X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 24 lutego 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Dziewczyny mam wyniki :) w sumie to się na tym nie znam ale chyba złe nie są:)

    Estradiol 763,9 pmol/l
    Zakres referencyjny:
    faza pęcherzykowa : 46,0 - 607
    faza owulacyjna : 315 - 1828
    faza lutealna : 161 - 774
    po przekwitaniu : 18,4 - 201
    Ciąża trymestr I : 789 - 15781

    Progesteron : 60,5 nmol/l
    Zakres referencyjny:
    faza pęcherzykowa : 0,6 - 4,7
    faza owulacyjna : 2,4 - 9,4
    faza lutealna : 5,3 - 86
    po przekwitaniu : 0,3 - 2,5

    ja niestety też nie pomogę ;) ale trzymam kciuki ;)
    Ja mogę stwierdzić że nie przekwitasz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2015, 13:49

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    ja niestety też nie pomogę ;) ale trzymam kciuki ;)
    Ja mogę stwierdzić że nie przekwitasz ;)
    Całe szczęście, że nie przekwitam. Te badania zupełnie inna metodą robiłam więc nawet nie mogę porównać z innymi dziewczynami na forum :/ ale to nic, muszę czekać :)

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładne wyniki :)Przy takim progesteronie to na pewno nie idzie @ :p A przynajmniej jeszcze nie teraz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2015, 14:39

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Ładne wyniki :)Przy takim progesteronie to na pewno nie idzie @ :p A przynajmniej jeszcze nie teraz :)
    Tak bardzo bym chciała. Ale staram się nie nakręcać bo to źle potem wychodzi :) Do 4 marca jeszcze troszkę czasu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a taka laparoskopia jest pod narkoza nie?

    A jakbym chciala zrobic sobie poziom progesteronu w fazie lutealnej jesli nie wiem kiedy mialam owulacje?

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron się robi chyba w którymś dniu cyklu ale też nie wiem. Laparoskopia jest pod narkozą i to pełną :)

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Dziewczyny a taka laparoskopia jest pod narkoza nie?

    A jakbym chciala zrobic sobie poziom progesteronu w fazie lutealnej jesli nie wiem kiedy mialam owulacje?
    Progesteron w fazir lutealnej pokazuje czy byla owulacja i najlepiej go wykonac do 7 dpo:)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Dziewczyny a taka laparoskopia jest pod narkoza nie?

    A jakbym chciala zrobic sobie poziom progesteronu w fazie lutealnej jesli nie wiem kiedy mialam owulacje?

    Laparoskopia jest wykonywana przy znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie. Smacznie sobie śpisz wtedy :)
    Ja bardzo bałam się momentu wybudzania i tego jak będę się czuła po narkozie ale naprawdę wszystko było w porządku. Byłam jedynie osłabiona i miałam bardzo niskie ciśnienie (88/44). Poza tym zero mdłości, zawrotów głowy itp. Kilka godzin po operacji już się nudziłam, nie chciało mi się spać i oglądałam filmy na tablecie :)
    Dziś jestem 7 dzień po laparoskopii i już zdążyłam zapomnieć że w ogóle mnie cięli i zszywali, bardzo szybko doszłam do siebie :)

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo to trochę mnie uspokoiłyście kobietki :))

    jak mi gin dziś powiedział "żeby dokładnie panią przebadać umówimy się na maj na laparoskopię, sprawdzę drożność jajników, czy jest endometrioza zdrosty... i jesli cosbedzie nie tak to to naprawię, przyjdzie pani zepsuta a ja panią naprawię" :D
    i jak to usłyszałam to wyobraziłam sobie że będę tylko znieczulona i bede wiedziec ze wlasnie to robi :P a tak jak zasnę to sppoooko :) najwyżej się nie obudzę:P

    ale dziewczyny, nachodzą mnie już takie myśli, że mam rzucić to wszystko i przestac myslec o dziecku...a jesli tak jest to chyba nie dane jest mi byc matką...

  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 24 lutego 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    ooo to trochę mnie uspokoiłyście kobietki :))

    jak mi gin dziś powiedział "żeby dokładnie panią przebadać umówimy się na maj na laparoskopię, sprawdzę drożność jajników, czy jest endometrioza zdrosty... i jesli cosbedzie nie tak to to naprawię, przyjdzie pani zepsuta a ja panią naprawię" :D
    i jak to usłyszałam to wyobraziłam sobie że będę tylko znieczulona i bede wiedziec ze wlasnie to robi :P a tak jak zasnę to sppoooko :) najwyżej się nie obudzę:P

    ale dziewczyny, nachodzą mnie już takie myśli, że mam rzucić to wszystko i przestac myslec o dziecku...a jesli tak jest to chyba nie dane jest mi byc matką...

    Laparoskopia to taki właśnie "przegląd"
    Jak już Cię otworzą to sprawdzają wszystko - drożność jajowodów, czy nie ma ognisk engometriozy, czy nie ma żadnych torbieli, mięśniaków itp. Lekarz ma wtedy pełen obraz i do tego jeśli w trakcie okaże się, że coś jest nie tak to od razu robią co trzeba.
    Mimo że jest to operacja to inwazyjność jest bardzo niewielka. Nacięcia są raptem dwucentymetrowe, może nawet nie być blizn jak dobrze pójdzie. Bardzo szybko też się dochodzi do siebie, czego ja jestem przykładem :)

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fablous... :)) dzięki :*

    fajnie, że w końcu też trafiłam na lekarza, który chce mnie badać, leczyć, interesuje sie a nie, aha nie zaszla pani w ciaze to prosze brac luteine BO NA PEWNO jest maly progesteron...

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 24 lutego 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    fablous... :)) dzięki :*

    fajnie, że w końcu też trafiłam na lekarza, który chce mnie badać, leczyć, interesuje sie a nie, aha nie zaszla pani w ciaze to prosze brac luteine BO NA PEWNO jest maly progesteron...
    a masz zdiagnozowane jakieś choroby ? ja np. mam pcos

    Edyta
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najpierw nie chciałam operacji a teraz już nie mogę się doczekać kiedy lekarz umówi mnie na zabieg, w jakich dniach cyklu wykonuje się ten zabieg? w pierwszej czy drugiej fazie cyklu? Ile trzeba czekać po zabiegu żeby ponowić starania? Komu się udało po laparo zajśc w ciążę ?

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Ja najpierw nie chciałam operacji a teraz już nie mogę się doczekać kiedy lekarz umówi mnie na zabieg, w jakich dniach cyklu wykonuje się ten zabieg? w pierwszej czy drugiej fazie cyklu? Ile trzeba czekać po zabiegu żeby ponowić starania? Komu się udało po laparo zajśc w ciążę ?
    Ja miałam w 15dc laparoskopie :) a starania zaczęłam 2 dni potem;) teraz jest mój kolejny cykl i czekam na testowanie :)

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 lutego 2015, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej do zabiegu podejść od razu po okresie w pierwszej fazie cyklu aby przed owulacja. Ja miałam w 10 dc. Planowany był tak naprawdę wcześniej ale lekarz był na urlopie i wypadło na 10 dc ale nie było za pozno. Z tego co inni pisze to maja i w drugiej fazie zabiegi.

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 25 lutego 2015, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Ja najpierw nie chciałam operacji a teraz już nie mogę się doczekać kiedy lekarz umówi mnie na zabieg, w jakich dniach cyklu wykonuje się ten zabieg? w pierwszej czy drugiej fazie cyklu? Ile trzeba czekać po zabiegu żeby ponowić starania? Komu się udało po laparo zajśc w ciążę ?
    ja miałam laparo w 14dc a starania zaczęłam w 6 dobie po zabiegu , ale to ze względu że miałam laparotomię a nie laparoskopię ( dłużej byłam w szpitalu ) :):)

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie lekarz powiedział, że wykonamy zabieg w II fazie cyklu. A chorób nie mam żadnych zdiagnozowanych, gin powiedział że pcos raczej mnie nie dotyczy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    mnie lekarz powiedział, że wykonamy zabieg w II fazie cyklu. A chorób nie mam żadnych zdiagnozowanych, gin powiedział że pcos raczej mnie nie dotyczy
    A długo staracie się o dziecko??:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak tam u Was samopoczucie?? :) U mnie dziś lepiej, chociaż mam lenia na wszystko :)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 25 lutego 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Dziewczyny jak tam u Was samopoczucie?? :) U mnie dziś lepiej, chociaż mam lenia na wszystko :)
    Ja ci Ola wróżę .... nie będę pisać czego żeby nie zapeszyć ;);). U mnie z samopoczuciem całkiem całkiem, poćwiczyłam rano i od razu lepiej się czuję :D Tylko pogoda za oknem słaba

    Edyta
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ