X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną KIERUNEK - Białystok
Odpowiedz

KIERUNEK - Białystok

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym nie słyszałam, dla mnie aronia nie jest zbyt smaczna, ale zacznę pić skoro pomaga ;)

  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 17 października 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sobie obiecałam zdrowo się odżywiać i trochę ruchu
    wczoraj posiałam kiełki i kilka dni i już będą
    no i walczę z kawą, już ograniczyłam o połowę
    czyli na razie na plus
    w biedronce jest sok jabłkowy z aronią taki 3litrowy byłby ok ?

    SoniaK
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 18 października 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko napisz jak robisz aronię, tylko malin już niema ...

    SoniaK
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 20 października 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko dzięki <3
    melduję, że właśnie 4 słoiczki nie za duże zrobiłam
    w przyszłym tygodniu jeszcze będę robić
    a teraz biorę się za naleśniki i zjem z tym sokiem
    kto wpada mnie na podwieczorek :)

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    SoniaK
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 27 października 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko a robiłaś dżemik z aronii ?
    ja zrobiłam kilka słoiczków ...

    SoniaK
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 31 października 2018, 03:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżemik ma takie same właściwości jak sok?
    jak myślisz?

    SoniaK
  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 21 listopada 2018, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki co u Was ... gdzie jesteście ...

    SoniaK
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam na laparo, mam 5 grudnia do szpitala USK w Białymstoku się położyć, 6 laparo. Zobaczymy co tam w środku piszczy. Pietrzycki powiedział że u Nas niepłodność idiopatyczna :/ jak po laparo sie nie uda to proponowal inseminacje, chociaz wg mnie to strata kasy...

    SoniaK lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby w laparo wyszło wszystko dobrze;) dlaczego uważasz że inseminacja nie ma sensu? Nasienie ok? W sumie ja gdybym mogła cofnąć czas to zamiast 7 stymulowanych cykli wolałabym podejść do in vitro. No ale zawsze warto spróbować innej opcji. Tym bardziej, że lekarz widzi szansę ;)

  • SoniaK Ekspertka
    Postów: 252 89

    Wysłany: 23 listopada 2018, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jehria kciuki trzymam ... ja od niedzieli w Białymstoku ;)

    SoniaK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SoniaK u kogo się leczysz? Masz już ustalony plan działania?;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po trzech nieudanych transferach też wracam w grudniu do Białego ...trzeba działać dalej. Nie wiem czy konieczne będą dodatkowe badania? Może histero.

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo inseminacja ma skuteczność 10-15% a in vitro do 40% dochodzi, zazwyczaj 1 sie nie udaje wiec i tak trzeba wydac parę tysi to chyba lepiej dolozyc i juz ivf zrobic... chociaż pietrzycki nie proponowal nam in vitro ze wzgledu na wiek. Mam 28 lat. Nasienie mamy bardo dobre to co mi da ta IUI. Pietrzycki miał problem z nami, długo myslal. I dal skierowanie na laparo i powiedzial ze nastepnym krokiem wedle medycyny jest IUI. Wiec tego jakby nie zalecał na siłe bo mówil ze mamy niby duze szanse naturalnie zajsc. ale jak chcemy dalej sie leczyc to IUI nastepnym krokiem.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też słyszałam, że przeważnie 1 in vitro się nie udaje. Jestem tego chodzącym przykładem. Martwię się co dalej, co lekarz powie. Boje się podchodzić bez dodatkowych badań do kolejnej procedury.
    Ja jak zaczynałam leczenie w klinice też miałam 28 lat a teraz już 30 stuknela i czuję presję czasu. Ostatnio podłamałam się trochę. Wszędzie dookoła ciąże. Koleżanka, która też ma Endo tak jak ja powiedziała mi, że jest w 12 tyg. Bez problemu zaszła. Cieszę się, ale jednocześnie mi przykro ...

    Jeheria a Ty nie stresuj się, nie myśl za dużo ;) skup się narazie na laparoskopii ;) potem się okaże co dalej. To już za tydzień. Bede trzymać kciuki. Ja w grudniu też zaczynam działać.

  • Olcia35 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.czy mogłybyście podać mi przybliżony koszt procedury in vitro w Artemidzie w Białymstoku

  • Yoasia_32 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    ja wybrałam z mężem KRIOBANK w Białymstoku. Trafiliśmy do nich po 4 latach nieudanych starań, laparoskopiach, inseminacjach etc etc. Ja z AMH (0,8) i mąż z teratozoospermią (odsetek plemników prawidłowej budowy 2%). Mam 32 lata. Pierwsza wizyta odbyła się w tym roku 4 czerwca, długi protokół - jeśli nie nazwać go ultra długim, punkcja jajników 23 sierpnia - pobrano 7 komórek z czego zapłodniono 4 - prawidłowo rozwinęły się 2. Jedna przeniesiona transferem do macicy 28.08, druga zamrożona. Dwie kreski na teście 5 września :))) Śnie trwaj, za tydzień skończy się 16 tydzień ciąży. Odetchnę głęboko jak będę trzymać dziecko w ramionach.

    Koszt całego leczenia (leki, badania, wizyty, dojazd z łódzkiego do Białegostoku, stymulacji, punkcji, transferu) prawie 20 tys. zł. Byłam niestandardową pacjentką, bo ponad 2,5 miesiąca brałam dużo leków, które sporo kosztują - najdroższy hormon wzrostu i to one tak podniosły koszty leczenia. Na początku nikt Wam nie powie jaka będzie ostateczna cena, bo też nie wiadomo jak długo potrwa przygotowanie do transferu.

    Trzymam kciuki za wszystkie Walczące i Walczących. Organizm to naprawdę niesamowita i skomplikowana maszyna, w której coś musi po prostu zaskoczyć, a jak nie chce to nie czekajcie, badajcie się i leczcie.

    Cheryll, Malinowa91 lubią tę wiadomość

    4 lata starań, obecnie 25 tydzień ciąży po ICSI, 1 procedura, transfer 1 zarodka (4AA), AMH 0.8, pcos, mąż teratozoospermia
  • Izabela82 Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja też w Kriobanku. Po 4 latach tułaczki i bez konkretnej diagnozy trafiliśmy do dr Kuczyńskiej - ja 36 lat – 1 ICSI – długi protokół - 6 komórek - 5 zarodków – podany 1 świeżak - 6 dni po transferze na teście z moczu bladzioch! - 9 dni po transferze beta 155, 11 dni po beta 320...no i czekamy...
    Swoją drogą Pani doktor rzeczowa, choć zabiegana, czasami duże poślizgi w wizytach, ale pracownicy niezwykle mili:)

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile czasu zarodki mogą byc zamrożone? Co mozna zrobic z zarodkami jak nie chce sie juz wiecej dzieci?

    Bylam u anestezjologa w Białymstoku, wszystko dobrze i 5 grudnia kładę się do szpitala. Dzis 1 zastrzyk z fraxiparine sama robilam, reka sie trzesla. Mam siniaka :/

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia_32 wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    ja wybrałam z mężem KRIOBANK w Białymstoku. Trafiliśmy do nich po 4 latach nieudanych starań, laparoskopiach, inseminacjach etc etc. Ja z AMH (0,8) i mąż z teratozoospermią (odsetek plemników prawidłowej budowy 2%). Mam 32 lata. Pierwsza wizyta odbyła się w tym roku 4 czerwca, długi protokół - jeśli nie nazwać go ultra długim, punkcja jajników 23 sierpnia - pobrano 7 komórek z czego zapłodniono 4 - prawidłowo rozwinęły się 2. Jedna przeniesiona transferem do macicy 28.08, druga zamrożona. Dwie kreski na teście 5 września :))) Śnie trwaj, za tydzień skończy się 16 tydzień ciąży. Odetchnę głęboko jak będę trzymać dziecko w ramionach.

    Koszt całego leczenia (leki, badania, wizyty, dojazd z łódzkiego do Białegostoku, stymulacji, punkcji, transferu) prawie 20 tys. zł. Byłam niestandardową pacjentką, bo ponad 2,5 miesiąca brałam dużo leków, które sporo kosztują - najdroższy hormon wzrostu i to one tak podniosły koszty leczenia. Na początku nikt Wam nie powie jaka będzie ostateczna cena, bo też nie wiadomo jak długo potrwa przygotowanie do transferu.

    Trzymam kciuki za wszystkie Walczące i Walczących. Organizm to naprawdę niesamowita i skomplikowana maszyna, w której coś musi po prostu zaskoczyć, a jak nie chce to nie czekajcie, badajcie się i leczcie.
    Yoasia wyslalam zaproszenie. Mam kilka pytan.

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • Yoasia_32 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Yoasia wyslalam zaproszenie. Mam kilka pytan.
    Jasne,dodałam☺

    4 lata starań, obecnie 25 tydzień ciąży po ICSI, 1 procedura, transfer 1 zarodka (4AA), AMH 0.8, pcos, mąż teratozoospermia
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ