X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaK wrote:
    Hej w jakiej klinice? 15tys jak na KD tanio
    W Eurofertil, Ostrava. Tylko ze ja nie musialam juz robic zadnych badan, a partner jedynie choroby
    wirusowe.

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • AnaK Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    W Eurofertil, Ostrava. Tylko ze ja nie musialam juz robic zadnych badan, a partner jedynie choroby
    wirusowe.
    O to niezle, my jedziemy do Reprofit ale ony mowia ze cena 4800e. Zaraz sprawdze i ta klinike, moze sie da umowic na ten samy dzien. A ile dostaliscie komorek i ile zarodkow?

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaK wrote:
    O to niezle, my jedziemy do Reprofit ale ony mowia ze cena 4800e. Zaraz sprawdze i ta klinike, moze sie da umowic na ten samy dzien. A ile dostaliscie komorek i ile zarodkow?
    Hej, mielismy chyba 6 komorek, z tego 3 zarodki.

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • AnaK Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    Hej, mielismy chyba 6 komorek, z tego 3 zarodki.
    To jest piekna liczba zarodkow! Moze napisze do nich. Dziekuje :) A zalecaly ci robienie jakis imunolog. badan?

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaK wrote:
    To jest piekna liczba zarodkow! Moze napisze do nich. Dziekuje :) A zalecaly ci robienie jakis imunolog. badan?
    Nie, u mnie diagnoza byla dosc oczywista. Mam endomertrioze, jeden jajnik okrojony po usuwaniu torbieli i AMH 0.1. Sadze ze dopiero po nieudanym IVF zlecaja dodatkowe badania.

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • AnaK Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    Nie, u mnie diagnoza byla dosc oczywista. Mam endomertrioze, jeden jajnik okrojony po usuwaniu torbieli i AMH 0.1. Sadze ze dopiero po nieudanym IVF zlecaja dodatkowe badania.
    AHa, ja tez mam maly amh 0.12 wiec do transferu nigdy nie doszlo. Mam nadzieje ze tak jak u Ciebie, z imunologija wszystko ok i ze sie uda od razu

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny napisalam maila do kilku klinik przy czym my chcemy uzyc wlasne komorki I wlasne nasienie. Czy macie jakies kliniki ktore zdecydowanie odradzacie albo takie ktore na pewno polecacie?

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • AnaK Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Hej dziewczyny napisalam maila do kilku klinik przy czym my chcemy uzyc wlasne komorki I wlasne nasienie. Czy macie jakies kliniki ktore zdecydowanie odradzacie albo takie ktore na pewno polecacie?
    Ja slyszalam od pare osob ze Gyncentrum w Ostrawie unikac a jesli sprawdzisz na internecie ony maja slabsza ocene niz inne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2019, 13:02

    Toonney lubi tę wiadomość

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaK wrote:
    Ja slyszalam od pare osob ze Gyncentrum w Ostrawie unikac a jesli sprawdzisz na internecie ony maja slabsza ocene niz inne
    https://f.kafeteria.pl/temat-6868043-in-vitro-z-komorka-dawczyni-cz-2/?page=396 tu jest duzo opinii na temat klinik w Czechach

    Toonney, AnaK lubią tę wiadomość

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    https://f.kafeteria.pl/temat-6868043-in-vitro-z-komorka-dawczyni-cz-2/?page=396 tu jest duzo opinii na temat klinik w Czechach


    Dziekuje 😘

    Supernova lubi tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Chcemy podejść do AZ w Brnie w reprofit
    Mam kir AA i endometrioze
    Czy komuś się u nich udało AZ i jaki był koszt? Napiszcie proszę
    To chyba nasza ostatnia nadzieja

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Hej
    Chcemy podejść do AZ w Brnie w reprofit
    Mam kir AA i endometrioze
    Czy komuś się u nich udało AZ i jaki był koszt? Napiszcie proszę
    To chyba nasza ostatnia nadzieja
    Znam dwie dziewczyny, którym się udało w Reprofit, co prawda w Ostravie, ale to jest sieć klinik.
    Jeden zarodek 1140€
    Jeden zarodek po badaniu PGS 1800€
    (Cennik z Ostravy)

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 5 września 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Hej dziewczyny napisalam maila do kilku klinik przy czym my chcemy uzyc wlasne komorki I wlasne nasienie. Czy macie jakies kliniki ktore zdecydowanie odradzacie albo takie ktore na pewno polecacie?
    Polecam Eurofertil w Ostrawie, jestem po pierwszej wizycie, ze względu na dużą odległość, zależało nam na ograniczeniu ilości wizyt, więc mam tak ustawiony plan, że w klinice będziemy tylko trzy razy (1-wstepna, ustalenie Panu leczenia, badania, wydanie leków, 2-pobranie komórek, 3-transwer). Monitoring cyklu robię w PL). Póki co jestem zadowolona, lekarz konkretny i rzeczowy.

    AniaK lubi tę wiadomość

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • Maggienka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 października 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, właśnie założyłam tu konto bo temat jak najbardziej potrzebny. Właśnie się umówiłam na wstępną wizytę do Reprofit Ostrava, z tym że punkcję chcę robić w Brnie. W Ostravie nie mają embrioskopu. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Reprogenesis w Brnie, ale Ostrava bliżej (a np Repromeda proponowała że z Brna do Ostravy mogą przewieźć zamrożone zarodki na transfer).
    Nie wiem jeszcze ile mnie to będzie kosztowało, bl oczywiście embrioskop plus na pewno badania genetyczne będziemy robić na zarodkach (siostrze w Niemczech rok temu odrzucili 3 zarodki po badaniach). Zobaczymy co i jak i będę informować.

    W skrócie jeszcze podam moją historię: po kilku latach starań ppdeszliśmy do IVF w Parens Kraków. 16 jajeczek pobranych, 12 zapłodnionych, 9 zarodków zamrożonych. Transfer miałam 2 miesiące po punkcji bo byłam przestymulowana hormonami. 2 zarodki podane - 1 wspaniały syn. Bałam się tych pozostałych 7 - jak ja tyle dzieci wychowam. Niestety, kolejne próby się nie udały
    Po ostat iej - miesiąc temu - jak już się pozbierałam - zaczęłam szukać kliniki. Stwierdziłam że w naszym chorym kraju jeszcze chwila i w ogóle zabronią IVF - wybraliśmy Czechy. Zobaczymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2019, 22:09

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 11 października 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggienka wrote:
    Cześć dziewczyny, właśnie założyłam tu konto bo temat jak najbardziej potrzebny. Właśnie się umówiłam na wstępną wizytę do Reprofit Ostrava, z tym że punkcję chcę robić w Brnie. W Ostravie nie mają embrioskopu. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Reprogenesis w Brnie, ale Ostrava bliżej (a np Repromeda proponowała że z Brna do Ostravy mogą przewieźć zamrożone zarodki na transfer).
    Nie wiem jeszcze ile mnie to będzie kosztowało, bl oczywiście embrioskop plus na pewno badania genetyczne będziemy robić na zarodkach (siostrze w Niemczech rok temu odrzucili 3 zarodki po badaniach). Zobaczymy co i jak i będę informować.

    W skrócie jeszcze podam moją historię: po kilku latach starań ppdeszliśmy do IVF w Parens Kraków. 16 jajeczek pobranych, 12 zapłodnionych, 9 zarodków zamrożonych. Transfer miałam 2 miesiące po punkcji bo byłam przestymulowana hormonami. 2 zarodki podane - 1 wspaniały syn. Bałam się tych pozostałych 7 - jak ja tyle dzieci wychowam. Niestety, kolejne próby się nie udały
    Po ostat iej - miesiąc temu - jak już się pozbierałam - zaczęłam szukać kliniki. Stwierdziłam że w naszym chorym kraju jeszcze chwila i w ogóle zabronią IVF - wybraliśmy Czechy. Zobaczymy
    Powodzenia !!

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja z pytaniem czy są tu dziewczyny którym udało się w reprofit Brno AZ z kir AA, ewentualnie z BX?
    Piszcie szukam nadzieji

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Maggienka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 26 listopada 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mogę co nieco powiedzieć o Reprofit Ostrava. Porażka jeśli chodzi o koordynatorkę. Lekarz był ok, rozpisał leki do 7 dc, kiedy mialam zrobic Usg. Po Usg przesłałam opis do koordynatorki, oddzwoniła, że gonal dalej mam brać i 23.11 włączyć orgalutran. Kolejne usg - sobota. Ok, udało mi się zbaleźć lekarza, który pracował w sobotę. Dodam jeszcze, że w międzyczasie dostałam maila z dalszą rozpiską leków i tam była data 22.11 orgalutran (koordynatorka się pomyliła). W sobotę jak przesłałam jej wyniki Usg zadzwoniła, że mam przyjechać w poniedziałek na transfer i w niedzielę wieczorem zrobić zastrzyk ovitrelle. Jak powiedziała tak zrobiłam. Dziwiło mnie że w 12 dc robią już punkcję, ale ok, byłam dobrej myśli. Co się okazało? Jajek nie było. Ovitrelle powinnam wziac w sobote.
    Tak więc jeśli chodzi o moje doświadczenie - nie polecam kontaktów przez osoby trzecie, które chyba nie mają pojęcia o swojej pracy.
    A jeśli już to wszystko trzeba mieć na piśmie. Mail albo sms.
    Teraz spróbujemy z Eurofertil. Prosto po punkcji podjechaliśmy tam, lekarz mówi świetnie po polsku i kontaktować będę się bezpośrednio z nim.

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 27 listopada 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggienka wrote:
    No to mogę co nieco powiedzieć o Reprofit Ostrava. Porażka jeśli chodzi o koordynatorkę. Lekarz był ok, rozpisał leki do 7 dc, kiedy mialam zrobic Usg. Po Usg przesłałam opis do koordynatorki, oddzwoniła, że gonal dalej mam brać i 23.11 włączyć orgalutran. Kolejne usg - sobota. Ok, udało mi się zbaleźć lekarza, który pracował w sobotę. Dodam jeszcze, że w międzyczasie dostałam maila z dalszą rozpiską leków i tam była data 22.11 orgalutran (koordynatorka się pomyliła). W sobotę jak przesłałam jej wyniki Usg zadzwoniła, że mam przyjechać w poniedziałek na transfer i w niedzielę wieczorem zrobić zastrzyk ovitrelle. Jak powiedziała tak zrobiłam. Dziwiło mnie że w 12 dc robią już punkcję, ale ok, byłam dobrej myśli. Co się okazało? Jajek nie było. Ovitrelle powinnam wziac w sobote.
    Tak więc jeśli chodzi o moje doświadczenie - nie polecam kontaktów przez osoby trzecie, które chyba nie mają pojęcia o swojej pracy.
    A jeśli już to wszystko trzeba mieć na piśmie. Mail albo sms.
    Teraz spróbujemy z Eurofertil. Prosto po punkcji podjechaliśmy tam, lekarz mówi świetnie po polsku i kontaktować będę się bezpośrednio z nim.

    Hej, ja leczylam sie w Eurofertill i robilam IVF. Udalo sie szczesliwie za pierwszym podejsciem. Klinike bardzo polecam.

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniuK zaglądasz tu jeszcze? Chciałam Ci zadać kilka pytań odnośnie KD w Ostravie (Eurofertil).

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    AniuK zaglądasz tu jeszcze? Chciałam Ci zadać kilka pytań odnośnie KD w Ostravie (Eurofertil).
    Hej, tak zagladam. Pytaj :)

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ