X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz powiedział tylko tyle, że laparo musi być w I fazie cyklu. Zobaczymy co jeszcze powie ordynator, podczas wizyty, gdzie będę zapisywała się na zabieg. A przy okazji zapytam, do którego dnia cyklu powinien być zabieg. Pozdrawiam

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, napiszcie jak zniosłyście tą operację, co było najgorsze? czy wystąpiły jakieś komplikacje? jaką miałyście narkozę? jak przebiega rozmowa z anestezjologiem oraz jakie badania trzeba zrobić przed operacją?

    MałaMi83 lubi tę wiadomość

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 12 maja 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    dziewczyny, napiszcie jak zniosłyście tą operację, co było najgorsze? czy wystąpiły jakieś komplikacje? jaką miałyście narkozę? jak przebiega rozmowa z anestezjologiem oraz jakie badania trzeba zrobić przed operacją?

    Pierwszą laparo miałam w szpitalu ginekologiczno- położniczym i tam spędziłam ok 5 dni, nie dlatego, że się jakoś źle czułam (bo czułam się b dobrze), a dlatego, że takie mają procedury. Tam jednego dnia mnie przyjęli, porobili różne badania z krwi, następnego dnia z rana dostałam "głupiego jasia" i taką zakręconą zawieźli mnie na salę operacyjną- i tyle z tego pamiętam. Po przebudzeniu (i w następnych dniach) nic kompletnie mnie nie bolało. przez kolejne 2 dni miałam lekkie krwawienie, 2 dni po laparo-lekki ból w kościach- coś jak zakwasy. I żadnych dolegliwości więcej ! Tydzień później już się staraliśmy o dzieciątko.
    Druga laparo była w klinice leczenia niepłodności. Rano przyszłam na czczo do szpitala, 3 godz. później jechałam już na salę operacyjną. Dożylnie podano mi coś, po czym w sekundkę zasnęłam.Obudziłam się w drodze do pokoju, gdzie już nie spałam ani chwili tylko z minuty na minutę dochodziłam do siebie czując się coraz lepiej. Tym razem lekki krwawienie w dniu laparoskopii i następnego dnia plamienie, 0 bólu w kościach i 0 jakichkolwiek dolegliwości.
    Po tych dwóch laparoskopiach mogę śmiało powiedzieć, że nie ma się czego bać.
    Po żadnej z laparo nie było żadnych komplikacji, nic czego warto by się bać.
    Anestezjolog pytał min.: czy byłam kiedyś pod narkozą (jeśli tak to kiedy), czy mam jakieś uczulenia na leki, kiedy ostatnio byłam u fryzjera/ kosmetyczki i inne na pozór mało istotne rzeczy.
    Przed pierwszą laparo robiłam szczepienia przeciwko żółtaczce, grupę krwi, a przy drugiej tylko: INR i jonogram.
    To tyle z tego co pamiętam :) Naprawdę muszka nie ma się czego bać :)

    A tak poza tym w klinice powiedzieli, że laparoskopia może się odbyć w dniach od 6 do 12 dnia cyklu.

    olka30, kapturnica, muszka27, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 12 maja 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a no i po drugiej laparoskopii tego samego dnia, wieczorem szłam do domu :)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 12 maja 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny mam skierowanie na laparoskopię z powodu dwóch dużych endometrialnych torbieli i mam pytanie - czy podczas laparoskopii od razu sprawdzają i udrażniają jajowody czy lepiej mimo wszystko wcześniej zrobić HSG na drożność jajowodów żeby wiedzieli co ewentualnie udrażniać?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 maja 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy laparoskopii ci udrożnią, nie ma sensu robić dwóch badań..
    Mi wypadnie pewnie ok. 20 dc, jak widać w niektórych szpitalach nie jest ważny dc byleby nie było @..

    Apropos zabezpieczania Pyskata też mi się wydaje, że porwanie przez kosmitów jest bardziej prawdopodobne od tego, że akurat teraz nagle zajdę :D

    MałaMi83, kapturnica, pyska_ta lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heheh dobre :D ja już też mam takie wrażenie, że prędzej mi broda urośnie niż zajdę :D

    olka30, kapturnica, pyska_ta lubią tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam Was i czytam, ale jakos wcale sie nie przestalam bac czekajacego mnie wkrotce zabiegu. Maz juz ma dosc mojego marudzenia, ale ja nie moge przestac. Ostatnio boje sie, ze:
    -sie nie wybudze
    -za wczesnie sie wybudze

    Czy powinnam zaczac brac jakies relanium albo cos? :-/

    muszka27 lubi tę wiadomość

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 maja 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyska_ta, ja też panikuję przed zabiegiem! Najbardziej boję się właśnie narkozy... na kiedy masz termin zabiegu? i z jakiego powodu?

    pyska_ta, hiacynta99 lubią tę wiadomość

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 maja 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi83, dziękuję :*

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 13 maja 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma za co :)

    muszka27 lubi tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja w czwartek idę w ten O Boże to już w ten czwartek. masakra

    Mam policystyczne jajniki ;/

    Mam mieć Laparoskopię z intubacją i kontrastem . to sprawdzą przy okazji drożność czy ktoś był w Roztoce ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2014, 16:38

    olka30 lubi tę wiadomość

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co to znaczy laparoskopia z intubacją?

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz na myśli ze znieczuleniem dotchawiczym?

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będę mieć taką rurę do intubacji w gardle. Widuję to na Bloku Operacyjnym ale myślałam że mnie to akurat ominie :/ Znieczulenie ogólne .


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2014, 17:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz Anestezjolog dobiera znieczulenie dla ciebie masa ciała przebyte choroby, alergie no wszystko. Wszystko będzie ok chodz sama w czwartek ide hehh
    W razie pytań pisz bo laparoskopia to dla mnie jak chleb poprzedni myję i sterylizuje ten zestaw co drugi dzień ... i nienawidzę go !! :P
    pyska_ta wrote:
    Czytam Was i czytam, ale jakos wcale sie nie przestalam bac czekajacego mnie wkrotce zabiegu. Maz juz ma dosc mojego marudzenia, ale ja nie moge przestac. Ostatnio boje sie, ze:
    -sie nie wybudze
    -za wczesnie sie wybudze

    Czy powinnam zaczac brac jakies relanium albo cos? :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko Narkoza jest najlepsza jak ci założą maseczkę twarzową podobno robi się tak fajnie ciepło i odlatujesz :)
    muszka27 wrote:
    pyska_ta, ja też panikuję przed zabiegiem! Najbardziej boję się właśnie narkozy... na kiedy masz termin zabiegu? i z jakiego powodu?

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolałabym znieczulenie miejscowe, albo chociaż nie dotchawicze. Jako dziecko miałam operację na zeza w znieczuleniu ogólnym. Odzyskalam świadomość gdy usuwano mi rurke i nie mogłam złapać tchu, nie wiem dlaczego i czy tak jest, ale nieźle się przestraszylam i boję sie wlasnie ze historia się powtórzy... oby nie.

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to własnie miałaś z intubacją . ta rurka to byłą intubacja byłaś podłączona do aparatury która wspomagała twój oddech Lepiej jest zrobić zn ogólne, ponieważ w razie komplikacji zrobią Laparotomie Gin i w tedy nie będą cię na cito zasypiać, pozdrawiam

    muszka27 lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 14 maja 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy operacji ze znieczuleniem ogólnym zawsze zakładają rurkę intubacyjną, tylko robią to po uśpieniu i wyjmują przed więc większość ludzi nawet o tym nie wie.. Mi też przy pierwszej narkozie zapomnieli wyciągnąć i wyciągali już przy wybudzaniu dzięki czemu się zakrztusiłam, bo kitkało w gardle, co nie jest do końca wskazane przy szwach w brzuchu no ale.. Nic się nie stało.. Nie wierzę, że gdzieś nie zakładają rurki intubacyjnej, bo to jest standardowa procedura :)

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ