X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    carper a nie usuneli zrostow i napisalas ze po obu stronach miałas cos to ci nie powiedzieli co?>

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 21 października 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    carper a nie usuneli zrostow i napisalas ze po obu stronach miałas cos to ci nie powiedzieli co?>

    Wydaje mi sie ze u mnie to sa juz takie zrosty ktorych nie da sie usunąć :(. Mialam rozlany wyrostek robaczkowy jak bylam bardzo młoda, miałam laparotomie czyli całkowicie otwarta prawa stronę brzucha a teraz bliznę na pol brzucha i te zrosty sie lata formowały niestety.

    Mam napisane na karcie wypisu ze szpitala po prawej zwykła cysta została opróżniona ale jajowod całkowicie przyrośnięty do sciany miednicy i nie przepuszcza kontrastu. Po lewej cysta (para-fimbrial), została usunięta i włókniak ktory chyba został tam gdzie był. Jajowod przepuścił kontrast ale zrosty sa mimo wsyztsko.

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam na@ i dzwonie odrazu sie umawiac na wizyte by dowiedzic sie co dalej a w nastepnym tygodni odbiore opis histopatologiczny

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Beatrajs1 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 21 października 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Mi robili w 24 dniu. Wlasnie dzis w dodatku chyba dostałam okres, chyba... bo krwawię od zabiegu. Wiec ciezko określić ale po bolu brzucha sadze ze tak. Bierzesz jeszcze tabletki przeciwbólowe???

    Ja staram sie od ponad półtora roku. A Ty???

    Ja miałam robione w 7 dc.
    Wieczorem jak bardzo boli to biorę przeciwbólowe.
    A my się staramy juz 3 lata.
    Z tego 2 i pol roku chodzimy do kliniki.

    Ona84

    To tez juz kawał czasu i Ciebie ja też mam nastawienie ze teraz po laparo się uda.


    A przepisali wam jakieś tabletki po Laparo?

    rozpoczęcie starań styczeń 2014
    1 IUI 8.12.2015 :(
    2 IUI 29.04.2016 :(
    Przerwa...
    3.07.2016 zmiana lekarza
    18.10.2016 Laparo- endometrioza I stopien, Jajowody drożne
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrajs1 wrote:
    Ja miałam robione w 7 dc.
    Wieczorem jak bardzo boli to biorę przeciwbólowe.
    A my się staramy juz 3 lata.
    Z tego 2 i pol roku chodzimy do kliniki.

    Ona84

    To tez juz kawał czasu i Ciebie ja też mam nastawienie ze teraz po laparo się uda.


    A przepisali wam jakieś tabletki po Laparo?
    nie nic nie dali,ja bolow nie miala przeciwbolowych nie mialam
    a kiedy kazali sie starac ci?wogole lekarz mowil co wolno a co nie bo mi nic nikt nie mowil

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 21 października 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona a kiedy miałas laparoskopię???

    Mi dali jedynie Kodeinę 30 mg ale kazali rozpocząć od dwoch paracetamolow co 6 godzin. Dałam radę na samych paracetamolach. Teraz juz chyba nie bede brała. Albo jedynie wieczoram tak jak Ty. Bo faktycznie wieczorem jest najgorzej.

    Tez byłam pozytywnie nastawiona ze sie uda ale ja dzis zaczelam czytać ten wypis to mnie przybiło troche. No nic więcej zrobic nie moge. teraz juz wszystko w rękach przeznaczenia :).

  • Beatrajs1 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 21 października 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Ona a kiedy miałas laparoskopię???

    Mi dali jedynie Kodeinę 30 mg ale kazali rozpocząć od dwoch paracetamolow co 6 godzin. Dałam radę na samych paracetamolach. Teraz juz chyba nie bede brała. Albo jedynie wieczoram tak jak Ty. Bo faktycznie wieczorem jest najgorzej.

    Tez byłam pozytywnie nastawiona ze sie uda ale ja dzis zaczelam czytać ten wypis to mnie przybiło troche. No nic więcej zrobic nie moge. teraz juz wszystko w rękach przeznaczenia :).


    Będzie dobrze zobaczysz. Czasem trzeba poprostu odpuścić i wtedy się właśnie udaje. Czasem jest blokada w głowie i dlatego się nam nie udaje

    Ona84

    Ja też żadnych tabletek nie dostałam.
    Nic nikt mi nie mówił co wolno a co nie dlatego piszę tutaj :)

    Czytałam ze za wcześnie zacząć się starać to tez nie dobrze bo możliwa jest ciąża pozamaciczna wiec może lepiej trochę odczekac

    rozpoczęcie starań styczeń 2014
    1 IUI 8.12.2015 :(
    2 IUI 29.04.2016 :(
    Przerwa...
    3.07.2016 zmiana lekarza
    18.10.2016 Laparo- endometrioza I stopien, Jajowody drożne
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie2tyg mija od zabiegu,dzis troche pocwiczylam ale nie na brzuch,a wczoraj potruchtalam z2km drogie tyle przeszlam

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 21 października 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam dwie broszury przed operacja i jedna po operacji,
    I tam jest napisane ze tabletki przeciwbólowe brać 7 dni. I starania rozpocząć koło 2 tygodni ale w zależności od samopoczucia....
    Jednak mi paracetamol wcale nie pomaga na ten gaz.

  • Beatrajs1 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 21 października 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Ja dostałam dwie broszury przed operacja i jedna po operacji,
    I tam jest napisane ze tabletki przeciwbólowe brać 7 dni. I starania rozpocząć koło 2 tygodni ale w zależności od samopoczucia....
    Jednak mi paracetamol wcale nie pomaga na ten gaz.


    Paracetamol może trochę za słaby. Ja biorę Nurofen forte a i tak pomaga tylko na parę godzin.
    Myślę że trzeba by było jakaś dietę lekkostrawna zastosować.
    Pewnie trochę to pomoże na ten gaz.

    Ona84
    Fajnie możesz sir juz trochę poruszać. Ja z nudów posprzatalam w całym domu i zrobiłam pranie a teraz odpoczywam..
    Nie lubię cały czas leżeć

    rozpoczęcie starań styczeń 2014
    1 IUI 8.12.2015 :(
    2 IUI 29.04.2016 :(
    Przerwa...
    3.07.2016 zmiana lekarza
    18.10.2016 Laparo- endometrioza I stopien, Jajowody drożne
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 21 października 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wcale nie mam apetytu. Jem bo musze ale niewiele. Zreszta miałam zaparcia przez chwile ale mowia ze to normalne po narkozie.

    Na gaz wyczytałam ze faktycznie zacznie sam sie wchłaniać i najlepiej ruszać sie. Czyli chodzić po domu.
    Ja mam paracetamol 500 czyli dwie to brałam silna dawkę,

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz sie nalezal w szpitalu4dni.Osoba aktywna jestem.fakt pogoda do du. Szaro buro i ponuro ze sie nic nie chce,ale wychodze z domu poruszac sie

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrajs1 wrote:
    Będzie dobrze zobaczysz. Czasem trzeba poprostu odpuścić i wtedy się właśnie udaje. Czasem jest blokada w głowie i dlatego się nam nie udaje

    Ona84

    Ja też żadnych tabletek nie dostałam.
    Nic nikt mi nie mówił co wolno a co nie dlatego piszę tutaj :)

    Czytałam ze za wcześnie zacząć się starać to tez nie dobrze bo możliwa jest ciąża pozamaciczna wiec może lepiej trochę odczekac
    Beatrajsl ale głupotki piszesz i o blokadzie i o tej ciąży pozamacicznej.
    Jeszcze jak mówisz że czytałaś, ja bym w takie rzeczy wierzyła jak bym była świadkiem np komuś z mojego otoczenia się to przytrafiło. Naprawdę miałam sto wizyt ginekologicznych i o wszystko już chyba zapytałam ale czegoś takiego nie słyszałam że może wystąpić po laparo c.p. I proszę nie strasz tu dziewczyn które możliwe że, usunęły przyczynę swoich nie powodzeń. Jak takie mądre rzeczy w necie czytasz to się ich trzymaj i czekaj i czekaj i czekaj.

    A dla słów otuchy to moja znajoma miała zrobione podczas laparoskopii w 8 d.c usunięcie ognisk endometriozy i tobriel na lewym jajniku owulacje miała 21 d.c a teraz jest 7 m-cu ciąży. Więc da się.
    Ahaha co lekarz to inna metoda może zależy od zabiegu ale jej powiedzieli doktory po co tracić czas?

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjana :)

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Beatrajs1 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 21 października 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trzymam za wszystkich kciuki i wierzę że wszystkim się uda.
    Przepraszam jeśli ktoś się poczuł urażony.

    Nie będę się już tutaj wypowiadać skoro nawet człowiek się nie może wygadania ze swoich obaw


    Jeszcze raz trzymam kciuki za was

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2016, 16:50

    rozpoczęcie starań styczeń 2014
    1 IUI 8.12.2015 :(
    2 IUI 29.04.2016 :(
    Przerwa...
    3.07.2016 zmiana lekarza
    18.10.2016 Laparo- endometrioza I stopien, Jajowody drożne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrajs1 wrote:
    Ja trzymam za wszystkich kciuki i wierzę że wszystkim się uda.
    Przepraszam jeśli ktoś się poczuł urażony.

    Nie będę się już tutaj wypowiadać skoro nawet człowiek się nie może wygadania ze swoich obaw


    Jeszcze raz trzymam kciuki za was
    Coś ty przecież wszystkie wierzymy że się uda a po zabiegu tym bardziej rosnie wiara... Mówię ci kochana ty się nie przejmuj tym wszystkim co w internecie przeczytasz bo to gorzeej nakręca a nie zawsze jest to prawda. Bo różni są ludzie i różne rzeczy wypisują. Jak się już leczymy i mamy dobrego lekarza godnego zaufania to trzeba go słuchać. Dlatego mówię co lekarz to inne opinie. Ja od swojęgo usłyszałam że po zabiegu mamy dzialać jak kotki w marcu...

  • Beatrajs1 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 21 października 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Coś ty przecież wszystkie wierzymy że się uda a po zabiegu tym bardziej rosnie wiara... Mówię ci kochana ty się nie przejmuj tym wszystkim co w internecie przeczytasz bo to gorzeej nakręca a nie zawsze jest to prawda. Bo różni są ludzie i różne rzeczy wypisują. Jak się już leczymy i mamy dobrego lekarza godnego zaufania to trzeba go słuchać. Dlatego mówię co lekarz to inne opinie. Ja od swojęgo usłyszałam że po zabiegu mamy dzialać jak kotki w marcu...

    A gdzie chodzisz do lekarza ?

    Aaa bo wszystko przez to ze teraz po laparo siedzę w domu i z nudów cały internet przetrzepałam potem człowiek ma mętlik w głowie.

    Ty już długo się starasz?

    rozpoczęcie starań styczeń 2014
    1 IUI 8.12.2015 :(
    2 IUI 29.04.2016 :(
    Przerwa...
    3.07.2016 zmiana lekarza
    18.10.2016 Laparo- endometrioza I stopien, Jajowody drożne
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 21 października 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi nic nie powiedzieli:(kiedy dzialac itp.na poczatku listopada pojde do swojego lekarza dopiero.dobrze sie czulam to moglam dzialac jajnik prawy bolal a on drozny tylko,ale co ma byc to bedzie jak mam zajsc to zajde w nastepnym cyklu lub nastepny i wy tez:)

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Beatrajs1 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 21 października 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    a mi nic nie powiedzieli:(kiedy dzialac itp.na poczatku listopada pojde do swojego lekarza dopiero.dobrze sie czulam to moglam dzialac jajnik prawy bolal a on drozny tylko,ale co ma byc to bedzie jak mam zajsc to zajde w nastepnym cyklu lub nastepny i wy tez:)


    Mi też nic nie powiedzieli.
    Dlatego tez szukam rady tutaj.

    rozpoczęcie starań styczeń 2014
    1 IUI 8.12.2015 :(
    2 IUI 29.04.2016 :(
    Przerwa...
    3.07.2016 zmiana lekarza
    18.10.2016 Laparo- endometrioza I stopien, Jajowody drożne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrajs1 wrote:
    A gdzie chodzisz do lekarza ?

    Aaa bo wszystko przez to ze teraz po laparo siedzę w domu i z nudów cały internet przetrzepałam potem człowiek ma mętlik w głowie.

    Ty już długo się starasz?
    Dlatego najlepiej zapytać w szpitalu lekarza prowadzącego bo on najlepiej będzie oceniał stan po ingerencji. A faktycznie jest tak że zależy czy czujemy się na siłach.

    Staramy się 1,5 roku jestem ze Śląska chodzę do Tyczyńskiego. Po laparoskopii obiecuję sobie że zgłosimy się do kliniki niepłodności.

‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ