X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    noo to czas sie dobrze rozejrzec Pis nas zmusi do wyjazdow do CZech :P
    ... a szkoda, że i za "chlebem" i w kwestii macierzyństwa trzeba poza krajem alternatyw szukać :(

    Reni555 lubi tę wiadomość

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 26 października 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Akurat u mnie nawet w PL raczej by nie było problemu pod kątem ilości, bo ja "staruszka" jestem ;)
    Nie wiem czy nowa ustawa nie nakazuje zapładniania max 6 komórek po 1.11. Z tego co wiem po 35 r.ż. będzie można jedynie liczyć na transfer 2 zarodków.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 26 października 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szałwia wrote:
    Czechy mają jeszcze jedną zaletę, nie ma ograniczenia ilości zapłodnionych komórek, ani mrożenia (tylko finansowe ;-)).
    I ten argument przekonuje mnie do wyboru czeskiej kliniki jeśli przyjdzie mi zapłacić za procedurę komercyjną.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Nie wiem czy nowa ustawa nie nakazuje zapładniania max 6 komórek po 1.11. Z tego co wiem po 35 r.ż. będzie można jedynie liczyć na transfer 2 zarodków.
    hmm... nie wiem w takim razie skąd mi się wzięło że można zapładniać pow. 6 jak się ma powyżej 35 r.ż; to zawsze i tak zostaną Czechy, cóż zrobić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2015, 17:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Art. 9. ust 2. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego dopuszcza się zapłodnienie nie więcej niż sześciu żeńskich komórek rozrodczych, chyba że ukończenie przez biorczynię 35. roku życia lub wskazania medyczne wynikające z choroby współistniejącej z niepłodnością lub dwukrotnego nieskutecznego wcześniejszego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego uzasadniają zapłodnienie większej ich liczby."

    To chyba jednak daje szansę na możliwość zapłodnienia większej ilości komórek

    Nadira lubi tę wiadomość

  • Karo85 Autorytet
    Postów: 542 523

    Wysłany: 27 października 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny,
    ja też myślę o klinice w Czechach. Dzwoniłam do tej w Ostravie ws IUI i AID się dowiedzieć. Robią bez problemów. Można robić monitoring i stymulację w PL a na sam zabieg przyjechać do nich. Tylko najpierw trzeba przyjechać na pierwszą wizytę i omówić wszystkie szczegóły. Nie chcę tracić cyklu w listopadzie więc jeśli do 7.11 nic się nie wyjaśni śmigam tam.

    Beata.D, Lena_83 lubią tę wiadomość

    06.2010- córeczka :)
    5.06.2014- Aniołek [8 tc]
    21.06.2015- córeczka[24 tc] :(
    niedrożny LJ., AMH 4,78 PCO, IO.Mutacja MTHFR CT i AC
    02.02- INV Bocian BS,krótki p. 6 komórek/3 zarodki
    16.02- transfer 2 x 8A. - :(
    CRIO 28.04.- :( 3 BA
    II pro. Novum- długi p.19.08-transfer 1x8A.
    4 sniezynki na zimowisku
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 27 października 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    "Art. 9. ust 2. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego dopuszcza się zapłodnienie nie więcej niż sześciu żeńskich komórek rozrodczych, chyba że ukończenie przez biorczynię 35. roku życia lub wskazania medyczne wynikające z choroby współistniejącej z niepłodnością lub dwukrotnego nieskutecznego wcześniejszego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego uzasadniają zapłodnienie większej ich liczby."

    To chyba jednak daje szansę na możliwość zapłodnienia większej ilości komórek



    to bylo PRZED WYBORAMI teraz beda zmiany :( na gorsze :( :( :(

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 27 października 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Dziewczyny,
    Ja jak porównywałam ceny to sa mniej wiecej takie jak u nas. Jedyne co poczytałam o kosztach IVF na innych forach to to ze w Czechach badają inaczej przed a nie jak u nas wszystkich jednakowo.

    Ale my o Czechach nie myślimy z powodu ceny. My myślimy z powodu tego ze nie mamy własnych plemników i bedziemy korzystać z dawcy.
    Nikt o niczym nie wie. Jedziemy na "wycieczke" do Czech wracamy w trojke ;).
    W PL za duzo biurokracji z tym chociaz rozważaliśmy nawet szybki slub. Nie chcemy zeby nasze dziecko kiedykolwiek i gdziekolwiek trafiło na jakikolwiek dokument odnosnie dawstwa plemników.
    Mam wrażenie, że w Czechach badają, a w Polsce tak średnio z tym, przepisują wszystkim te same leki w ciemno. Ogólnie są jakieś procedury, których się trzymają u wszystkich, ale robią badania w zależności od konkretnej pary. U znajomych np. robili poza standardem (dokładny spermiogram, profil hormonalny itp.) genetykę i test postkoitalny, u nas immunologię i laparoskopię z histeroskopią.

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 27 października 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ilości zapładnianych komórek to nie wyobrażam sobie, że przy tej ilości, którą mi wyprodukowali, zapłodnili by nam tylko 6 :-O

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 27 października 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam powtarzają że przyczyną niepowodzeń są słabej jakości plemniki. I tak cud że na 6 komórek jajowych zapłodniły się 3, ale zarodki były słabe. Gdyby można było zapłodnić więcej, to może udałoby się uzyskać choć jeden prawidłowy zarodek... Faktycznie miałam tylko 6 komórek, ale szkoda byłoby mi pozostałych gdybym je miała.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 27 października 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    A nam powtarzają że przyczyną niepowodzeń są słabej jakości plemniki. I tak cud że na 6 komórek jajowych zapłodniły się 3, ale zarodki były słabe. Gdyby można było zapłodnić więcej, to może udałoby się uzyskać choć jeden prawidłowy zarodek... Faktycznie miałam tylko 6 komórek, ale szkoda byłoby mi pozostałych gdybym je miała.
    U nas z plemnikami jest dupa blada. Mieliśmy takie pogorszenie i tak złych wyników, że przy ostatniej inseminacji lekarz wziął nas na dywanik i powiedział, że w tym tygodniu natychmiast zamrozić, bo najprawdopodobniej na IVF nic nie zostanie z nasienia i trzeba będzie robić TESĘ/MESĘ lub wykorzystać nasienie dawcy. I że koniec eksperymentowania z inseminacjami (tutaj 6 inseminacji rocznie leci z ubezpieczenia, więc jak się para upiera przy inseminacji lub nie upiera przy in vitro to próbują), a mamy 3 zarodki, więc chyba rzeczywiście im więcej jajek tym większa szansa w takim przypadku.

    Nadira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest z lekami do stymulacji ? Ile kosztują w Czechach ? Tutaj mialabym refundowane ... ( prawdopodobnie)

    Reni555 lubi tę wiadomość

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 27 października 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce póki co są leki w refundacji, ale pewnie długo nie będą...Ale pisiory tak szybko nie są w stanie zmienić listy leków refundowanych, więc warto korzystać.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 27 października 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo85 wrote:
    cześć dziewczyny,
    ja też myślę o klinice w Czechach. Dzwoniłam do tej w Ostravie ws IUI i AID się dowiedzieć. Robią bez problemów. Można robić monitoring i stymulację w PL a na sam zabieg przyjechać do nich. Tylko najpierw trzeba przyjechać na pierwszą wizytę i omówić wszystkie szczegóły. Nie chcę tracić cyklu w listopadzie więc jeśli do 7.11 nic się nie wyjaśni śmigam tam.

    Kurczę jak to jest? Ja sie nie moge z nimi dogadać a Wy bez problemu?
    Ale dobrze :)
    Bedziesz moim obieżyświatem w kwestii IUI AID :)

    Reni555, Karo85 lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 27 października 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    A jak to jest z lekami do stymulacji ? Ile kosztują w Czechach ? Tutaj mialabym refundowane ... ( prawdopodobnie)
    NIe wiem, bo ja miałam refundowane. Przy refundowanych są dopłaty, my dopłacaliśmy 300 zł, ale ja dobrze reagowałam, przy refundacji w mojej klinice maksymalnie dopłaca się tysiaka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    ... a szkoda, że i za "chlebem" i w kwestii macierzyństwa trzeba poza krajem alternatyw szukać :(
    przyłączam się i rozważam też Czechy na przyszłość, jak nowy rząd pomiesza w ustawie

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 października 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena moze trafilas na inna zmiane ;)

    noo my jesli sie uda z hsteroskopia to 1 IUI AID w Novum w Wawie ..jak nie uda sie to wtedy damy spokoj i Czechy po nowym roku :)
    maz sie uparl zebysmy pierwszy cykl po hiseroskopii zrobili w Novum bo im ufa..

    Reni555 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 27 października 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu84,
    W 5 klinikach na zle zmiany telefoniczne i mailowe trafiłam? :-O

    A tak z ciekawości : jak jestescie małżeństwem i korzystacie z AID to jaki bedzie ślad jakikolwiek w papierach gdziekolwiek?

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Lena moze trafilas na inna zmiane ;)

    noo my jesli sie uda z hsteroskopia to 1 IUI AID w Novum w Wawie ..jak nie uda sie to wtedy damy spokoj i Czechy po nowym roku :)
    maz sie uparl zebysmy pierwszy cykl po hiseroskopii zrobili w Novum bo im ufa..
    witam koleżankę
    też jestem w Novum w w-wie
    i też im ufam
    póki co ;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 października 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Aniu84,
    W 5 klinikach na zle zmiany telefoniczne i mailowe trafiłam? :-O

    A tak z ciekawości : jak jestescie małżeństwem i korzystacie z AID to jaki bedzie ślad jakikolwiek w papierach gdziekolwiek?

    bedzie jko protokół ale dziecko o ile nie bedzie wiedzialo ze jest z dawstwa nie bedzie wiedzialo o tym .. bo tylko na zadanie mozna taki protokol wycianac..


    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ