X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gagat wrote:
    Czy któraś z was miała robioną laparoskopię przy niepękających pęcherzykach tzw. Luf?
    Jeżeli tak to czy laparo wam pomogło?
    Nie mam problemu z wytworzeniem pęcherzyków, problem jest z pękaniem pomino zastrzuków typu pregnyl, ovitrelle. Pomału robią się dla mnie bezcelowe stymulacje ;(
    Hsg było robione + oba jajowody drożne.
    tak ja miałam z tego powodu laparotomię, pęcherzyki rosły po clo ale nie pękały po pregnylu. Jestem miesiąc po laparo i teraz nawet po clo nie chcą rosnąć :/

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    zastanawia mnie czemu lekarze sprawdzaja drożnośc przez laparo, skoro tyle dziewczyn tu pisze ze sie meczylo itd , no w koncu to operacja.. czemu nie robia najpierw hsg? przeciez to duzo mniej inwazyjne badanie... a jak hsg by wykazalo ze cos jest nie tak to wtedy laparo .. czy lapao jest dokladniejsze czy cos... bo ciekawa jestem :)
    Podczas laparo mogą zrobić drożność, mogą sprawdzić czy nie ma zrostów w macicy, mogą w razie potrzeby wykonać kauteryzację jajników. Generalnie mogą zrobić większy "przegląd". Wydaje mi się że taki jest powód :):).

    Lucy lubi tę wiadomość

    Edyta
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    zastanawia mnie czemu lekarze sprawdzaja drożnośc przez laparo, skoro tyle dziewczyn tu pisze ze sie meczylo itd , no w koncu to operacja.. czemu nie robia najpierw hsg? przeciez to duzo mniej inwazyjne badanie... a jak hsg by wykazalo ze cos jest nie tak to wtedy laparo .. czy lapao jest dokladniejsze czy cos... bo ciekawa jestem :)

    Pewnie dlatego, że bardzo często przy hsg kontrats przepływa, wynik badania jest prawidłowy. A potem jak się zajrzy na laparoskopii to się okazuje że rózne dziwa kwiatki tam siedzą. I to na hsg nie wyjdzie.

    Tak było u mnie. Hsg jak najbardziej prawidłowe, a na laparo zrosty i przeszkody dopiero się uwidoczniły. Tak to bym się do us..ranej śmierci mogła starac sądząc że mam wszystko dobrze ;)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam tez przypadek dziewczyny, która miała prawidłowe HSG, a dopiero na laparo okazało sie, że drożność jest, a jakże, ale wyszło że świało jajowodu jest zbyt wąskie. Pogmerali jej i przepchali "kanały" płukając tym kontrastem parę razy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 13:06

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 26 lutego 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i rozkłada mnie jakaś paskudna choroba :( wszystko boli, oczy,gardło, z nosa leci :(

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana może jakiś wirus się przyplątał :( wziełaś sobie jakieś leki?:)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 26 lutego 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Kochana może jakiś wirus się przyplątał :( wziełaś sobie jakieś leki?:)
    zaraz wezmę fervex , tantum verde i do łóżka :D

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wygrzej się koniecznie :) Ja po pracy przyszłam i padam na twarz.. i zamiast sprzątać dom bo w sobotę goście na 60 mojego taty przyjadą to ja spać będę :( a jutro po południu na zjazd na studia jade i w sobote i niedziele tez... Nawet na urodzinkach taty nie posiedzę za długo :((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 20:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moje Drogie.. trzymac kciuki.. ide jutro na monitoring , 3 cykl po laporoskopii, pierwszy na podwojnej dawce clo.. :) a na podnidzialek zapisalam sie do innego lekarza, do kliniki nieplodnosci.. jakis super fachowiec..chce zeby ktos inny mnie obejrzal :) cena za wiyte zabojcza- 250zl ;///

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalko jak czytałam Twoją wiadomość to od razu zacisnęłam kciuki :) Trzymam je mocno !! Daj znać jutro jak po wizycie:) Nie martw się ja też tyle płacę .. Dużo ale WARTO !!:) POWODZENIA !! :* <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki moja Droga:) wierze ze sie uda :) a jak nie to.. nastepnym razem :)

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 27 lutego 2015, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam 1cs po laparoskopii :)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Znam tez przypadek dziewczyny, która miała prawidłowe HSG, a dopiero na laparo okazało sie, że drożność jest, a jakże, ale wyszło że świało jajowodu jest zbyt wąskie. Pogmeralii jej i przepchali "kanały" płukając tym kontrastem parę razy :)

    U mnie było tak, że przy HSG oba jajowody były częściowo niedrożne. Przy laparo okazało się, że prawy jest drożny a lewy zatkany śluzem przez stan zapalny (na szczęście udało się go udrożnić)
    Być może ten prawy to zasługa tego, że miesiąc okładałam się borowinami.

    W każdym razie wielokrotnie słyszałam, że warto robić laparoskopię bo HSG może dawać niepełny bądź przekłamany obraz stanu jajowodów. Ponoć czasem z bólu mięśnie się kurczą i na RTG wychodzi niedrożność podczas gdy wcale tak nie jest.

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    No moje Drogie.. trzymac kciuki.. ide jutro na monitoring , 3 cykl po laporoskopii, pierwszy na podwojnej dawce clo.. :) a na podnidzialek zapisalam sie do innego lekarza, do kliniki nieplodnosci.. jakis super fachowiec..chce zeby ktos inny mnie obejrzal :) cena za wiyte zabojcza- 250zl ;///
    trzymam oba chore kciuki :D

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola napisz proszę na czym polega ta twoja dieta ? jesteś na diecie o niskim indeksie glikemicznym czy to coś innego? podobno przy pcos dieta o niskim indeksie glikemicznym jest dobra :/

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam diete od trenerki personalnej. Dieta faktycznie jest o niskim indeksie glikemicznym ale z bardzo dużą ilością białka :) Jem 5 posiłków dziennie, wszystko muszę ważyć :) Jem dużo ryb, dużo jajek tzn samych białek bo żółtko ma dużo tłuszczu :)) ale 2 całe jajka codziennie też zjem :) To jest dieta redukcyjna więc po ok. 2 tyg. stosowania moja trenerka będzie mi to zmieniać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta naprawdę pomaga tylko trzeba ją stosować tak jak ona zaleca :) Ja na początku diety ważyłam prawie 76 kg. no może kapeczkę mniej. A teraz po 8 dniach ważę już 73.1 kg :))

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciekawa opcja ;) ja jestem na normalnej diecie 1800 kcal he :), w ciągu 3 miesięcy schudłam 9 kg ale potem znowu wszystko wróciło ze względu na szpital itd itp. Wracam pomału do ćwiczeń bo lubię ćwiczyć , w sumie to polubiłam w zeszłym roku :) dają mi więcej energii :). Chociaż ostatnio przez operację / brak owu itp itd zaczęłam zajadać stres :( i przestałam ćwiczyć :(.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ćwiczenia też są bardzo potrzebne, chociaż ja ich nie lubię.. jakoś teraz ciągne cardio na rowerku w domu ale mam zamiar się zapisać na basen bo go uwielbiam :))

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 lutego 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie lubię ćwiczeń typu Chodakowska, wolę np. walk away the pounds :D bardzo fajne chodzenie przy telewizorze ;). Bardzo lubię też jeździć na rolkach, czekam na wiosnę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 13:23

    Edyta
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ