X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Komórka dawczyni przy IVF
Odpowiedz

Komórka dawczyni przy IVF

Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoś się orientuje czy przy KD grupa krwi dawczyni musi być taka jak moja czy może być partnera? Oboje mamy RH-. Czytałam że tak najlepiej, ale co to znaczy, czy przy grupie krwi partnera mogą być jakieś powikłania?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy ktoś się orientuje czy przy KD grupa krwi dawczyni musi być taka jak moja czy może być partnera? Oboje mamy RH-. Czytałam że tak najlepiej, ale co to znaczy, czy przy grupie krwi partnera mogą być jakieś powikłania?
    Kayama zapytaj w Invimedzie lub w Novum jakiegoś lekarza.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy ktoś się orientuje czy przy KD grupa krwi dawczyni musi być taka jak moja czy może być partnera? Oboje mamy RH-. Czytałam że tak najlepiej, ale co to znaczy, czy przy grupie krwi partnera mogą być jakieś powikłania?

    Kaya, jeśli dawczyni będzie miała Rh + i dziecko odziedziczy po niej , to grozi Wam konflikt serologiczny. Poza tym z tabeli dziedziczenia wynika, że jeśli ojciec i matka są Rh- to ich dziecko biologiczne może mieć wyłącznie Rh-.
    Tak więc w przypadku odziedziczenia po dawczyni czynnika Rh+ jasne będzie, że jedno z Was nie jest rodzicem biologicznym - piszę tak jednoznacznie tylko gdybyście z jakiś względów nie chcieli ujawniać tego faktu

    Bea77, Lukrecja lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka jak tam przebiega stymulacja Waszej dawczyni? Wiecie coś więcej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 06:52

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klamka wrote:
    Bea, narazie nic. Dopiero tydzien dzisiaj mija jak bierze leki. Mamy raport za kazdym razem, gdy jest jakas interakcja kliniki z dawczynia, skan, cos w tym stylu. Narazie cisza. Spodziewan sie jakis wiesci w przyszlym tygodniu :) Trzymam za nia kciuki :)
    Powodzenia w takim razie :-) podają Wam informację jakimi lekami i dawkami ją stymulują?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 06:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki mocno :-)

    klamka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 06:52

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klamka wrote:
    Dzieki kochana, bardzo bardzo.

    Wlasnie dostalam info z kliniki, ze w czwartek beda pobierali jajeczka od dawczyni. Troche mnie tym zaskoczyli, i jakos tak strasznie szybko mi sie wydaje. To bedzie 10 dzien jej cyklu... to w sumie ok. Ojej ojej, az sie wzruszylam :)

    A mąż zdeponował swój wkład własny ;-) czy jedziecie do Grecji w tym tygodniu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 06:52

    Bea77, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 06:53

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klamka wrote:
    A jedziemy dopiero w czerwcu, zdecydowalismy nie robic transferu w maju, bo nie wiadomow bylo jak nam sie z cyklami ulozy. Tez lekarz stwierdzil, ze lepiej nie synchronizowac, tylko lepiej zrobic zamrozony. Oni staraja sie nie faszerowac nikogos lekami, ktore nie sa niezbedne. Wiec z ich rada, darowalismy sobie synchronizacje, i umowilismy sie na czerwiec. Akurat dam rade zrobic moj coroczny przeglad :)
    No i sobie fajne wakacje zrobicie. W UK pogoda pod psem. Już mam serdecznie dosyć. Dobry plan macie... czyli teraz to jakby dzieje się wszystko poza Wami. Z pewnością tak jest mniej stresująco.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Kaya, jeśli dawczyni będzie miała Rh + i dziecko odziedziczy po niej , to grozi Wam konflikt serologiczny. Poza tym z tabeli dziedziczenia wynika, że jeśli ojciec i matka są Rh- to ich dziecko biologiczne może mieć wyłącznie Rh-.
    Tak więc w przypadku odziedziczenia po dawczyni czynnika Rh+ jasne będzie, że jedno z Was nie jest rodzicem biologicznym - piszę tak jednoznacznie tylko gdybyście z jakiś względów nie chcieli ujawniać tego faktu
    AM Vormittag a jeśli oboje mamy RH- i dawczyni by miała RH- tylko grupę krwi mojego faceta to nie będzie ok??

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    AM Vormittag a jeśli oboje mamy RH- i dawczyni by miała RH- tylko grupę krwi mojego faceta to nie będzie ok??
    Nie wiem na sto procent, ale wydaje mi się że jak dawczyni będzie miała dokładnie taką samą grupę krwi jak Twój partner i Rh- to też będzie dobrze.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wszyscy będziecie mieć Rh- to oczywiście nie ma mowy o konflikcie. Jeśli chodzi o grupy krwi, to generalnie jeśli dawczyni i Twój partner będą mieć dokładnie ta samą grupę krwi, to sprawa jest bardzo prosta - dziecko będzie miało dokładnie taką samą grupę lub 0 Rh-. Pozostaje pytanie jak powyżej, czy jeśli jednoznacznie będzie to wskazywało na fakt, ze jedno z Was nie jest rodzicem biologicznym, to czy jest to dla Was do zaakceptowania.
    Mówiąc wprost, aby uniknąć podobnych dywagacji najlepiej aby dawczyni miała ta sama grupę krwi, co Ty.

    Edit: Przepraszam, niechcący wprowadziłam w błąd, jeśli partner i dawczyni będą mieć taką samą grupę to dziecko odziedziczy tez tą grupę lub grupę "0" przy grupach A, B i 0, natomiast dla AB możliwości jest więcej :-) A, B lub AB. Najlepiej sama zerknij do tych tabelek to będziesz wiedzieć na czym stoicie. Podaję przykładowy link do tablki:
    http://krzys.zielonka.pl/?qa_faqs=dziedziczenie-grup-krwi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2018, 13:00

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, z tego co ja zrozumiałam w klinice podpisując dokumenty, to podstawowym kryterium dobory dawczyni jest właśnie grupa krwi, musi być taka jak u Ciebie albo jak u Twojego partnera. U nas oboje mamy ARh+ także nie mają wyboru i muszą szukać dokładnie takiej.

    Wiem, że jeśli chodzi o cechy fenotypowe to mogą pójść na ustępstwo (np. oboje macie brązowe oczy, ale nie mogą znaleźć idealnej dawczyni to - jeśli się zgodzicie - mogą wybrać wam np. zielonooką. Wszystko w granicach oczywiście, nie wybiorą Wam niebieskookiej). To samo z pozostałymi cechami, np. kolorem czy strukturą włosa).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy przy grupach krwi AB Rh+ i A Rh- trzeba mieć dawczynię o jednej z tych dwóch grup?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co zrozumiałam to wybierają albo Twoją grupę albo grupę męża, chyba że będą kombinować żeby grupa krwi dziecka nie podpadła (te krzyżówki z lekcji biologii, pamiętacie?) :) Przynajmniej tak zrozumiałam koordynatorkę. Nie wsłuchiwałam się dalej, bo my oboje mamy tą samą grupę krwi także przynajmniej tą jedną kwestię mamy z głowy ;) U nas w ogóle raczej nie powinno mieć dylematów, oboje jesteśmy wysocy, ciemne oczy i włosy, także wyboru dużego nie mają przy poszukiwaniach :)
    A podobno im bardziej partnerzy są różni pod względem fizycznym tym łatwiej dobrać dawczynię :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2018, 13:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciemna blondynka, mąż brązowe włosy. On oczy zielone, a ja jasne piwne (ale cała moja najbliższa rodzina ma zielone). Oboje raczej drobniejszej kości. Mój mąż niewysoki jak na faceta, a ja tak średniego wzrostu. Oboje małe nosy i uszy. Nie wiem czy będzie łatwo dobrać czy nie.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ