X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką masz PRL? Ja miałam 60. Po dwóch tygodniach spadła mi do 16. Ten lek jest bardzo silny. PC kazał mi zwiększyć po tygodniu. Ale tego nie zrobiłam. Biorę dalej 1/2. Jak zobaczył, że tak ładnie spadła to stwierdzil, że taka dawka jednak wystarczy..

    1769e124dc.png
  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No! tymbardziej, że mówiłam mu że nie chcę Bromka bo kiedyś go brałam i masakra się działa...no to zapisał to ustrojstwo, jak widać lepiej nie jest... :(

  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym jestem tez trochę przerażona bo chcemy podejśc do pierwszej IUI, może już w nastepnym cyklu się uda... choć już też wątpie bo pewnie mi coś powychodzi w tych badaniach, wymazach, ponadto mam zrobić krzywą cukrową i insulinową bo cukier za wysoki, ta prolaktyna.. co cykl robią mi się torbiele ogólnie masakra... ale.. w styczniu proponował zastrzyki Gonal przed IUI a teraz przepisał mi Lamettę, bo jak powiedział : ostatnio daje dobre efekty... ale poczytałam Was ostatnio i to chyba u Ciebie Niuni? jakieś cyrki powychodziły.. i wcale nie jestem przekonana do tej Lametty, tymbardziej że po CLO była kaszanka...ale już w sumie nie chce się "wymądrzać" i muszę troche chyba zaufać tym lekarzom, bo narazie to wszystko sama sobie wynajduję: cukier, prolaktyne itd. usłyszałam na wizycie że bardzo fajnie, że te badania zrobiłam, no fajnie ale.. to chyba nie moja rola w wynajdowaniu sobie przyczyny...

  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktynę mam 22 z hakiem... z normą do 23

  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kam.ma wrote:
    Poza tym jestem tez trochę przerażona bo chcemy podejśc do pierwszej IUI, może już w nastepnym cyklu się uda... choć już też wątpie bo pewnie mi coś powychodzi w tych badaniach, wymazach, ponadto mam zrobić krzywą cukrową i insulinową bo cukier za wysoki, ta prolaktyna.. co cykl robią mi się torbiele ogólnie masakra... ale.. w styczniu proponował zastrzyki Gonal przed IUI a teraz przepisał mi Lamettę, bo jak powiedział : ostatnio daje dobre efekty... ale poczytałam Was ostatnio i to chyba u Ciebie Niuni? jakieś cyrki powychodziły.. i wcale nie jestem przekonana do tej Lametty, tymbardziej że po CLO była kaszanka...ale już w sumie nie chce się "wymądrzać" i muszę troche chyba zaufać tym lekarzom, bo narazie to wszystko sama sobie wynajduję: cukier, prolaktyne itd. usłyszałam na wizycie że bardzo fajnie, że te badania zrobiłam, no fajnie ale.. to chyba nie moja rola w wynajdowaniu sobie przyczyny...
    Niestety mam podobne odczucia:( przez 1,5 roku nikt nie kazał mi zrobic badań na tarczycę, a tymczasem TSH u mnie było prawie 6...sama to zrobilłam i poszłam z wynikiem do lekarza. Ja Lametty nie brałam, ale ja na Gonal bardzo ładnie zareagowałam. Jak teraz się nie uda to też następnym razem poproszę o Gonal.

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jeden cykl co wyjdzie z tej Lametty.. jak nic ciekawego to też będę się dopominać o GONAL. Pamiętam na pierwszej wizycie w VL , że ówczesny lekarz tak myślał co by mi tu jeszcze zlecić za badania (prolaktynę ominął całkowicie) i tak myśli i mówi: może glukoze? ale nie bo jest pani szczupła..no comments ;)

  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem takiego zdania że to lekarza powinien zlecać badania-ale bym się nie doczekała.. tak, lametta u mnie cudow nie zdziałała..Wzięłam 20 tabl. i cykl stracony. Wombi ładnie zareagowała ostatnio-miala 3 pecherzyki-mze miał Ją na myśli ;-)
    Kurcze, nie masz a tak wysokiej PRL w porównaniu do mnie- a taką dawkę duzą dostałaś .. :-\

    1769e124dc.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kam.ma wrote:
    Zobaczymy jeden cykl co wyjdzie z tej Lametty.. jak nic ciekawego to też będę się dopominać o GONAL. Pamiętam na pierwszej wizycie w VL , że ówczesny lekarz tak myślał co by mi tu jeszcze zlecić za badania (prolaktynę ominął całkowicie) i tak myśli i mówi: może glukoze? ale nie bo jest pani szczupła..no comments ;)
    Ja od przyszłego cyklu będę na gonalu..Mam sentyment do niego-bo na nim zaszłam.

    1769e124dc.png
  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło matko! 20 tabletek? Ja mam Lametty 10 na cykl. Jak zwykle posłucham forum i od dziś wezmę 1/2 tabletki tego Norprolac'u...Dupka tez każe brać do okresu, ale ja czasem już przed 25 dniem cyklu mam plamienia zwiastujące @. więc nawet nie zdążam zrobić testu więc odstawiam , lub robie test nic nie ma i odstawiam w 26 dniu cyklu, po co przedłużac cykl...zresztą obserwując się już 2 lata i będąc w tym czasie 2x w ciąży to się wie z czym to wszystko się je :P

  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest kam.ma. ja tez tak robie z duphastonem. Lametta brałam przez 5 dni i na monicie były małe pecherzyki i brałam przez kolejny 5 dni po 2 tabl.
    Czułam , że nic z tego nie bedzie, ale dr kazał brać JeszcE to brałam... :-\

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 13:16

    1769e124dc.png
  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh każdy jest "specjalistą" od swojego przypadku :). Ja Lamettę mam brać 5-9 dc po 2...zobaczymy co wyhoduję...ciekawe czy jak wyjdzie mi coś nie tak z tymi krzywymi czy będzie to przeszkoda do IUI...nie chce mi sie już zgłębiać wiedzy na ten temat...powoli już mam dość

  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff no w końcu jest wynik :)

    62,6 mlU/ml

    :)))))))))
    Jeszcze pojutrze zrobię i będzie GIT!!
    Ale się ciesze!!!!
    I posyłam Wam ciążowe fluidy!!

    MisiaZ88, Niuni, wombi lubią tę wiadomość

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • kam.ma Przyjaciółka
    Postów: 142 29

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusy super! swoją drogą szczęściara z Ciebie, że pierwsze IUI wychodzą! Gratuluję! Niech beta rośnie!

    jusy lubi tę wiadomość

  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też brałam 5-9 DC. Życzę Ci , żeby u Ciebie było ok! ;-)
    Ja mam tez problem z insuliną i PRL. Powiedział mi, że przy stymulacji nie ma to większego znaczenia. Ale trzeba to zbic, tak czy siak. Bo wysoka insulina jest niebezpieczna w ciąży i odpowiada za jakoś komórki jajowej

    1769e124dc.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusy!! Jupi!!
    Gratulacje. <3

    jusy lubi tę wiadomość

    1769e124dc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusy gratulacje !!! :)

    jusy lubi tę wiadomość

  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusy wrote:
    Ufff no w końcu jest wynik :)

    62,6 mlU/ml

    :)))))))))
    Jeszcze pojutrze zrobię i będzie GIT!!
    Ale się ciesze!!!!
    I posyłam Wam ciążowe fluidy!!
    wspaniale!!!!!!!!!!!Zazdroszczę szczęścia!!:* i GRATULUJĘ!

    jusy lubi tę wiadomość

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIĘKI DZIEWCZYNY!

    Teraz trzymam za Was kciuki!

    Niuni lubi tę wiadomość

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusy wrote:
    Ufff no w końcu jest wynik :)

    62,6 mlU/ml

    :)))))))))
    Jeszcze pojutrze zrobię i będzie GIT!!
    Ale się ciesze!!!!
    I posyłam Wam ciążowe fluidy!!
    Jusy gratulacje!!! Super że się udało:-) i fluidy ciążowe chętnie przyjmemy:-). Niech fasolka rośnie zdrowo!

    jusy lubi tę wiadomość

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 9 marca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusy supee. Wielkie gratulacje :)
    Dziewczyny ja mam taki zapierdziel ostatnio ze czytam Was z doskoku. Z drugiej strony to dobre, bo nawet nie wiem który mam dzisiaj dc :P
    Jeżeli chodzi lamettę to na mnie ładnie zadziałała ale za 3 razem. Za 2 juz było nezle ale dupy nie urwało :D może PC o mnie mówił bo ja jestem pacjentka specjalnej troski z najgrubsza kartoteka :P wiec jak coś u mnie się udaje to już jest sukces heheh

    A w ogóle to biorę bromergon 1 tab bo prolaktyna znowu była 40 ( brałam 1 i pół tab i czułam się normalnie) teraz PC przepisał mi ten norprolac. Może faktycznie będę brać pół tab

    jusy lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ