X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 14 maja 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rurke intubacyjna powinnie wyciagnac przed wybudzeniem....mnie po przebudzeniu gardło bolało i miałam chrypkę (efekt po rurce)

    Laparo to nic strasznego mozna spokojnie przezyc daja po zabiegu przecibólowe jesli sie chce ja wzięłam sobie tylko raz Ketonal 100 w kroplówce a na wieczór Perfalgan nie mocny w działaniu ale ból usmierzyl i moglam sobie spokojnie spac :)

    63b363a823.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 14 maja 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam chrypkę po rurce.. Ale na następny dzień już było ok.. A narkoza naprawdę nie jest straszna, no chyba że ktoś ma poważne problemy z niewydolnością serca, ale wtedy zazwyczaj nie usypiają nawet do bolesnych zabiegów..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 14 maja 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy mogą wystąpić problemy z oddychaniem po wyciągnięciu aparatury? (tzn. rurki, i aparatu który za Ciebie oddycha podczas narkozy?)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 14 maja 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiacynta99 wrote:
    Cześć dziewczyny ja w czwartek idę w ten O Boże to już w ten czwartek. masakra

    Mam policystyczne jajniki ;/

    Mam mieć Laparoskopię z intubacją i kontrastem . to sprawdzą przy okazji drożność czy ktoś był w Roztoce ??


    to już jutro! daj znać jak było po "zabiegu", trzymam kciuki!

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 14 maja 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Dziewczyny,
    Mam dwa skierowania od mojej kochanej lekarki, która mi zawsze pomaga.
    Jedno na HSG, a drugie na laparoskopię (z prośbą o zbadanie drożności jajowodów zarazem).
    Męczę się z infekcjami bakteryjnymi i nie umiem się na to HSG przez to dostać.

    Tak myślałam, może warto iść od razu prosto na laparo pomijając HSG?

    Skoro to może więcej rzeczy zbadać, więcej mi pokazać, oszczędzić mi bólu dalszych badań itd.

    Czy któraś z Was tak postąpiła?

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 14 maja 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Kochane Dziewczyny,
    Mam dwa skierowania od mojej kochanej lekarki, która mi zawsze pomaga.
    Jedno na HSG, a drugie na laparoskopię (z prośbą o zbadanie drożności jajowodów zarazem).
    Męczę się z infekcjami bakteryjnymi i nie umiem się na to HSG przez to dostać.

    Tak myślałam, może warto iść od razu prosto na laparo pomijając HSG?

    Skoro to może więcej rzeczy zbadać, więcej mi pokazać, oszczędzić mi bólu dalszych badań itd.

    Czy któraś z Was tak postąpiła?


    kochana zdecyduj sie od razu na laparoskopie wraz z droznoscia jajowodów HSG jest daremne skoro masz tez miec laparo na laparo zrobia wszytsko

    Iownka lubi tę wiadomość

    63b363a823.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 15 maja 2014, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonek, dziękuję!
    Teraz muszę to przemyśleć :)

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 15 maja 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    ilonek, dziękuję!
    Teraz muszę to przemyśleć :)


    Naprawde to oszczedność bólu i czasu ja miałam laparo i w niej mi wszytsko zrobili a HSH jest bolesne i tylko udroznia jajowody....Ja bym sie nie zastanawiała :)
    Powodzonka

    kapturnica, olka30 lubią tę wiadomość

    63b363a823.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 15 maja 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TYlko wiesz, ta laparoskopia ma być DIAGNOSTYCZNA, to jest nic nie mam wykazane, tylko niepłodność wtórna (taka drobnostka :P ) i zmniejszone miesiączki od czasu zabiegu łyżeczkowania dwa lata temu.
    Jeszcze nikt mi niczego nie stwierdził, stąd moje wątpliwości...

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Wszystkie :) żegnam się z wami to jest ten dzień pakuję się i jade na 15:00 do szpitala jutro laparoskopia trzymajcie kciuki:) Jak wszystko będzie ok wychodzę w sobotę no i oczywiście odezwę się


    Pozdrawiam :)

    mar, olka30 lubią tę wiadomość

  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 15 maja 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powodzenia!! Wszystko będzie ok :)

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 15 maja 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiacynta99 wrote:
    Witam Wszystkie :) żegnam się z wami to jest ten dzień pakuję się i jade na 15:00 do szpitala jutro laparoskopia trzymajcie kciuki:) Jak wszystko będzie ok wychodzę w sobotę no i oczywiście odezwę się


    Pozdrawiam :)
    Trzymam kciuki :*

    63b363a823.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 15 maja 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    TYlko wiesz, ta laparoskopia ma być DIAGNOSTYCZNA, to jest nic nie mam wykazane, tylko niepłodność wtórna (taka drobnostka :P ) i zmniejszone miesiączki od czasu zabiegu łyżeczkowania dwa lata temu.
    Jeszcze nikt mi niczego nie stwierdził, stąd moje wątpliwości...
    Ja tez miałam zdiagnozowana nieplodnośc wtórna i laparoskopie diagnostyczna :)

    63b363a823.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iowonka mi gin najpierw zrobił HSG, a dopiero teraz po ponad pół roku robi laparoskopię. Teraz żałuję tylko straconego czasu :( Przy hsg można zobaczyć tylko czy jajowody są drożne czy nie, ewentualnie udrożnić kontrastem.. Mojej endometriozy nie zobaczyli i pół roku brałam CLO czego nie można robić przy endometriozie :( Zamiast pomóc zaszkodziło.. Z perspektywy czasu jak masz wybór to wydaje mi się, że laparoskopia jest lepszą opcją..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem zawiedziona. byłam w czwartek w szpitalu przeszłam całą procedure przygotowania do zabiegu... w piątek założono mi cewnik kroplówkę i miałam iśc na blok a tu moja Dr. przyszła i powiedziała że im się Aesculap zdu....... pc...ył. jeden dren szczelił. i mnie cofnięto od lapar. i wróciłam wczoraj do domu. A tyle stresu przeszłam byłam już przygotowana a tu lipa. Mogłam wsiąść od siebie zestaw hehe

    Ale powiem że miałam Cewnik 20 minut i tyle szkód narobił że szok.!!!!! do teraz nie mogę się wysikać. a jak mi go pielęgniarka założyła to myślałam żę uciekne z tym wszystkim do domu

    w czerwcu mam drugie podejście na Laparoskopię pozdrawiam

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 17 maja 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Hiacynta, ja już czekam dwa miesiące na laparoskopię, jeszcze tydzień a nie wiem jak wytrzymam.. Jakby mi taki numer odwalili w szpitalu to bym się chyba załamała :/

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja pracuje w sterylizacji codziennie przygotowujemy takie zestawy do laparoskopii ale jak by u nas taka sytuacja się zdążyła kierowniczka by zaje.....ła nas i odpowiedzialność karna

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 17 maja 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mi się nie uda w tym cyklu dostać na HSG to uznam to za znak, że powinnam iść prosto na laparo ;)
    Dzięki za rady!

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 18 maja 2014, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim skromnym zdaniem- szkoda czasu na HSG... za jakiś czas możesz sobie pluć w gębę (jak ja), że tyle czasu zmarnowałaś...

    olka30 lubi tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 18 maja 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem jest też taki, ze jak zobaczyli w szpitalu dwa skierowania: jedno na HSG a drugie na laparo, to mi powiedzieli, że najpierw HSG, a jak wyjdzie źle, to wtedy mi zrobią laparoskopię :\

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ