X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7090 7131

    Wysłany: 24 lutego 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    endowalka wrote:
    Cześć dziewczyny! Gratuluję wszystkich rosnących bet ❤
    Powiedzcie mi proszę czy przykładacie dużą wagę do diety podczas starań? Eliminujecie całkowicie wszystko co niezdrowe? Pozwalacie sobie na drobne "grzeszki"? A może wgl nie nie zaprzątacie sobie głowy dietą i jecie to na co macie tylko ochotę?

    Ja zrezygnowałam od nowego roku z gazowanego, słodyczy, fastfoodów, ukochanych chipsów... Pozwalam sobie zgrzeszyć ( tak jak dziś :D). Nie ma co podchodzić mega restrykcyjnie, bo dieta się skończy szybciej niż się zaczęła. Ja mam IO i powinnam zrezygnować z wielu rzeczy, np białego pieczywa. Ale lubię jeść białe bułki i je jem. Waga od połowy grudnia -6kg

    endowalka, Jagoda30 lubią tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Misiunciuncia Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeszłam w lipcu 2019 na absolutnie restrykcyjna dietę eliminujaca weglowadny proste. Nie wiem czy to zasluga tego czy nie ale moja ciąża w 01.2020 (niestety pozamaciczna, ale to już inna inszość) to pierwsza i jedyna naturalna ciaza w moim zyciu. Oprócz tego mamy syna z ivf ale wtedy nie stosowalam diety.

    endowalka lubi tę wiadomość

  • Jagoda30 Autorytet
    Postów: 293 495

    Wysłany: 25 lutego 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli któraś chce spotka EB to siedzi obok Bączka u niego w gabinecie. Porażka!

    w4sq9n73awfgloi3.png
  • Mnice 1 Koleżanka
    Postów: 51 44

    Wysłany: 25 lutego 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak? Dwóch lekarzy w czasie wizyty?
    Dzieje się, dzieje 👌

  • Jagoda30 Autorytet
    Postów: 293 495

    Wysłany: 25 lutego 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnice 1 wrote:
    Ale jak? Dwóch lekarzy w czasie wizyty?
    Dzieje się, dzieje 👌
    Niestety tak.. dużo osob poszło do Bączka od EB czy wogole z vitro wchodzisz na swoją wizytę A tam ona siedzi porażka totalna.

    w4sq9n73awfgloi3.png
  • Misiunciuncia Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 25 lutego 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda30 wrote:
    Niestety tak.. dużo osob poszło do Bączka od EB czy wogole z vitro wchodzisz na swoją wizytę A tam ona siedzi porażka totalna.
    Tak było w 2014 w VL też EB siedział w gabinecie z Bączkiem i razem przyjmowali pacjentów 😉

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 26 lutego 2020, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, dzięki. Mi właśnie WG powiedział w piątek to samo jak byłam w Medicoverze, żebym brała jedną tabletkę dziennie tego żelaza bez recepty. I nie wiem, co mam robić.

    A ostatnio u RS też zaliczyłam zonka, bo czekam na wizytę pod gabinetem, a tu mi otwiera jakiś mlody lekarz... RS sobie kogoś przyucza na ich miejsce.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Jula86 Autorytet
    Postów: 607 233

    Wysłany: 26 lutego 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Misia, dzięki. Mi właśnie WG powiedział w piątek to samo jak byłam w Medicoverze, żebym brała jedną tabletkę dziennie tego żelaza bez recepty. I nie wiem, co mam robić.

    A ostatnio u RS też zaliczyłam zonka, bo czekam na wizytę pod gabinetem, a tu mi otwiera jakiś mlody lekarz... RS sobie kogoś przyucza na ich miejsce.
    A chociaż Cię zapytali, czy wyrażasz zgodę, żeby podczas Twojej wizyty był ktoś jeszcze oprócz Twojego lekarza?

    9.05.2018 I ICSI
    24.05.2018 transfer:(
    24.07.2018 criotransfer:(
    25.09.2018 criotransfer 10dpt-408,05 13dpt-1872,13 15dpt-5038,65 17dpt-11937,90 Pozostało❄️❄️ 11.06.2019 Franio❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda30 wrote:
    Niestety tak.. dużo osob poszło do Bączka od EB czy wogole z vitro wchodzisz na swoją wizytę A tam ona siedzi porażka totalna.


    A wspominali cos o nowej klinice?

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 26 lutego 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula86 wrote:
    A chociaż Cię zapytali, czy wyrażasz zgodę, żeby podczas Twojej wizyty był ktoś jeszcze oprócz Twojego lekarza?

    Taaa, jasne ;) Nawet nie było krótkiego wyjaśnienia, kto to jest i po co tam siedzi. Musiałam przy nim też ściągnąć gacie do badania i nie było to dla mnie zbytnio komfortowe, bo siedział tak, że nie byłam zasłonięta parawanem jak się rozbierałam. I co z tego, że nie patrzył. Standardy poszanowania prywatności tej kliniki, płynące chyba właśnie z góry, czasami mnie załamują. Choć oczywiście są wyjątki i to zależy od człowieka. Moja poprzednia lekarka JW miała sporo taktu, zasłaniała mnie papierem na USG nawet jak miał mnie oglądać mój osobisty mąż, a co dopiero kolejny obcy facet.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Lilii Autorytet
    Postów: 1035 1042

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda30 wrote:
    Dziewczyny jeśli któraś chce spotka EB to siedzi obok Bączka u niego w gabinecie. Porażka!
    Dlaczego porażka 🤔
    Ja uważam że EB to super profesjonalna lekarka i cieszę się że właśnie na nią trafiłam w VL
    To że właśnie ona i PC trafią do kliniki Bocian to świadczy tylko w pozytywach o nich obojgu

    l22n9vvj15zulruu.png
    h44eyx8dpru9orwg.png
  • Jula86 Autorytet
    Postów: 607 233

    Wysłany: 26 lutego 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Taaa, jasne ;) Nawet nie było krótkiego wyjaśnienia, kto to jest i po co tam siedzi. Musiałam przy nim też ściągnąć gacie do badania i nie było to dla mnie zbytnio komfortowe, bo siedział tak, że nie byłam zasłonięta parawanem jak się rozbierałam. I co z tego, że nie patrzył. Standardy poszanowania prywatności tej kliniki, płynące chyba właśnie z góry, czasami mnie załamują. Choć oczywiście są wyjątki i to zależy od człowieka. Moja poprzednia lekarka JW miała sporo taktu, zasłaniała mnie papierem na USG nawet jak miał mnie oglądać mój osobisty mąż, a co dopiero kolejny obcy facet.

    Tak myślałam, ach szkoda nawet słów na takie chamstwo. Ja przy transferze miałam niespodziankę w postaci dr Czyżyka też R. S go przyuczal. Zero taktu, wyjaśnienia kto to taki, czy się zgadzam. Masakra! Stanął i zaglądal mi w krocze.

    9.05.2018 I ICSI
    24.05.2018 transfer:(
    24.07.2018 criotransfer:(
    25.09.2018 criotransfer 10dpt-408,05 13dpt-1872,13 15dpt-5038,65 17dpt-11937,90 Pozostało❄️❄️ 11.06.2019 Franio❤️
  • maya Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 26 lutego 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie bo widzę, że wiele z was rezygnuje z Vitrolive - dlaczego?
    Pytam bo sama stoję przed wyborem kliniki/lekarza. Jakiś czas temu chodziłam do dra Bączkowskiego, ale odstraszył mnie czas oczekiwania na wizytę (w sensie czas siedzenia pod gabinetem) i trochę tez ceny. Jednakże, staram się już 3 lata (jestem po 3 inseminacjach i 3 cyklach wspomaganych) a ciąży brak. Zastanawiam się czy nie wrócić do dr B., ale z kolei przeraża mnie wizja wycieczek do Warszawy w razie in vitro (co pewnie mnie czeka). W vitro byłam u dr WG - sympatyczny, ale...nie właśnie...ale...sama już nie wiem. Trochę dziwne było dla mnie, że na pierwszej wizycie nie zrobił usg (nie zaproponował nawet), nie zbadał, no nic. Może się mylę, ale na pierwszych wizytach u danego lekarza zawsze robili to usg, żeby zobaczyć jak wygląda "wnętrze" w danym dniu cyklu.

  • Jagoda30 Autorytet
    Postów: 293 495

    Wysłany: 26 lutego 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchid89 wrote:
    A wspominali cos o nowej klinice?
    Tak przełom czerwca lipca w posjednonie będzie klinika Bocian.

    w4sq9n73awfgloi3.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula86 wrote:
    Tak myślałam, ach szkoda nawet słów na takie chamstwo. Ja przy transferze miałam niespodziankę w postaci dr Czyżyka też R. S go przyuczal. Zero taktu, wyjaśnienia kto to taki, czy się zgadzam. Masakra! Stanął i zaglądal mi w krocze.

    Ooo, to właśnie ten! Nie wiem, skąd go znasz, ja pierwszy raz gościa widziałam na oczy i wolałabym wiedzieć, kim jest na mojej własnej wizycie, na której mam coś tam doktorowi o sobie opowiadać.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Macia Autorytet
    Postów: 259 114

    Wysłany: 27 lutego 2020, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maya wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie bo widzę, że wiele z was rezygnuje z Vitrolive - dlaczego?
    Pytam bo sama stoję przed wyborem kliniki/lekarza. Jakiś czas temu chodziłam do dra Bączkowskiego, ale odstraszył mnie czas oczekiwania na wizytę (w sensie czas siedzenia pod gabinetem) i trochę tez ceny. Jednakże, staram się już 3 lata (jestem po 3 inseminacjach i 3 cyklach wspomaganych) a ciąży brak. Zastanawiam się czy nie wrócić do dr B., ale z kolei przeraża mnie wizja wycieczek do Warszawy w razie in vitro (co pewnie mnie czeka). W vitro byłam u dr WG - sympatyczny, ale...nie właśnie...ale...sama już nie wiem. Trochę dziwne było dla mnie, że na pierwszej wizycie nie zrobił usg (nie zaproponował nawet), nie zbadał, no nic. Może się mylę, ale na pierwszych wizytach u danego lekarza zawsze robili to usg, żeby zobaczyć jak wygląda "wnętrze" w danym dniu cyklu.
    Poczytaj co dziewczyny piszą. Wystarczy kilka stron wstecz 😉 i ocen sama czy warto.

  • Szczecinianka Koleżanka
    Postów: 41 25

    Wysłany: 27 lutego 2020, 05:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam dziewczyny,ale uważam,że nieco demonizujecie klinikę... P.C. nie da wszystkim upragnionej ciąży mimo swoich najlepszych chęci,bądźmy szczerzy,a na pewno pracują tam też inni zaangażowani lekarze.Porada żeby poczytać forum i ocenić czy warto na podstawie komentarzy kilku tych samych osób negatywnie nastawionych?Myślę,że warto zrobić analizę"za" i "przeciw" na podstawie różnych czynników,a nie od razu przekreślać klinikę,bo odeszło dwóch lekarzy.Owszem.Forum jest od wyrażania różnych opinii,dobrze je poczytać,ale są to subiektywne głosy i myślę,że są ważniejsze przesłanki żeby podjąć decyzję.Dodam tylko,że nikt nie zadba o nas tak jak my same,więc jak nam coś nie odpowiada na wizycie to warto wtedy zapytać,zwrocić uwagę,nie zgodzić się z czymś co powoduje nasz niepokój...
    Życzę wszystkim powodzenia w staraniach o dziecko.Mam nadzieję,że nie zrozumiecie mnie źle,nie chciałam nikomu zrobić przykrości.

    Lilii, endowalka, Misia88z, Lisek1985 lubią tę wiadomość

  • Lilii Autorytet
    Postów: 1035 1042

    Wysłany: 27 lutego 2020, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokładnie takie samo zdanie jak szczecinianka 🙂 Bardzo dobrze napisane 😉 zresztą punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i każdy musi przekonać się na własnej skórze. To co dla jednej jest uwaga nie do zniesienia dla innej nie będzie żadnym problemem

    l22n9vvj15zulruu.png
    h44eyx8dpru9orwg.png
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 27 lutego 2020, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z przedmowczyniami.
    Niektorzy sa madrzy wylewac swoje żale przez internet - bo tak jest latwiej.

    Lilii lubi tę wiadomość

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Pomału zbliża sie moje kolejne ivf, podpowiedzcie jakie teraz badania trzeba zrobić przed?
    Coś oprócz:
    Kariotypy
    Amh
    Anty HBs
    Anty HCV
    Kiła
    HIV
    Chlamydia Igg Iga
    ????

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
‹‹ 1112 1113 1114 1115 1116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ