konkretnie dzialac.Oby wszystko poszlo po Twoeje mysli. zreszta nie ma innej opcji!!! To ja odrazu tez powiem ze staramy sie juz od 8 lat moze jeszcze szybciej nas wezma w obroty ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evcikm81 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/782724761ffd.jpg
    oj Jaki sliczny dzidzius!!! gratulacje !!!!

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 marca 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evcikm81 wrote:
    Brenya sprobUJ na Croydon Top Medical Clinic zadz I zapytaj to jest polska klinga, może da się coś zalatwic

    Ewcik, dzieki. Croydon tez ciut daleko ale zobaczę co mi powiedza. Znalazłam jeszcze Neasden bo tam podobno wysyłają wszystkie próbki ale wieczorem juz byli zamknięci.
    To takie dziwne, ze w Polsce robi sie takie badania od reki a tutaj takie problemy...

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 1 marca 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    17 maja mam spotkanie w klinice u mnie w miescie z moja lekarka priwadzaca ktora jest rowniez konsultantem. Ona pracuje w klinice w miescie obok ale raz w tygodniu przyjmuje u nas w miescie (u mnie nie ma IVF). Miałam juz z nia trzy spotkania bo miałam laparoskopię, pozniej byłam na CLO a teraz juz czekam na IVF.

    Mam nadzieje ze wszystko szybko sie rozpocznie. Wiec Ty mnie pewnie wyprzedzasz :).

    U Nas w szpitalu tez nie ma IVF - jest oddział gdzie robią prywatnie IVF i tam tez maja podpisana chyba umowe z NHS i rob na NHS ale oczekiwanie do 6tyg! a skutecznosc tez szalu nie robi, więc zdecydowalismy sie na clinic w londynie. Myslisz ze jeszcze coś Ci zlecą do zrobienia? Poza pewnie nasieniem Twojego M oral badaniami na HIV i wirusowe zakarzenie watroby ? Moze od razu Cie już wysle do kliniki ktora wybierzecie ;-) No ale w kazdym razie ma nadzieje ze bede miała to spotkanie jakes 2tyg po Tobie :D Wiec roznica nie bedzie duza ! A u Was dłygo sie czeka na spotkanie z konsultanetem? U nas od tygodnia do max dwóch ;-)

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 1 marca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny parę dni nie zaglądałam i taki ruch się zrobił ;)

    Brenya trzymam kciuki za Twoje zarodeczki, 4 to bardzo dobry wynik, ja miałam 3 i podawali mi już w drugiej dobie bo bali się, że nie dadzą rady. A transfer miałam dość bolesny ale przy usg i dostałam nawet zdjecie zarodeczka już w macicy :)
    Ja próbowałam wszystkiego co możliwe przy tym transferze, ananas, akupunktura, magnez, nospa i duzo leżałam przez pierwsze 7 dni.

    Za resztę dziewczyn trzymam kciuki &&&& Dzieje się :) Widzę, że bedziecie startować jedna po drugiej.

    Delfinek koleżanki dobrze radzą, i leć do GP bo nie wiadomo jak długo będą trwały badania i oczekiwania na wizyte w klinice. Jak poszłam do GP na początku kwietnia to pierwszy wolny termin w klinice był na 2 czerwca i do konca lipca czekałam na list z dofinansowaniem i informacjami kiedy zaczynam.

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 1 marca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik piekna fotka, Twoja coreczka rosnie jak na drozdzach, czas tak szybko leci :), buziaki

    Brenya ja robilam w Neasden, rzeczywiscie daleko i drozej, ale jak zadzwonisz to da sie zorganizowac pobranie na oxford street, ostatnio robilam i wynik byl po 4 h,tylko drozej to wychodzi jak w Croydon, powodzenia.

    trzymam mocno kciuki za wszystkie dziewczyny ktore teraz podchodza. Ja bede robic transfer w maju, czas bardzo szybko leci. Teraz 6 marca mam spotkanie z lekarzem to cos sie wiecej dowiem.

    Buziaki i pozdrowienia

    Alberta lubi tę wiadomość

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 1 marca 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was z Lewisham w Londynie. Jak widac w stopce troche przeszlam i walcze dalej. IVF mialam w King's i wszyscy bardzo mili, ale zadnych badan hormonow. U mnie moze zawinila tarczyca, ktora jest spalona jodem radioaktywnym po chorobie Gravesa Basedowa. Takze nie dziala, a TSH mam zawsze jednostke powyzej gornej normy. Ginekolodzy w Polsce mowia, ze TSH nie powinno byc wyzsze niz 2. Jestem teraz na 150 mcg tyroksyny a przedtem na 100. Uczulam Was na badanie TSH.
    Nie mialam mrozaczkow oraz nie przysluguje mi juz wiecej NHS bo mam 41 lat. 6 marca mam konsultacje w Poznaniu.
    I stymulacje powinnam zaczac okolo 13 marca bo jestem juz drugi miesiac na antykach.
    W grupie razniej, wsparcie jest bezcenne.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 marca 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    U Nas w szpitalu tez nie ma IVF - jest oddział gdzie robią prywatnie IVF i tam tez maja podpisana chyba umowe z NHS i rob na NHS ale oczekiwanie do 6tyg! a skutecznosc tez szalu nie robi, więc zdecydowalismy sie na clinic w londynie. Myslisz ze jeszcze coś Ci zlecą do zrobienia? Poza pewnie nasieniem Twojego M oral badaniami na HIV i wirusowe zakarzenie watroby ? Moze od razu Cie już wysle do kliniki ktora wybierzecie ;-) No ale w kazdym razie ma nadzieje ze bede miała to spotkanie jakes 2tyg po Tobie :D Wiec roznica nie bedzie duza ! A u Was dłygo sie czeka na spotkanie z konsultanetem? U nas od tygodnia do max dwóch ;-)


    Nasienie było badane juz ale pewnie beda powtarzać przed sama procedura??? Na HIV i zapalenie wątroby nie miałam jeszcze.

    Po ostatnim spotkaniu przepisala mi CLO na 6 miesiecy i napisała juz w liście ze jesli z CLO nie załapie to podejmujemy procedurę IVF i do listu dołączyła juz dokładny termin kolejnego spotkania 17 maja. Mysle ze dopiero wtedy sie więcej dowiem.
    Teraz mam jeszcze CLO na dwa cykle ale nie widze sensu tego brać. Skoro 4 cykle nie załapało to nie ma sensu sie łudzić.

    A klinikę sama moge sobie wybrac???

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 marca 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym jak zobaczyłam juz to spotkanie zabookowane to od razu wiedzialam ze on a sama watpi w powodzenir CLO w moim przypadku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 18:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik sliczna corcia!


    Hej Alberta mialas transfer w bardzo podobnym czasie co ja.
    I kolejna stymulacje widze zaczynasz wtedy co ja, ja bede sie kluc od 14stego. Bede trzymac mocno kciuki! Fajnie ze bede miala choc jedna towarzyszke :)


    Pusiak dziekuje :* Nie martw sie, w czerwcu bede tutaj wysylac Ci ciazowe wirusy, nie zostaniesz sama ;)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 19:22

    CarPer lubi tę wiadomość

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Nasienie było badane juz ale pewnie beda powtarzać przed sama procedura??? Na HIV i zapalenie wątroby nie miałam jeszcze.

    Po ostatnim spotkaniu przepisala mi CLO na 6 miesiecy i napisała juz w liście ze jesli z CLO nie załapie to podejmujemy procedurę IVF i do listu dołączyła juz dokładny termin kolejnego spotkania 17 maja. Mysle ze dopiero wtedy sie więcej dowiem.
    Teraz mam jeszcze CLO na dwa cykle ale nie widze sensu tego brać. Skoro 4 cykle nie załapało to nie ma sensu sie łudzić.

    A klinikę sama moge sobie wybrac???

    Z tego co czytałam wyniki wszystkie nie mega byc strasze biz 3msc dlatego ja powtarzam wszystko tak aby na wiziyte w czerwcu mice nowe wyniki i nie odciagac ego na dłuzej... Nam na pierwszym spotkaniu w sierpniu dała liste clinic gdzie rob IVF na NHS i powiedziała ze mozemy wybrac, potem weszłam na strong gdzie sa poodle wszystkie te kloniki i tam moan sprawdzic ich skutecznosc a także czy maja liste oczekujaych czy od razu mozna ;-)

    Lilah dzięki kochana <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 19:32

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka30 wrote:
    Brenya ja robilam w Neasden, rzeczywiscie daleko i drozej, ale jak zadzwonisz to da sie zorganizowac pobranie na oxford street, ostatnio robilam i wynik byl po 4 h,tylko drozej to wychodzi jak w Croydon, powodzenia.

    Dziekuje, wlasnie widze, ze mozna zrobic blizej w centrum, tylko tam robia w pon/sr/piatek, a ja akurat pierwsze badanie mialam robic jutro, czyli czwartek :-) Zadzwonilam do kliniki w Polsce i powiedzialam, ze nie dam rady rano 2,5 godziny przed praca jezdzic po calym Londynie i spedzac na robieniu tych badan, bo chce ten okres przezyc spokojniej. W dodatku koszt calego zestawu hormonow (progesteron, estradiol i bHCG) to 100 funtow, czyli 300 za calosc bo mam to powtorzyc 3 razy + ok. 350zl dla polskiej kliniki za konsultacje lekarska. Droga impreza, zeby tylko wiedziec jakie sa hormony. Moze zrobie taka weryfikacje raz, w piatek, zeby sie upewnic, ze progesteron jest na dobrym poziomie.

    W UK w ogole sie tym nie przejmuja, dawali mi 800mg progesteronu w czopkach i czesc :-) Nawet krwawieniami sie nie przejmuja, a w Polsce pani mnie straszyla, ze jak za malo progesteronu to mozna stracic takiego zarodka. W Polsce dostaje tylko 300mg progesteronu i estrogeny tez.

    Jestem skolowana, szczerze powiedziawszy i mam wyrzuty sumienia, ze nie robie tych weryfikacji :-(

    Alberto, trzymam kciuki za stymulacje w Polsce i pisz jak to u Ciebie bedzie wygladalo, zebysmy tu mialy porownanie :-)

    CarPer - z CLO trzeba troszke uwazac, bo ponoc negatywnie wplywa na endometrium, bo blokuje wydzielanie estradiolu, czy jakos tak. Szpital dadza Ci do wyboru w Twojej okolicy - ja dostalam trzy propozycje i moglam wybrac jeden.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • SissiAnn Ekspertka
    Postów: 171 117

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety nie najlepsze wiesci :( Dzisiejszy scan wykazal brak reakcji organizmu na leki :(
    Nastepne podejscie z nowym cyklem ......;.

    [link=https://www.suwaczek.pl/][image noborder]https://www.suwaczek.pl/cache/9a805
    07.02.2018 przewidywana data rozwiazania
    26.06.2017 bija ❤️❤️❤️ serduszka
    19.05.2017 ICSI ❤️
    Planowane skladanie jajek Maj2017
    Marzec2017 przerwana stymulacja brak reakcji organizmu na Suprecur
    April 08 25tc (*)
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya nie zamartwiaj się tymi weryfikacjami. Z tego co się orientuje to takie coś ma invikta i to wyciaganie kasy od pacjentek. Bierz maksymalna ilość progesteronu i już, tego nie można przedawkować, a badanie bety w 3 dniu po transferze to zupełny bezsens. Chyba najwcześniej wyjdzie coś 5/6 dni po transferze blastki.
    Betka krwawiła chyba 3 dni i się udało, więc to nie zawsze oznacza coś złego, czasem zarodek wgryza się i uszkodzi jakieś naczynko.

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SissiAnn przykro mi :( Miałaś może za małą dawke leków?
    U mnie tez było kiepskawo ale nie przerywali bo wiedzieli, że nastepnym razem i tak nie będzie lepiej.

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • SissiAnn Ekspertka
    Postów: 171 117

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sisi wrote:
    SissiAnn przykro mi :( Miałaś może za małą dawke leków?
    U mnie tez było kiepskawo ale nie przerywali bo wiedzieli, że nastepnym razem i tak nie będzie lepiej.
    Ja bylam na Suprecur 150 w sprayu adzis mialam zaczac sie kuc i collection mialo byc 9-11.03 niestety zero reakcji organizmu. Z nowym cyklem zaczynamy z Buserelin , tym razem w zastrzykach...

    [link=https://www.suwaczek.pl/][image noborder]https://www.suwaczek.pl/cache/9a805
    07.02.2018 przewidywana data rozwiazania
    26.06.2017 bija ❤️❤️❤️ serduszka
    19.05.2017 ICSI ❤️
    Planowane skladanie jajek Maj2017
    Marzec2017 przerwana stymulacja brak reakcji organizmu na Suprecur
    April 08 25tc (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SissiAnn kurcze szkoda :( trzymam kciuki zeby buserelin zadzialal jak trzeba. Ja swoj zaczynam za dwa tyg. Damy rade kochana!

    Brenya sisi dobrze radzi. Spokoj Ci teraz potrzebny, nie martw sie weryfikacjami.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 marca 2017, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Staram sie nie martwic tymi weryfikacjami, ale jak teraz przeglądam moja dokumentacje medyczna z UK to zla jestem i zaczynam coraz bardziej wierzyć w to co mówią polscy lekarze.
    Np. doczytalam na wielu stronach w Internecie i artykułach naukowych ze wysoki estrogen w dzień trigger shot moze przekreślić sukces bo sprawia szybsza niz trzeba produkcje progesteronu i szybsze dojrzewanie endometrium. I wtedy 5dniowy zarodek nie może się zagniezdzic, bo okienko implantacyjne minelo. Pisza ze estrogen większy niz 4000 to zle, a ja miałam dokladnie 6667 i 6200 w obu cyklach. Masakra. I nikt nie zbadal progesteronu. Badania mówią ze ptogrsteron powyżej 20 w dniu triggeru praktycznie przekreśla szanse.
    A w Polsce mi te badania zrobili. Estrogen 1200, progesteron 1,2. Czyli jest szansa chyba. Wiec jak teraz mi każą robic te weryfikacje to ja im jakos bardziej wierze :-( i boje sie ze jak nie zrobię to znów sie nie uda.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 marca 2017, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SissiAnn. Rozumiem ,ze idziesz dlugim protokolem, skoro bierzesz Buserelin? Ja tez slabo zareagowalam w długim protokole i uparłam sie na krótki. I nanobu krótkich zareagowalam super. Buserelin potrafi za bardzo wyciszyć przysadke. Porozmawiaj o tym z lekarzem koniecznie.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    Z tego co czytałam wyniki wszystkie nie mega byc strasze biz 3msc dlatego ja powtarzam wszystko tak aby na wiziyte w czerwcu mice nowe wyniki i nie odciagac ego na dłuzej... Nam na pierwszym spotkaniu w sierpniu dała liste clinic gdzie rob IVF na NHS i powiedziała ze mozemy wybrac, potem weszłam na strong gdzie sa poodle wszystkie te kloniki i tam moan sprawdzic ich skutecznosc a także czy maja liste oczekujaych czy od razu mozna ;-)

    Lilah dzięki kochana <3

    Pusiak a robisz te badania na swoj koszt czy masz skierowanie od GP??? Moze tez powinnam je zrobic przed wizyta...
    Dzieki za wyjaśnienie!

    Brenya miałam raz monitoring na pierwszym cyklu z CLO. Powiedziala ze endometrium miałam piekne, zreszta zawsze tak mowia na usg a nigdy nic z tego nie wychodzi. A CLO mi przepisali ponieważ na naturalnym cyklu miałam jedynie progesteron w 22 dniu miałam 9. Na CLO po trzech miesiącach miałam 35, 23 i 57. Położna potwierdziła ze przy takim wyniku dochodzi do uwolnienia jajeczka wied nie podwyższyła mi dawki, zostałam na tej samej. I tym samym stanęłam w miejscu.
    Trzymam kciuki aby to podejscie naprawde okazało sie ostateczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:08

‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ