X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 4 października 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    Jak w temacie....

    Rozważamy bardzo powaznie klinikę leczenia niepłodności w Czechach.

    My do inseminacji w zwiazku z wchodzącymi przepisami w PL. Moze potem do IV bedzie potrzebna (oby nie!).

    Dlatego jesli ktos ma jakies doswiadczenia z klinikami w Czechach prosze o podzielenie sie.

    Ja napisałam do jednej - czekam na odpowiedz. Na pewno sie podziele wrażeniami tez po wizycie i dalszych działaniach.

    Nadira, Agi83, Malinka45 lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenus jak tylko moja wizyta zostamie umowiona planuje w listopadzie to dam znac ;)
    my planujemy na pierwsza wizyte jechac w nastepnym cyklu bo darmowe pierwsze wozyty sa do 12dc wiec chyba zrobimy sobie wycieczke do Ostrawy ;)

    Nadira, Lena_83, Agi83 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 9 października 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no to jestesmy po pierwszych rozmowach telefonicznych.
    Pani średnio mowila po polsku ale wspólnym wysiłkiem troche po czesku, troche po polsku, troche po angielsku udało nam sie porozumieć.

    W kazdym razie to co istotnego sie dowiedziałam to to ze oni z polski honorują tylko wynik drożności jajowodów i badania hormonalne. Cała wirusówkę trzeba zrobic na miejscu.

    Jest lekarz ktory rozumie po polsku ale jak rozumie tak jak ta pani no to bedzie wesoło ze hooo hoooo ;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 11 października 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znam czeskie kliniki, ale ja w Czechach mieszkam i pracuję, więc znam system z perspektywy osoby z czeskim ubezpieczeniem. Nie wiem więc, czy mogę Wam jakoś pomóc, ale pytajcie, jak chcecie :-)

    Lena_83, Beata.D, Sunny, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 11 października 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju!
    Z nieba mi spadasz!
    Ja nie mysle o niczym darmowym. Wszystko odpłatnie.

    Problem mam taki, ze stednio dogadać sie moge przez telefon z tymi Czeszkami.

    Miałabym kilka pytań z ktorymi nie mozemy sie dogadać w tej klinice. Mogłabyś pomoc zadając pytania przez telefon im?
    Zwrócę koszty.

    A w ogole jak oceniasz poziom czeskich klinik leczenia bezpłodności?

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 11 października 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam znajomą, singielkę która myśli o inseminacji i z przyczyn wiadomych musi wybrać zagraniczną klinikę bo w Polsce już nie zdąży. Mówiłam jej o klinice w Ostravie. Wiecie może czy w Czechach trzeba przyciągnąć ze sobą faceta jeśli myśli się o AID?

    Magdzior lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 11 października 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciągu dnia ciężko u mnie z dzwonieniem, bo jestem w pracy, może maila im wysłać możesz? Wtedy łatwiej byłoby mi Ci pomóc. Poza tym mam koleżankę, która z Czechami porozumiewa się mailowo przy pomocy google translatora ;-) Poza tym polecam jednak znaleźć taką, w której dogadacie się po polsku lub angielsku, bo jednak będziecie z nimi rozmawiać dużo i również osobiście albo w tłumacza pójść, ale to dodatkowy koszt.

    Nie mogę porównać, do poziomu polskiego, bo poziomu polskich nie znam. Tutaj in vitro to taki chleb powszedni i trochę się to mam wrażenie jednak przekłada na poziom podejścia do pacjenta... My wybraliśmy znaną państwową, ale nie wykluczamy w razie niepowodzeń zmiany na prywatną. Niektóre badania im musiałam zaproponować sama (np. immunologię), o informacje czasami mocno wypytywać, ale poza tym ok.

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 11 października 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Mam znajomą, singielkę która myśli o inseminacji i z przyczyn wiadomych musi wybrać zagraniczną klinikę bo w Polsce już nie zdąży. Mówiłam jej o klinice w Ostravie. Wiecie może czy w Czechach trzeba przyciągnąć ze sobą faceta jeśli myśli się o AID?
    Leczą tylko pary, zapładnianie singielek jest niezgodne z czeskim prawem. Ale koleżanka może sobie jajka zamrozić.

    Nadira lubi tę wiadomość

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 11 października 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Szałwia,
    Nie pomyślałam o translatorze.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 11 października 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Dzięki Szałwia,
    Nie pomyślałam o translatorze.
    Jak będziesz miała jakieś pytania językowe, to pisz. W Brnie są znane prywatne kliniki, polecał mi którąś z nich nawet gin w Warszawie, ale nie pamiętam, którą konkretnie. Najbardziej znana prywatna jest w Zlinie. Ale z tego, co piszą dziewczyny na czeskich forach Brno i Zlin strasznie zdzierają. Nie mam jednak porównania z polskimi cenami. Bliżej granicy o ołomunieckiej państwowej dużo dobrego słyszałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2015, 18:39

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 17 października 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwia, a w Czechach jest biorstwo komórek jajowych?

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 21 października 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira tak, można brać i dawać.

    Nadira, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może i ja się dołącze :)
    Lena a porównywałaś koszty IV w Polsce i w Czechach? Słyszałam o Ostravie że dobra klinika ale, nie jestem pewna co do kosztów w Polsce mi już Lekarz wyliczył ile nas to będzie kosztowało. Ciekawa jestem tej Ostravy. Chyba się z nimi skontaktuję :)

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 22 października 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Czechach nie ma też tych ograniczeń jak w Polsce np. co do liczby zapładnianych komórek, co zwiększa szansę powodzenia. W Polsce zapładniać będą tylko 6 , skuteczność więc się zmniejszy a ceny zapewne pozostaną na tym samym poziomie.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 22 października 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem jak jest z kosztami komercyjnymi, bo naszą próbę pokryło w dużej mierze ubezpieczenie. Jesteśmy w klinice państwowej, prywatne bywają droższe (chociaż nie wszystkie). Dopłacaliśmy za część leków, ICSI i mrożenie, razem 15 tys. koron, czyli około 2300 zł. Ponad połowa była z tego za ICSI, ponieważ mieliśmy dużo komórek do zapłodnienia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam do jednej z placówek w Ostravie czekam teraz na odpowiedź. Jeżeli się okaże że, jest to tańsze u nich to chyba zaryzykuję :) Do Ostravy mam w sumie rzut beretem

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 22 października 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Napisałam do jednej z placówek w Ostravie czekam teraz na odpowiedź. Jeżeli się okaże że, jest to tańsze u nich to chyba zaryzykuję :) Do Ostravy mam w sumie rzut beretem
    Trzymam kciuki! Zależy też ile macie badań zrobionych i jakie uznają z Polski, bo badania też mieliśmy na ubezpieczenie. Do tego koszty narkozy itp. Same koszty leków nawet z pełną dopłatą powinny być tańsze niż komercyjnie w Polsce z tego co słyszałam, również koszty progesteronu na podtrzymanie ciąży są jakieś śmieszne w porównaniu z Polską.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się przyłączam, do wątku.
    Ja z moim N też już zdecydowaliśmy, że jak w Polsce coś politycy schrzanią w kwestii IVF to pojedziemy do Ostravy.

    Ewelinaaa85 jeśli mogę spytać, to do której placówki napisałaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita napisałam do nich http://www.gyncentrum.com/pl dostałam już odpowiedź :)

    "Dzień dobry,

    pełny program zapłodnienie in vitro kosztuje 1.680 €. Leki i badania krwi jsou dodatkowo platne - cenu niemoze mniej wiecej říct, protože lekarz sie zdecyduje ktere leky a badania krwi jest trzeba zrobic až po 1. vizitě..
    Chce sie pani umluwić na 1. konzultacje, ktera jest gratis?"

    Myślę że, ceny są bardzo porównywalne do PL bo tutaj mój lekarz mi wyliczył:
    ok.6500zł koszt invitro IMSI
    do tego 200zł leki przygotowawcze do zapłodnienia (zastrzyki itp) w tym że leki policzył jako refundowane. Normalnie około 2000zł kosztują. Z tego co mi mówił to leki nie są refundowane wszystkim tylko oczywiście trzeba spełniać jakieś warunki ale ja niby spełniam. Ogólnie kazał się przgotować na kwotę 7000zł

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam o tej samej klinice, nie ukrywam, że głównie ze względu na odległość i fakt, że podobno mają polskojęzyczna obsługę ;)
    Jak porównywałam ceny ze strony to też wychodził mi koszt podobny do kosztów w PL.

    I jak wybierasz się, czy jeszcze czekasz na rozwój sytuacji tutaj, bo ja na razie jeszcze poczekam co się będzie działo do końca roku. No i na efekt badań oraz rozmowy w mojej klinice.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2015, 12:46

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ