X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Ja też jestem dzisiaj po wizycie u PC i tez mi przepisał mensinorm 75 od następnego cyklu. To będzie mój pierwszy stymulowany cykl. Mam go brać od 4dc przez 8 dni i między 10 a 12 dc mam przyjechać na wizytę. Zazwyczaj owulacja występowała w 13 dc. Czy podczas brania tych zastrzyków mamy działać z mężem czy czekać na monitoring i czy po tych zastrzykach owulka następuje samoczynnie czy trzeba ją wywołać. Ech czemu na wizycie mi te pytania nie przyszły do głowy:) tylko jak zwykle powiedziałam że nie mam pytań:)

  • Kabusia Koleżanka
    Postów: 69 2

    Wysłany: 3 listopada 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Kasia 32 działać możecie zawsze :D owulacja po zastrzykach powinna wystąpić, choć jeśli masz np problem z pękaniem pęcherzyków, to zostanie wywołana np przez podanie zastrzyku z Ovitrelle.

    Dziewczyny czy doktor PC odpowiada na SMS? Nie wiem co z tym moim Duphastonem i na co mi aż trzy opakowania. Nie chciałam dzwonić do doktora by nie przeszkadzać. Jednak na SMS nie odpisał. Nie wiem co robić, jak mam się dowiedzieć jak stosować ten Duphaston. Bo jakbym miała go stosować tylko pod koniec cyklu celem wydłużenia fazy lutealnej to na co mi aż trzy opakowania? Nie wiem jestem w kropce... :(
    A może Pani z rejestracji zerknie w moją kartę i mi powie?

  • nika03 Autorytet
    Postów: 418 286

    Wysłany: 3 listopada 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabusia, nie jestem pacjentka PC, ale z tego, co mowily dziewczyny, to on odpisuje na smsy. Na Twoim miejscu bym po prostu do niego zadzwonila

    I procedura
    08.03.2016 - transfer, bHCG :(
    02.05.2016 - transfer, czekamy.... :)
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 3 listopada 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz brać 2x1 albo 3x1, zadzwoń do niego, jak nie odbierze to oddzwoni,na sms tez opisuje, ale z opóźnieniem

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabusia dzięki za podpowiedź. Będziemy z mężem działać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też ten duphaston przepisał 3 op i nic nie powiedział jak i kiedy stosować. Ale przed najbliższą owulacją mam wizytę kontrolną to będę musiała się dowiedzieć jak i kiedy stosować. Mi powiedział że przewiduje tylko jeden cykl stymulowany dla uzyskania ciąży to po co aż 3 op. Może tak jak wombi pisze,że to kilka tabletek dziennie. Ja się z nim nie kontaktowałam, więc nie wiem czy odpisuje czy nie. Zadzwoń. Jak się dowiesz co z tym duphastonem to napisz.

  • Kabusia Koleżanka
    Postów: 69 2

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, jutro zadzwonię. Na recepcie mam wpisane 3x1 od 7.11 ale nie wiem do kiedy :) Jak się czegoś dowiem, to dam znać. Kasia 32 a wykupiłaś już zastrzyki? Ja zamówiłam w aptece, koszt 765 złotych. Mam brać od 3 dnia cyklu przez 8 dni i tak jak ty między 10-12 dniem przyjechać na monitoring. Wstępnie ustalił mi następną wizytę na 28.11. Ale jeśli okres się przesunie to mam i ja przesunąć wizytę. No chyba że nie dostanę okresu ;)

  • SzewskaPasja Autorytet
    Postów: 320 413

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabusia wrote:
    Hej dziewczyny, dotarłam do domu wreszcie. Pogoda w Szczecinie okropna i miałyście rację z parkingiem. Znalazłam miejsce dwie ulice dalej :D Wizyta u PC jak zwykle nagadał szybko, że połowy nie zdążyłam zapamiętać. Zrobił USG i powiedział coś w stylu " o jak pięknie! zbliża się owulacja" :P Zatem pogonił mnie na pierwsze piętro i dostałam zastrzyk z brzuch z ovitrelle. Kazał działać. Jeśli ten cykl się nie uda, to mam zrobić pakiet badań do IUI. Moje pierwsze, więc nie mam doświadczenia. Powiedział że będzie to inseminacja hardcorowa typu na trzech - czterech jajeczkach. Przepisał mi zastrzyki MENSINORM i problem mam bo zdążyłam wlecieć do apteki DOZ u siebie, i nie mają tego nawet w hurtowni. Jutro po pracy będę biegać po aptekach i postaram się gdzieś to zamówić. Duphaston przepisał, ale tak nagadał ze za bardzo nie wiem ile czasu mam go brać. Rozpiskę dał tylko do IUI kiedy jaką dawkę zastrzyku mam podać. Aha i dla mego faceta kazał kupić Fertilman plus. Brałyście dziewczyny te zastrzyki?
    Hej, ja brałam Mensinorm jak masz jakies pytania to daj znac. Odnosnie zakupu leków to wszystko co przepisuje Ci PC znajdziesz w aptece Zdrowie na Turzynie, oni jakos wspolpracuja z Vitro i leki zazwyczaj przepisywane przez Vitro maja na stanie.

    Invicta Wrocław I procedrua -brak komórek, II procedura 4 komórki, 2 zarodki :(, :(
    wrzesień 2016 - Vitrolive Szczecin - krótki protokół, priming estrogenowy, 12 komórek, 5 zarodków

    2qx4tls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabusia jeszcze nie wykupiłam tych zastrzyków. W Gorzowie tylko na zamówienie ok 85 zł za szt. W aptece Zdrowie w ch Turzyn w Szczecinie mają cały czy dostępne i też ok 85 zł za szt. Ja się jeszcze nie zarejestrowałam na tą wizytę między 10 a 12 dc ale jutro zadzwonie i się umuwię. Jakby się okres przesunął to też przelożę wizytę no chyba że tym razem nie nadejdzie

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    MonaLiza jak się nazywa Twój hematolog??
    Kabusia chyba SzewskaPasja brała teraz te zastrzyki, co do dupka to po owulacji ok od 16 dc przez 12 dni bierze się dupka

    Anna Romanowska z Koszalina.

    Kubusia mi sie wydaje ze dal ten Duphaston na zapas. Zawsze sie przyda, jak juz zajdziesz w ciaze to sie bierze na podtrzymanie, przynajmniej z tego co pamietam ja go tak bralam. Po owulacji bierze sie go 10 dni. Lekarzom czasem sie wydaje, ze dla nas wszystko jest oczywiste :)

    Dziewczyny ja pierwsze slysze o tym Mensinormie. Ale dawajcie znac co i jak, bo byc moze i mnie to bedzie czekac.

    Kasia 32 czyli ta metoda jest tak skutecna , ze po jednym cyklu powinno byc dobrze? A jak nie to co potem..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2016, 20:45

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak gin stwierdził, chociaż ja w to nie wierzę. Jeżeli po pierwszym stymulowanym cyklu nie wyjdzie to być może kolejny ze stymulacją plus inseminacja. Skoro dotychczas robione wyniki (nasienie, drożność jajowodów, tarczyca i prolaktyna) są ok, mierzona temp od prawie roku pokazuje co miesiąc owulację stwierdził że trzeba mnie podstymulować bo mam trochę obniżone AMH. Ten mensinorm (strzykawkoampułki gotowe) skuteczniejsze niż stymulacja tabletkam wg giną.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzewskaPasja a jak to u Ciebie było z tym mensinormem? Prez ile cykli go stosowałaś i jak na niego reagowałaś?

  • Kabusia Koleżanka
    Postów: 69 2

    Wysłany: 4 listopada 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 32 ja zamówiłam zastrzyki w internetowej aptece Dbam o Zdrowie, jutro mam je do odebrania i Duphaston. SzewskaPasja, właśnie opowiadaj jak reagowałaś na zastrzyki i jaki efekt końcowy ich brania był. Miałaś też w zestawie z nimi przepisany Duphaston?
    A tak na marginesie ja po wizycie u PC zawsze wychodzę tak pozytywnie naładowana dobrą energią i mam wrażenie że zaraz właśnie będę w ciąży :) Oby... U mnie też AMH jest obniżone, więc stwierdziliśmy wspólnie z lekarzem że szkoda czasu na czekanie aż uda się naturalnie. Przepisał mi te zastrzyki, dał komplet badań do zrobienia i będzie od razu inseminacja. Od poniedziałku biorę się za realizację badan, trochę tego jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli stymulowany cykl nie przyniesie sukcesu to pewnie następny też z inseminacją już będzie. Wg moich wyliczeń 10-12 dc powinien przypaść na 26-28 listopada, więc udało mi się na 28.11 umówić na wizytę monitorującą. Skoro te zastrzyki są dostępne w tej aptece zdrowie od ręki to zaczekam jeszcze z tydzień z ich kupieniem. Zrobię test ciążowy z krwi i może coś się pojawi i a nóż nie będę mi potrzebne. Bo ten mensinorm to niestety nie mały wydatek

  • Kabusia Koleżanka
    Postów: 69 2

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wizytę na 28.11 , jakby się przesunął okres mam dzwonić i zmieniać. Ja wykupuję już zastrzyki, wiem cena kosmiczna. Ale nie łudzę się na to że w tym cyklu bez niczego się uda :) Obym się myliła ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Czy któraś z Was ma/ miała inseminacje w vitro?
    Może wiecie, jakie badania wymagają. Jak cały przebieg inseminacji wygląda.
    I do kogo poza PC się najlepiej zapisać?

  • Magda3232 Przyjaciółka
    Postów: 163 20

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy do inseminacji jak sie podchodzi to plemniki partnera pomimo ze Sa wybrane jak najlepsze to jeszcze dodatkowo Sa wzbogacone

    magda
  • Magda3232 Przyjaciółka
    Postów: 163 20

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 cytologia hsg Chlamydia wymaz z pochwy vdrl anty-HIV anty-Hcv rubella igm IgG toksoplazmoza igM/IgG

    magda
  • nika03 Autorytet
    Postów: 418 286

    Wysłany: 4 listopada 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Czy któraś z Was ma/ miała inseminacje w vitro?
    Może wiecie, jakie badania wymagają. Jak cały przebieg inseminacji wygląda.
    I do kogo poza PC się najlepiej zapisać?

    Polecam dra Brelika, wspanialy lekarz

    I procedura
    08.03.2016 - transfer, bHCG :(
    02.05.2016 - transfer, czekamy.... :)
  • Kabusia Koleżanka
    Postów: 69 2

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 32 już wszystko wiem. Mam brać od 7.11 Duphaston przez 14 dni 3x1 tabletce. Po 14 dniach mam zrobić test ciążowy z krwi. Jeśli wyjdzie dodatni dalej mam brać Duphaston. Jeśli nie to odstawić i poczekać na miesiączkę. Wówczas w 3 dniu cyklu mam podawać sobie zastrzyki.

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ