X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Myślę że jak piszą na stronach że mówią po polsku to zakładam że czytają też. :-) Słyszałam że jedynie badań wirusologicznych nie uznają i trzeba robić na nowo.
    To jeszcze nie byłoby tak najgorzej.
    Ja jak sobie policzyłam w Czechach i PL to różnicę robią faktycznie tylko leki, też miałabym w PL szanse na refundowane, o ile nadal będą.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie obawiam sie ze w lekach moze byc najwiekszy problem... w sumie moznaby napisac do nich jaki bylby koszt, biorac pod uwage pacjentki z Polski

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 12:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a badania wirusologiczne to jakie ? To te ktore sie robi przed in vitro ? tak ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jednej ze stron znalazłam poniższą informację:
    "lek stymulujący jajniki (cena waha się pomiędzy 15 000 - 30 000 CZK (600 EUR - 1 200 EUR)"
    :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    600 euro to jeszcze normalnoe. Ja tez ponad 2000 zl placilam tu za leki i to z refundacja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od czego zależy aż taki duży rozstrzał w cenach??
    Ja jak widzę widełki to wolę się zawsze na tę droższą opcję nastawiać...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od lekarza, od tego jak będziesz reagować na leki i na jakie bedziesz reagować. Mnie wystarczyło 9 ddni stymulacji by wyhodować 12 dojrzałych komórek przy niewielkiej dawce, a innym potrzebna jest dawka 2 razy większa niż moja i kilka dni dłużej więc koszty rosną. Mnie wystarczył tylko gonal dawka 150 inne maja gonal 225 plus jeszcze cos dodatkowo.Tak naprawde wszystko wychodzi w praniu :)

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 28 października 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    To jeszcze nie byłoby tak najgorzej.
    Ja jak sobie policzyłam w Czechach i PL to różnicę robią faktycznie tylko leki, też miałabym w PL szanse na refundowane, o ile nadal będą.
    Ja myślałam o stymulacji w polskiej klinice z lekami refundowanymi póki takie są, a na pick up i transfer pojechalabym do Czech.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czy ktoras klinika by na to poszła ? Watpie zeby moja łyknela taki scenariusz... Mysle ze GynC moze jeszcze tak, bo to ich placowka partnerska ...

    A ja szczerze mowiac co mialabym powiedziec w Provicie :) Dzien dobry pani doktor prosze mnie stymulowac do in vitro, a in vitro zrobie sobie w innej klinice ...

  • babyonline82 Znajoma
    Postów: 23 29

    Wysłany: 28 października 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    przez przypadek znalazłam ofertę jeszcze jednej kliniki w Czechach. Link do cennika: http://www.klinikabezplodnosci.cgx.pl/cennik.php

    Mają podane ceny za pakiet IVF i ICSI razem z transferem i lekami do stymulacji, więc to zawsze jest jakiś ogląd na ceny w Czechach :-)

    Nadira lubi tę wiadomość

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 28 października 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Ale czy ktoras klinika by na to poszła ? Watpie zeby moja łyknela taki scenariusz... Mysle ze GynC moze jeszcze tak, bo to ich placowka partnerska ...

    A ja szczerze mowiac co mialabym powiedziec w Provicie :) Dzien dobry pani doktor prosze mnie stymulowac do in vitro, a in vitro zrobie sobie w innej klinice ...
    Mam koleżankę która stymulowała się w klinice w Warszawie a na pick up i transfer pojechała do zupełnie innej kliniki w Białymstoku.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co powiedziec w klinice ktora mnie stymuluje kiedy sie nie powiedzie i trzeba bedzie probowac raz jeszcze ?

  • Luna76 Autorytet
    Postów: 834 2927

    Wysłany: 28 października 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Ja w tamtym tygodniu pisałam do kliniki Gynecentrum w Ostravie. Oto odpowiedź:

    "Dzień dobry,

    pełny program zapłodnienie in vitro kosztuje 1.680 €. Leki i badania krwi jsou dodatkowo platne - cenu niemoze mniej wiecej říct, protože lekarz sie zdecyduje ktere leky a badania krwi jest trzeba zrobic až po 1. vizitě..

    W przeliczeniu na PL sumy leczenia są bardzo podobne do naszych :)
    Ja też mam bardzo blisko do Ostravy, jeżeli w Polsce nie będą już refundowali invitro to zastanawiam się nad leczeniem w Ostravie

    Na razie nie interesuje mnie in vitro, poza tym przeszłam już tyle badań, że kwalifikuję się na darmowe w PL. Jeśli kolejna IUI się nie uda wtedy będę się starać o in vitro, ale w PL.

  • Luna76 Autorytet
    Postów: 834 2927

    Wysłany: 28 października 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Ale czy ktoras klinika by na to poszła ? Watpie zeby moja łyknela taki scenariusz... Mysle ze GynC moze jeszcze tak, bo to ich placowka partnerska ...

    A ja szczerze mowiac co mialabym powiedziec w Provicie :) Dzien dobry pani doktor prosze mnie stymulowac do in vitro, a in vitro zrobie sobie w innej klinice ...

    Gyncentrum w Katowicach to odrębna placówka od Gyncentrum w Ostrawie i absolutnie nie można mówić, że to placówka partnerska. To nawet jest napisane na stronie ostrawskiej kliniki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    od lekarza, od tego jak będziesz reagować na leki i na jakie bedziesz reagować. Mnie wystarczyło 9 ddni stymulacji by wyhodować 12 dojrzałych komórek przy niewielkiej dawce, a innym potrzebna jest dawka 2 razy większa niż moja i kilka dni dłużej więc koszty rosną. Mnie wystarczył tylko gonal dawka 150 inne maja gonal 225 plus jeszcze cos dodatkowo.Tak naprawde wszystko wychodzi w praniu :)
    Dzięki za info, czyli jeśli na stymulację clo bardzo dobrze reagowałam, to może mam szanse załapać się na niższe kwoty ;) to by zawsze było jakieś pocieszenie. Albo skorzystam z pomysłu Nadiry :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 18:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna76 wrote:
    Gyncentrum w Katowicach to odrębna placówka od Gyncentrum w Ostrawie i absolutnie nie można mówić, że to placówka partnerska. To nawet jest napisane na stronie ostrawskiej kliniki.
    Ale o ile sie nie myle to Wspolpracuja ze soba- lekarze z Katowic jezdza do Ostavy i lekarze z Ostravy pracuja w Katowicach. :)
    http://www.gyncentrum.pl/lek-michal-polacek

    Co do darmowego in vitro w Polsce, to przez najblizsze 4 lata raczej nie bedzie to mozliwe- no chyba ze jeszcze w styczniu kliniki dostana ostatnie pieniadze- w co wszystkie watpimy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 18:50

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 28 października 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babyonline82 wrote:
    Witam serdecznie,
    przez przypadek znalazłam ofertę jeszcze jednej kliniki w Czechach. Link do cennika: http://www.klinikabezplodnosci.cgx.pl/cennik.php

    Mają podane ceny za pakiet IVF i ICSI razem z transferem i lekami do stymulacji, więc to zawsze jest jakiś ogląd na ceny w Czechach :-)



    Ceny jak ceny ale:
    http://www.klinikabezplodnosci.cgx.pl/dlaczego.php

    IVF u inaczej trochę chyba.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 29 października 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba znaleźliśmy swoja klinikę w Czechach.
    Odpowiedz po kilku godzinach:

    Dzień dobry.

    Dziękuję za uścislenie informacji. Leczenie za pomocą darowanych plemników (to znaczy inseminacja, IVF) oczywiście jest u nas możliwe. Dawcy plemników są bezwzględnie anonimowe i wszyscy przeszli przez szereg ścisłych badań na podstawie prawa Republiki Czeskiej. Jeśli prześlecie do nas Państwo fotografię, możemy postarać się wybrać dla Państwa dawcę jak najbardziej podobnego fenotypowo do Pani Partnera.

    W załączniku tego maila przesylamy kwestionariusz. Prosimy o wypełnienie danych osobowych, danych dotyczących stanu zdrowia, które są związane z niepłodnością oraz wypełnienie informacji o historii już przeszłego leczenia. Jeśli wpisanie Waszych danych w niektórych polach będzie wymagać więcej miejsca, proszę rozszerzyć pole lub wpisać dane osobno do maila. Jeśli mają Państwo do dyspozycji dokumentację medyczną, która odnosi się do płodności i mogą ją Państwo do nas przesłać, to będzie dobrze. Dokumentacja ta pomóże nam ustalić właściwą diagnozę i sposób leczenia.
    Kwestionariusz i dodatkowe informacje prosimy odesłać najlepiej na nasz e-mail. Jednak w razie potrzeby można dokumenty wysłać też zwykłą pocztą na nasz adres podany poniżej.

    Przez cały czas leczenia będą do Państwa dyspozycji ginekolog, embriolog oraz tłumacz. Chętnie również pomożemy Wam zorganizować odpowiednie zakwaterowanie.

    Podczas całego leczenia prosimy zwracać się do nas z zaufaniem z wszelkimi pytaniami. Jesteśmy tu, aby Państwu pomóc!

    Będziemy szczęśliwi, jeśli będziemy mogli pomóc Państwu na drodze do macierzyństwa.

    Z szczyrymi pozdrówieniami

    RNDr. R. Hampl, Ph. D., kierownik laboratorium embriologicznego Centrum Leczenia Niepłodności SANUS

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 29 października 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdanie o zdjeciu partnera do dopasowania dawcy rozwaliła mnie na cząsteczki .....

    I czysty polski i nie musze sie niczego domyslac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2015, 20:26

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ