X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 22 października 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam jeszcze cennik znanej kliniki w Brnie, ceny bez refundacji, czyli dla Was: http://www.repromeda.cz/wp-content/uploads/cenik-vykonu-samoplatci-2015.pdf

    Nadira, Julita76 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwia dziękuję Ci bardzo za wsparcie i informacje :)
    Julita na razie poczekam. Zobaczymy jak się sprawy potoczą w PL
    Może po nowym roku i my się załapiemy na refundacje :) a jak nie to i tak nie odpuszczę i będę walczyła do końca :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwia przeglądam właśnie tę stronkę co wysłałaś, nie wiem czy dobrze rozumiem bo czeski u mnie jako tako ale jestem na cenniku w którym są dwie ceny w koronach i euro

    ICSI (intracytoplazmatická injekce spermií) - do 10 oocytů 10000 koron jakoś strasznie mnie dziwi ta cena bo w przeliczeniu to na polskie wychodzi 1600zł to chyba nie jest całkowity kosz leczenia? Co o tym myślisz?

    Chyba źle odczytuję ten cennik :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2015, 14:18

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 22 października 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Ja jak porównywałam ceny to sa mniej wiecej takie jak u nas. Jedyne co poczytałam o kosztach IVF na innych forach to to ze w Czechach badają inaczej przed a nie jak u nas wszystkich jednakowo.

    Ale my o Czechach nie myślimy z powodu ceny. My myślimy z powodu tego ze nie mamy własnych plemników i bedziemy korzystać z dawcy.
    Nikt o niczym nie wie. Jedziemy na "wycieczke" do Czech wracamy w trojke ;).
    W PL za duzo biurokracji z tym chociaz rozważaliśmy nawet szybki slub. Nie chcemy zeby nasze dziecko kiedykolwiek i gdziekolwiek trafiło na jakikolwiek dokument odnosnie dawstwa plemników.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Szałwia przeglądam właśnie tę stronkę co wysłałaś, nie wiem czy dobrze rozumiem bo czeski u mnie jako tako ale jestem na cenniku w którym są dwie ceny w koronach i euro

    ICSI (intracytoplazmatická injekce spermií) - do 10 oocytů 10000 koron jakoś strasznie mnie dziwi ta cena bo w przeliczeniu to na polskie wychodzi 1600zł to chyba nie jest całkowity kosz leczenia? Co o tym myślisz?

    Chyba źle odczytuję ten cennik :)
    Dobrze patrzysz Ewelina, ale musisz zsumować kilka pozycji, bo te ceny nie są za kompletną procedurę, tylko za pojedyncze czynności - tak ja ten cennik interpretuje


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2015, 17:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam też cenę za pakiet to 2200 Eur (55 000 koron )

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 22 października 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.zaplodnienieinvitro.pl

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena mój mąż nie ma na szczęście problemów z plemnikami. Pewnie musisz czuć się tak samo źle jak ja ukrywając przed rodziną że, macie problem z zajściem w ciąże :( u nas też nikt nie wie i czasami mnie to przytłacza. Mam sporo rodzeństwa i wszyscy mają dzieci tak samo ze strony męża. Coraz ciężej jest się uśmiechać i udawać że, my jeszcze nie chcemy dzieci że mamy czas :)
    Będę trzymała za was kciuki :*

    Julita dziękuję za odpowiedź jesteś wspaniała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2015, 18:31

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 22 października 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Szałwia przeglądam właśnie tę stronkę co wysłałaś, nie wiem czy dobrze rozumiem bo czeski u mnie jako tako ale jestem na cenniku w którym są dwie ceny w koronach i euro

    ICSI (intracytoplazmatická injekce spermií) - do 10 oocytů 10000 koron jakoś strasznie mnie dziwi ta cena bo w przeliczeniu to na polskie wychodzi 1600zł to chyba nie jest całkowity kosz leczenia? Co o tym myślisz?

    Chyba źle odczytuję ten cennik :)
    Moim zdaniem to ICSI to za samo wstrzyknięcie plemników, bez leków itd. Czyli nie cała procedura. Cena jest zależna od ilości komórek do zapłodnienia. My płaciliśmy za samo ICSI przy refundowanej procedurze 8 tys. koron, bo nie jest refundowane.

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 22 października 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak chcecie policzyć ile za całe leczenie to trzeba liczyć pakiet IVF + ICSI.

  • szałwia Autorytet
    Postów: 1888 1373

    Wysłany: 22 października 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czechy mają jeszcze jedną zaletę, nie ma ograniczenia ilości zapłodnionych komórek, ani mrożenia (tylko finansowe ;-)).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat u mnie nawet w PL raczej by nie było problemu pod kątem ilości, bo ja "staruszka" jestem ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej umówiłam się już na pierwszą wizytę ale w PL :)
    Dzięki pomocy kobietek z forum znalazłam klinikę na którą jeszcze zapisują pary na refundowane invitro :)
    Wizytę mam na listopada i o ile spełnię warunki żeby się dostać na refundację to wpiszą mnie na listę :)

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 25 października 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 - ciesze sie :)

    Ja wysłałam 5 maili do roznych czeskich klinik- zero odpowiedzi (o inseminacji). Kiedy wysłałam do nich (do 3) zapytanie o in vitro od razu odpowiedz.....

    Załamałam sie - na dobra sprawie jestem w trakcie badan a nie mamy kliniki do IUI AID.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 października 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo to czas sie dobrze rozejrzec Pis nas zmusi do wyjazdow do CZech :P

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 25 października 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czechy mają powód do zadowolenia.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 października 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Czechy mają powód do zadowolenia.
    ooo tak... i znowu Polska zbiednieje ..a Czechy zarobia ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak bardzo liczyłam że, mam szanse załapać się jeszcze na refundacje w Polsce :(
    ale chyba nici z tego. Cała moja radość prysła dziś rano po włączeniu tv

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 26 października 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    ooo tak... i znowu Polska zbiednieje ..a Czechy zarobia ..
    Jak to jest taki "mądry" kraj... Co potrafi nakręcać swoją własną gospodarkę. Mi jest zupełnie obojętne komu będę płacić za swoje leczenie. Martwię się jedynie jak na to wszystko mam zarobić. Szkoda mi też naszych polskich lekarzy, bo wielu jest wśród nich naprawdę dobrych specjalistów.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szałwia wrote:
    Czechy mają jeszcze jedną zaletę, nie ma ograniczenia ilości zapłodnionych komórek, ani mrożenia (tylko finansowe ;-)).
    to napawa optymizmem :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ