X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    hej dziewczyny orientujecie sie ile mniej wiecej kosztuje laparoskopia jajnikow (chodzi mi o zabieg naklowania jajnikow) a ile HSG? Bo w uk za laparoskopie chca az 490 funtow... strasznie drogo :/


    Hej mysle ze ceny sa zalezne od każdego szpitala(każden ma inna politykę)
    Myśle ze chodzi Ci o kauteryzacje jajników ja takowa miałam ale na NFZ

    63b363a823.png
  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    hej dziewczyny orientujecie sie ile mniej wiecej kosztuje laparoskopia jajnikow (chodzi mi o zabieg naklowania jajnikow) a ile HSG? Bo w uk za laparoskopie chca az 490 funtow... strasznie drogo :/

    Też jestem z UK, a laparoskopię miałam robioną w PL. Nakłuwanie jajników+HSG kosztowało mnie dokładnie 4000zl (spędziłam w szpitalu 4 noce) Nie orientowałam się nawet ile by mnie to tutaj wyniosło, bo leczę się prywatnie u polskiego lekarza, ze względu na czas- zależy mi żeby wszystko szybciej szło. Jak poszłam do GP i pobrali mi krew to wyniki za tydzień były, potem konsultacja za następne 2 tygodnie także trwało by to i trwało.

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 8 maja 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonek wrote:
    Hej mysle ze ceny sa zalezne od każdego szpitala(każden ma inna politykę)
    Myśle ze chodzi Ci o kauteryzacje jajników ja takowa miałam ale na NFZ

    Też tak myślę :)

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 9 maja 2014, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej możemy podać sobie rękę .Też miałam 2 laparo, też mam endometriozę i też niedrożne jajowody. Na FB endokobietki mamy swoją tajemną grupę w której się wspieramy. Zachęcam , przez 3 lata walki o dziecko wiele trudnych dni miałam i nie wiem co bym zrobiła bez moich endokobietek ,https://www.facebook.com/groups/132127056888466/ to jest link do grupy, mamy jeszcze forum : http://www.endometrioza.aid.pl/forum/index.php też warto zajrzeć . Jeśli będziesz chciała dołączyć do grupy na FB a będziesz miała z tym problem ( wielu dziewczynom nie otwiera linka ) to napisz do mnie wyślę Ci zaproszenie. Pozostałe dziewczyny które niestety posiadają endozołzę również zapraszam . Im Nas więcej tym weselej.
    LadyK wrote:
    hej dziewczyny ja również po laparo a nawet dwóch:) pierwsza w 2010 z powodu torbiel (wycieli z jajnikiem) a teraz 30 marca miałam robioną drugą na sprawdzenie drożności drugiego jajnika. Niestety wyszła u mnie niedrożnośc i endometrioza I stopnia. Sam szpilat i operacja to nic strasznego na drugi dzien w domu i w sumie to dwa pierwsze dni straszne a potem już wszystko w porządku. Teraz jestem na drugim opakowaniu Visanne i do tego Inofolic.... wszystko było by super gdyby nie ten ból... mam plamienie i straszny ból jakby wszystko tam się kurczyło, miażdżyło i odrywało... masakra żaden lek nie pomaga wiec trochę musze się tu wyżalić:P

    olka30 lubi tę wiadomość

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie miałyście znieczulenie podczas laparoskopii? domyślam się, że przeważa ogólne, ale może któraś z Was miała znieczulenie miejsowe podczas laparoskopii diagnostycznej (ewentualnie kauteryzacja/ resekcja klinowa jajników)? Kiedy można mieć znieczulenie miejscowe? kto o tym decyduje? jakie są wskazania do znieczulenia miejscowego i ogólnego? dajcie znać, która z Was miała znieczulenie miejscowe podczas laparoskopii jajników (PCOS) i ghdzie miałyście robiony zabieg? pozdrawiam :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 10 maja 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam znieczulenie ogólne, ale nie jest to takie złe

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 maja 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    jakie miałyście znieczulenie podczas laparoskopii? domyślam się, że przeważa ogólne, ale może któraś z Was miała znieczulenie miejsowe podczas laparoskopii diagnostycznej (ewentualnie kauteryzacja/ resekcja klinowa jajników)? Kiedy można mieć znieczulenie miejscowe? kto o tym decyduje? jakie są wskazania do znieczulenia miejscowego i ogólnego? dajcie znać, która z Was miała znieczulenie miejscowe podczas laparoskopii jajników (PCOS) i ghdzie miałyście robiony zabieg? pozdrawiam :)

    Male szanse na znieczulenie miejscowe podczas kauteryzacji jajnikow raczej..Bo z tego co sie orientuje na reke jest lekarzom ogolne znieczulenie , gdyz podczas zabiegu jestesmy w pozycji uchylonej glowy lekko w dol by przesunac narzady do przodu.A pozycja ta raczej nie ejst dosc wygodna....Plus to ze nogi sa wiazane .Przynajmneij ja tak mialam podczas laparo zwiadowczego./...;)
    A mialam zarowno kauteryzacje jajnika jak i spr droznosci jajowodow i spr macicy...A zabieg mialam robiony w normalnym szpitalu..w sumie czekalam 2tyg na zabieg.... od 1szego przejscia sie do ordynatora oddzialu na rozmowe..i 1 tydz od skierowania..Placilam jedynie za badanie krwi na grupe 50zeta , ale mam juz zasw na caLe zycie...
    Wskazaniem do laparo mimo bardzo krotkiego czasu staran(od luty)zabieg w marcu byla laparotomia w 2000r (resekcja klinowa jajnikow wtedy) oraz pcos :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2014, 14:31

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 10 maja 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, że można mieć znieczulenie miejscowe, no nic dowiem się tego po rozmowie z ordynatorem jak to wszystko wygląda...

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 10 maja 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście panikuję, bo boję się narkozy :(

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 maja 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    oczywiście panikuję, bo boję się narkozy :(
    Nie ma sie czego bac ;) I powiem ci ze ja sama im gadalam jak mna tak na stole operacyjnym krecili , zeby mnie szybko uspili bo nie chce tego wszystkiego widziec..A narkoza..Zapadasz w slodki blogi sen :)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 10 maja 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki kapturnica, ale boję się że się nie wybudzę... i że z tym będą problemy :/

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 maja 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    dzięki kapturnica, ale boję się że się nie wybudzę... i że z tym będą problemy :/
    zawsze wczesniej robia wszelkie badania plus wazenie i wywiad ogolny z anestezjologiem..I po wynikach on ocenia jakie sa problemy i co sie mozna spodziewac..Takze nie ma co sie bac...Wybudzisz sie spokojnie,,, ;)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 11 maja 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję :) wiem, że laparoskopia musi być wykonana w I fazie cyklu, tzn. do którego dnia? czy w dni owulacyjne może czy nie? Do którego dnia laparoskopia może być wykonana przyjmując owulację w 16-17 dniu cyklu? Pytam, bo będę musiała zapisać się na zabieg, a do końca nie wiem kiedy będzie termin następnych @, u mnie trudno to przewidzieć...

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 maja 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miały po @, w trakcie owulacji, ja będę miała po, widać nie ma określonego dnia..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Firlejka Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 11 maja 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    dziękuję :) wiem, że laparoskopia musi być wykonana w I fazie cyklu, tzn. do którego dnia? czy w dni owulacyjne może czy nie? Do którego dnia laparoskopia może być wykonana przyjmując owulację w 16-17 dniu cyklu? Pytam, bo będę musiała zapisać się na zabieg, a do końca nie wiem kiedy będzie termin następnych @, u mnie trudno to przewidzieć...
    Ja miałam laparoskopię (wyłuszczenie torbieli jajnika prawego) w dniach okołoowulacyjnych, tj. 15 dc, a owulację mam zwykle 14-16 dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    laparoskopia musi być wykonana w I fazie cyklu, tzn. do którego dnia? czy w dni owulacyjne może czy nie? Do którego dnia laparoskopia może być wykonana przyjmując owulację w 16-17 dniu cyklu?

    Tam, gdzie mnie kroic beda, przeprowadzaja zabiegi wyrywkowo, tzn. w dowolnym dniu cyklu. Jedynie zalecaja zabezpieczac sie, jesli ma to byc po owulacji. U mnie wypada dzien przed @, wiec mam przyjsc wczesniej, to mi betke strzela. ;-)

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 11 maja 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam w 14dc.....lekarz mowila mi tylko ze najważniejsze zebym byla po okresie

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 11 maja 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    dziękuję :) wiem, że laparoskopia musi być wykonana w I fazie cyklu, tzn. do którego dnia? czy w dni owulacyjne może czy nie? Do którego dnia laparoskopia może być wykonana przyjmując owulację w 16-17 dniu cyklu? Pytam, bo będę musiała zapisać się na zabieg, a do końca nie wiem kiedy będzie termin następnych @, u mnie trudno to przewidzieć...

    najczęściej wykonuje się ją przed owulacją, bo wtedy jest pewność że się nie jest w ciąży, ale jeśli jest potrzeba to lekarze również zrobią laparoskopię po owulacji, ale wtedy zaleca się by nie współżyć w okresie okołoowulacyjnym by nie doszło do zapłodnienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 20:03

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi oczywiście lekarz nic nie powiedział, żeby nie współżyć.. Już się przyzwyczaiłam, że w tym kraju jak się chcesz czegoś dowiedzieć to trzeba wyszukać na necie :/

    pyska_ta lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Mi oczywiście lekarz nic nie powiedział, żeby nie współżyć.. Już się przyzwyczaiłam, że w tym kraju jak się chcesz czegoś dowiedzieć to trzeba wyszukać na necie :/
    Nam zalecono zabezpieczanie sie, poniewaz "istnieje mozliwosc ciazy" (zabieg w 23dc). Tak, istnieje tez mozliwosc wygranej w totka i zostania porwanym przez kosmitow! :-P

    kapturnica, olka30 lubią tę wiadomość

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ